Dziennik Żelaznych Zasad

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
MaxRipper
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 740
Rejestracja: 20 wrz 2009, 16:55

Nieprzeczytany post autor: MaxRipper »

Shadi pisze:Max jak Ty to liczysz ?? ten MTstats jakoś inaczej pokazuje czy mi się wydaje?

Inna sprawa Max zwiększ sl zwiększ TF ten Ci nie służy. Zmniejsz lota i tam potestuj... a nóż widelec będzie ok
Licze to dopiero od 29.09

Jeśli chodzi o zmiany w wielkości SL oraz ogolne zmiany koncepcji to juz wkrótce nadejdą. Po prostu potrzebowałem pewnej próby statystycznej.

Co do TF to po prostu uparłem sie na M1 i będę sie tutaj doskonalił. Na FX jestem od dwoch tygodni wiec zanim zaczne regularnie zarabiac moze minac kawał czasu. Jednak staram sie testowac strategie konsekwentnie i nie skakać na nastepną po serii strat. Tak czy inaczej dzieki za uwagi bo napewno wszystko to bedę rozwazał. Pozdrawiam.

Shadi
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1414
Rejestracja: 01 lut 2009, 20:34

Nieprzeczytany post autor: Shadi »

To może Max jak już uparłeś się na ten 1m spróbuj tak:

http://i38.tinypic.com/u80tf.gif

na be przesuwaj po powiedzmy 5-7 pipsach. Sporo transakcji walnie Ci w be.. kilka w sl.. ale dużo da Ci zarobek

rookie
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 58
Rejestracja: 26 maja 2009, 13:59

Nieprzeczytany post autor: rookie »

I to jest bardzo dobra rada od Shadiego :) sam z niej korzystam :) Pozdrawiam

MaxRipper
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 740
Rejestracja: 20 wrz 2009, 16:55

Nieprzeczytany post autor: MaxRipper »

Dzień 8
Cel: ustrzelić 35 pipsów

Komentarz:
Dzień zacząłem totalnie głupią transakcją i jestem na siebie wściekły. Demo pokazuje jak wiele pracy mnie czeka i co gorsza ta praca w większości będzie się tyczyć mojej psychiki.

Hirvonen
Bywalec
Bywalec
Posty: 14
Rejestracja: 19 maja 2009, 10:37

Nieprzeczytany post autor: Hirvonen »

MaxRipper pisze:Dzień 8
Cel: ustrzelić 35 pipsów

Komentarz:
Dzień zacząłem totalnie głupią transakcją i jestem na siebie wściekły. Demo pokazuje jak wiele pracy mnie czeka i co gorsza ta praca w większości będzie się tyczyć mojej psychiki.
psychika, tylko psychika. i najlepiej na real. ja na realu zawsze odpadam, stres mnie wykancza. siadam na demo, gram i samo idzie. wracam na real, kilka transakcji, niewazny wynik, i tak mnie to niszczy, ze znow demo testuje. oblakane kolo. moze powinienem grac nie swoimi pieniedzmi, albo znalezc inne podejscie, nie wiem.

MaxRipper
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 740
Rejestracja: 20 wrz 2009, 16:55

Nieprzeczytany post autor: MaxRipper »

Hirvonen pisze:psychika, tylko psychika. i najlepiej na real. ja na realu zawsze odpadam, stres mnie wykancza. siadam na demo, gram i samo idzie. wracam na real, kilka transakcji, niewazny wynik, i tak mnie to niszczy, ze znow demo testuje. oblakane kolo. moze powinienem grac nie swoimi pieniedzmi, albo znalezc inne podejscie, nie wiem.
A kiedy nie idzie na demo co to oznacza? :)

Hirvonen
Bywalec
Bywalec
Posty: 14
Rejestracja: 19 maja 2009, 10:37

Nieprzeczytany post autor: Hirvonen »

MaxRipper pisze:
Hirvonen pisze:psychika, tylko psychika. i najlepiej na real. ja na realu zawsze odpadam, stres mnie wykancza. siadam na demo, gram i samo idzie. wracam na real, kilka transakcji, niewazny wynik, i tak mnie to niszczy, ze znow demo testuje. oblakane kolo. moze powinienem grac nie swoimi pieniedzmi, albo znalezc inne podejscie, nie wiem.
A kiedy nie idzie na demo co to oznacza? :)

oznacza to, ze zalozenia sa do bani:) patrz na dluzsze okresy czasowe, nie graj na m1. fajniej jest kosic po 50 pips a nie po 5:)

MaxRipper
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 740
Rejestracja: 20 wrz 2009, 16:55

Nieprzeczytany post autor: MaxRipper »

Hirvonen pisze:oznacza to, ze zalozenia sa do bani:) patrz na dluzsze okresy czasowe, nie graj na m1. fajniej jest kosic po 50 pips a nie po 5
Powiem tak - pomimo tego ze wyrywam w tylek od poczatku dziennika to czuje sie na m1 calkiem dobrze. Poznaje ten TF, ucze sie na nim i mi on bardzo odpowiada. Chyba najwazniejsze jest abym nie latal po TFach jak oblakany tylko wyszkolil sie na jednej parze i jednym TFie.

Co do zalozen - trzymam sie ich tak dlugo poniewaz straam sie robic miaroidajny test - juz wiem co zmienie i mysle ze wkrotce moze byc nieco lepiej :).

Wciaz jestem otwarty na wasze uwagi. Z dyskusji tu zawartych wyciagnalem 2 wnioski:
- w wiekszosci wypadkow mam za maly SL
- nie mam dobrze dopracowanego MM

EDIT:
wynikow z wczorajszego dnia nie bede komentował - byl to dzien pelen testow i sprawdzania pewnych zdarzen. Straty tego dnia były ogromne.

Dzis rowniez bede kontynuowal zmiane podejcia i zapewne w weekend opublikuje informacje o tym co w mojej strategii ulegnie modyfikacji.

mikemc
Bywalec
Bywalec
Posty: 12
Rejestracja: 23 lis 2008, 17:50

Nieprzeczytany post autor: mikemc »

Witam
Widze, ze masz zelazne zasady, to dobrze, trzymasz sie ich to tez dobrze, ale ten timeframe m1 sobie odpusc, im szybciej tym lepiej. Spojrz na forex jak na labirynt, chcesz wiedziec dokad zmierza cena, to spojrz na niego z gory od H4 wzwyz, zamiat 10 pips za 1 lota zlap 100 za 0,1 lota. Ale pewnie Ty i tak bedziesz robil swoje i uparcie gral na m1 no moze przerzucisz sie na m5 :wink: , ale wiedz, ze nawet jak osiagniesz ten poziom megaskalpera to bedziesz i tak mial pod gorke, bo brokerzy nie lubia jak ich ktos ostro i szybko skubie.
Mimo wszystko zycze powodzenia
pzdr

Awatar użytkownika
Boby_Fischer
Gaduła
Gaduła
Posty: 300
Rejestracja: 25 paź 2008, 13:21

Nieprzeczytany post autor: Boby_Fischer »

Scalping jest najbadziej dochodowy na FX
Boby Fischer is great!

ODPOWIEDZ