ICT Concepts- TIME & PRICE

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.

raf1002
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 30
Rejestracja: 26 paź 2012, 10:32

Re: ICT Concepts- TIME & PRICE

Nieprzeczytany post autor: raf1002 »

MauiBreaker pisze:
01 lis 2023, 21:24
FOMC dzisiaj klasycznie w 2 etapach. Tym razem nawet się zdarzyło w 3 etapach, bo po moich zyskach cena zjechała jeszcze raz niżej wyczyścić wszystkie stopy jakie zostały i potem ruszyła w górę.
Zawsze mamy fake o 2pm, potem ok 2:23 zaczyna się prawdziwy ruch, jak bym miał tradować raz w miesiącu to właśnie wtedy.
Po tym drugim spadku wejście książkowe było tutaj na świeczce z 14.52?
2:23pm zaczyna się prawdziwy ruch - a jednak potem zjechało jeszcze niżej?
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

MauiBreaker
Gaduła
Gaduła
Posty: 170
Rejestracja: 06 wrz 2023, 13:10

Re: ICT Concepts- TIME & PRICE

Nieprzeczytany post autor: MauiBreaker »

raf1002 pisze:
02 lis 2023, 12:02
MauiBreaker pisze:
01 lis 2023, 21:24
FOMC dzisiaj klasycznie w 2 etapach. Tym razem nawet się zdarzyło w 3 etapach, bo po moich zyskach cena zjechała jeszcze raz niżej wyczyścić wszystkie stopy jakie zostały i potem ruszyła w górę.
Zawsze mamy fake o 2pm, potem ok 2:23 zaczyna się prawdziwy ruch, jak bym miał tradować raz w miesiącu to właśnie wtedy.
Po tym drugim spadku wejście książkowe było tutaj na świeczce z 14.52?
2:23pm zaczyna się prawdziwy ruch - a jednak potem zjechało jeszcze niżej?
Dokładnie, zjechało niżej bo więcej liquidity było do zgarnięcia jeszcze, zanim poleciało w górę. Ten ruch ok 2:20pm pozostawił jeden dołek. Więc ten rajd po 2:20pm w górę był tylko 'engineering liquidity"
Dlatego zbieramy częściowe zyski po drodze, albo zamykamy tak jak ja to zrobiłem bo więcej nie potrzebuję punktów.
Z mojego doświadczenia i backtestu przez tyle lat, ok. godziny 2:23pm zaczyna się ruch który pozwala mi zarabiać, jak widać można być w błędzie jeśli chodzi o analizę i zarobić.
Tutaj nie chodzi czy ma się rację, tylko czy cena pokazuje to co chcemy w niej widzieć i respektuje po kolei poziomy (PA Array) w MMXM.

Extra wykres pokazany z SMT, mega czysto to wygląda super!

MauiBreaker
Gaduła
Gaduła
Posty: 170
Rejestracja: 06 wrz 2023, 13:10

Re: ICT Concepts- TIME & PRICE

Nieprzeczytany post autor: MauiBreaker »

Dzisiaj się nie dotykałem wykresu nawet nie wiem co się działo, czekam na 8:30am NFP jutro.
Pierwsze możliwe wejście dla mnie 9am a najlepiej po Market open o 9:30am, jak będziemy po manipulacji z NFP i 9:30am najczęściej będzie kontynuacją we właściwym kierunku.

Index dolara obserwujemy jak się zachowa, bo jak na razie jesteśmy w dużej konsolidacji w której jutro wybijemy.

Na Nasdaq chciałbym zobaczyć fake ruch w górę w czasie NFP i potem ostry spadek w dół, ale czas pokaże, nie da rady przewidzieć NFP tutaj może się wydarzyć wszystko, możemy również o 8:30am zjechać o 300 punktów niżej w 5 minut i nawet nie da nam możliwości wejścia...

Podeślę wykres z analizą przed NFP

raf1002
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 30
Rejestracja: 26 paź 2012, 10:32

Re: ICT Concepts- TIME & PRICE

Nieprzeczytany post autor: raf1002 »

MauiBreaker pisze:
03 lis 2023, 00:11
Ten ruch ok 2:20pm pozostawił jeden dołek. Więc ten rajd po 2:20pm w górę był tylko 'engineering liquidity"
To bardzo ważne co napisałeś, ale skąd było wiadomo że to akurat ten dołek "został pozostawiony" pod dodakowy zjazd i że ten wzrost to był tylko liquidity engineering? Przecież równie dobrze można było uznać dołek z 14:01 za ostatni i "ogarnięty" przez zjazd po SL 14:16, tzn. też przecież było tam sellside liquidity i można tam też zobaczyć breakera i OB?
MauiBreaker pisze:
03 lis 2023, 00:11
Extra wykres pokazany z SMT, mega czysto to wygląda super!
Dzięki, a zapytam jaki indicator w Tradingview używasz do STDV i w ogóle Twój template z kolorami świeczek i tła to jest jakiś ogólnodostępny, czy sam sobie stworzyłeś?
Zatrzymałem się na razie na 10 odcinku, bo tej wiedzy jest tak dużo do ogarnięcia, że musze to sobie wszystko powtórzyć kilka razy i poukładać zanim pójde wyżej :)

MauiBreaker
Gaduła
Gaduła
Posty: 170
Rejestracja: 06 wrz 2023, 13:10

Re: ICT Concepts- TIME & PRICE

Nieprzeczytany post autor: MauiBreaker »

No to zaczynamy :564:
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

MauiBreaker
Gaduła
Gaduła
Posty: 170
Rejestracja: 06 wrz 2023, 13:10

Re: ICT Concepts- TIME & PRICE

Nieprzeczytany post autor: MauiBreaker »

W piątek 3 wejścia dla mnie były po NFP po 9am.

Jak widać analiza przez nie sprawdziła się w żadnym z wariantów, polecieliśmy wyżej jak zakładałem, ale liczyłem na solidny zjazd w dół, co się nie wydarzyło. Co nie znaczy że nie możemy na tym zarobić.
Po 9am założyłem sell do powstałego FVG z czwartkowych wierzchołków i piątkowego dna z 8:32am to był jedyny nie wypełniony rejon ceny, a jak wiemy rynek musi być zbalansowany, zamknięcie powyżej 50% tego FVG znaczyło dla mnie że jeszcze nie pójdziemy niżej, zamknąłem pozycję.
Poczekałem chwilę na rozwój wydarzeń, byliśmy przed Market open 9:30am powyżej pozostawiony piękny podwójny wierzchołek (8:34am oraz 8:49am)
9:14am było potwierdzenie nowego Order Block, świeczka 9:15am to tzw. propulsion block dla mnie bardzo ważna świeca, nie chce zobaczyć zamknięcia poniżej 50% tej świecy, możemy ją przebić ale zamknięcie jest kluczowe :idea:
9:22 zamknęło poniżej 50% tej świecy, ale bardzo blisko, kolejna natychmiast odbiła tworząc kolejny Order block, tu było moje pierwsze wejście, kolejne jak wróciliśmy dotknąć nowo powstały OB 9:21am -> Target wierzchołki, oraz częściowe zyski po drodze.
W takie dni jak ten zabieram zyski szybko i nie zgrywam bohatera trzymając długo pozycję.

Ostatnie wejście na macro 2:50-3:10pm po całym dniu rajdu w górę, chciałem w końcu zobaczyć albo solidny sell w czasie ostatniej godziny rynku, albo chociaż jaką korektę w dół, jednak nie wcześniej jak zobaczę breakera. W takie dni kiedy ciągle cena pcha w górę, lepiej nie przewidywać wierzchołków, poczekać na breakera i mieć potwierdzenie jak w tym wypadku też było.
Swieca 3:12pm potwierdziła breakera, kolejne 3 świece idealne na wejście Target 2STDV albo 3:50pm-4pm

FILM z 2 pierwszysch wejść:

https://twitter.com/suqo_fx/status/1720569557922800040
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

MauiBreaker
Gaduła
Gaduła
Posty: 170
Rejestracja: 06 wrz 2023, 13:10

Re: ICT Concepts- TIME & PRICE

Nieprzeczytany post autor: MauiBreaker »

raf1002 pisze:
03 lis 2023, 09:31
MauiBreaker pisze:
03 lis 2023, 00:11
Ten ruch ok 2:20pm pozostawił jeden dołek. Więc ten rajd po 2:20pm w górę był tylko 'engineering liquidity"
To bardzo ważne co napisałeś, ale skąd było wiadomo że to akurat ten dołek "został pozostawiony" pod dodakowy zjazd i że ten wzrost to był tylko liquidity engineering? Przecież równie dobrze można było uznać dołek z 14:01 za ostatni i "ogarnięty" przez zjazd po SL 14:16, tzn. też przecież było tam sellside liquidity i można tam też zobaczyć breakera i OB?

Dokładnie, można było uznać na ogarnięty i ja tak też myślałem dlatego było to dla mnie normalne wejście, OB -> breaker i target, ale stworzywiśmy w kolejne podwójne dno, widocznie potrzeba było więcej liquidity aby ruszyć wyżej, ile było osób, co już było w pozycji i nie zabrało zysków, stopa przesuneli i zostali wybici, mało kto zdecyduje się atakować rynek jeszcze raz. Zostali wybici i sprzedający i kupujący tym ruchem.
MauiBreaker pisze:
03 lis 2023, 00:11
Extra wykres pokazany z SMT, mega czysto to wygląda super!
Dzięki, a zapytam jaki indicator w Tradingview używasz do STDV i w ogóle Twój template z kolorami świeczek i tła to jest jakiś ogólnodostępny, czy sam sobie stworzyłeś?
Zatrzymałem się na razie na 10 odcinku, bo tej wiedzy jest tak dużo do ogarnięcia, że musze to sobie wszystko powtórzyć kilka razy i poukładać zanim pójde wyżej :)
Na STDV używam zwykły FIB w ustawieniach dodajesz sobie -2 -2,5 itd.
Kolory tez sam możesz sobie zmieniasz nie ma na to żadnego indicator :564:

Viking
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 26
Rejestracja: 29 maja 2007, 09:22

Re: ICT Concepts- TIME & PRICE

Nieprzeczytany post autor: Viking »

MauiBreaker pisze:
04 lis 2023, 15:08
Swieca 3:12pm potwierdziła breakera, kolejne 3 świece idealne na wejście Target 2STDV albo 3:50pm-4pm
Cześć, a mógłbyś dać jeszcze wykres do tej drugiej części?
Breaker to w tym przypadku świeca z 15:00, czy raczej 14:56-14:57?
Te kolejne 3 świece, to wystarczy że po prostu wejdą w obszar breakera i już?
Fajnie by było, jakbyś zapodał teraz w weekend wykres tygodniowy i dzienny jak to widzisz 8)

MauiBreaker
Gaduła
Gaduła
Posty: 170
Rejestracja: 06 wrz 2023, 13:10

Re: ICT Concepts- TIME & PRICE

Nieprzeczytany post autor: MauiBreaker »

Viking pisze:
04 lis 2023, 20:21
MauiBreaker pisze:
04 lis 2023, 15:08
Swieca 3:12pm potwierdziła breakera, kolejne 3 świece idealne na wejście Target 2STDV albo 3:50pm-4pm
Cześć, a mógłbyś dać jeszcze wykres do tej drugiej części?
Breaker to w tym przypadku świeca z 15:00, czy raczej 14:56-14:57?
Te kolejne 3 świece, to wystarczy że po prostu wejdą w obszar breakera i już?
Fajnie by było, jakbyś zapodał teraz w weekend wykres tygodniowy i dzienny jak to widzisz 8)
Dokładnie mają wejść w obszar breakera, najpewniejsze wejscie jest jak tylko dotknie breakera, ale stop za to wiekszy, 25% albo 50% breaker to też bardzo dobre poziomy do wejścia
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

ODPOWIEDZ