Gra na dane makro

Jeżeli masz pomysł lub używasz ciekawego systemu albo strategii gry, opisz ja tutaj.
oddike
Bywalec
Bywalec
Posty: 8
Rejestracja: 17 lis 2011, 13:36

Nieprzeczytany post autor: oddike »

jest dokładnie tak jak napisałeś .... pojawia się nowy szybki serwis(teraz to są już różnice w milisekundach) .... na początku jest mała ilość osób(użytkowników) wszystko wspaniale chodzi ... z czasem użytkowników jest coraz więcej a że każdy rywalizuje z każdym kto złoży to zlecenie szybciej, kogo zlecenie będzie szybciej przetworzone to z czasem każdy serwis staje się "przeciętny"(tutaj dochodzi kwestia zarządzania takim serwisem idziemy na ilość czy na jakość? lepiej mieć 30 zadowolonych użytkowników płacących rozsądną kasę? a może 300 płacących “drobniaki” amatorów narzekających i robiących anty-reklame?) . Jak wiadomo serwis do autoclick to jedno a broker to druga sprawa nad którą trzeba się nieźle napracować. Nie ma celu pisać jakiś konkretów na ogólnym forum … dla 99% ludzi będzie to szum informacyjny.

przemko81-1981
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 4
Rejestracja: 16 paź 2013, 11:10

Re: Gra na dane makro

Nieprzeczytany post autor: przemko81-1981 »

Witam. Ponawiam pytanie jaki broker jest dobry do gry pod dane?

krzem78
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 54
Rejestracja: 15 maja 2011, 18:18

Re: Gra na dane makro

Nieprzeczytany post autor: krzem78 »

Zagrałem dzisaj na dane makro wchodząc z ręki na 2 przeciwstawne pozycje EURUSD kilkanaście sekund przed 14.30, ze stop lossem na 10 pips. (zmiana zatrudnienia w USA o godz. 14.30). Broker - mforex (mbank). Konto real.
Pozycję sell zamknąłem ręcznie z zyskiem, natomiast SL na buy zamknął się znacząco niżej niż ustawiony Stop Loss.
Złożyłem reklamację - jak poniżej. Czekam na odpowiedź, pewnie się wykpią.
Poprzednie pytanie o brokera do danych makro jest jak najbardziej zasadne. Pamiętam przed laty miałem konto w CityIndex i tak chyba mieli taką opcję twardego StopLoss. https://www.cityindex.com/en-uk/help-an ... ss-orders/

"
Dzień dobry

Przed kilkunastoma minutami (14.29 z sekundami) złożyłem zlecenie buy dla EUR USD po cenie 1,09255 ze Stop Lossem na 11,5 pipsów tj. 1,0914.
Zlecenie zamknęło się jednak po cenie 1,08828 czyli o 31,2 pipsa (sic!) niżej niż SL.
Rozumiem, że to było zagranie na dane makro i można liczyć się z większym spredem itp, ale nie może to być spread ponad 30-krotnie wyższy.
Nie wierzę też, że pomiędzy 1,08828 a SL 1,0914.nie było żadnych ofert sprzedaży przy chyba najbardziej płynnym rynku na świecie.
W rozmowie wspominał Pan, że sytuacje z niemożliwością realizacji o założonej cenie mogą wystąpić w przypadku bardzo dużych transakcji. Zlecenie na 0,06 LOTA z pewnością do takich nie należy.
W związku z tym składam reklamację o zwrócenie kosztów powyższej różnicy, a także o wyjaśnienie z czego wynika powyższe.
Czy na koncie demo takie sytuacje wyglądają identycznie?


Wyciąg z raportu transakcji:
Ticket Open Time Type Size Item Price S / L T / P Close Time Price Commission Taxes Swap Profit
13255681 2023.02.03 14:29:52 buy 0.06 eurusd 1,09255 1,0914 0 2023,02,03 14:30:02 1,08828 -1,97 0 0 -110,31
Sytuacja widoczna na wykresie poniżej.
image.png"

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9979
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: Gra na dane makro

Nieprzeczytany post autor: raposo »

Witaj,

Na 99% reklamacja zostanie odrzucona, tym bardziej, że mForex posiada rynkową realizację zleceń. Zakładając konto, akceptowałeś umowę, a napewno w tej umowie jest opisana polityka realizacji zleceń. I zapewne jest tam zdanie, że zlecenia realizowane są po pierwszej możliwej cenie, broker nie gwarantuje wykonania SL po wskazanej cenie (poziom SL to tylko poziom aktywacji -> przekazania zlecenia do realizacji), a w sytuacjach nadzwyczajnych, jak np. publikacje ważnych danych makroekonomicznych, obarczone są dodatkowym ryzykiem w postaci rozproszenia płynności i ponadprzeciętnej zmienności... ;)

W skrócie: trader takie sytuacje musi sobie wkalkulować w ryzyko news tradingu.

Co do "twardego" lub też "gwarantowanego" SL - kilku brokerów miało taką opcję. Często trzeba było za to dodatkowo dopłacić kilkoma pipsami ale w takich przypadkach się opłacało. Problemy są 2:
1) to brokerzy tylko i wyłącznie Market Maker
2) na szybko sprawdziłem i znani mi brokerzy obecnie tego już nie oferują. Dlaczego? Zapewne właśnie dlatego, że łatwo to wykorzystać na swoją korzyść jeśli na rynku panuje odpowiednia zmienność. A zysk tradera, to strata MM. A oni nie lubią tracić ;) Napewno nie przez swoją "głupotę".

I uprzedzając - Jeśli znajdziesz firmę, która coś takiego oferuje, to jeszcze sprawdź regulamin czy nie ma zastrzeżenia, że nie obejmuje to danych makro i luk weekendowych. Z tego co pamiętam jakiś broker miał tego typu zapis.
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

Awatar użytkownika
personov
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1521
Rejestracja: 09 sie 2009, 21:27

Re: Gra na dane makro

Nieprzeczytany post autor: personov »

krzem78, myślę, że dodatkowo i niepotrzebnie ryzykujesz grając z ręki. Przy tej strategii tylko automaty dadzą sobie radę bo liczą się setne sekundy, a nie kilkanaście sekund. Oczywiście nie mówię tu o tym konkretnym problemie, który przedstawiłeś bo w takim przypadku nawet automat by sobie nie poradził.
Ale granie z ręki na dane makro to jak jazda ferrari bez hamulców.
Solą życia jest kasa.

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: Gra na dane makro

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

personov pisze:
03 lut 2023, 20:51
krzem78, myślę, że dodatkowo i niepotrzebnie ryzykujesz grając z ręki. Przy tej strategii tylko automaty dadzą sobie radę bo liczą się setne sekundy, a nie kilkanaście sekund. Oczywiście nie mówię tu o tym konkretnym problemie, który przedstawiłeś bo w takim przypadku nawet automat by sobie nie poradził.
Ale granie z ręki na dane makro to jak jazda ferrari bez hamulców.
Automaty czy z ręki, to nie ma znaczenia w takim wypadku, jak wyżej opisany - co wyjaśnił raposo.
Realizacja zlecenia nie odbywa się za pomocą automatu, tylko za pomocą serwera brokera - automat wysyła jedynie zapytanie o cenę, a broker realizuje po takiej cenie, albo innej.
Nie ma znaczenia, czy zapytanie o cenę zostało wysłane ręcznie, czy za pomocą automatu.
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

Awatar użytkownika
personov
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1521
Rejestracja: 09 sie 2009, 21:27

Re: Gra na dane makro

Nieprzeczytany post autor: personov »

Tak, wiem. Nawet napisałem, że nie dotyczy to tego konkretnego problemu. Napisałem, że podejmuje dodatkowe ryzyko grając z ręki.
Solą życia jest kasa.

krzem78
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 54
Rejestracja: 15 maja 2011, 18:18

Re: Gra na dane makro

Nieprzeczytany post autor: krzem78 »

Czy takie darmowe EA jest gdzieś może dostępne? Nie jestem programistą i nie potrafię napisać, choc próbuję się nieudolnie uczyć. Być może drobne modyfikacje pod siebie potrafiłbym ustawić zmieniając kod.

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: Gra na dane makro

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

krzem78 pisze:
05 lut 2023, 18:12
Czy takie darmowe EA jest gdzieś może dostępne? Nie jestem programistą i nie potrafię napisać, choc próbuję się nieudolnie uczyć. Być może drobne modyfikacje pod siebie potrafiłbym ustawić zmieniając kod.
Od groma i ciut-ciut tych darmowych EA jest dostępne.
https://forexfactory.com/
https://forex-station.com/
To tylko dwa popularne źródła, a jest ich więcej.
I też jest coś takiego jak https://fxdreema.com/
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

krzem78
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 54
Rejestracja: 15 maja 2011, 18:18

Re: Gra na dane makro

Nieprzeczytany post autor: krzem78 »

Pisząc "takie darmowe EA" pod pojęciem "takie" miałem na myśli EA ustawione pod zagrania na dane makro. Ale dzięki za linki, w szczególności ten ostatni - może takie graficzne łopatologiczne na początek będzie dla mnie:)

ODPOWIEDZ