VEGAS

Jeżeli masz pomysł lub używasz ciekawego systemu albo strategii gry, opisz ja tutaj.

Użyszasz systemu VEGAS

Tak
28
16%
Nie
144
84%
 
Liczba głosów: 172

Awatar użytkownika
darek2302
Bywalec
Bywalec
Posty: 5
Rejestracja: 09 lip 2006, 13:59

Nieprzeczytany post autor: darek2302 »

Krzycho pisze:przez klocki rozumiesz forex czy vegas?
forex

Vegas jest dla mnie nowością i dziś już (choć jeszcze dużo przede mną) podjąłem kilka decyzji wbrew mojemu rozumowi, które okazały się słuszne :) :).
Jeszcze raz wielkie brawa dla fxlamera za kawał dobrej roboty. Gdyby większość ludzi tak podchodziła do innych spraw to ile by nam to zaoszczędziło wyważania otwartych drzwi.
A życie jest nie po to by się zatyrać lecz by zniego korzystać, a być może ktoś kto tu uzyskał pomoc, pomoże komuś w innej sprawie, w której jest specjalistą tak od siebie jak to zrobił fxlamer.
Sorki, że nie na temat ale że nie mogę merytorycznie to chociaż taki mały akcent z innej beczki.

polemnik
Bywalec
Bywalec
Posty: 10
Rejestracja: 18 lip 2006, 21:50

Nieprzeczytany post autor: polemnik »

witajcie ! ;) sciągnąłem vegas i mam takie pytanie: mam Vegas Currency Daily i :
vegas S_P daily.
może mi ktoś je przybliżyć ? :] byłbym wdzięczny ;)

Awatar użytkownika
darek2302
Bywalec
Bywalec
Posty: 5
Rejestracja: 09 lip 2006, 13:59

Nieprzeczytany post autor: darek2302 »

Bzyku211 pisze:Czy jest możliwość ustawienia w "MA in Color" żeby ta linia była zawsze grubsza 2ką rysowana Smile ?
Właśnie - mnie też to irytuje - bo nawet po ustawieniu żądanej grubości linia się zmienia kiedy tylko np.zmienimy z 1H na 4H i odwrotnie.

cr1234
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 34
Rejestracja: 13 lut 2005, 17:05

Nieprzeczytany post autor: cr1234 »

@ darek2302

Ja, jak wskaxnik sam wraca do ustawień, zmieniam recznie ustawienia w kodzie. Przy okazji troche poznaje kod MT ;)
Otwórz wskaźnik MetaEdytorem, znajdź ciąg jak poniżej i pozmieniaj na jaka chcesz grubość ( z 1 na np. 2 lub 3), ostatnia cyfra w kazdej linii za to odpowiada.

SetIndexStyle(2,DRAW_LINE,STYLE_SOLID,1);
SetIndexStyle(1,DRAW_LINE,STYLE_SOLID,1);
SetIndexStyle(0,DRAW_LINE,STYLE_SOLID,1);

Później zapisz, dodaj wskaxnik i już ;) powinno pomóc.

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
darek2302
Bywalec
Bywalec
Posty: 5
Rejestracja: 09 lip 2006, 13:59

Nieprzeczytany post autor: darek2302 »

Dzięki - pomogło teraz jest OK :)

Ale żeby nie bylo za dobrze :) Czy ma ktoś jakieś doświadczenia z TTMPeriod ?? Standardowo otwiera się z 6 dziś zmieniłem na 8, z tego co było już tu napisane można do 10.
Może ktoś podzieli się spostrzeżeniami na ten temat ??

Pozdrowionka

Awatar użytkownika
tauruss
Bywalec
Bywalec
Posty: 5
Rejestracja: 25 paź 2005, 20:24

Nieprzeczytany post autor: tauruss »

To jak sie tak wręciliście w tego Vegasa , to powiem ,ze na grupie dyskusyjnej Efix-a (namiary w dziale "polecane linki" ) znajdują sie tlumaczenia tych 3 strategii wykonane przez jednego z grupowiczów. (przegladalem temat i chyba niktt o ty nie wspominal ) Polecam osobą. ktore nie mialy sily brnąć przez oryginał, szczególnie dalszą część Wealth Buildera, "Pobłogosław dane" i dalsze akapity , ciekawa próba "statystycznego rozgryzienia" Forexu.

Acha ,tłumaczenia sa oczywiscie na grupie .strategie.

Awatar użytkownika
Kovis
Gaduła
Gaduła
Posty: 246
Rejestracja: 15 maja 2006, 19:46

Nieprzeczytany post autor: Kovis »

Witam.
Mam pytanie czy da się zrobić coś takiego żeby wlaczał się alarm, po zmianie kierunku SMA 8 ?
Przykładowo mamy spadki nagle wskakuje zółty kolor (niepewność,równowaga) i zaczyna dzwonic alarm :)
Lub czy można to zmechanizować żeby automatycznie otwierał/zamykał pozycje po nastepnej świeczce jeśli zmiani się kolor ?

Pisze to w tej rubryce, bo widze ze dużo ludzi korzysta z Vegas-a, mnie interesuje tylko ta kwestia. Może ktoś się już z tym bawił?
Mam platforme X-trade więc alarm można ustawić ale tylko jeśli dojdzie do określonego poziomu cenowego. Nie ma powiazania chyba ze wskaźnikami, a może jest i ktoś się na tym zna?

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
fxlamer
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 671
Rejestracja: 13 mar 2006, 09:52

Nieprzeczytany post autor: fxlamer »

Kovis pisze: da się zrobić coś takiego żeby wlaczał się alarm, po zmianie kierunku SMA 8 ?
We wlasciwosciach wskaznika Vegas lub FF Tunel wlacz alarm.
Kovis pisze: żeby automatycznie otwierał/zamykał pozycje po nastepnej świeczce jeśli zmiani się kolor ?
Tu juz trzeba napisac EA.
Bedzie dobrze, luz......
=================

Awatar użytkownika
Kovis
Gaduła
Gaduła
Posty: 246
Rejestracja: 15 maja 2006, 19:46

Nieprzeczytany post autor: Kovis »

Wsumie nie uzywam Vegasa tylko -MA in color :)
Teraz wrzuciłem vegaska i pousuwałem tysiące linijek poziomów i niewiem sam czego jeszcze :twisted:
Mam piekny wykresik jak wcześniej i BOSKO "pika" 8)

Dzięki FX lamer :D

karp29
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 42
Rejestracja: 13 kwie 2006, 10:25

Nieprzeczytany post autor: karp29 »

Witam
To moja jedna transakcja wszedłem na LONG 3 x 0,20 lota
zrealizowałem dwa targety, ostatni pusciłem wolno z TS 80. Czy dobrze zrozumiałem system, czy dobrze wszedłem??
Obrazek

ODPOWIEDZ