BBB

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
1to1
Gaduła
Gaduła
Posty: 155
Rejestracja: 21 sie 2014, 20:02

Re: BBB

Nieprzeczytany post autor: 1to1 »

Max DD 12%
Max obsuwa 50% - tu chyba dopłaciłeś.

Metoda zarabia.

1to1
Gaduła
Gaduła
Posty: 155
Rejestracja: 21 sie 2014, 20:02

Re: BBB

Nieprzeczytany post autor: 1to1 »

To teraz musisz zwiększyć wielkość lota.

Bako_trader
Gaduła
Gaduła
Posty: 120
Rejestracja: 17 lis 2022, 16:27

Re: BBB

Nieprzeczytany post autor: Bako_trader »

Prubuje bTC short
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Bako_trader
Gaduła
Gaduła
Posty: 120
Rejestracja: 17 lis 2022, 16:27

Re: BBB

Nieprzeczytany post autor: Bako_trader »

Wpłata 2k zgodnie ze strategia. I czas błędów. Nie wyszedłem na SL -1k. Później miałem jeszcze wyjście na -0,5k ale liczyłem ze wyjdę na 0. Najlepsze w tym wszystkim ze miałem cały czas nastawienie na dax od zeszłego tygodnia sell a grałem longi.
No cóż z 500zl 3k do przodu jest Ok. Następny run zaczynam od 1k

Zgubiła mnie rutyna. Stawiałem sztywnego SL to teraz nie. Potrafiłem brać straty jak się mylę to teraz ewidentne wyjście pośrednie a jednak się uparłem ze nie …

Bilans maja jak najbardziej pozytywny wiec out do czerwca. Najgorsza pokusa to chęć odegrania się szybko a to powoduje kolejne straty i lawinę błędów a tego nie potrzebuje.
Ten rok jest na budowanie konta. I to jest mój cel nr1

Awatar użytkownika
SEROL666
Maniak
Maniak
Posty: 2236
Rejestracja: 13 sty 2009, 00:04

Re: BBB

Nieprzeczytany post autor: SEROL666 »

Bako_trader pisze:
24 maja 2023, 21:31
Wpłata 2k zgodnie ze strategia. I czas błędów. Nie wyszedłem na SL -1k. Później miałem jeszcze wyjście na -0,5k ale liczyłem ze wyjdę na 0. Najlepsze w tym wszystkim ze miałem cały czas nastawienie na dax od zeszłego tygodnia sell a grałem longi.
No cóż z 500zl 3k do przodu jest Ok. Następny run zaczynam od 1k

Zgubiła mnie rutyna. Stawiałem sztywnego SL to teraz nie. Potrafiłem brać straty jak się mylę to teraz ewidentne wyjście pośrednie a jednak się uparłem ze nie …

Bilans maja jak najbardziej pozytywny wiec out do czerwca. Najgorsza pokusa to chęć odegrania się szybko a to powoduje kolejne straty i lawinę błędów a tego nie potrzebuje..................................
Bigos to klasyczne danie kuchni polskiej. Ilu kucharzy tyle samo różnych wersji przepisu. Każdy ma swój sposób gotowania, swoje smaki i dodatki. Powstało już tak wiele receptur na to staropolskie danie, że trudno wskazać jedną najprawdziwszą.
2,5 kg kiszonej kapusty
1/2 główki białej kapusty (około 1 kg)
500 g boczku wędzonego
1 kg łopatki bez kości
500 g wołowiny
4 laski kiełbasy (podwawelskiej)
4 cebule (pokrojone w półplasterki)
Garść grzybów suszonych
Śliwki suszone (około 15 sztuk)
Garść rodzynek
4 jabłka winne
5 pomidorów
Przecier pomidorowy
1/2 kostki smalcu (u mnie 5 łyżek domowego smalcu, zobacz film: Jak zrobić smalec?)
4 liście laurowe
6 ziaren ziela angielskiego
5 ziaren jałowca
1 łyżka majeranku
1 łyżka suszonego lubczyku
1 łyżka papryki słodkiej
Sól, pieprz (do smaku)
Czerwone wytrawne wino (około 1 szklanka)
Wykonanie:
Kapustę kiszoną odcisnęłam, pokroiłam i wrzuciłam do większego garnka. Zalałam wodą (około 1,5 l), kapustę białą poszatkowałam i dorzuciłam do kapusty kiszonej. Cebulę obrałam, pokroiłam w półplasterki, kiełbasę w plasterki i podsmażyłam na dwóch łyżkach smalcu, następnie dorzuciłam do garnka z kapustą. Łopatkę i wołowinę pokroiłam na mniejsze kawałki i też podsmażyłam na dwóch łyżkach smalcu i dodałam do kapusty. Boczek wędzony pokroiłam w plasterki i wrzuciłam do bigosu. Jabłka obrałam, pokroiłam w ćwiartki, pomidory sparzyłam obrałam ze skórki, też pokroiłam w ćwiartki i wszystko dorzuciłam do bigosu. Dodałam liście laurowe, ziele angielskie, ziarna jałowca, śliwki suszone i rodzynki.
Wszystko gotowałam cały czas na małym ogniu.

Do mojego bigosu wlałam szklankę wina, pod koniec dodałam przecier pomidorowy, oraz resztę przypraw (sól, pieprz do smaku, paprykę słodką w proszku, majeranek, lubczyk suszony).
Mój bigos gotował się około 4 godzin, podsmażanie bigosu powtarzałam jeszcze przez kilka dni, ale już tylko przez chwilę. Bigos jest wyśmienity, tak bigos robię już od kilkudziesięciu lat.
Nadmiar bigosu daję do słoików i pasteryzuję. Pasteryzuję 20 min od momentu zagotowania wody.
"If music is dying musicians are killing it" - MP

Bako_trader
Gaduła
Gaduła
Posty: 120
Rejestracja: 17 lis 2022, 16:27

Re: BBB

Nieprzeczytany post autor: Bako_trader »

Mogę rzec eureka trochę szyderczo ale zamieniam SL z kapitału na sztywny SL punktowy w zależności od wielkości pozycji.

Psycha pęka jak jest progresywne SL na kapitale i lepiej mała łyżeczka brać. Większy kapitał, szybko zamykam zyski a straty bolą. Skuteczność mam dobra psycha siada przy większych pozycjach. Nie realizuje strategii.

Trzeba się przyzwyczajać do straconej kwoty i tracić częściej tyle samo.

Bako_trader
Gaduła
Gaduła
Posty: 120
Rejestracja: 17 lis 2022, 16:27

Re: BBB

Nieprzeczytany post autor: Bako_trader »

1.SL w PLN na każdej transakcji. Do tego dobrana odpowiedni wielkość pozycji
2. Parametry ryzyka najlepiej dobrane na Dax
3. Eliminacja dzięki SL dużych strat. System wtedy da zarobić jak jest dobry
4. Prowadzenie pozycji
- pomysł jest brakuje egzekucji w obawie przed strata papierowych zysków
- kontrargument do poprzedniej myśli - chodzi o bycie powtarzalnym moim celem jest budowa konta i zyskowność a nie łapanie tradow po 10R
5. Trzeba wiedzieć kiedy od stołu odejść. Jak idzie to rozdrabniam się na drobne i chec bezsensownego tradingu. Liczyć zyski długoterminowo min w perspektywie 12 miesięcy a nie mieć pokusę odrobienia 200zl straty …
6. mieć cele na progi zwiększające ryzyko, osiągać je stopniowo i wierzyć w siebie.

Bako_trader
Gaduła
Gaduła
Posty: 120
Rejestracja: 17 lis 2022, 16:27

Re: BBB

Nieprzeczytany post autor: Bako_trader »

Strategia jest dobra w konsolach. Muszę wiedzieć kiedy nie lapac noży !!!!
Gra z trendem po korekcie do ema
Zbudować konto - nie myśleć w perspektywie tu i teraz i zarobię miliony !!! Czas i praca nad procesem, kasa przyjdzie sama jak zawsze !
Przejść na USD lub EUR przy tych samych założeniach -> jak zbuduje kapitał z giełdy. Cel 5-10k
Ważna jest powtarzalność a nie super trady po 10R to przyjdzie samo jak wszystko będzie grało

ODPOWIEDZ