Price Action

Jeżeli masz pomysł lub używasz ciekawego systemu albo strategii gry, opisz ja tutaj.
Awatar użytkownika
Wa$$kII
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 391
Rejestracja: 25 mar 2007, 23:00

Nieprzeczytany post autor: Wa$$kII »

Dodam tylko, że do wyznaczania oporów można wykorzystać zniesienia Fibonacciego. Dla mnie jest to podstawowe narzędzie, które rzadko zawodzi.
Ok powiedzmy ze masz opor czego uzywasz do potwierdzania?

P.S. Price action to nie tylko HH LL i tak dalej np 1-2-3 patern to tez price action. Wszelkiego rodzaju formacje na siwecach japonskich, ale takze na wykresach. RGR, podwojny top i bottom etc.... pelno tego. Poza tym czytanie "mocy trendu" itd
Yaaa man

Offek
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 39
Rejestracja: 17 wrz 2008, 12:34

Nieprzeczytany post autor: Offek »

http://www.forexfactory.com/showthread.php?t=145482

polecam zglebienie sie w watek. sa tam tez jakies pdfy czy doc z krotkim opisem "systemu". koles gra na wykresie liniowym m1 plus ticki. jego zasada jest taka: 2 loty na trejd, sl 15 pips, tp z 1 lota 10pips i przesuwa sl z drugiego na be i czeka na wiekszy ruch. zobaczcice transakcje i wyniki.

a teraz najlepsze. koles przez 3 dni gral na koncie na ktorym wszyscy mogli ogladac na zywo jego transakcje, chcial ludziom pomoc i....zbannowali go. administrator stwierdzil, ze wyniki nie sa prawdziwe i on sciemnia. przez kilka tygodni wrzucal te transakcje, staral sie pomagac, pokazywal gre live, a oni sapneli ze sciemnia i ze trzeba go zbanowac, mysle ze to kolejny niechlubny przyklad tego, ze ff jest sterowane. DLATEGO cieszmy sie z naszego forum:)

no, a watek polecam, jestem zachwycony wynikami tego goscia. to jest dopiero PRICE ACTION:)

Awatar użytkownika
fxlamer
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 671
Rejestracja: 13 mar 2006, 09:52

Nieprzeczytany post autor: fxlamer »

Offek pisze:to jest dopiero PRICE ACTION:)
Poczytamy, poczytamy..... może być ciekawe.
Juz bylo kilku takich co to po 200pip dziennie robili, jak zwykle koniec byl nieciekawy....
Zobaczymy jak bedzie tym razem, narazie watek w koszu... te pojeby z FF to klika. U nas to dopiero luzik...... :)
Bedzie dobrze, luz......
=================

Offek
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 39
Rejestracja: 17 wrz 2008, 12:34

Nieprzeczytany post autor: Offek »

fxlamer pisze:Juz bylo kilku takich co to po 200pip dziennie robili, jak zwykle koniec byl nieciekawy....

masz racje, koniec z reguly byl nieciekawy, jednak jesli sie wczytacie to zobaczycie ze gosc ma dobry mm i nie pozwala sobie na zbyt duze straty.

Awatar użytkownika
rayzeel
Gaduła
Gaduła
Posty: 357
Rejestracja: 05 lis 2008, 14:47

Nieprzeczytany post autor: rayzeel »

Oglądałem jedną z jego pokazówek i muszę przyznać, że facet ma łeb ... a przede wszystkim wyczucie rynku, a zresztą pisałem o tym parę stron tego wątku wcześniej. Próbowałem grać według jego wskazówek, ale to nie jest takie proste. Wklejałem też streszczenie całego wątku. Dostępne tutaj: http://www.forex.nawigator.biz/dyskusje ... hp?id=9599

Ogólna idea w przemyśleniach autora to szukanie momentów na rynku, w których cena zaczyna odbijać się pomiędzy dwoma poziomami ( czyli de facto walka między bykami i niedźwiedziami) i kiedy coś takiego nastąpi, wtedy czekamy na to, które ze zwierzątek "wygra" - przepchnie cenę powyżej lub poniżej "ringu". Autor zaznacza, że ważne jest jak długo cena znajduje się pomiędzy poziomami, gdyż to determinuje późniejszy zasięg wybicia. Oczywiście wszystko opiera się na obserwacji ruchów tick'owych, kiedy cena szybciej "skacze" do góry niż opada, wtedy jest to sygnał do kupna, a odwrotnie do sprzedaży. Coś w tym jest, a ponadto jeden koleżka z ff załapał tą metodę i można było nawet posądzić autora o dwa konta, gdyby nie to, że ten koleś udzielał się od początku wątku autora, a postów było tam ponad 2,5 tysiąca (teraz niecałe 200 po interwencji)...

Awatar użytkownika
Boby_Fischer
Gaduła
Gaduła
Posty: 300
Rejestracja: 25 paź 2008, 13:21

Nieprzeczytany post autor: Boby_Fischer »

Czyli de facto opierał się tylko na m1 i tickowym wykresie? Liniowy i jazda?
Boby Fischer is great!

Awatar użytkownika
rayzeel
Gaduła
Gaduła
Posty: 357
Rejestracja: 05 lis 2008, 14:47

Nieprzeczytany post autor: rayzeel »

Tak. M1 + Ticki, oraz wykres liniowy, chociaż pisał, że można z powodzeniem stosować OHLC i świece. Głównie chodzi o obserwację zachowania ceny w danej chwili.

Awatar użytkownika
robertw7
Gaduła
Gaduła
Posty: 232
Rejestracja: 08 gru 2008, 08:19

Nieprzeczytany post autor: robertw7 »

Wa$$kII pisze:
Dodam tylko, że do wyznaczania oporów można wykorzystać zniesienia Fibonacciego. Dla mnie jest to podstawowe narzędzie, które rzadko zawodzi.
Ok powiedzmy ze masz opor czego uzywasz do potwierdzania?

P.S. Price action to nie tylko HH LL i tak dalej np 1-2-3 patern to tez price action. Wszelkiego rodzaju formacje na siwecach japonskich, ale takze na wykresach. RGR, podwojny top i bottom etc.... pelno tego. Poza tym czytanie "mocy trendu" itd
Dwa rodzaje potwierdzeń. Cena dochodzi do poziomu Fibo, a nastepnie następuje korekta. To znaczy że w momencie wystąpienia korekty zamykamy pozycję lub czekamy na sygnał czy to tylko korekta, czy odbicie od linii Fibo. Po korekcie świeczka wzrostowa (przy longu) powinna zamknąc sie powyżej poziomu wyznaczonego przez FIBO-wtedy kupujemy. Analogicznie przy zamykaniu. Jeśli nie chce obserwować dokładnie co sie dzieje stawiam tp na pół pozycji przy najblizszym zniesieniu, a na drugiej połowie zlecenia stawiam SL tak, żeby w najgorszym razie wyjść na zero.
Dodatkowo w celach informacyjnych używam ADX.

Lucek_Lucek
Bywalec
Bywalec
Posty: 10
Rejestracja: 21 paź 2008, 11:55

Nieprzeczytany post autor: Lucek_Lucek »

Pozdrowienia dla stosujących PA w praktyce:)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
reptile
Maniak
Maniak
Posty: 2799
Rejestracja: 13 gru 2008, 13:48

Nieprzeczytany post autor: reptile »

Lucek_Lucek a na którąś z FX parek? Tak dla lepszego przykładu :wink:

ODPOWIEDZ