Polska, absurdy itp

Forum, na którym można do woli dyskutować nie tylko na tematy związane z Forexem.
Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: Polska, absurdy itp

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

SEROL666 pisze:
25 lis 2021, 12:44
ninjaproject pisze:
25 lis 2021, 11:28
Też piszesz absurdy.
Masz na to jakiekolwiek konkretne dowody naukowe?
A skąd wytrzasnąłeś tę grafikę ?
Teoria globalnego ocieplenia klimatu została "wygenerowana" podpisana przez jakieś 3000 naukowców... niedługi czas później powstała Petycja Oregońska, w której jakieś 30.000 naukowców podpisało się i powiedziało że w TO klimatu z udziałem CO2 są luki jak w szwajcarskim serze. Ale chu... z tym przecież NASA o tym pisze i inne "fachowe" żródła co tam że wyszły na jaw maile klimatologów z IPCC jak podkręcali statystyki średniej temperatury aby pasowały do teorii..... A co z "małą epoką lodowcową" gdzie było nas 10x mniej.... odpuśćmy myślenie.
Ba z biegiem czasu negowanie TGO z udziałem CO2 stało się religią każdy kto neguję tę teorię to tak jakby negować holokaust.

A teraz moi drodzy wysilcie swoje głowy i odpowiedzcie sobie na kilka pytań:
- dlaczego CO2 - naturalnie występujący gaz w atmosferze ?
- po co to jest robione i przez kogo ?
- Kto podpisał protokół z Kioto a kto go nie ratyfikował
- dlaczego kara/grzywna za emisję CO2 jest notowana a nie ustalana w inny sposób ?
- po co jest NS2
Nie jestem przeciwnikiem ochrony środowiska uważam że środowisko jest zatruwane na bezprecedensową skalę ale jak WIELKIE KORPO plus POLITYKIERA berze się za ochronę środowiska to trzeba uważnie patrzeć na to co robią.
Nie wiem skąd ty bierzesz takie absurdy.
Mnie nie obchodzi polityka, i naukowców też polityka nie obchodzi.
Globalne ocieplenie nie jest polityką, tak jak i wirusy i bakterie nic wspólnego z polityką nie mają.
Jak poszukasz, to znajdziesz bardzo dokładne i aktualne prace naukowe na temat ocieplenia.
To już dziś nie jest domysłem, to są fakty!
Kiedy ostatnio widziałeś zamarznięty Bałtyk?
A kiedy ostatnio widziałeś zamarzniętą zatokę od Gdyni do Helu?
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

Awatar użytkownika
SEROL666
Maniak
Maniak
Posty: 2260
Rejestracja: 13 sty 2009, 00:04

Re: Polska, absurdy itp

Nieprzeczytany post autor: SEROL666 »

Cblondyn pisze:
25 lis 2021, 12:47
SEROL666 pisze:
25 lis 2021, 12:44

A teraz moi drodzy wysilcie swoje głowy i odpowiedzcie sobie na kilka pytań:
- dlaczego CO2 - naturalnie występujący gaz w atmosferze ?
- po co to jest robione i przez kogo ?
- Kto podpisał protokół z Kioto a kto go nie ratyfikował
- dlaczego kara/grzywna za emisję CO2 jest notowana a nie ustalana w inny sposób ?
- po co jest NS2
Nie jestem przeciwnikiem ochrony środowiska uważam że środowisko jest zatruwane na bezprecedensową skalę ale jak WIELKIE KORPO plus POLITYKIERA berze się za ochronę środowiska to trzeba uważnie patrzeć na to co robią.
Ja ci sie dziwie, że do tej pory nie zrobiłeś kariery naukowej. No no .... Taki umysł :)
Dodam, że teorią "spisków" to mozna podwazyc wszystko. Łącznie z tym, że Ziemia jest okrągła. A podawanie za argument "bo ja to sobie przemyślałem" do mnie nie trafia wcale :)
Pięknie Cblondyn. Zauważyłem że już kilka postów temu wystrzelałeś się z argumentów. Co do Teori spiskowych wiele z nich okazało się prawdą i pewnie jeszcze wiele wyjdzie na jaw ale jak Media nie poruszą tematu to ta informacja nie przebije się do wielu głów
"If music is dying musicians are killing it" - MP

Awatar użytkownika
MarioDM
Maniak
Maniak
Posty: 2492
Rejestracja: 20 lis 2010, 20:24

Re: Polska, absurdy itp

Nieprzeczytany post autor: MarioDM »

Cblondyn pisze:
25 lis 2021, 11:41
Zaraz ci napiszą, że te dane to są nieprawdziwe i są wynikiem globalnego spisku naukowców. Bo tak napisał jakiś pojeeeb na YT i jego "wyznawcy "
Bijecie pianę, ale właśnie tak jest.
Konkretny klient daje pieniądze (granty) na badania i oczekuje konkretnych wyników. To jest biznes i nie chodzi o obiektywne i wiarygodne badania. Wyniki mają być dopasowane do życzenia klienta. Podobnie jak z sondażami politycznymi. Klient płaci i klient wymaga.
Jestem w stanie to udowodnić.
Już raz zrobiono taką aferę. Mam na myśli freon, który był w lodówkach. Amerykańska firma DuPont zleciała badania naukowcom i ci udowodnili, że freon z lodówek jest bardzo szkodliwy, bo wywołuje dziurę ozonową. DuPont wyłożył nieco kasy na medialną propagandę i w efekcie rządy poszczególnych państw przystały na to i wydały zakazy używania freonu. Jedyną firmą, która miała zamiennik freonu był oczywiście DuPont. I na tym zarobił miliardy.
Wtedy było podobnie jak teraz, bo nikt nie dociekał szczegółów, np. takich, że dziura ozonowa występuje tylko nad Antarktydą, gdzie nikt nie mieszka, więc nie ma tam lodówek z freonem. Nikt nie zapytał o wiarygodność wyników opartych na bardzo krótkim okresie badania tej dziury.
Teraz mamy już pewność, że chodziło po prostu o pieniądze. Freon nie miał żadnego wpływu na dziurę ozonową, która obecnie raz się zwiększa, raz maleje, ale nikogo już to nie obchodzi, bo nikt nie ma pomysłu jak na tym ponownie zarobić.
Podobnie jest z globalnym ociepleniem. Nie ma na to żadnych dowodów. Założenia opierają się na roku bodajże 1996 lub 1998, który miał rekordy temperatury i do tego dopasowuje się wyniki.
Napisałem przecież wcześniej, że próbowano już tego w latach 80-tych i tamte prognozy zupełnie się nie sprawdziły.
Kolejna sprawa to wiarygodność badań naukowców.
Czytałem niedawno o pewnym ciekawym eksperymencie naukowym. Zrobiło to kilku naukowców amerykańskich. Mieli tytuły naukowe i byli poważani w środowisku naukowym.
Zaczęli zamieszczać w pismach naukowych artykuły, które były bredniami. Nie aż takimi, żeby nawet laik to zauważył, ale jednak były. Artykuły te aby uwiarygodnić się, powoływały się na zmyślone prace naukowe i zmyślone artykuły. Później na te artykuły, które zamieścił jeden z nich, powoływał się kolejny i tak dalej to szło. Co najlepsze, to na ich artykuły zaczęli się powoływać naukowcy nie biorący udziału w tym eksperymencie i nieświadomie powielali kłamstwo.
Przez kilka lat opublikowano w ten sposób TYSIĄCE naukowych artykułów w prestiżowych pismach naukowych.
Kompletnie nikt ich nie podważył.
Naukowcy ostatecznie sami ujawnili ten proceder, ale jakoś dziwnie sprawa kompletnie nie nabrała rozgłosu.
O tej historii wspomniał Ziemkiewicz w sierpniu lub lipcu tego roku na swoim videoblogu.
I właśnie dlatego nie wierzę w te dowody naukowe o globalnym ociepleniu, bo po pierwsze gołym okiem widać, że chodzi o wielki biznes, a po drugie nie ma na to dowodów sprawdzalnych. wszystko są to nieudowodnione założenia.
Po trzecie, sposób w jaki się do tego zabierają, wyraźnie wskazuje, że celem nie jest ochrona całej planety. Europa nie odpowiada nawet za 10% emisji CO2. Gdyby zaorać całą Europę i zniszczyć tu wszystkie elektrownie, i zakłady produkcyjne, to nic się nie zmieni. Chiny rocznie otwierają kilkakrotnie więcej nowych elektrowni węglowych, niż Europa zamyka. Miałoby to sens, gdyby Europa i Chiny leżały na innych planetach, a nie na tej samej.
Ostatnio zmieniony 25 lis 2021, 13:02 przez MarioDM, łącznie zmieniany 2 razy.
Trust no bit**es.
Należy tępić ludzi o mentalności niewolników, okutych w powiciu.

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: Polska, absurdy itp

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

Tutaj jest dobre źródło informacji:
https://www.researchgate.net/figure/Glo ... _332395869
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

Online
Cblondyn
Maniak
Maniak
Posty: 6616
Rejestracja: 03 sty 2011, 12:09

Re: Polska, absurdy itp

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn »

SEROL666 pisze:
25 lis 2021, 12:56


Pięknie Cblondyn. Zauważyłem że już kilka postów temu wystrzelałeś się z argumentów. Co do Teori spiskowych wiele z nich okazało się prawdą i pewnie jeszcze wiele wyjdzie na jaw ale jak Media nie poruszą tematu to ta informacja nie przebije się do wielu głów
Bo ja nie szukam spisków wciąż dookoła. A profesor klimatologii/medycyny/fizyki jest dla mnie autorytetme od ZAWSZE. Jak i sama nauka. A nie kolega z forum co sobie "coś tam przemyslał" :d
O faktach sie nie dyskutuje. Bo dla mnie fakt jest faktem nie spiskiem ;)

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: Polska, absurdy itp

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

MarioDM pisze:
25 lis 2021, 12:57
Cblondyn pisze:
25 lis 2021, 11:41
Zaraz ci napiszą, że te dane to są nieprawdziwe i są wynikiem globalnego spisku naukowców. Bo tak napisał jakiś pojeeeb na YT i jego "wyznawcy "
Bijecie pianę, ale właśnie tak jest.
Konkretny klient daje pieniądze (granty) na badania i oczekuje konkretnych wyników. To jest biznes i nie chodzi o obiektywne i wiarygodne badania. Wyniki mają być dopasowane do życzenia klienta. Podobnie jak z sondażami politycznymi. Klient płaci i klient wymaga.
Jestem w stanie to udowodnić.
Już raz zrobiono taką aferę. Mam na myśli freon, który był w lodówkach. Amerykańska firma DuPont zleciała badania naukowcom i ci udowodnili, że freon z lodówek jest bardzo szkodliwy, bo wywołuje dziurę ozonową. DuPont wyłożył nieco kasy na medialną propagandę i w efekcie rządy poszczególnych państw przystały na to i wydały zakazy używania freonu. Jedyną firmą, która miała zamiennik freon był oczywiście DuPont. I na tym zarobił miliardy.
Wtedy było podobnie jak teraz, bo nikt nie dociekał szczegółów, np. takich, że dziura ozonowa występuje tylko nad Antarktydą, gdzie nikt nie mieszka, więc nie ma tam lodówek z freonem. Nikt nie zapytał o wiarygodność wyników opartych na bardzo krótkim okresie badania tej dziury.
Teraz mamy już pewność, że chodziło po prostu o pieniądze. Freon nie miał żadnego wpływu na dziurę ozonową, która obecnie raz się zwiększa, raz maleje, ale nikogo już to nie obchodzi, bo nikt nie ma pomysłu jak na tym ponownie zarobić.
Podobnie jest z globalnym ociepleniem. Nie ma na to żadnych dowodów. Założenia opierają się na roku bodajże 1996 lub 1998, który miał rekordy temperatury i do tego dopasowuje się wyniki.
Napisałem przecież wcześniej, że próbowano już tego w latach 80-tych i tamte prognozy zupełnie się nie sprawdziły.
Kolejna sprawa to wiarygodność badań naukowców.
Czytałem niedawno o pewnym ciekawym eksperymencie naukowym. Zrobiło to kilku naukowców amerykańskich. Mieli tytuły naukowe i byli poważani w środowisku naukowym.
Zaczęli zamieszczać w pismach naukowych artykuły, które były bredniami. Nie aż takimi, żeby nawet laik to zauważył, ale jednak były. Artykuły te aby uwiarygodnić się, powoływały się na zmyślone prace naukowe i zmyślone artykuły. Później na te artykuły, które zamieścił jeden z nich, powoływał się kolejny i tak dalej to szło. Co najlepsze, to na ich artykuły zaczęli się powoływać naukowcy nie biorący udziału w tym eksperymencie i nieświadomie powielali kłamstwo.
Przez kilka lat opublikowano w ten sposób TYSIĄCE naukowych artykułów w prestiżowych pismach naukowych.
Kompletnie nikt ich nie podważył.
Naukowcy ostatecznie sami ujawnili ten proceder, ale jakoś dziwnie sprawa kompletnie nie nabrała rozgłosu.
O tej historii wspomniał Ziemkiewicz w sierpniu lub lipcu tego roku na swoim videoblogu.
I właśnie dlatego nie wierzę w te dowody naukowe o globalnym ociepleniu, bo po pierwsze gołym okiem widać, że chodzi o wielki biznes, a po drugie nie ma na to dowodów sprawdzalnych. wszystko są to nieudowodnione założenia.
Po trzecie, sposób w jaki się do tego zabierają, wyraźnie wskazuje, że celem nie jest ochrona całej planety. Europa nie odpowiada nawet za 10% emisji CO2. Gdyby zaorać całą Europę i zniszczyć tu wszystkie elektrownie, i zakłady produkcyjne, to nic się nie zmieni. Chiny rocznie otwierają kilkakrotnie więcej nowych elektrowni węglowych, niż Europa zamyka. Miałoby to sens, gdyby Europa i Chiny leżały na innych planetach, a nie na tej samej.
Absurdy piszesz.
Jeżeli uważasz, że się znasz na tych metodach, o których piszesz, że "...nie ma na to dowodów sprawdzalnych. wszystko są to nieudowodnione założenia..." to droga jest otwarta. Możesz się nauczyć i sam to zrobić, zdobyć autorytet i pokazać światu, że reszta się myli. Dostaniesz Nobla, na pewno.
W innym wypadku, piszesz absurdy!
Tu gif:
Obrazek
Ostatnio zmieniony 25 lis 2021, 13:03 przez ninjaproject, łącznie zmieniany 1 raz.
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

Awatar użytkownika
SEROL666
Maniak
Maniak
Posty: 2260
Rejestracja: 13 sty 2009, 00:04

Re: Polska, absurdy itp

Nieprzeczytany post autor: SEROL666 »

ninjaproject pisze:
25 lis 2021, 12:54
Nie wiem skąd ty bierzesz takie absurdy.
Mnie nie obchodzi polityka, i naukowców też polityka nie obchodzi.
Globalne ocieplenie nie jest polityką, tak jak i wirusy i bakterie nic wspólnego z polityką nie mają.
Jak poszukasz, to znajdziesz bardzo dokładne i aktualne prace naukowe na temat ocieplenia.
To już dziś nie jest domysłem, to są fakty!
Kiedy ostatnio widziałeś zamarznięty Bałtyk?
A kiedy ostatnio widziałeś zamarzniętą zatokę od Gdyni do Helu?
Co wy Ninja skończyliście niedzielną szkółkę ? Polityka i wielki biznes nie korzystają na Teorii Globalnego Ocieplenia ???( resztą teraz nazywają ją Zmianami Klimatycznymi )
Zapytam jeszcze raz po są wprowadzone limity w Emisji CO2 ? Sami sobie odpowiedzcie
"If music is dying musicians are killing it" - MP

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: Polska, absurdy itp

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

SEROL666 pisze:
25 lis 2021, 13:03
ninjaproject pisze:
25 lis 2021, 12:54
Nie wiem skąd ty bierzesz takie absurdy.
Mnie nie obchodzi polityka, i naukowców też polityka nie obchodzi.
Globalne ocieplenie nie jest polityką, tak jak i wirusy i bakterie nic wspólnego z polityką nie mają.
Jak poszukasz, to znajdziesz bardzo dokładne i aktualne prace naukowe na temat ocieplenia.
To już dziś nie jest domysłem, to są fakty!
Kiedy ostatnio widziałeś zamarznięty Bałtyk?
A kiedy ostatnio widziałeś zamarzniętą zatokę od Gdyni do Helu?
Co wy Ninja skończyliście niedzielną szkółkę ? Polityka i wielki biznes nie korzystają na Teorii Globalnego Ocieplenia ???( resztą teraz nazywają ją Zmianami Klimatycznymi )
Zapytam jeszcze raz po są wprowadzone limity w Emisji CO2 ? Sami sobie odpowiedzcie
Odwrotnie!
Ocieplenie nie ma nic wspólnego z polityką!
Ocieplenie jest faktem niezależnym od tego, co ktokolwiek z tym robi.
Z resztą, i tak ludzkość ma przechlapane, bo tak naprawdę to jest już dawno za późno, a nikt nic konkretnego nie robi.
No i im dalej, tym szybciej będzie średnia temperatura roczna rosnąć, co może doprowadzić do tego, że Ziemia będzie wyglądać jak Mars obecnie.
Limity są wprowadzone po to, żeby ograniczyć wpływ człowieka na emisję CO2 do atmosfery.
Emisja CO2 przez człowieka jest obecnie główną przyczyną ocieplenia.
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

grzegrzyw
Gaduła
Gaduła
Posty: 334
Rejestracja: 11 mar 2012, 19:43

Re: Polska, absurdy itp

Nieprzeczytany post autor: grzegrzyw »

Odpowiem w wielkim skrócie na jedno z pytań:
SEROL666 pisze:
25 lis 2021, 12:44
A teraz moi drodzy wysilcie swoje głowy i odpowiedzcie sobie na kilka pytań:
- dlaczego CO2 - naturalnie występujący gaz w atmosferze ?
Masz rację CO2 jest gazem naturalnie występującym w przyrodzie, ale nigdy w dziejach nie był produkowany w takich ilościach jak obecnie. Paliwa kopalne zostały w sposób naturalny wytworzone przez przyrodę przez miliony lat, a my ludzie spalamy je w ogromnych ilościach trochę więcej niż 100 lat(pomijam fakt, że paliw kopalnych wystarczy najwyżej na kilkaset lat). CO2 jest gazem cieplarnianym, dopóki jako ludzie wytwarzaliśmy go w ilościach umiarkowanych, przyroda radziła sobie z przetwarzaniem go w tlen.

Online
Cblondyn
Maniak
Maniak
Posty: 6616
Rejestracja: 03 sty 2011, 12:09

Re: Polska, absurdy itp

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn »

ninjaproject pisze:
25 lis 2021, 13:05

Limity są wprowadzone po to, żeby ograniczyć wpływ człowieka na emisję CO2 do atmosfery.
Emisja CO2 przez człowieka jest obecnie główną przyczyną ocieplenia.
Jeżeli do kogoś nie trafiaja argumenty, prośby czy groźby to niech to odczuje w portfelu. Może w końcu poskutkuje ;)
W Polsce to takich "wiedzących lepiej" nie brakuje jak widać ;)

ODPOWIEDZ