Forex - Kochanie znalazłem pracę :D

Tu można dyskutować o wszystkich sprawach związanych z rynkiem Forex.
Awatar użytkownika
klonmarcin
Maniak
Maniak
Posty: 3869
Rejestracja: 23 paź 2008, 15:10

Nieprzeczytany post autor: klonmarcin »

jasonbourne pisze:bede sobie spokojnie pracował na etacie i kombinował dodatkowo aby mieć na ratę opłaty itp..
I to jest chyba najlepsze wyjście - pracować na etacie i mieć możliwość co nieco pograć sobie na FX - przynajmniej ja się na to tak zapatruję.
jasonbourne pisze:A jeszcze "na etacie" masz spokój, bezpieczeństwo, koleżanki z pracy, co miesięczną pensję "bez ryzyka", może nawet firmowy samochód na weekend, i tak naprawdę o nic nie musisz się martwić.
Dokładnie - spokój o wiele większy niż przy grze na FX.. no i te...
jasonbourne pisze:koleżanki z pracy
:lol: najważniejsza sprawa - siedząc w domu przed wykresami z tego nie "skorzystamy" :D

Ale jest jeszcze kwestia "lubienia pracy" - można pracować na etacie, którego lekko mówiąc nie znosimy - natomiast grając na FX możemy to lubić - może to być nasza pasja - i możemy wychodzić na tym lepiej niż na etacie - chodzi o spokój psychiczny - jakkolwiek to śmiesznie może brzmieć w kontekście Forex
:wink:

8)
Nie prowadzę szkoleń - nie sprzedaję sygnałów
No pain - No gain
Czas to pieniądz - ile jesteś w stanie go poświęcić?

https://www.youtube.com/watch?v=FLqQPZaiHvs

Rób to co kochasz, kochaj to co robisz, a nigdy nie będziesz musiał pracować...

Awatar użytkownika
MaNoCBR
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 65
Rejestracja: 22 lut 2010, 18:21

Nieprzeczytany post autor: MaNoCBR »

klonmarcin pisze: Ale jest jeszcze kwestia "lubienia pracy" - można pracować na etacie, którego lekko mówiąc nie znosimy - natomiast grając na FX możemy to lubić - może to być nasza pasja - i możemy wychodzić na tym lepiej niż na etacie - chodzi o spokój psychiczny - jakkolwiek to śmiesznie może brzmieć w kontekście Forex
:wink:
Jak masz inne źródła dochodów i nie musisz się martwić, że szef kopnie Cię w d... i nie będziesz miał na raty i życie, zaczynasz mniej bać się szefa i zdobywasz się na oryginalne poglądy i.... 8) :
1. Nie znajdują one poparcia u zwierzchnika i zmieniasz pracę
2. Szef docenia Twoją szczerość (nie liżesz mu d...) bo dzięki niej wie gdzie popełnia błędy, docenia zaangażowanie awansuje daje podwyżkę i jesteś zadowolony z pracy i życia.

Grunt to być WOLNYM i uczciwym wobec siebie i swoich poglądów a wtedy każda praca może być przyjemna :wink:
Z kącików uśmiechu można obliczyć rozpiętość wolności [WOLF 1982-2007]

Adrenalina uzależnia ;-)

Awatar użytkownika
grafmax
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 443
Rejestracja: 01 paź 2010, 18:52

Nieprzeczytany post autor: grafmax »

Nie ma co tu faworyzować co jest lepsze: etat czy życie z forexu. Dla każdego ważne jest coś innego, każdy mysli inaczej. Na przykład dla mnie to zdanie:
jasonbourne pisze:A jeszcze "na etacie" masz spokój, bezpieczeństwo, koleżanki z pracy, co miesięczną pensję "bez ryzyka", może nawet firmowy samochód na weekend, i tak naprawdę o nic nie musisz się martwić
jest kompletną bzdurą a inni się z nim zgodzą. Dla jednych etat to życiowy sukces dla innych to życiowa porażka.
Najważniejsze żeby dążyć do tego żeby robić to co chcemy i lubimy. Jeśli autor wątku chce spróbować życia z FX to powinien spróbować. Jeśli nie spróbuje to na pewno się nie uda. Za kilka lat bedzie żałował że nawet nie spróbował i zastanawawiał się co by było gdyby jednak sie udało.
A ktoś mądry mi kiedyś powiedział: "Najtrudniej zacząc, potem samo leci"

Awatar użytkownika
marmon
Gaduła
Gaduła
Posty: 124
Rejestracja: 27 cze 2009, 18:39

Nieprzeczytany post autor: marmon »

Przepis na sukces w każdej dziedzinie
http://www.youtube.com/watch?v=gxvNGy5jUeA

Awatar użytkownika
cugan
Maniak
Maniak
Posty: 3407
Rejestracja: 16 paź 2008, 10:50

Nieprzeczytany post autor: cugan »

marmon pisze:Przepis na sukces w każdej dziedzinie
http://www.youtube.com/watch?v=gxvNGy5jUeA
:clap: :clap: :clap:
Przedstawione, poglądy, oceny i wnioski są wyrazem osobistych poglądów autora i nie mają charakteru rekomendacji autora.Wyłączną odpowiedzialność za decyzje inwestycyjne, podjęte i z wykorzystaniem wniosków w nich zawartych, ponosi inwestor.

Awatar użytkownika
MaNoCBR
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 65
Rejestracja: 22 lut 2010, 18:21

Nieprzeczytany post autor: MaNoCBR »

cugan pisze:
marmon pisze:Przepis na sukces w każdej dziedzinie
http://www.youtube.com/watch?v=gxvNGy5jUeA
:clap: :clap: :clap:
dlatego ja:

http://www.youtube.com/watch?v=FTMD0UrsVbA
Z kącików uśmiechu można obliczyć rozpiętość wolności [WOLF 1982-2007]

Adrenalina uzależnia ;-)

Awatar użytkownika
TeXs
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 886
Rejestracja: 09 maja 2007, 13:57

Nieprzeczytany post autor: TeXs »

marmon pisze:Przepis na sukces w każdej dziedzinie
http://www.youtube.com/watch?v=gxvNGy5jUeA
Zgadzam się w 100%

1. Pracuję dla kogoś (praca pokrywa mi wszystkie koszty i jeszcze sporo zostaje)
Uwielbiam koleżanki z pracy one mnie zresztą też ale na początku musiałem mocno zasuwać aby pokładać to sobie w taki sposób aby praca była lekka i przyjemna (mieć czas na fx)
2. Mam dodatkowe źródła utrzymania (nieruchomości, inne)
Na początku nie było różowa, trzeba było się mocno napracować aby to wszystko poukładać i poświęcać temu naprawdę minimalną ilość czasu.
3. Forex
Zasuwam jak koń Rafał, zasuwam i nie dość, że sprawia mi to dziką przyjemność to jeszcze zaczynają pojawiać się efekty (docelowo pewnie będzie budowa dobrego EA)

podsumowując:
w każdym biznesie na początku zasuwasz a dopiero później spijasz śmietankę, na FX jest dokładnie tak samo, ja tu nie widzę drogi na skróty.
Naturalnie trzeba zasuwać z głową tak aby docelowo minimalizować czas jaki poświęcasz na pracę.
I jeszcze jedno
Nie skupiałbym się tylko na budowaniu jednej nogi z której możemy się utrzymywać (im masz ich więcej tym pewniej stoisz), polecam szukać nawet małych strumyczków które zasilają portfel.
Ostatnio zmieniony 02 sty 2011, 23:07 przez TeXs, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
cugan
Maniak
Maniak
Posty: 3407
Rejestracja: 16 paź 2008, 10:50

Nieprzeczytany post autor: cugan »

TeXs
Poprzedni witerunek był ciekawszy .Może coś bardziej popularnego Winnetou
:arrow: http://www.youtube.com/watch?v=BTJD5a5ZOdE
Czyż nie uroczy?
TeXs pisze:Uwielbiam koleżanki z pracy
Jak zobaczą to mokro będą miały i ta melodia powalająca :lol:
Przedstawione, poglądy, oceny i wnioski są wyrazem osobistych poglądów autora i nie mają charakteru rekomendacji autora.Wyłączną odpowiedzialność za decyzje inwestycyjne, podjęte i z wykorzystaniem wniosków w nich zawartych, ponosi inwestor.

Awatar użytkownika
TeXs
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 886
Rejestracja: 09 maja 2007, 13:57

Nieprzeczytany post autor: TeXs »

cugan pisze:Poprzedni witerunek był ciekawszy
Jak zobaczą to mokro będą miały i ta melodia powalająca :lol:
ech Cuguś przyzwyczaiłeś się i to wszystko
po jakimś czasie przywykniesz i do tej mordy zresztą Sitting Bull jest zdecydowanie barwniejszy niż jakaś podróbka stworzona przez Karola May.

a co do moich koleżanek mój drogi kolego
to nie narzekają (hmm a może ja dlatego jeszcze nie zrezygnowałem z pracy na etacie....... kurczę muszę się zastanowić dlaczego ja tam jeszcze chodzę ........... może ja po prostu lubię pracować ..........;)

Awatar użytkownika
reptile
Maniak
Maniak
Posty: 2799
Rejestracja: 13 gru 2008, 13:48

Nieprzeczytany post autor: reptile »

" Kochanie znalazłem pracę :D" Forex... wreszcie bede mógł cie zostawić i poderwać taką jaką naprawdę chce... :lol:

doczytałem do konca, ale chyba tylko Jason coś madrego napisał. :D

ja sie tylko zastanawiam, czy to nie jest aby sygnal zeby spadac z fx'a skoro przybywa zainteresowanych hehe
R.E.P.T.I.L.E. - Robotic Electronic Person Trained for Infiltration and Logical Exploration (off-line,only e-mail)

ODPOWIEDZ