ICT Concepts- TIME & PRICE

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
Awatar użytkownika
adamkaluza
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1021
Rejestracja: 16 kwie 2011, 11:59

Re: ICT Concepts- TIME & PRICE

Nieprzeczytany post autor: adamkaluza »

Hft zarabia na tym że wyprzedza twoje zlecenie i kojarzy je z innym. W ten sposób okrada jedna i drugą stronę transakcji, nie daje płynności i nie zmniejsza spredu. Po ułamku sekundy hft nie ma już otwartej pozycji a ty nawet nie wiesz że cię okradli.
Każdy interwał ma swojego sponsora

Cblondyn
Maniak
Maniak
Posty: 6655
Rejestracja: 03 sty 2011, 12:09

Re: ICT Concepts- TIME & PRICE

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn »

adamkaluza pisze:
01 paź 2023, 16:09
Hft zarabia na tym że wyprzedza twoje zlecenie i kojarzy je z innym. W ten sposób okrada jedna i drugą stronę transakcji, nie daje płynności i nie zmniejsza spredu. Po ułamku sekundy hft nie ma już otwartej pozycji a ty nawet nie wiesz że cię okradli.
Dokładnie. To taki niewidoczny pośrednik w ułamku sekundy. Nie ma w tym żadnych czarów czy jakiejkolwiek strategii :)
Nawet kilka filmów fabularnych o tym nakręcono. Jak budowano superszybki światłowód do giełdy w NY ;)

MauiBreaker
Gaduła
Gaduła
Posty: 170
Rejestracja: 06 wrz 2023, 13:10

Re: ICT Concepts- TIME & PRICE

Nieprzeczytany post autor: MauiBreaker »

W piątek 2 wejścia.
Pierwszy buy na otwarcie rynku do Dziennego SIBI.
Potem Sell z Dziennego SIBI a dokładniej 1H SIBI w dziennym SIBI (Sellside Imbalance Buyside Inefficiency) i trzymałem do -2,5STDV co przypadkowo :wink: było poziomem NWOG czyli otwarcia rynku w niedzielę oraz dołki z Sesji Azjatyckiej.

Moje wejścia są określone czasem, żadna wasza strategia nie bierze pod uwagę czasu, kiedy macro zaczyna akumulacje, manipulacje i dystrybucje. Formacje i inne wynalazki nie mają sensu dopóki czas nie będzie odpowiedni.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

MauiBreaker
Gaduła
Gaduła
Posty: 170
Rejestracja: 06 wrz 2023, 13:10

Re: ICT Concepts- TIME & PRICE

Nieprzeczytany post autor: MauiBreaker »

Ten tydzień wygląda ostro jeśli chodzi o newsy.
Codziennie high impact news.
Dzisiaj Fed Powell będzie opowiadał bajki o 11am.

Dla mnie najwcześniej pierwsze wejście w PM Sesji od 1:30pm -> 19:30 polskiego czasu
do tego czasu konsolidacja i łapanie liquidity

Ogólnie jeśli chodzi o dzień to wejść to jeden z gorszych -> nowy miesiąc -> poniedziałek i jeszcze FED Powell :!:
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Viking
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 26
Rejestracja: 29 maja 2007, 09:22

Re: ICT Concepts- TIME & PRICE

Nieprzeczytany post autor: Viking »

MauiBreaker pisze:
02 paź 2023, 14:10
Potem Sell z Dziennego SIBI a dokładniej 1H SIBI w dziennym SIBI (Sellside Imbalance Buyside Inefficiency)...
Pytanie jeśli można: to wejście nr 2 było tylko na SIBI i Czas, beż żadnego setupu na M1? Co oznaczaja te zakresy czasowe na wykresach typu "8:20-8:35"?

MauiBreaker
Gaduła
Gaduła
Posty: 170
Rejestracja: 06 wrz 2023, 13:10

Re: ICT Concepts- TIME & PRICE

Nieprzeczytany post autor: MauiBreaker »

Viking pisze:
02 paź 2023, 23:16
MauiBreaker pisze:
02 paź 2023, 14:10
Potem Sell z Dziennego SIBI a dokładniej 1H SIBI w dziennym SIBI (Sellside Imbalance Buyside Inefficiency)...
Pytanie jeśli można: to wejście nr 2 było tylko na SIBI i Czas, beż żadnego setupu na M1? Co oznaczaja te zakresy czasowe na wykresach typu "8:20-8:35"?
Wejście nr. 2 było bez formacji, jak już wspomniałem nie traduje formacji świecowych dla formacji świecowych, formacja musi się wydarzyć o czasie, takim jak te o które pytasz np. 9:50-10:10- cena dobiła do dziennego SIBI a dokładniej 1H SIBI w tym dziennym o 10am po osiągnięcu 2STDV (czyli oczekuje korekty albo reversal) to jest już tyle potwierdzeń, że nie czekam na utworzenie się formacji, jak mogę złapać najlepszą cenę z małym stopem.
Jakby mnie wybiło, to czekam na utworzenie Order Blocku, Breakera, FVG tyle możliwości wejścia potem.

Te czasy to macro w których algorytm będzie manipulował wybijał stopy krótko terminowe i w którch będą tworzyć się "formacje" ponieważ Smart Money jest w tym zamieszany

Awatar użytkownika
dopra
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1009
Rejestracja: 25 wrz 2021, 19:46

Re: ICT Concepts- TIME & PRICE

Nieprzeczytany post autor: dopra »

przeczytałem cały wątek,, MauiBreaker nie zrażaj się sfrustrowanemu ninjaproject który rozpieprza każdą ciekawą dyskusję. Sam nic nie potrafi, siedzi po 12h przed wykresami a nie potrafi wrzucić żadnego wykresu z propozycją wejścia przed, nie po.
Ja też szlifuję od jakiegoś czasu metodę płynnościową, gram na indeksach tylko w określonych godzinach i muszę przyznać że ma to sens (co widzę po depozycie)

MauiBreaker
Gaduła
Gaduła
Posty: 170
Rejestracja: 06 wrz 2023, 13:10

Re: ICT Concepts- TIME & PRICE

Nieprzeczytany post autor: MauiBreaker »

Sesja Londyn Czas Macro 3:50-4:10

Cena w czasie otwarcia potwierdziła, że 5M Breaker jest respektowany -> nie zamknęliśmy ciałami świeczek poniżej 50%, oraz BIAS (kierunek ceny) jest kontynuacją z PM sesji, mieliśmy łapanie stopów z sesji Azja o 1am -(7 rano u nas) ponownie potwierdzone ruchem -2 STDV i kontynuacja po Buyside Liquidity teraz.
Nie ma sensu w czasie Londyn open iść niżej, ponieważ o 1am cena zrobiła co miała zrobić
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

MauiBreaker
Gaduła
Gaduła
Posty: 170
Rejestracja: 06 wrz 2023, 13:10

Re: ICT Concepts- TIME & PRICE

Nieprzeczytany post autor: MauiBreaker »

dopra pisze:
03 paź 2023, 10:47
przeczytałem cały wątek,, MauiBreaker nie zrażaj się sfrustrowanemu ninjaproject który rozpieprza każdą ciekawą dyskusję. Sam nic nie potrafi, siedzi po 12h przed wykresami a nie potrafi wrzucić żadnego wykresu z propozycją wejścia przed, nie po.
Ja też szlifuję od jakiegoś czasu metodę płynnościową, gram na indeksach tylko w określonych godzinach i muszę przyznać że ma to sens (co widzę po depozycie)
:564:

CZAS + CENA :idea: :P

Cblondyn
Maniak
Maniak
Posty: 6655
Rejestracja: 03 sty 2011, 12:09

Re: ICT Concepts- TIME & PRICE

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn »

dopra pisze:
03 paź 2023, 10:47

Ja też szlifuję od jakiegoś czasu metodę płynnościową, gram na indeksach tylko w określonych godzinach
To sobie porównaj płynność na indexach z USA czasu londyńskiego a czasu nowojorskiego ;)

ODPOWIEDZ