G A N N

Jeżeli masz pomysł lub używasz ciekawego systemu albo strategii gry, opisz ja tutaj.
Awatar użytkownika
templar
ForeX Guru
ForeX Guru
Posty: 98
Rejestracja: 16 sie 2005, 17:47

Nieprzeczytany post autor: templar »

Jak już pisałem sam poziom nie jest tak istotny jak czas+poziom. Czyli poziom ważny jest tylko o określonej porze. Kolejne poziomy są na tyle oddalone zwykle, że cena nie ma szans dojść do kolejnego w przeciągu kilku minut. Jeśli przebija to zaliczam sl, które wynosi w zależności od okoliczności 10-15 pips.

karp29
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 42
Rejestracja: 13 kwie 2006, 10:25

Nieprzeczytany post autor: karp29 »

Rozumiem, wiem ze istotny jest czas i nawet cos mi wychodzi raczej to nie gann, lecz cos zblirzonego. a tak wogóle jak z back testami bo domyslam sie ze sa niesłychanie pracochłonne :). a wogóle jaki Tf preferujesz??
pozdr

Awatar użytkownika
templar
ForeX Guru
ForeX Guru
Posty: 98
Rejestracja: 16 sie 2005, 17:47

Nieprzeczytany post autor: templar »

Backtesty sa bardzo pracochłonne, to prawda - tutaj nie ma drogi na skróty, każdy pomysł trzeba dokładnie sprawdzić zanim się go użyje a to w zależności do metody może pochłonąć masę czasu i energii.
Timeframe nie gra tu żadnej roli, ogólnie gram intra i wszystko rysuje na wyresie 5m, ewentualnie 60m - nie ma to znaczenia jeśli wyliczam poziom i czas.

Pop
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 54
Rejestracja: 06 lip 2005, 16:36

Nieprzeczytany post autor: Pop »

Dużo pisałeś o właściwym doborze kroku w sq tak aby czas był na tym samym kącie co cena. Zastanawiam się czy jest to konieczne? Już wyjaśniam. Jeżeli w sq wpiszę cene oraz czas (jakieś dowolne kroki np. czas 4min a cena 1pkt) i następnie wychodzi, że szczyt znajduje się w cenie na 30 stopniach a w czasie na 50. To czy można to potraktować jako parę (30,50) która tworzy przyszły cykl co oznacza że teoretycznie przy przesunięciu o 90 (120,140) stopni nie można się spodziewać nowego sygnału?

Awatar użytkownika
templar
ForeX Guru
ForeX Guru
Posty: 98
Rejestracja: 16 sie 2005, 17:47

Nieprzeczytany post autor: templar »

Nie można tak tego potraktować. Cała idea czasu i ceny polega na odpowiednim wyważeniu jednego z drugim. Żeby wiedzieć jak cena i czas danego instrumentu są wyważone musisz użyć odpowiedniej jednostki miary czyli w tym wypadku "krok". Przecież przesunięcie o dany kąt będzie zależało nie tyle od wielkością kąta co od miary, jaką przyjmujesz dla jednego stopnia. Coż z tego, że x=50 a y=30, najważniejsze jest to ile czasu w minutach, godzinach czy dniach upływa dla powiedzmy 50 stopni jak również ile pips, punktow, tików "upływa" w 30 stopniach. Jednym słowem ile jest pips w jednym stopniu i ile jest minut/godzin/dni w jednym stopniu.

Pop
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 54
Rejestracja: 06 lip 2005, 16:36

Nieprzeczytany post autor: Pop »

Rozumiem że w takim razie chodzi o dobranie tych kroków tak aby jak najwięcej par szczytów/dołków w cenie i czasie (pary) wypadło na tym samym kącie. Czy według ciebie do wyznaczenia tego można zastosować jakiś wzór czy raczej jest to ręczne szukanie? Bo jak tak to można myśleć nad jakim algorytmem który będzie to szukał.

Awatar użytkownika
templar
ForeX Guru
ForeX Guru
Posty: 98
Rejestracja: 16 sie 2005, 17:47

Nieprzeczytany post autor: templar »

hmm, nie chodzi o to aby jak najwięc szczytów/dołków wypadało na tym samym kącie. Wyważenie oznacza znalezienie takiej podziałki (kroku czy jakkolwiek to nazwać), która będzie szła równo z rynkiem. Kąty 1x1,1x2,1x3 itd będą wyraźnie pokrywać się ze swingami wykresu. Co do wyliczeń to o ile podział ceny na stopnie jest oczywisty i nie ma wielu możliwości to zawsze jest on dostosowany do podziału czasu. Ten jest najważniejszy i zarazem trudniejszy do znalezienia.

Pop
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 54
Rejestracja: 06 lip 2005, 16:36

Nieprzeczytany post autor: Pop »

Źle się wyraziłem. Chodzi mi o to czy krok czasu i ceny należy tak dobrać aby jak najwięcej par były sobie równe w kątach. Czyli mając np pary. (11:30,1.3100) i (13:00,13200), ..., muszę tak dobrać te korki aby czas 11:30 wypadł na tym samym kącie co cena 1.3100 i analogicznie z druga parą co nie oznacza że obie pary muszą wypaść na tym samym kącie. I jeżeli wiele takich par będzie tak wypadać to oznacza że ma właściwe kroki?

piter321
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 77
Rejestracja: 20 lut 2006, 11:08

Nieprzeczytany post autor: piter321 »

Nie wiem czy dobrze rozumie podejście templara i Popa, ale wygląd mi to tak:
1. Templar
- wybrał sobie jakiś jeden punkt startowy (była kiedyś dyskusja o dokładnej dacie początku wiosny) i do tego punktu startowego odnosi wszystkie swoje obliczenia zachowując cały czas jednakowy współczynnik cena/kąt.

2. Pop
- wyszukuje raz na dzień/tydzień dołek i szczyt i na tej podstawie wyznacza współczynnik przeliczający cenę na kąt. Naprowadzany przez templara będzie próbował dla wszystkich dołków/szczytów znaleźć jeden najbardziej uniwersalny przelicznik. Pytanie czy właściwe jest wyznaczanie nowych punktów odniesienia tak często.

Napiszcie, czy dobrze rozumie wasze podejścia. Jeżeli tak, to pytanie do templara - jak wybierasz sobie ten punkt startowy/odniesienia?
Pozdrawiam
Piter

karp29
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 42
Rejestracja: 13 kwie 2006, 10:25

Nieprzeczytany post autor: karp29 »

Templar mam jeszcze pytanie masz juz dany czas i dana cene wyliczona, i rozumiem ze jak cena podchodzi od dołu to oznacza to opór i odwrotnie, a co robisz jak cena podchodzi zboku tak ze praktycznie niewiadomo czy to opór czy wsparcie??

ODPOWIEDZ