DayTrading: Piątek 31.12.2021

Dyskusje na temat aktualnej sesji: komentarze, analizy, opinie.
Awatar użytkownika
P4W3L
Gaduła
Gaduła
Posty: 290
Rejestracja: 22 lip 2013, 10:34

Re: DayTrading: Piątek 31.12.2021

Nieprzeczytany post autor: P4W3L »

navik pisze:
31 gru 2021, 15:05
Klepną dzisiaj na USD/TRY poziom 14.270 , czy nie klepną ? :roll:

od dwóch dni wygląda to tak jakby własnie tam chcieli na siłe dojsc zanim sie data w kalendarzu zmieni na 2022r....ihmo
Navik, ja się wyleczyłem z liry po tym wystrzale. Erdogan znowu opowiada bajki, że w przyszłym tygodniu lira się ustabilizuje. Może bujną, może być góra dół bądź odwrotnie. Lira to hazard teraz, jak się trafi to bomba. Zwalają teraz na ekonomistów i zakładają im sprawy sądowe o wprowadzanie ludzi w błąd na temat inflacji i stóp procentowych, szerzenia "prawdy" niezgodnej z polityką Erdogana. Dodatkowo chcą aby ludzie trzymali depozyty w lirze, w razie straty na kursie mają dopłacić różnicę, skąd na to kasa i w jaki sposób to nie zostało sprecyzowane. Jedno jest pewne to tylko gadanie, bez podstaw do umocnienia liry. Ten zjazd wygląda na interwencję banku, która niby miała wyglądać jak odwrót, puściło info, zaczęli skupować lire i myśleli że pójdzie w dół. Udało się ale to tylko pozory moim zdaniem. Uparty gość i lira straci na wartości, do ilu dojdzie nie wiem, ale ja poza tym szaleństwem.
Masz link do rezerw, sporo zmalały, czyli wyrzucają na rynek. Myślę że spekulanci pójdą za ciosem i przetestują Turcję.
https://tradingeconomics.com/turkey/for ... e-reserves
Wszystkiego dobrego w nowym roku dla forumowiczów.
„Śpieszymy się do dorosłości, żeby tęsknić za dzieciństwem, tracimy zdrowie dla pieniędzy, a potem płacimy by je odzyskać, żyjemy jakbyśmy nigdy nie mieli umrzeć, a umieramy jakbyśmy nigdy nie żyli” - Paulo Coelho

navik
Maniak
Maniak
Posty: 4489
Rejestracja: 15 sty 2013, 09:46

Re: DayTrading: Piątek 31.12.2021

Nieprzeczytany post autor: navik »

Tak . Lira to hazardzik. Zakładałem dojście a raczej szarpnięcie w góre wraz z końcem roku do pivota ( 14,270) tej poteżnej świeczki spadkowej W1 i z tego poziomu cofka. Ale nie doszli, wiec juz sie nie upieram na longi, choć nie wykluczam, że tak nie zrobią w najblizszych dniach. Po prostu widziałem taką możliwość i próbowałem rozgrywać taki scenariusz w kontekście bardziej DT . Teraz bp. :564:
..............
Ale indeksy za to wyglądają całkiem fajnie na S wg mnie.
SP (H4) zasiegi do zrobienia ma takie: Tp2= 4730-728 i Tp3=4690-89 . Na Tp2 możliwe odbicie i jazda w górę na nowe ATH albo dalej wodospad na tp3. W każdym razie Tp2 bedzie decydujacym poziomem odnośnie kierunku.
Nasdaq podobnie ( H4), zasieg ma do 16318 i do 16222. Ten pierwszy czyli 16318 u niektórych broków już zaliczony. U mojego broka handel był do 18.00 i doszli do 16353,75 , więc na otwarciu w poniedziałek spodziewam sie luki w dół u mnie do poziomu 16318 lub ciut niżej. Docelowo jednak ( poniedziałek - wtorek) widziałbym go na poziomie 16222 i tam decyzja o tym co robimy dalej ..... ihmo

Taki sobie scenariusz wymysliłem na najbliższe dni i tak spróbuje rozgrywać indeksy. Zobaczymy co z tego wyjdzie
...............
Wszystkiego dobrego na cały 2022r i zielonych pipsów :564:
Obym dożył takich czasów, że Goldmany będą w popłoch wpadać jak się dowiedzą, że platformę odpalam ...

Awatar użytkownika
zakaven
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1158
Rejestracja: 16 sty 2016, 08:30

Re: DayTrading: Piątek 31.12.2021

Nieprzeczytany post autor: zakaven »

Siemka, to co tam nałogowcy porabiają 3 godziny przed otwarciem :)?

Awatar użytkownika
zakaven
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1158
Rejestracja: 16 sty 2016, 08:30

Re: DayTrading: Piątek 31.12.2021

Nieprzeczytany post autor: zakaven »

Navik, Ciebie mam na myśli :) i XAB'a

Awatar użytkownika
dopra
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1009
Rejestracja: 25 wrz 2021, 19:46

Re: DayTrading: Piątek 31.12.2021

Nieprzeczytany post autor: dopra »

zakaven pisze:
02 sty 2022, 20:45
Siemka, to co tam nałogowcy porabiają 3 godziny przed otwarciem :)?
patrzą na wykresy krypto, od zamknięcia Forex :)

navik
Maniak
Maniak
Posty: 4489
Rejestracja: 15 sty 2013, 09:46

Re: DayTrading: Piątek 31.12.2021

Nieprzeczytany post autor: navik »

zakaven pisze:
02 sty 2022, 20:48
Navik, Ciebie mam na myśli :) i XAB'a
Ja siedze za fajerą. Ale tak sobie zaplanowałem trase żeby skończyć jazdę o 23:50 i otwarcie mieć na oku bo wiadomo ze praca jest ważna ale nie najważniejsza :lol: :564:
Obym dożył takich czasów, że Goldmany będą w popłoch wpadać jak się dowiedzą, że platformę odpalam ...

Zablokowany