jak grochem o ścianę

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
Tomasz196407
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 14967
Rejestracja: 29 paź 2012, 09:52

Re: jak grochem o ścianę

Nieprzeczytany post autor: Tomasz196407 »

ninjaproject pisze:
06 maja 2023, 15:15
Tomasz196407 pisze:
06 maja 2023, 14:48
azyl pisze:
06 maja 2023, 13:59
Panowie a powiedzcie mi jak to jest z tymi interwałami? czy lepiej jest skupić się na jednym interwale i tylko na nim "siedzieć" czy rzeczywiście powinienem wiedzieć jak wygląda ten wyższy i niższy interwał ? takie ciągłe przeskakiwanie pomiędzy interwałami przyprawia o ból głowy. obawiam się, że eliotowcy odpowiedzą coś w stylu : musisz wiedzieć na której fali jesteś więc tak, powinieneś to wiedzieć :p :!:
widze ze nikt sie nie spieszy
to ja pierwszy :)
mając jedno z kont brokerskich na którym transakcje zawiera ea oczywiście profitowo
bedziesz spoglądał na to co robi ea? pytaniem odpowiedż na pytanie
Tam gdzie jest strategia automatyczna, półautomatyczna czy ręczna jest i interwał
to mam patrzec na inne interwały w jakim celu?
popatrzec sobie tak jak na historie korekt?
Odpowiem w jakim celu:
W takim, żeby wiedzieć dlaczego możemy grać np. jeszcze Short, albo już nie grać Short i szukać powodów do Long.
Niektórzy nawet się posuną do tego, że od razu będą wchodzić w Long, nawet jeżeli dwa razy stracą zanim się wstrzelą w trend.
Oczywiście każdy ma swoje zdanie i będzie tu mnóstwo opinii i dużo postów
Czy to dobrze -chyba tak :)
tylko ciężko zapanować nad treścią i regulaminowym zapisem że journal jest w określonym celu a między innymi od przedstawiania wyników transakcyjnych i jeszcze coś tam.
w Piątek zaproponowałem autorowi przejście na PW aby ominąć problem dodatkowych opinii 8)

azyl
Gaduła
Gaduła
Posty: 183
Rejestracja: 04 mar 2020, 00:34

Re: jak grochem o ścianę

Nieprzeczytany post autor: azyl »

Tomasz196407 pisze:
06 maja 2023, 15:37
ninjaproject pisze:
06 maja 2023, 15:15
Tomasz196407 pisze:
06 maja 2023, 14:48


widze ze nikt sie nie spieszy
to ja pierwszy :)
mając jedno z kont brokerskich na którym transakcje zawiera ea oczywiście profitowo
bedziesz spoglądał na to co robi ea? pytaniem odpowiedż na pytanie
Tam gdzie jest strategia automatyczna, półautomatyczna czy ręczna jest i interwał
to mam patrzec na inne interwały w jakim celu?
popatrzec sobie tak jak na historie korekt?
Odpowiem w jakim celu:
W takim, żeby wiedzieć dlaczego możemy grać np. jeszcze Short, albo już nie grać Short i szukać powodów do Long.
Niektórzy nawet się posuną do tego, że od razu będą wchodzić w Long, nawet jeżeli dwa razy stracą zanim się wstrzelą w trend.
Oczywiście każdy ma swoje zdanie i będzie tu mnóstwo opinii i dużo postów
Czy to dobrze -chyba tak :)
tylko ciężko zapanować nad treścią i regulaminowym zapisem że journal jest w określonym celu a między innymi od przedstawiania wyników transakcyjnych i jeszcze coś tam.
w Piątek zaproponowałem autorowi przejście na PW aby ominąć problem dodatkowych opinii 8)
i vpo wymianie kilku wiadomości z tobą, doszedłem do wniosku, że muszę mocno się zastanowić nad tym co robię przy wykresach. wprowadziłem kilka zmian. chcę ułatwić sam proces decyzyjny tzn. kiedy kupić a kiedy sprzedać. wstęgi też poszły do kosza a interwał, z racji tego że jestem w" gorącej wodzie kąpany" też uległ zmianie. usunąłem też kilka instrumentów. na takim interwale to nawet jeden by mi wystarczył ale za cholerę nie mogę się zdecydować który.
coś z dzisiaj:
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

azyl
Gaduła
Gaduła
Posty: 183
Rejestracja: 04 mar 2020, 00:34

Re: jak grochem o ścianę

Nieprzeczytany post autor: azyl »

azyl pisze:
08 maja 2023, 21:14
Tomasz196407 pisze:
06 maja 2023, 15:37
ninjaproject pisze:
06 maja 2023, 15:15

Odpowiem w jakim celu:
W takim, żeby wiedzieć dlaczego możemy grać np. jeszcze Short, albo już nie grać Short i szukać powodów do Long.
Niektórzy nawet się posuną do tego, że od razu będą wchodzić w Long, nawet jeżeli dwa razy stracą zanim się wstrzelą w trend.
Oczywiście każdy ma swoje zdanie i będzie tu mnóstwo opinii i dużo postów
Czy to dobrze -chyba tak :)
tylko ciężko zapanować nad treścią i regulaminowym zapisem że journal jest w określonym celu a między innymi od przedstawiania wyników transakcyjnych i jeszcze coś tam.
w Piątek zaproponowałem autorowi przejście na PW aby ominąć problem dodatkowych opinii 8)
i vpo wymianie kilku wiadomości z tobą, doszedłem do wniosku, że muszę mocno się zastanowić nad tym co robię przy wykresach. wprowadziłem kilka zmian. chcę ułatwić sam proces decyzyjny tzn. kiedy kupić a kiedy sprzedać. wstęgi też poszły do kosza a interwał, z racji tego że jestem w" gorącej wodzie kąpany" też uległ zmianie. usunąłem też kilka instrumentów. na takim interwale to nawet jeden by mi wystarczył ale za cholerę nie mogę się zdecydować który.
coś z dzisiaj:
muszę dopasować wielkość pozycji, pomyśleć nad przesuwaniem stopa i przy tych emach kombinuje. 10 i 20 często za późno się przecinają. 5 i 20 wydają się lepsze ale to jeszcze zobaczę. oczywiście w konsolach szaleją i dają mnóstwo błędnych sygnałów ale nic nie jest idealne

azyl
Gaduła
Gaduła
Posty: 183
Rejestracja: 04 mar 2020, 00:34

Re: jak grochem o ścianę

Nieprzeczytany post autor: azyl »

:564:
Tomasz196407 pisze:
05 maja 2023, 19:01
azyl pisze:
05 maja 2023, 18:42
brałem dzisiaj longa na daxie. jak zwykle spóźnione wejście. pierwsze tp zaliczone, stop przesunięty ciut powyżej be.
To gratulacje :564:

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: jak grochem o ścianę

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

azyl pisze:
08 maja 2023, 21:14
ale za cholerę nie mogę się zdecydować który.
Indeksy są dobre, ale też i są wymagające, i potrzebne jest doświadczenie.
Zaletą indeksów jest duża zmienność w stosunku do spreadu.
Ale, np. w ICMarkets spread na EURUSD jest praktycznie zerowy, więc zmienność jest w takich warunkach wystarczająca, zwykle.
Dla Intraday na krótkich interwałach liczy się stosunek spreadu do zmienności.
Ale, indeksy potrafią zaszaleć i zrobić 800+ pips w jeden dzień.
A z drugiej strony, mogą być też konsolidacje o zasięgu np. 100+ pips.
100 pips dla notowań 2 miejsca po przecinku to 10 000 punktów mierzonych krzyżykiem.
To też trzeba opanować, bo to może się różnić u brokerów, a nawet pomiędzy indeksami.
Na pytanie co wybrać trzeba odpowiedzieć, że to z czym się czujesz najlepiej i co rozumiesz, czego zwyczaje najlepiej znasz.
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

azyl
Gaduła
Gaduła
Posty: 183
Rejestracja: 04 mar 2020, 00:34

Re: jak grochem o ścianę

Nieprzeczytany post autor: azyl »

teraz jeszcze nq brałem.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Tomasz196407
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 14967
Rejestracja: 29 paź 2012, 09:52

Re: jak grochem o ścianę

Nieprzeczytany post autor: Tomasz196407 »

Masz wiadomość

Awatar użytkownika
SEROL666
Maniak
Maniak
Posty: 2236
Rejestracja: 13 sty 2009, 00:04

Re: jak grochem o ścianę

Nieprzeczytany post autor: SEROL666 »

No w końcu zdobyłeś się na podejście do FX w stylu Saurona.
"If music is dying musicians are killing it" - MP

azyl
Gaduła
Gaduła
Posty: 183
Rejestracja: 04 mar 2020, 00:34

Re: jak grochem o ścianę

Nieprzeczytany post autor: azyl »

Oj Jeszcze sporo pracy przede mną. Wciąż mi to moje podejście tak w stu procentach nie odpowiada. Jest lepiej ale to jeszcze nie to. Za dużo błędów popełniam, złe stopy, złe wejścia i wyjścia czy nieodpowiedni dobór wielkości Lota . rynek ze mną nie tańczy tak jakbym sobie tego życzył i pewnie prędko nie zatańczy tak jakbym tego oczekiwał ale małymi krokami do celu. W każdym razie sporo myślałem nad tym jednym instrumentem i doszedłem do wniosku, że jeżeli z jednym sobie ktoś nie radzi, z kilkoma również sobie nie poradzi. Serol666 mam wrażenie, że potrafisz „czytać” czy tam interpretować te dane statystyczne na myfxbook. Byłbym wdzięczny gdybyś mi tam raz od czasu zerknął i doczepił się do czegoś. Wiesz dla mnie jest to informacja w stylu „nad tym musisz popracować”

Awatar użytkownika
SEROL666
Maniak
Maniak
Posty: 2236
Rejestracja: 13 sty 2009, 00:04

Re: jak grochem o ścianę

Nieprzeczytany post autor: SEROL666 »

azyl pisze:
30 maja 2023, 23:11
Oj Jeszcze sporo pracy przede mną. Wciąż mi to moje podejście tak w stu procentach nie odpowiada. Jest lepiej ale to jeszcze nie to. Za dużo błędów popełniam, złe stopy, złe wejścia i wyjścia czy nieodpowiedni dobór wielkości Lota . rynek ze mną nie tańczy tak jakbym sobie tego życzył i pewnie prędko nie zatańczy tak jakbym tego oczekiwał ale małymi krokami do celu. W każdym razie sporo myślałem nad tym jednym instrumentem i doszedłem do wniosku, że jeżeli z jednym sobie ktoś nie radzi, z kilkoma również sobie nie poradzi. Serol666 mam wrażenie, że potrafisz „czytać” czy tam interpretować te dane statystyczne na myfxbook. Byłbym wdzięczny gdybyś mi tam raz od czasu zerknął i doczepił się do czegoś. Wiesz dla mnie jest to informacja w stylu „nad tym musisz popracować”
Hej
no to tak odrazu to DD masz za duże - popracuj nad MM, wydłuż trejdy bo końcu to Nasdaq ma zmienność że ho ho. Jak to zrobić to już sam dojdziesz do tego. Polityka jednego "dziecka" na FX już przyniosła rezultaty masz mniejsze "wydatki" więcej czasu aby się zająć i poznać jego ścieżki i lepiej nie przekarmiać - małe porcje a częściej.
Tak na serio staty mówią same za siebie - najlepszy miesiąc w historii.
"If music is dying musicians are killing it" - MP

ODPOWIEDZ