Oczekiwana roczna stopa zwrotu z inwestycji na FX

Tu można dyskutować o wszystkich sprawach związanych z rynkiem Forex.

Jaka jest Twoja oczekiwana roczna stopa zwrotu?

Do 20%
10
5%
21% - 60%
19
9%
61% - 100%
24
11%
101% - 200%
28
13%
Powyżej 200%
115
53%
Oby tylko nie było straty
20
9%
 
Liczba głosów: 216

Awatar użytkownika
Tymek
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 648
Rejestracja: 20 mar 2006, 13:39

Nieprzeczytany post autor: Tymek »

Fx1 pisze:Przykład:
Kapitał na rachunku od 5000 do 10000 zł - oczekiwana stopa zwrotu powyżej 200%
Kapitał na rachunku od 10001 do 30000 zł - oczekiwana stopa zwrotu 100 - 200%
Kapitał na rachunku od 30001 do 50000 zł - oczekiwana stopa zwrotu 60 - 100%
Kapitał na rachunku od 50001 do 150000 zł - oczekiwana stopa zwrotu 20 - 60%
Kapitał na rachunku powyżej 150001 zł - oczekiwana stopa zwrotu do 20%
Myślę, że dotyczy to tylko ciebie ;)
Nie gra roli kapitał, jeżeli inwestujesz tyle na ile cię stać.
Tak więc zawsze będziesz oczekiwał 200% bez względu na kapitał.
Jak grasz wszystkim co masz to bym odjął po 1 zerze ;)
Każdy chce mieć pieniądze, ale pieniądze nie zawsze chcą każdego ;)

Awatar użytkownika
mohertrader
Gaduła
Gaduła
Posty: 132
Rejestracja: 12 lip 2008, 18:56

Nieprzeczytany post autor: mohertrader »

Skromni jesteście co planów stopy zwrotów, i tak nie pobijecie w tym Jesse Livermore , nawet wam tego nie życzę . Może by ktoś napisał jak się skończyły jego plany o gigantycznych stopach zwrotu. Nie ma to jak historie z życia wzięte. Zwłaszcza ostatnia stopa zwrotu - jak rozumiem zaplanowana - którą nazwał bym kryptonimem "prawie sto - pięć".


Pozdrawiam
_________________
Tnij straty głupcze II Euro albo socjalizm - wybór należy do ciebie II Kup tanio , sprzedaj drogo II

Awatar użytkownika
Grzegorz
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 55
Rejestracja: 14 gru 2004, 08:19

Nieprzeczytany post autor: Grzegorz »

Celowo nie dodawałem więcej możliwości z rozbiciem na kapitał jakim się dysponuje, bo skomplikowałoby to ankietę. Dla jednego 10 tys. to dużo, dla innego 50 tys. to niewiele. Chodzi tylko i wyłącznie o oczekiwania co do stopy zwrotu. Ewentualnie można to zestawić z ankietą, która już tu kiedyś była mówiąca o tym, jakim kapitałem handlują użytkownicy. Tylko tak naprawdę dyskusja o kapitale też nie da pełnego odzwierciedlenia, ze względu na to, że jeden wrzuca 80% oszczędności na rynek, drugi tylko 5%, a resztę trzyma w bezpiecznych papierach lub lokatach.

Skupmy się więc tylko na oczekiwaniach, a te jak widać po wstępnych wynikach są imponujące. Skala kończy się na 200%, bo jak dla mnie to jest potężny zwrot i taka osoba śmiało może nazwać się dobrym traderem, o ile nie był to jednoroczny przypadek. :) Za to tak jak się spodziewałem, dużo głosów na tę wartość, więc miło by było, gdyby te osoby wskazały w wątku jaki jest dla nich satysfakcjonujący zwrot, bo granicą ankiety to może być niebo, a pewnie i taki z jeden o takich planach by się znalazł. :)

Górną skalę ankiety uważam jednak za adekwatną i nie trzeba jej zmieniać.

Awatar użytkownika
Szwajcar
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 746
Rejestracja: 03 lip 2009, 12:57

Nieprzeczytany post autor: Szwajcar »

Ja od samego początku nastawiłem się na 20% miesięcznie, co po roku i 3 podwyższeniach bazowego depozytu z reinwestycji daje około 300%-500%.
Jednak rzeczywistość jest inna i powyższe plany mimo, że przez ostatnie 2 lata realizuję to zdarzają się miesiące bez zysku i ze stratami, a potem dość wysokie zyski w krótkim terminie.
Także ja zmieniłbym ankietę, bo poniżej 100% zysku z samego FX i przy takich możliwościach jakie są to jest nieefektywne wykorzystanie kapitału albo gorszy okres. Całkowicie naturalne są zwroty rzędu 1000% rocznie. Natomiast jakby nie było lewara to sam nie przebiłbym się przez 100% zysku w ciągu roku. Zresztą widać po ankiecie, że każdy celuje w zyski ponad 200% konta a tam trzebaby to rozbić jeszcze na 200%-500%, 500%-1000% i ponad 1000%, co zresztą jest tylko 10x konto.

A co do kwot w poście o różnych oczekiwanych stopach zwrotu i depozytach to ja też nie czuję, żebym miał jakieś hamulce przy wyższych kwotach. Po prostu przechodzisz na wyższy stopień i oswajasz się z nową sytuacją, ale sposób zarabiania musisz mieć sprawdzony a nie losowy na farta.
A co do oszczędzania to najlepiej część wypłat lokować w coś utrzymującego wartość pieniądza.
Napiszę jeszcze coś. Mianowicie prawdziwe spekulowanie/handlowanie/granie na FX zaczyna się od mniej więcej 15k USD w górę. Poniżej tej sumy prawie żaden broker nie zwraca na ciebie uwagi. No może jakieś scamy już od 5k USD. A to z tego względu, że takiej kwoty można się dorobić na samych błędach kwotowań albo innych lukach w oprogramowaniu brokera. Potem już nie jest tak łatwo i żeby osiągnąć pułap 50 lotów to trzeba odpowiednio podejść do rynku.

justFXget
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 24
Rejestracja: 30 kwie 2011, 18:42

Nieprzeczytany post autor: justFXget »

Mam zupelnie inne podejscie do oczekiwanej stopy zwrotu. Pierwsze 4 lata na rynkach finansowych mocno tracilem, od 2005 roku zarabiam, rekordowy byl dla mnie rok 2009 po tym przyszla korekta mojej osobistej hossy i mala strata w 2010, rok 2011 rozpocząłem od mocnego uderzeniana . Do czego zmierzam, interesuje mnie stopa zwrotu nie na przestrzeni roku a DEKADY, i gdybym chcial zawęzic horyzont czasowy do roku dawno by mnie juz nie bylo na rynkach finansowych. Mysle ze kazdy inwestor na koniec roku gdy widzi ze ma zysk wiekszy niz mialby na lokacie w banku powinien kupowac szampana i świetowac. Zarabianie na rynkach finansowych to NAJTRUDNIEJSZY ZAWÓD ŚWIATA

zz
Maniak
Maniak
Posty: 3121
Rejestracja: 21 mar 2007, 20:46

Nieprzeczytany post autor: zz »

justFXget pisze: Do czego zmierzam, interesuje mnie stopa zwrotu nie na przestrzeni roku a DEKADY, i gdybym chcial zawęzic horyzont czasowy do roku dawno by mnie juz nie bylo na rynkach finansowych.
Myślę że jest to puenta tej dyskusji.... :564: :564: :564:

Pozdrawiam.
Bazylea III reforma finansowa staje się skuteczne,
W ostatnich miesiącach Grupa CME i innych operatorów walut zauważyć rosnącą aktywność banku w kontraktach futures lub podobnych produktów

Awatar użytkownika
xsuchyx
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 34
Rejestracja: 28 maja 2009, 09:49

Nieprzeczytany post autor: xsuchyx »

Mnie będzie satysfakcjonowało 1000 % na rok 2011 jak narazie wszystko zmierza w dobrym kierunku.

ronin091
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 58
Rejestracja: 28 paź 2010, 15:44

Nieprzeczytany post autor: ronin091 »

Gra na foreksie wiąże się z akceptacją bardzo wysokiego poziomu ryzyka. Nagrodą za to jest możliwość uzyskania premii w postaci wysokich zysków. 20% rocznie przy inflacji 4,5% na pewno nie można określić mianem wysokiej premii. Taki zysk można osiągnąć przy dużo mniejszym ryzyku, np. na giełdowym rynku kasowym.

13.05. Warszawa (PAP) - Ceny towarów i usług konsumpcyjnych w kwietniu wzrosły o 4,5 proc. w stosunku do kwietnia 2010 roku, a w porównaniu z marcem 2011 r. wzrosły o 0,5 proc. - podał w piątek Główny Urząd Statystyczny.

Awatar użytkownika
Ciekawy
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 384
Rejestracja: 20 lis 2009, 23:07

Nieprzeczytany post autor: Ciekawy »

ronin091 pisze:Gra na foreksie wiąże się z akceptacją bardzo wysokiego poziomu ryzyka
Taa ronin091 ryzyko ustalasz sam. Jakie ryzyko taka stopa zwrotu. Proste.

Pozdrawiam ;)

zz
Maniak
Maniak
Posty: 3121
Rejestracja: 21 mar 2007, 20:46

Nieprzeczytany post autor: zz »

Taa ronin091 ryzyko ustalasz sam
Dokładnie.Sam ustalasz czy grasz bez dżwigni,czy inwestujesz z dżwignią razy 500.......


Pozdrawiam.
Bazylea III reforma finansowa staje się skuteczne,
W ostatnich miesiącach Grupa CME i innych operatorów walut zauważyć rosnącą aktywność banku w kontraktach futures lub podobnych produktów

ODPOWIEDZ