Co kryja w sobie srednie ;)

Miejsce, gdzie początkujący mogą zadawać nawet najbardziej dziwne pytania.
Awatar użytkownika
zero25x
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 28
Rejestracja: 04 kwie 2010, 17:30

Nieprzeczytany post autor: zero25x »

zicmar pisze:Kolego Zero ( de facto fajny Nick )
Algorytm wyprzedza o dwie epoko W.B i G.S i innych ...
Być może, być może....
Zawiść?
Średnie - zaprogramowaną sztuczną inteligencją - coraz lepiej, jedziesz po bandzie, podpowiem ... średnie wzięły się z kosmosu a ja mam tajemne konszachty z ... lepiej żebyś nie wiedział :evilbat:
A teraz prośba, czytaj powoli ze zrozumieniem, myśle, że Twoja inteligencja to zdzierży, wszystkie swoje dotychczasowe wypowiedzi w tym wątku o średnich, ja poza biciem piany nic nie zuważyłem, ciekawe co Ty o tym sądzisz?
Jeszcze raz powtarzam, poświęciłem dużo swojego czasu na zbadanie wzajemnych zależności między ceną a średnimi, zacząłem po pewnym czasie widzieć pewne rzeczy, których wcześniej nie zauważałem i nie jest to kwestią czy średnie są wyliczane w/g takiej czy innej formułki matematycznej, każdy podświadomie szuka jasnego, czytelnego sygnału, obojetnie z czego, że teraz należy wejść w rynek. Problemem jest to, że nagle po naszym wejściu rynek robi niespodziewany zwrot i jedzie w drugą stronę, dlaczego? Szukamy wtedy winnych, brook, który czyha na nasze stopy, grubasy, pejsy itd. itd. A prawda jest prozaiczna, nasz błąd, zła ocena sytuacji, nieumiejętność określenia trendu lub kierunku w którym w danym momencie porusza się cena.
Nie jestem twórcą mega super systemu, nie jestem " zaklinaczem węży ", nie stosuję tajemnych praktyk aby " userom " zrobić wodę z mózgu, natomiast posiadam pewną wiedzę, którą mogę przekazać.
Skąd taki atak ze strony co poniektórych na moje wypowiedzi?
Że nie chce sie tą wiedzą podzielić za darmo?
A niby dlaczego mam to rozdawac na prawo i lewo za frico?
Mnie zdobycie tej wiedzy dużo kosztowało, więc logiczne chyba, że oczekuję czegoś w zamian, czy jest w tym coś nagannego?
Że uważam, że inwestycja w wiedzę jest ważniejsza niż inwestowanie na wariackich papierach na FX bez uprzedniej inwestycji w wiedzę?
Że lepiej zapłacić za szkolenie 1 niż utopić 10 , bo było szkoda wydać 1 ?
Pozdrawiam Zicmar
Dobra Zicmar, w dalszym ciągu konsekwentnie lejesz swoją wodę. Jedno wielkie blablabla. Odechciewa mi się czytać tych wypocin a już tymbardziej na nie odpisywać. Mało że nie potrafisz podać choćby jednego konkretnego argumentu i wymijasz się od odpowiedzi jak zbuntowany nastolatek to jeszcze zaczynasz dopierdalać się do nicku.
Gdybyś faktycznie zarobił chociaż dolara na tym systemie to nie sądzę żebyś chciał go sprzedawać. Wciskasz syf naiwnym.
zicmar pisze: A teraz prośba, czytaj powoli ze zrozumieniem, myśle, że Twoja inteligencja to zdzierży, wszystkie swoje dotychczasowe wypowiedzi w tym wątku o średnich, ja poza biciem piany nic nie zuważyłem, ciekawe co Ty o tym sądzisz?
To podobno Ty jesteś expertem od średnich a nie napisałeś na ich temat nic konkretnego.
Może najpierw przejrzyj swoje posty a dopiero potem dochrzań się do cudzych.

zicmar
Gaduła
Gaduła
Posty: 150
Rejestracja: 18 maja 2010, 08:34

Nieprzeczytany post autor: zicmar »

czytaj powoli, jak masz z tym problemy, zapraszam na priv
Pozdrawiam Zicmar
Naucz się jak działają średnie a wtedy zrozumiesz zachowanie ceny

Awatar użytkownika
Mustafa
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 769
Rejestracja: 20 lip 2010, 10:54

Nieprzeczytany post autor: Mustafa »

zmontowałem indyka - jeśli ktoś chce popatrzeć jak wygląda na wykresach close[0] - close[n]
w ustawieniach można zmieniać długość i rodzaj MA
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Nie chodzi o to czy masz rację czy nie, tylko o to, co robisz kiedy masz rację lub jak się zachowujesz jeżeli racji nie masz.

Awatar użytkownika
iwan
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 489
Rejestracja: 19 sie 2006, 23:19

Nieprzeczytany post autor: iwan »

zz pisze:
zero25x pisze:Tylko cholera jasna, w głowie mi się nie mieści, że przez tyle dziesięcioleci wszyscy, począwszy od Fibonacciego, Elliota, Ganna, szamani czy wróżki, najwybitniejsi informatycy i inwestorzy nie potrafili przewidzieć ruchów cen (nie myl proszę z prognozowaniem) a nagle wpada taki Zicmar i Damfry którzy pieją że znają punkty zwrotne i jeszcze się tym chwalą. Powiedz mi, gdzie tu logika? Pewnie, że mi nie powiesz bo jej nie ma.

Logika jest,. znajdziesz ją w mojej stopce.....

Pozdrawiam.
Fibo, elliot, gann. To narzedzia bardzo odmienne od siebie. Ale wezmy same srednie. Ile to wymyslono sposobow ich wyliczania. Autor kazdej z nich bedzie sie upieral ze jest najlepsza. Czy slusznie? chyba nie. w jednych warunkach rynkowych sprawdzaja sie lepiej jedne w innych drugie.

Awatar użytkownika
Esco
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2603
Rejestracja: 11 kwie 2010, 20:56

Nieprzeczytany post autor: Esco »

Czytając ten temat przypomniałem sobie zajęcia sprzed kilku lat z Przetwarzania Sygnałów. Była tam mowa o genezie średniej kroczącej (filtrowanie szumu) i o tym że udało się ją zaadaptować do modelowania wielu procesów.

Podam przykład zastosowania średniej w elektronice.
Posiadamy termometr cyfrowy z błędem w granicach 0,5 C.
Uśredniając 100 serii pomiarów otrzymujemy błąd mniejszy niż 0,05.Dzięki temu Możemy uzyskać znacznie dokładniejszy pomiar.

O godzinie 8 wykonujemy pojedynczy pomiar i otrzymujemy wynik 10 C.
10 minut później później 10,4 C. Na podstawie tych danych nie jesteśmy w stanie stwierdzić czy temperatura faktycznie wzrosła ponieważ różnica nie przekracza naturalnego nieistotnego szumu urządzenia.

Bardziej przemawiający przykład: dokonujemy pomiaru co 10 sekund przez godzinę. Same wyniki pomiarów przy małej zmianie (poniżej błędu) w ciągu godziny mogą niewiele dać jednak stały powolny wzrost średniej kroczącej wykazuje na faktyczny wzrost temperatury.

Podobnie jest z wykresem ceny. Krótkoterminowy szum (odpowiednik błędu pomiaru ) spowodowany przez scalperów i daytraderów jest nieistotny względem trendu wyznaczanego przez graczy długoterminowych. Średnia długoterminowa potrafi odfiltrować nieistotny ruch. Mając dwie średnie o znacznej różnicy okresów
można dodatkowo wykorzystać współgranie tendencji długo i krótkoterminowej.

Pokusiłem się o zrobienie małej symulacji w Excelu która to pokazuje.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

ODPOWIEDZ