bfx journal

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
Awatar użytkownika
bfx
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1260
Rejestracja: 11 sty 2013, 15:49

Re: bfx journal

Nieprzeczytany post autor: bfx »

Jest na to lekarstwo - medytacja. :D
"Ty też jesteś Bogiem! Tylko uświadom to sobie, sobie"

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: bfx journal

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

Nie wiem czy to jest lekarstwo? Medytacja może cię uspokoić, jak znasz techniki, to harmonizuje fale mózgowe. Inaczej mówiąc, w stresie fale mózgowe są chaotyczne. Żeby móc myśleć jasno potrzeba harmonicznych fal mózgowych. W takim stanie równowagi lepiej/skuteczniej możemy się programować, ale nadal trzeba się programować, żeby osiągnąć nasz cel.
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

Awatar użytkownika
bfx
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1260
Rejestracja: 11 sty 2013, 15:49

Re: bfx journal

Nieprzeczytany post autor: bfx »

Programowanie o którym piszesz działa na nas z poziomu podświadomości wywołując emocje które wpływają na naszą ocenę i dalej, podejmowane decyzje. Medytacja poszerza naszą świadomość zmniejszając podświadomośc której nie jesteśmy świadomi. Medytując wpuszczamy światło do naszej głowy w której trwa nieustanna paplanina. Dopiero widząc co tam się dzieje jesteśmy w stanie to zrozumiec i próbować tam posprzątać. Medytacja odprogramowuje, uspokaja, otrzeźwia i wiele więcej.
"Ty też jesteś Bogiem! Tylko uświadom to sobie, sobie"

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: bfx journal

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

Wiesz, nie mam ochoty wchodzić w tą polemikę.
W latach 90-tych zajmowałem się czymś takim co się nazywało Rebirthing.
Prowadziłem warsztaty, medytacje, firewalki, itp.
Tyle tylko powiem i skończę.

PS. Obecnie te kierunki nazywają "Mindfullness" i są poparte badaniami naukowymi, o których właśnie pisałem (fale mózgowe i skany mózgowe).
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

Awatar użytkownika
bfx
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1260
Rejestracja: 11 sty 2013, 15:49

Re: bfx journal

Nieprzeczytany post autor: bfx »

Nie mówie, że nie masz racji. Z naukowego punktu widzenia może to tak wyglądać. Ja jednak nie lubie naukowego podejścia, szczególnie w tym temacie.
"Ty też jesteś Bogiem! Tylko uświadom to sobie, sobie"

Awatar użytkownika
adamkaluza
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1021
Rejestracja: 16 kwie 2011, 11:59

Re: bfx journal

Nieprzeczytany post autor: adamkaluza »

bfx pisze:
15 cze 2022, 12:33
Nie tak było w tym przypadku. Rano robie analizę i powinienem grać zgodnie z nią. A potem w pracy coś mi się uwidzi i gram na innych parach niż powinienem. Zadziwia mnie własny umysł, że nie robie tego co bym chciał. Skupiam się teraz na tym żeby to zmienić.
Dobrze, bo bez grania zgodnie z zasadami nie będziesz zarabiał nawet zyskownym systemem. Skup się tylko na konsekwentnym realizowaniu planu. Jak będziesz grał już tylko według swoich zasad, to w miarę upływu czasu ulepszysz swój system w stronę większych zysków i komfortu psychicznego.
Każdy interwał ma swojego sponsora

Awatar użytkownika
bfx
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1260
Rejestracja: 11 sty 2013, 15:49

Re: bfx journal

Nieprzeczytany post autor: bfx »

adamkaluza pisze:
15 cze 2022, 17:46
Dobrze, bo bez grania zgodnie z zasadami nie będziesz zarabiał nawet zyskownym systemem. Skup się tylko na konsekwentnym realizowaniu planu. Jak będziesz grał już tylko według swoich zasad, to w miarę upływu czasu ulepszysz swój system w stronę większych zysków i komfortu psychicznego.
Cześć Adam. Fajnie, że wpadłeś. Podglądam twój dziennik i właśnie podoba mi się u Ciebie to czekanie na właściwy sygnał. Podziwiam i powiem Ci, że Ty i twoje poczynania zmotywowały mnie żeby się w końcu ogarnąć w kwestii trzymania się własnych zasad. I tak przy okazji, twój cytat w podpisie to chyba moje słowa. Czy się mylę? Kiedyś coś takiego napisałem.
"Ty też jesteś Bogiem! Tylko uświadom to sobie, sobie"

Awatar użytkownika
bfx
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1260
Rejestracja: 11 sty 2013, 15:49

Re: bfx journal

Nieprzeczytany post autor: bfx »

Gbpaud wyleciało na małym SL, euraud zamknięte z ręki.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
"Ty też jesteś Bogiem! Tylko uświadom to sobie, sobie"

Awatar użytkownika
bfx
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1260
Rejestracja: 11 sty 2013, 15:49

Re: bfx journal

Nieprzeczytany post autor: bfx »

Euraud i eurgbp S.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
"Ty też jesteś Bogiem! Tylko uświadom to sobie, sobie"

Awatar użytkownika
adamkaluza
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1021
Rejestracja: 16 kwie 2011, 11:59

Re: bfx journal

Nieprzeczytany post autor: adamkaluza »

bfx pisze:
15 cze 2022, 20:08
adamkaluza pisze:
15 cze 2022, 17:46
Dobrze, bo bez grania zgodnie z zasadami nie będziesz zarabiał nawet zyskownym systemem. Skup się tylko na konsekwentnym realizowaniu planu. Jak będziesz grał już tylko według swoich zasad, to w miarę upływu czasu ulepszysz swój system w stronę większych zysków i komfortu psychicznego.
Cześć Adam. Fajnie, że wpadłeś. Podglądam twój dziennik i właśnie podoba mi się u Ciebie to czekanie na właściwy sygnał. Podziwiam i powiem Ci, że Ty i twoje poczynania zmotywowały mnie żeby się w końcu ogarnąć w kwestii trzymania się własnych zasad. I tak przy okazji, twój cytat w podpisie to chyba moje słowa. Czy się mylę? Kiedyś coś takiego napisałem.
Po 10 latach na fx nie napalam się już żeby zgarnąć każdy pips z rynku :) Czasem czekam jak gram długoterminowym systemem to wejścia są rzadziej, więc muszę czekać. Jeśli nie możesz się trzymać zasad to przemyśl też czy te zasady są odpowiednie, czy to głowa zawodzi. Mój podpis chyba sam wymyśliłem, ale może przez tyle lat czytania forum coś podobnego gdzieś czytałem, nie pamiętam.
Twoje wejście na e/g wydaje mi się idealne, jako schemat/setup systemu. Gram podobnymi zasadami, będę podglądał kolejne wejścia.
Każdy interwał ma swojego sponsora

ODPOWIEDZ