Price Action

Jeżeli masz pomysł lub używasz ciekawego systemu albo strategii gry, opisz ja tutaj.
Lucek_Lucek
Bywalec
Bywalec
Posty: 10
Rejestracja: 21 paź 2008, 11:55

Nieprzeczytany post autor: Lucek_Lucek »

Dla "lepszego przykładu" warto zaglądać do kopalni, jaka znajduje się tutaj:
www.dacharts.com

samotny
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 22
Rejestracja: 20 maja 2008, 12:27

Nieprzeczytany post autor: samotny »

Cześć

Mógłby , ktoś wrzucić ten wskaźnik pokazujący HH, HL , tylko dokładnie w takiej formie jak jest u Lucka na sreenie .

Pozdrawiam i z góry dzięki

Awatar użytkownika
Boby_Fischer
Gaduła
Gaduła
Posty: 300
Rejestracja: 25 paź 2008, 13:21

Nieprzeczytany post autor: Boby_Fischer »

lucek jakie www jeszcze polecasz o PA?
Boby Fischer is great!

Lucek_Lucek
Bywalec
Bywalec
Posty: 10
Rejestracja: 21 paź 2008, 11:55

Nieprzeczytany post autor: Lucek_Lucek »

www.trading-naked.com
Poza tym warto dostać się do grupy SANUK na google, gdzie ludzie przekazują b. dużo wiedzy na ten temat. Co prawda trochę siadła ta grupa po odejściu Dona Bakera, który zainspirował mnie do zainteresowania sie tym stylem.
Poprzez www.ensignsoftware.com/downloads.php można zainstalować sobie e-Chat i na żywo w czasie sesji popatrzec jak inni stosuja ten rodzaj tradingu.
Po zainstalowaniu należy wejść do pokoju 24 tj. SANUK

Peterr
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 25
Rejestracja: 30 sie 2006, 19:08

Nieprzeczytany post autor: Peterr »

Lucek śledzę twoje posty na różnych forach od jakiegoś czasu. Wiem że korzystasz z Metasa. Posiadasz może jakąś formułke która tak ładnie rozrysowuje kolejne HH,HL,HH itd. Tak jak przedstawiłeś to na screenie.
Bo chyba ręcznie tego nie robiłeś ?

pozdr

Lucek_Lucek
Bywalec
Bywalec
Posty: 10
Rejestracja: 21 paź 2008, 11:55

Nieprzeczytany post autor: Lucek_Lucek »

Być może rozczaruję, ale te oznaczenia naniosłem ręcznie:)
Na moich screenach, na których widac kolejne HH,HL, HH itd chciałem pokazać, że to nie jest takie trudne znaleźć kolejne swingi, czyli poziomy na których spotykają się sprzedający z kupującymi.
Na tych kolejnych poziomach jedna ze stron zdobywa przewagę.
Ale tylko na niektórych poziomach jest to przewaga na tyle duża, że potrafi zmienić trend.
Jeśli ktos chce mieć automatyczne oznaczenia musi stosować inny soft np. Ensign lub Ninja.

Awatar użytkownika
Boby_Fischer
Gaduła
Gaduła
Posty: 300
Rejestracja: 25 paź 2008, 13:21

Nieprzeczytany post autor: Boby_Fischer »

na jakich forach można Cię spotkać ? Tylko tematyka PA Cię interesuje?
Boby Fischer is great!

Lucek_Lucek
Bywalec
Bywalec
Posty: 10
Rejestracja: 21 paź 2008, 11:55

Nieprzeczytany post autor: Lucek_Lucek »

Interesuje mnie wszystko co związane jest z analizą techniczną.
PA to taki styl tradingu, który najbardziej mi odpowiada.
Obecnie mało się udzielam, zagladam na blog bossa.pl i tam przeczytałem, że ktos interesował sie tutaj PA.. Stąd mój wpis:)

bartolini
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 32
Rejestracja: 25 sty 2009, 20:54

Nieprzeczytany post autor: bartolini »

Mam sposób otwierania pozycji(szukanie 3 HL świecami), ale nie mam pomysłu na wyjście z pozycji(próbowałem jako uderzenie w sl przy poprzedniem HL, ale albo nie umiem ich wyznaczac, albo ten sposób jest zły).

Lucek_Lucek
Bywalec
Bywalec
Posty: 10
Rejestracja: 21 paź 2008, 11:55

Nieprzeczytany post autor: Lucek_Lucek »

Price Action, o którym ja piszę, a który opisał Donald Baker w swoim "Don's Trading Plan", polega na tym, że posługujemy sie trzema interwałami w czasie gry. Najdłuższy służy do tego, aby na nim zaznaczać wsparcia i opory i tam ewentualnie umieszczac swoje zlecenia. Ale po to właśnie używamy kilku interwałów, aby obserwować, czy na szybkim interwale pojawiją się formacje, które w obszarach [Wsprcie/Opór] z dłużych interwałów, dają powód do składania zleceń. Poza tym trzeba wiedzieć, że na szybkich rynkach, a takim jest rynek forex, PA wykorzystuje się głównie do scalpingu.

ODPOWIEDZ