Pie

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.

Supply / Demand

Korzystam
138
64%
Nie korzystam
79
36%
 
Liczba głosów: 217

Awatar użytkownika
admkowal
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 874
Rejestracja: 29 paź 2009, 14:57

Nieprzeczytany post autor: admkowal »

Fesiek pisze:Witam. Pozwól, że zapytam i proszę o wyjaśnienie dlaczego nie brałeś pod uwagę poziomu zaznaczonego na rysunku? Pozwoliłem sobie narysować na Twoim scr by wszystko było jak najbardziej czytelne.
Dobre pytanie i krótka odpowiedź. Nie podobał mi się. Pytanie dlaczego. Screeny mam nadzieję że choć trochę pomocne.

Obrazek


Obrazek
its not what you trade its how you trade it
trading is waiting
--
więcej info na temat tradingu - strona www w profilu

AK

Awatar użytkownika
admkowal
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 874
Rejestracja: 29 paź 2009, 14:57

Nieprzeczytany post autor: admkowal »

Obrazek
its not what you trade its how you trade it
trading is waiting
--
więcej info na temat tradingu - strona www w profilu

AK

Awatar użytkownika
admkowal
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 874
Rejestracja: 29 paź 2009, 14:57

Nieprzeczytany post autor: admkowal »

Obrazek
its not what you trade its how you trade it
trading is waiting
--
więcej info na temat tradingu - strona www w profilu

AK

marcin.ino
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 76
Rejestracja: 11 gru 2010, 09:07

Nieprzeczytany post autor: marcin.ino »

fajny masz dziennik również twoja stopka mi się podoba jesteś dobry , powodzenia chyba Ci nie muszę życzyć bo one się tobie nie przyda , trzymaj tak dalej

Awatar użytkownika
admkowal
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 874
Rejestracja: 29 paź 2009, 14:57

Nieprzeczytany post autor: admkowal »

Obrazek

@edit out na +59
its not what you trade its how you trade it
trading is waiting
--
więcej info na temat tradingu - strona www w profilu

AK

jhgf
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 40
Rejestracja: 24 sty 2009, 13:59

Nieprzeczytany post autor: jhgf »

Mam pytanie o to dzisiejsze wejście.
Rozumiem że wejście było na zamknięciu pinbara na m5 ?
Czy jeśli cena zawróci i dojdzie do tego wyższego poziomu supply zaznaczonego na h1 będziesz ponownie próbował wchodzić?

Awatar użytkownika
admkowal
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 874
Rejestracja: 29 paź 2009, 14:57

Nieprzeczytany post autor: admkowal »

jhgf pisze:Mam pytanie o to dzisiejsze wejście.
Rozumiem że wejście było na zamknięciu pinbara na m5 ?
Czy jeśli cena zawróci i dojdzie do tego wyższego poziomu supply zaznaczonego na h1 będziesz ponownie próbował wchodzić?
Na zamknięciu czy nie. To nie ma różnicy. Zwłaszcza na M1/M5. Widzisz reakcje myślisz co ona oznacza i działasz. Tu można było wejść w transakcje na kilka sposobów. Nie ma sztywnych zasad, nigdy nie spotkasz się z takimi samymi patternami - musisz uogólniać. Jest poziom - dlaczego zaznaczyłem jest wcześniej. Jakby nie zadziałał szukałbym innego. Chodzi RR. Ryzyko max 10 pips a możliwy profit dużo większy. Jednak i to trzeba selekcjonować. Jeśli pierwsze problemy, jakie może napotkać cena po zawarciu transakcji, pojawiają się w mniejszej odległości niż RR=2 to ja rezygnuję. Czyli mamy poziom i teraz chcemy wejść. Jak? Ja stosuje trzy sposoby.

1) Inne potwierdzenie (TL, Fibo, cokolwiek czemu ufam) daje mi dokładne miejsce. Stawiam oczekujące - koniec.
2) Wejście po reakcji ceny. I takie zazwyczaj gram. Czekasz co cena zrobi na poziomie. Jak się zachowa. Jeśli jest reakcja - wchodzisz akceptując ryzyko.
3) Można też stawiać zlecenia oczekujące na dolnej linii poziomu i SL na wyższej i zostawiać. Ale tu wymagane jest zaufanie do swoich poziomów i oczywiście doświadczenie.
jhgf pisze:Czy jeśli cena zawróci i dojdzie do tego wyższego poziomu supply zaznaczonego na h1 będziesz ponownie próbował wchodzić?
Co by było gdyby powiem Ci jak gdyby się wydarzy. Każda sytuacja jest inna. Sam powrót do poziomu dla mnie nic nie oznacza. Ale są tacy dla których oznacza. Musisz ocenić siłę trendu i jego kierunek. Porę dnia i szersze TF'y. Samą doskonałość poziomu i na końcu zdecydować.

@edit nie mam już siły dzisiaj, (jakby co ang zdany :) ) kończymy dzień
jedno zagranie +59
razem 59+48.3=107.3
its not what you trade its how you trade it
trading is waiting
--
więcej info na temat tradingu - strona www w profilu

AK

Awatar użytkownika
sgorn
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1208
Rejestracja: 25 paź 2008, 17:29

Nieprzeczytany post autor: sgorn »

podpieram sie ta metoda w swoim tradingu i musze przyznac ze ma w sobie potencjal:) znalazlem cos co moze Was zainteresuje ( drobiazg ktory podpowiada "co i gdzie") :)
pozdro
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Wicks reject areas and bodies explore them-MightyOne
Nie ważne czy miałeś rację czy nie,ważne jak dużo zarobiłeś posiadając rację i jak mało straciłeś, myląc się.

polbanda

Nieprzeczytany post autor: polbanda »

sgorn pisze:podpieram sie ta metoda w swoim tradingu i musze przyznac ze ma w sobie potencjal:) znalazlem cos co moze Was zainteresuje ( drobiazg ktory podpowiada "co i gdzie") :)
pozdro
długość kresek na danym poziomie podkreśla jego znaczenie czy coś innego ?

Awatar użytkownika
sgorn
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1208
Rejestracja: 25 paź 2008, 17:29

Nieprzeczytany post autor: sgorn »

polbanda pisze:
sgorn pisze:podpieram sie ta metoda w swoim tradingu i musze przyznac ze ma w sobie potencjal:) znalazlem cos co moze Was zainteresuje ( drobiazg ktory podpowiada "co i gdzie") :)
pozdro
długość kresek na danym poziomie podkreśla jego znaczenie czy coś innego ?
tego nie wiem, stosowalem go tylko by mi wskazywal miejsca a juz potem sam decydowalem gdzie bede sie czaił.
Wicks reject areas and bodies explore them-MightyOne
Nie ważne czy miałeś rację czy nie,ważne jak dużo zarobiłeś posiadając rację i jak mało straciłeś, myląc się.

ODPOWIEDZ