Naked Trading (bez wskaznikow) - czyli Price Action w akcji

Jeżeli masz pomysł lub używasz ciekawego systemu albo strategii gry, opisz ja tutaj.
Awatar użytkownika
fxlamer
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 671
Rejestracja: 13 mar 2006, 09:52

Nieprzeczytany post autor: fxlamer »

Shadi pisze:- czemu wszedłeś tak wysoko i jaki sl zastosowałeś ?
Hmm, akurat wróciłem do domu i włączyłem komp? W każdym razie nie zrobiłem tego celowo, można było niżej. Stop pod poprzednią świeczką H4 (kilkadziesiat pips)
Shadi pisze:czy dla potwierdzenia sygnałów wejścia używasz formacji świecowych, jak tak - czy na 4h gra na formacje nie jest lekko ryzykowna
Tak, często, to doskonałe uzupełnienie PA, lubię Nisona... :) Wszystko na fx jest lekko ryzykowne prócz czekania na setup.
Shadi pisze:Ciebie może być pin bar a w tokio już nie zupełnie
:569: To Tokio ma problem..... a tak poważnie to zaczynam analize od D1 i tutaj dużą rolę odgrywają formacje, szukam potwierdzenia na H4 i ew czekam na odpowiedni setup. W praktyce bywa u mnie z tym różnie ( z czekaniem na setup), prowadzę firmę i często jestem nawet po kilka dni poza domem, wtedy nie gram. Mógłbym na upartego z palma ale fx nie jest dla mnie głównym i dużym źródłem dochodów więc mogę sobie pewną dyscyplinę odpuścić.

Wracając do formacji, kiedyś obiecałem, że napiszę jak stosuję PA z formacjami ale nie wiem czy to ma sens, przecież książek o formacjach świecowych jest dużo a każdy sam może określić ich przydatność do tego stylu gry.
Bedzie dobrze, luz......
=================

mario77
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 76
Rejestracja: 27 lis 2007, 16:57

Nieprzeczytany post autor: mario77 »

Kwestia świec H4 czy D1 jest dość dyskusyjna, co dla kogo lepsze. Ja używam GMT -5, jest to czas wschodnioamerykański i mam takie wrażenie, że częściej świece na tych TF są sensowniejsze.
Wa$$kII pisze:Dla początkujących polecam gre na pinbarach świece dzienne.

Poniżej gotowa strategia na h1 :D jest bardzo prosta najpierw rysujemy mozliwie mocne poziomy wsparcia/oporu zaczynajac od dziennych do h1. Poziomy mają być testowane kilka razy. Czekamy, aż para dojeżdża do poziomu wsparcia jeśli się zatrzymuje to mamy już setup :) Teraz jeszcze tylko sygnał :) Sygnałem jest wybicie poza opór wsparcie i powrót w tej samej świecy. Dostajemy narysowany pinbar :D Wchdzimy na zamknięcie świecy h1. System jest bardzo prosty i niewiarygodnie skuteczny :)
)
Wa$$kII czy bierzesz też pod uwagę takie formacje jak gwizda wieczorna czy objęcie bessy only tylko pinbar?

afromarian
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 72
Rejestracja: 29 paź 2008, 16:07

Nieprzeczytany post autor: afromarian »

Co myslicie o pozycji short na GBPUSD w okolicach 1.6420-1.6440? Odbicie od linii trendu spadkowego. Setup na zalaczonym obrazku.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
rayzeel
Gaduła
Gaduła
Posty: 357
Rejestracja: 05 lis 2008, 14:47

Nieprzeczytany post autor: rayzeel »

Ja czekam na okolice 6460, czyli podobnie. Zastanawiam się tylko, czy cena dojdzie tam dzisiaj, czy dopiero po weekendzie. Uciekam do pracy, także zostawię tam oczekujące zlecenie.

Awatar użytkownika
gart
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 48
Rejestracja: 21 kwie 2007, 15:19

Nieprzeczytany post autor: gart »

afromarian napisał: Co myslicie o pozycji short na GBPUSD w okolicach 1.6420-1.6440? Odbicie od linii trendu spadkowego. Setup na zalaczonym obrazku.


Jesli chodzi o strategie wsparcia/opory GBP/USD mysle tak
najpierw (w przyszłym tyg) zjazd do 1.6135 - pull back do wybicia z 1.6114-1.6135

potem jazda z korkami do gory 1.6601- 1.6655

Ale generalnie do 1.7578

ps jeszcze dzis mozna ustawic sell 1.6357...
Uwaga: w niedz czasu pl moze byc luka... wzrostowa

Dodano po 38 minutach:
fxlamer pisze:
Shadi pisze:Rozumiem że 1h też nie wchodzi w rachubę ?
Ależ skąd, jeżeli musisz to ogladaj, ew jak chcesz z bliska zobaczyć jakiś obszar np wsparcia czy oporu ........ ale spróbuj przez jakiś czas obserwować jedynie od H4 wzwyż. Po pewnym czasie patrząc na H1 zauważysz, że brakuje Ci szerszego spojrzenia, po prostu na H1 nie widzisz pola bitwy. To oczywiście dla tych co grają w ciut dłuższym terminie niż kilka godzin..... :mrgreen:
Z czasem wszystko się zmienia, kiedyś myślałem, że świeczka M15 trwa wieczność....

Mimo wszystko moja rada jest bardzo subiektywna i egoistyczna, więc nie traktuj jej całkiem poważnie... 8)
To wszystko jest prawdą...
Sprobujcie patrzec na rynek w perspektywie (jednoczesnie) np 9 TF - 1m 5m 15m 30m 1H 4H D1 W Mn - MT4 - monitor podzielony na 3x3

Kurcze, nie wyrywajcie czegos z kontekstu :wink:
"I trade what I see not what I think"

Awatar użytkownika
rayzeel
Gaduła
Gaduła
Posty: 357
Rejestracja: 05 lis 2008, 14:47

Nieprzeczytany post autor: rayzeel »

gart pisze:zjazd do 1.6135
Też widzę ten poziom, ale chciałbym wejść trochę wyżej w shorta. Będę obserwował cenę po otwarciu.

Awatar użytkownika
gart
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 48
Rejestracja: 21 kwie 2007, 15:19

opor linii trendu w Price Action

Nieprzeczytany post autor: gart »

rayzeel pisze: Będę obserwował cenę po otwarciu.
I slusznie, bo rynek w strategii wsparc/oporow "niby" ustawil sie do shorta w trendzie spadkowym (pomijam konkretny TF ;) ),
ale pamietajmy, ze kolejny tydzien otwiera w niedziele rynek znacznie mniej plynny niz Londyn.
Co to moze oznaczac? Najpierw "logiczne" wyczyszczenie "technicznych" SL short`ow, ale to tylko "moze" :wink:
"I trade what I see not what I think"

Awatar użytkownika
Wa$$kII
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 391
Rejestracja: 25 mar 2007, 23:00

Nieprzeczytany post autor: Wa$$kII »

mario77 pisze:Kwestia świec H4 czy D1 jest dość dyskusyjna, co dla kogo lepsze. Ja używam GMT -5, jest to czas wschodnioamerykański i mam takie wrażenie, że częściej świece na tych TF są sensowniejsze.
Wa$$kII pisze:Dla początkujących polecam gre na pinbarach świece dzienne.

Poniżej gotowa strategia na h1 :D jest bardzo prosta najpierw rysujemy mozliwie mocne poziomy wsparcia/oporu zaczynajac od dziennych do h1. Poziomy mają być testowane kilka razy. Czekamy, aż para dojeżdża do poziomu wsparcia jeśli się zatrzymuje to mamy już setup :) Teraz jeszcze tylko sygnał :) Sygnałem jest wybicie poza opór wsparcie i powrót w tej samej świecy. Dostajemy narysowany pinbar :D Wchdzimy na zamknięcie świecy h1. System jest bardzo prosty i niewiarygodnie skuteczny :)
)
Wa$$kII czy bierzesz też pod uwagę takie formacje jak gwizda wieczorna czy objęcie bessy only tylko pinbar?
Inne formacje są słabsze, ale biorę je pod uwagę( nie gram żadną formcją, formacji uzywam do deteminacji trendow i ważności poziomów). Używam czasu EST czyli GMT-5 i z tego co wiem to taki powinien być uzywany do PA, albo inaczej dla mnie dziala :) i mam dowody ze dziala lepiej niz inne ;)


Na USD/CAD weekly mamy pinbar :)

Podobnie czekam na sell GBP/USD od linii trendu po 40 :D

podbnie na sell wyglada OK usd/jpy 91.70 - 92.50 :) dzienny
Yaaa man

mario77
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 76
Rejestracja: 27 lis 2007, 16:57

Nieprzeczytany post autor: mario77 »

USD/CAD wygląda obiecująco.
Na U/J 91.70 - 92.50 to szeroki dość zakres, czy miałeś na myśli oddzielnie oba pkty?
Wa$$kII pisze:czekam na sell GBP/USD od linii trendu po 40

Ale "linii trendu po 40" to nie kumam.

Awatar użytkownika
rayzeel
Gaduła
Gaduła
Posty: 357
Rejestracja: 05 lis 2008, 14:47

Nieprzeczytany post autor: rayzeel »

Co myślicie na temat shorta E/U lub longa U/CH ? Jestem na obu tych pozycjach i tak się zastanawiam, czy czegoś nie pominąłem ... niby poziomy powinny dać zysk, ale może są jakieś formacje świecowe, których nie wziąłem pod uwagę ? Patrzę na H4 i H1
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

ODPOWIEDZ