Dax/Nasdaq Daytrading

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
Awatar użytkownika
adamkaluza
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1021
Rejestracja: 16 kwie 2011, 11:59

Re: Dax/Nasdaq Daytrading

Nieprzeczytany post autor: adamkaluza »

Zarabianie przy r/r 1:2 moim zdaniem jest niesamowicie trudne. Mówisz że się nie da? Mówisz że tutaj nie ma zarabiających na forum? To teraz sobie wyobraź. Zarabiasz i rozumiesz jak działają rynki finansowe, wchodzisz na forum i próbujesz kogoś "oświecić" ale ten ktoś "wie lepiej" od ciebie i dalej popełnia te same błędy. I tak ileś razy. I co? Będziesz dalej siedział na forum na którym wszyscy "początkujący" wiedzą lepiej 😅
Możesz się poddać, setki już tu takich było i setki kolejnych będzie 😉 Albo mieć otwarty umysł i trochę pomyśleć.
Każdy interwał ma swojego sponsora

Mistyfikator
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 932
Rejestracja: 05 lip 2021, 20:35

Re: Dax/Nasdaq Daytrading

Nieprzeczytany post autor: Mistyfikator »

adamkaluza pisze:
08 lis 2022, 23:00

Zarabianie przy r/r 1:2 moim zdaniem jest niesamowicie trudne. Mówisz że się nie da? Mówisz że tutaj nie ma zarabiających na forum? To teraz sobie wyobraź. Zarabiasz i rozumiesz jak działają rynki finansowe, wchodzisz na forum i próbujesz kogoś "oświecić" ale ten ktoś "wie lepiej" od ciebie i dalej popełnia te same błędy. I tak ileś razy. I co? Będziesz dalej siedział na forum na którym wszyscy "początkujący" wiedzą lepiej 😅
Możesz się poddać, setki już tu takich było i setki kolejnych będzie 😉 Albo mieć otwarty umysł i trochę pomyśleć.

Nie mówię, że się nie da. Ja po prostu nie widziałem przykładu! Przynajmniej jest to po prostu bardzo trudne. I oczywiście jeszcze się nie poddam, bo skoro nic mnie to nie kosztuje poza czasem, mogę jeszcze parę miesięcy popróbować. Nie wp***m w to po kilka kafli miesięcznie, tylko równowartość pojedyńczych zakupów w Biedrze od czasu do czasu.

Metody MM juz mam, teraz zostaje udoskonalić system pod względem kryteriów wejścia. Bo jeśli miałbym siedzieć w rynkach, to nie ukrywam, że warunkiem jest to, żeby to zautomatyzować tak, żebym nie musiał zaglądać do wykresów kilka razy dziennie. trzeba mi bardzo precyzyjnych kryteriów wejścia! I to tak precyzyjnych, żeby się dało zapisać w MQL4 bez najmniejszej możliwości dowolnej interpretacji, wyłącznie na podstawie wskaźników i koloru świec :)

Może 1:2 to za dużo (i na to bym obstawiał, waham się żeby o zmniejszyć do jakoś 1.5/1.6, a może po prostu 1:1 i tyle) , może gram za małą kasą i przez to próbuję za wiele osiągnąć. Nie wiem, na razie próbuję po prostu, a jeśli kogokolwiek uraziłem tym, że tutaj piszę swoje przemyślenia to przepraszam, obiecuję że niedługo to jeszcze potrwa ;)

Co do zarabiających na forum to nie wiem czy są, nie mi to sądzić, ale mam nadzieję że na forum FX są, inaczej zgroza! Przyznam że nie przeczytałem całego forum, więc nie mogę ocenić. Zreszta, pokaż mi gdzie napisałem, ze nie ma zarabiających na tym forum? W którym miejscu? Chyba jest różnica między stwierdzeniem, ze nikt się nie chwali, a nikt nie zarabia?

Mam nadzieję jednak, że dużo zarabiających jest, to by było zawsze budujące trochę. Po prostu jakimś trafem nigdy nie widziałem żeby ktoś pokazał taki statement, ale może mało widziałem.

Rozumiem, że taki statement to może być tajemnica. Trudno, przecież nie można tego od kogokolwiek wymagać. Czemu zresztą typ, co ma kilka(naście) baniek na koncie (a może miliardów :-P jak stosuje procent składany), miałby pokazywać swój statement... Zresztą, nic to dla mnie nie zmienia - ja i tak robię swoje póki co, j/w nie mam ciśnienia bo nie mam musu, że to ma być moje źródło utrzymania.

Nie potrzebuję też, aby ktokolwiek mnie oświecił jak działają rynki finansowe. Szkoda, żeby jakiś rekin rynków finansowych musiał poświęcać czas takiej rynkowej drobnicy jak ja. Wolałbym tego oszczędzić poważniejszym uczestnikom rynku.

No chyba, ze ktoś ma takie źródło na podstawie którego można wywnioskować, co się wydarzy w przyszłości, to poproszę i pokornie przepraszam za swoją arogancję! To pewnie ci brokerzy płacą autorom książek, którzy piszą, że przyszłości nie da się przewidzieć, bo nie mamy dostępu do wszystkich możliwych danych!

Ja się z przyjemnością dowiem w takiej sytuacji, co planują inni uczestnicy rynku, w szczególności ci, których transakcje mają wpływ na rynek. Gdzie to jest napisane? Poproszę o info, jeśli taka wiedza jest dostępna i ktoś jest tak życzliwy, żebym mógł wejść razem z nim na rynek i razem z nim zarobić - jeśli więksi gracze dzielą się taką wiedzą bezinteresownie.

Obiecuję, że jeśli ktoś mi da taką wiedzę, to nie zabiorę mu wszystkich pieniędzy z rynku a jedynie tyle, ile mi jest obecnie potrzebne do osiągnięcia wolności finansowej.

Awatar użytkownika
adamkaluza
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1021
Rejestracja: 16 kwie 2011, 11:59

Re: Dax/Nasdaq Daytrading

Nieprzeczytany post autor: adamkaluza »

Bycie traderem nie polega na tym żeby przewidzieć przyszłość. To jest robota wróżbity Macieja hehe
Na tym forum jest bardzo mało zarabiających a jeszcze mniej tych aktywnych. Wyżej próbowałem ci wyjaśnić dlaczego.
Najśmieszniejsze jest to że ja kiedyś też "wiedziałem lepiej". Dopiero po latach jak sam coś zrozumiałem to mi się przypominało że przecież ktoś mi to tłumaczył albo o tym czytałem. Kiedyś ktoś nawet za darmo mnie uczył. Poświęcał swój wolny czas za nic. I tylko to mnie na tym forum trzyma. Ale myśle że już niedługo. Szkoda tutaj czas tracić jest tyle przyjemniejszych rzeczy do robienia.
Każdy interwał ma swojego sponsora

Mistyfikator
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 932
Rejestracja: 05 lip 2021, 20:35

Re: Dax/Nasdaq Daytrading

Nieprzeczytany post autor: Mistyfikator »

No i o tym mówię, skoro to jest spekulacja, czyli gra. Ja najbardziej tutaj nie rozumiem tych prób przewidywania przyszłości właśnie!

Tak się składa, że doskonale rozumiem, co powyżej napisałeś. Ale i tak będę się tutaj produkował póki co jeszcze jakiś czas, na wszelki wypadek, jakbym jakimś trafem zaczął jeszcze grać rozsądniej i pokazał jakiś dobry przykład. A później pojawią się kolejne dzienniki o ile to forum przetrwa.

Bardzo możliwe jest, że akurat mi się nie uda - trudno, nie każdy może zostać zyskownym spekulantem.

Co do pomocy, to cieszę się, że miałeś możliwość że ktoś pomógł. Ja niestety nic nie "wiem lepiej", wychodzi że w tej całej dziedzinie wiedza nie jest najistotniejszym aspektem. I przykro to stwierdzić, że obecnie nikt nie jest w stanie mi pomóc, choć chciałbym bardzo aby było inaczej.

Jako przykład powiem tyle, że wczoraj sam sobie zj*bałem ze trzy zyskowne trejdy. A wystarczyło ustawić SL i TP i nic nie ruszać. Przedwczoraj tak samo, w zeszłym tygodniu też.

Co tu więcej wiedzieć? Wystarczy umiejętność wejścia w odpowiednim momencie, a następnie siedzenia na t*łku w oczekiwaniu na wynik. Wejścia mam dobre, teraz wystarczy usiedzieć w miejscu i nie zaglądać do platformy wtedy kiedy jest to zbyteczne. Niby tak niewiele, a jednak dużo.

I nie trzeba ani tajemnej wiedzy ani umiejętności profetycznych.

Awatar użytkownika
adamkaluza
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1021
Rejestracja: 16 kwie 2011, 11:59

Re: Dax/Nasdaq Daytrading

Nieprzeczytany post autor: adamkaluza »

Ty jesteś trochę w gorącej wodzie kąpany 🙂 Te twoje piramidy i bycie milionerem z 200 złotych 🙂 Musisz takie myślenie odrzucić i skupić się na tym żeby dobrze wykonywać swoją prace. Moim zdaniem masz duże szanse, potrafisz dobrze analizować sam siebie i swoją grę i dochodzisz do dobrych wniosków. Ja się zgadzam ze wszystkim co tu piszesz. Gdybym nie widział w tobie potencjału to nawet bym tu nie pisał. Skup się na tym co musisz poprawić tu i teraz a nie myśl w ile lat będziesz milionerem z 200 złotych 😜
Każdy interwał ma swojego sponsora

Awatar użytkownika
SEROL666
Maniak
Maniak
Posty: 2307
Rejestracja: 13 sty 2009, 00:04

Re: Dax/Nasdaq Daytrading

Nieprzeczytany post autor: SEROL666 »

Mistyfikator pisze:
09 lis 2022, 01:27
No i o tym mówię, skoro to jest spekulacja, czyli gra. Ja najbardziej tutaj nie rozumiem tych prób przewidywania przyszłości właśnie!
Można wchodzić na pałę z dobrym MM terz będą "jakieś" wyniki tylko po co jak rynek porusza się po "schematach"
Mistyfikator pisze:
09 lis 2022, 01:27
Tak się składa, że doskonale rozumiem, co powyżej napisałeś. Ale i tak będę się tutaj produkował póki co jeszcze jakiś czas, na wszelki wypadek, jakbym jakimś trafem zaczął jeszcze grać rozsądniej i pokazał jakiś dobry przykład. A później pojawią się kolejne dzienniki o ile to forum przetrwa.
Gdyyś widział jaki był tutaj ruch dekadę temu. Ho ho panie ! YTeraz to może 5% tego co było kiedyś
Mistyfikator pisze:
09 lis 2022, 01:27
Co do pomocy, to cieszę się, że miałeś możliwość że ktoś pomógł. Ja niestety nic nie "wiem lepiej", wychodzi że w tej całej dziedzinie wiedza nie jest najistotniejszym aspektem. I przykro to stwierdzić, że obecnie nikt nie jest w stanie mi pomóc, choć chciałbym bardzo aby było inaczej.
Jakbyś kiedyś przyszedł pracować do City w Londynie - po odpowiednim sicie rekrutacyjnym to przez pierwsze 2 lata praktycznie by cię szkolili. Nadzorował by Cię koleś z nastoletnim doświadczeniem. Przez 24/7 żyjesz tą robotą! A sam jak palec większość po godzinach coś poczyta zerknie na platformę itp.......uczysz się sam metodą prób i błędów, nie ma nikogo kto wyprowadzi Cię z błędu i nastawi na właściwe tory czas nauki wydłuża się wielokrotnie. Sorry tak jest i tyle.
Mistyfikator pisze:
09 lis 2022, 01:27
Jako przykład powiem tyle, że wczoraj sam sobie zj*bałem ze trzy zyskowne trejdy. A wystarczyło ustawić SL i TP i nic nie ruszać. Przedwczoraj tak samo, w zeszłym tygodniu też.
Co tu więcej wiedzieć? Wystarczy umiejętność wejścia w odpowiednim momencie, a następnie siedzenia na t*łku w oczekiwaniu na wynik. Wejścia mam dobre, teraz wystarczy usiedzieć w miejscu i nie zaglądać do platformy wtedy kiedy jest to zbyteczne. Niby tak niewiele, a jednak dużo.
A dlaczego je zawaliłeś ? Za jakiś czas będziesz wiedział. Faktem jest że "siedzenie na rękach" to sztuka. Dobre wejścia - to temat dyskusyjny. Za jakiś czas będziesz się sam śmiał z tych zagrań :wink: . Z tego co piszesz to masz problem z "mindsetem". To jest najtrudniejsza zmiana w głowie i to też trzeba samemu wypracować.
Mistyfikator pisze:
09 lis 2022, 01:27
I nie trzeba ani tajemnej wiedzy ani umiejętności profetycznych.
Trzeba się szkolić w tym kierunku. Amen. Rynki są schematyczne wiedza gdzie wejść i wyjść to trochę to przypomina. Na DT to obowiązek.
Mistyfikator pisze:
09 lis 2022, 01:27
Co do zarabiających na forum to nie wiem czy są, nie mi to sądzić, ale mam nadzieję że na forum FX są, inaczej zgroza! Przyznam że nie przeczytałem całego forum, więc nie mogę ocenić. Zreszta, pokaż mi gdzie napisałem, ze nie ma zarabiających na tym forum? W którym miejscu? Chyba jest różnica między stwierdzeniem, ze nikt się nie chwali, a nikt nie zarabia?
Mam nadzieję jednak, że dużo zarabiających jest, to by było zawsze budujące trochę. Po prostu jakimś trafem nigdy nie widziałem żeby ktoś pokazał taki statement, ale może mało widziałem.
Rozumiem, że taki statement to może być tajemnica. Trudno, przecież nie można tego od kogokolwiek wymagać. Czemu zresztą typ, co ma kilka(naście) baniek na koncie (a może miliardów :-P jak stosuje procent składany), miałby pokazywać swój statement... Zresztą, nic to dla mnie nie zmienia - ja i tak robię swoje póki co, j/w nie mam ciśnienia bo nie mam musu, że to ma być moje źródło utrzymania.
Byli i są zarabiający na tym forum. Dużo zrezygnowało z pisania, bo niestety po jakimś czasie czytasz to samo i do znudzenia powtarzasz sie, jedyny fun to dział "Absurdy....". Sam fakt że chcesz od kogoś raport jego dokonań ustawia cię w szeregu początkujących bo chcesz wiedzieć czy to co robisz ma jakiś sens i czy ty też za jakiś czas dołączysz do "Zarabiających". Bądź cierpliwy a za jakiś czas będziesz miał w dupie stejtmenty innych a swojego nie będziesz chciał pokazać :wink:
"If music is dying musicians are killing it" - MP

Awatar użytkownika
SEROL666
Maniak
Maniak
Posty: 2307
Rejestracja: 13 sty 2009, 00:04

Re: Dax/Nasdaq Daytrading

Nieprzeczytany post autor: SEROL666 »

adamkaluza pisze:
09 lis 2022, 09:15
Ty jesteś trochę w gorącej wodzie kąpany 🙂 Te twoje piramidy i bycie milionerem z 200 złotych 🙂 Musisz takie myślenie odrzucić i skupić się na tym żeby dobrze wykonywać swoją prace. Moim zdaniem masz duże szanse, potrafisz dobrze analizować sam siebie i swoją grę i dochodzisz do dobrych wniosków. Ja się zgadzam ze wszystkim co tu piszesz. Gdybym nie widział w tobie potencjału to nawet bym tu nie pisał. Skup się na tym co musisz poprawić tu i teraz a nie myśl w ile lat będziesz milionerem z 200 złotych 😜
Tiiia ile razy to już widzieliśmy tutaj. Do piramidowania trzeba mieć podejście i pierwsze wejście musi być b. dobre aby potem "mechanika" nas nie wywaliła na BE czy też SL do tego właściwe MM...
"If music is dying musicians are killing it" - MP

Mistyfikator
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 932
Rejestracja: 05 lip 2021, 20:35

Re: Dax/Nasdaq Daytrading

Nieprzeczytany post autor: Mistyfikator »

adamkaluza pisze:
09 lis 2022, 09:15
Ty jesteś trochę w gorącej wodzie kąpany 🙂 Te twoje piramidy i bycie milionerem z 200 złotych 🙂 Musisz takie myślenie odrzucić i skupić się na tym żeby dobrze wykonywać swoją prace. Moim zdaniem masz duże szanse, potrafisz dobrze analizować sam siebie i swoją grę i dochodzisz do dobrych wniosków. Ja się zgadzam ze wszystkim co tu piszesz. Gdybym nie widział w tobie potencjału to nawet bym tu nie pisał. Skup się na tym co musisz poprawić tu i teraz a nie myśl w ile lat będziesz milionerem z 200 złotych 😜
Spoko, to zostanie milionerem od 200PLN jest i tak bardziej realistyczne niż piramidowanie i zostanie milionerem, bo w tym pierwszym to wystarczy procent składany, a w tym drugim to będzie konsekwentnie BE wycinać, a udawac się będzie tylko sporadycznie.

Teraz wystarczy w zasadzie nie dokładać do otwartej pozycji i nie przesuwać SL na BE, nawet patrząc po swoich ostatnich zagrywkach, to RRR 2:1 by nie zaszkodziło, natomiast większe to już raczej niekoniecznie..

Wniosek z tego, że dużo nie trzeba. Wystarczy wchodzić z trendem i stawiać SL < TP, już pomijając te super-precyzyjne kryteria wejścia.
I wtedy obędzie się bez oglądania statementów innych uczestników rynku.
Ostatnio zmieniony 09 lis 2022, 11:06 przez Mistyfikator, łącznie zmieniany 1 raz.

Cblondyn
Maniak
Maniak
Posty: 6645
Rejestracja: 03 sty 2011, 12:09

Re: Dax/Nasdaq Daytrading

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn »

adamkaluza pisze:
09 lis 2022, 09:15
a nie myśl w ile lat będziesz milionerem z 200 złotych 😜
To byłby chyba ewenement na skale światową. Ja też chciałby znowu wygrać 6 w totka ;)

Mistyfikator
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 932
Rejestracja: 05 lip 2021, 20:35

Re: Dax/Nasdaq Daytrading

Nieprzeczytany post autor: Mistyfikator »

SEROL666 pisze:
09 lis 2022, 10:54

Byli i są zarabiający na tym forum. Dużo zrezygnowało z pisania, bo niestety po jakimś czasie czytasz to samo i do znudzenia powtarzasz sie, jedyny fun to dział "Absurdy....". Sam fakt że chcesz od kogoś raport jego dokonań ustawia cię w szeregu początkujących bo chcesz wiedzieć czy to co robisz ma jakiś sens i czy ty też za jakiś czas dołączysz do "Zarabiających". Bądź cierpliwy a za jakiś czas będziesz miał w dupie stejtmenty innych a swojego nie będziesz chciał pokazać :wink:
Ja się bez statementów obejdę jakoś.
Zastanawia mnie tylko tyle, że nawet jakimś fartem powinienem na coś takiego trafić w internetach.
A może za słabo szukałem.

Nieważne, inna robota wzywa a nie chcę kolejnego dnia przesiedzieć na forum.
W tej sytuacji nie pozostaje mi nic innego, jak co tydzień chwalić się swoim :-P

W ostatnich tygodniach nie ma czym, ale w sumie jak przestanę piramidować.....

Zablokowany