tryb wizualny w MT5

O jezykach programowania w platformach i nie tylko.
Pytajnik
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 46
Rejestracja: 20 gru 2009, 15:30

Nieprzeczytany post autor: Pytajnik »

Dzięki Karolu za wyjaśnienie jednej kwestii :) a czy mógłbyś mi jeszcze pomóc w wyjaśnieniu jak się dostać do ceny?
z tego co widzę to trzeba użyć funkcji: ArraySetAsSeries oraz CopyClose lub CopyHight etc. ale ja tego nie rozumiem :( - o co tu chodzi z tym kopiowaniem i w ogóle? bardzo proszę o jakieś łopatologiczne wyjaśnienie tej kwestii bo to chyba najważniejsze i jest to podstawa podstaw i każdemu się przyda :) -> bez dostępu do ceny nic nie zdziałamy :(. W ogóle to czemu zlikwidowano taki fajny i przyjemny dostęp do ceny? :/
Pozdrawiam
"Jak najlepiej zarobić wykorzystując analizę techniczną? Napisać książkę na ten temat - na pewno dobrze się sprzeda" - Tyle jeśli chodzi o temat AT :)

Awatar użytkownika
MaRCHeW
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1213
Rejestracja: 20 gru 2005, 22:19

Nieprzeczytany post autor: MaRCHeW »

Witam.

Looknij na te przykłady http://www.mql5.com/en/forum/1010

Narazie nie zajmuję się programowaniem w MQL5. Interesuję się bardziej C# i PT Multistation ale trzymam rękę na pulsie odnośnie MT5 ;)

Pozdrawiam
Karol Marchewka

Pytajnik
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 46
Rejestracja: 20 gru 2009, 15:30

Nieprzeczytany post autor: Pytajnik »

Widziałem już ten przykład :)
Niestety nie ma jeszcze podglądu do działania EA więc nie mogę sprawdzić tych kodów :(. Poza tym w tym pierwszym przykładzie chyba jest mały błąd bo powinno być: double myClose[]

Ale dla pewności: żeby mieć dostęp do ceny High muszę wykonać następujące działanie:

Kod: Zaznacz cały

double Open[];
   CopyOpen(_Symbol, _Period, 0, 10000000, Open); 
   ArraySetAsSeries(High,true);

  double cena = Open[10]; //jedenasty słupek
Najbardziej zastanawia mnie ten 3 parametr funkcji CopyOpen - mogę sobie skopiować dowolną ilość ceny? :D i ściągnę jedynie Open czyli zaoszczędzę nieco pamięci bo nie będę operował na Close, Low i High. Pytanie tylko czy mogę później jakoś wywalić te kopie? tzn. jak będę chciał zrobić jakieś obliczenia na wstępie to ściągam sobie cenę ze wszystkich możliwych słupków a później ją kasuję? :)
Pozdrawiam
"Jak najlepiej zarobić wykorzystując analizę techniczną? Napisać książkę na ten temat - na pewno dobrze się sprzeda" - Tyle jeśli chodzi o temat AT :)

ODPOWIEDZ