Polska, absurdy itp

Forum, na którym można do woli dyskutować nie tylko na tematy związane z Forexem.
Awatar użytkownika
MarioDM
Maniak
Maniak
Posty: 2492
Rejestracja: 20 lis 2010, 20:24

Re: Polska, absurdy itp

Nieprzeczytany post autor: MarioDM »

ninjaproject pisze:
22 lis 2021, 12:17
MarioDM pisze:
22 lis 2021, 12:09
Błogosławieni ci co nie mają nic do powiedzenia, a jednak milczą.
Znowu piszesz absurdy!
Brawo ty. W końcu zrozumiałeś zasady netykiety.
Jak dla mnie to wystarczy. Nie można mieć wszystkiego. :wink:
Trust no bit**es.
Należy tępić ludzi o mentalności niewolników, okutych w powiciu.

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: Polska, absurdy itp

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

MarioDM pisze:
22 lis 2021, 13:32
ninjaproject pisze:
22 lis 2021, 12:17
MarioDM pisze:
22 lis 2021, 12:09
Błogosławieni ci co nie mają nic do powiedzenia, a jednak milczą.
Znowu piszesz absurdy!
Brawo ty. W końcu zrozumiałeś zasady netykiety.
Jak dla mnie to wystarczy. Nie można mieć wszystkiego. :wink:
Kolejne absurdy!
Masz coś konkretnego?

PS. Pieniądz fiducjarny jest wart dokładnie tyle, ile za niego można kupić tego, co jest komu akurat potrzebne.
Pieniądz fiducjarny traci na wartości wtedy, kiedy leży i się kisi.
Pieniądz fiducjarny ma wartość wtedy, kiedy jest obracany.
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

Awatar użytkownika
SEROL666
Maniak
Maniak
Posty: 2315
Rejestracja: 13 sty 2009, 00:04

Re: Polska, absurdy itp

Nieprzeczytany post autor: SEROL666 »

Hej. A propos Waszej dyskusji o FIAT money czy ktoś z Was zna czytał jakieś opracowanie, książkę jak to wpłynęło na kraje "bloku wschodniego" (Polski to byłoby świetnie) gdy USA w 1971 zerwało wymienialność dolca na złoto ???
Widzieliście tę stronę ?
https://wtfhappenedin1971.com
"If music is dying musicians are killing it" - MP

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: Polska, absurdy itp

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

SEROL666 pisze:
22 lis 2021, 23:44
Hej. A propos Waszej dyskusji o FIAT money czy ktoś z Was zna czytał jakieś opracowanie, książkę jak to wpłynęło na kraje "bloku wschodniego" (Polski to byłoby świetnie) gdy USA w 1971 zerwało wymienialność dolca na złoto ???
Widzieliście tę stronę ?
https://wtfhappenedin1971.com
Polecam to:
A History of Money & Banking - Murray Rothbard
https://www.youtube.com/playlist?list=P ... kutJWF-EhX

Jak znajdę coś, co odpowiada w kontekście krajów byłego bloku sowieckiego, to też wkleję.
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

Awatar użytkownika
zakaven
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1158
Rejestracja: 16 sty 2016, 08:30

Re: Polska, absurdy itp

Nieprzeczytany post autor: zakaven »

Motyla noga... chciałem dać Wam linka i nie mogę znaleźć artykułu, który czytałem w weekend na rp.pl. Dotyczył globalnego ocieplenia, emisji CO2, porozumień klimatycznych, śladów węglowych i takich tam. Nie to jest najistotniejsze. W wielkim skrócie. Nie wiem czy sobie zdajecie sprawę kto w większości odpowiada za ocieplenie klimatu...ano wg autora teksu klasa średnia, niższa, wyższa, wyższoniższa, niższowyższa, nieważne, każda.
Zapytacie, ale kak eto? Ano w 1850 roku po rewolucji przemysłowej na świecie było ok. 750 mln przedstawicieli tej klasy a obecnie jest ich ponad 4 mld. I co oni robią, ci źli ludzie? Ano kształcą się, ciężko pracują a później po prostu konsumują owoce swoje pracy, czyli kupują produkty i usługi na które ich stać, chyba kurwa normalne! Niby tak ale ...swoim egoistycznym postępowaniem, rujnują planetę, konsumpcją czyli. Taki przedstawiciel klasy średniej pozostawia po sobie ślad węglowy pińcet razy większy niż np. mieszkaniec RD Konga...
Ktoś postanowił zmienić realia świata jaki znamy. Hm, tak myślę, nie bardzo jest gdzie spierdolić przed tym..to może by chociaż na tym zarobić :D

Awatar użytkownika
MarioDM
Maniak
Maniak
Posty: 2492
Rejestracja: 20 lis 2010, 20:24

Re: Polska, absurdy itp

Nieprzeczytany post autor: MarioDM »

zakaven pisze:
24 lis 2021, 23:31
Hm, tak myślę, nie bardzo jest gdzie spierdolić przed tym..to może by chociaż na tym zarobić :D
Pomysł dobry, bo faktycznie uciec się nie da, a wykorzystać okazję można. Tylko w jaki niby sposób ?
zakaven pisze:
24 lis 2021, 23:31
Ktoś postanowił zmienić realia świata jaki znamy.
Nie ktoś tylko światowa lewica. A wielkie korpo im w tym pomaga. Dlaczego korpo im pomaga ? Całkiem dobrze wytłumaczył to Ziemkiewicz na swoim videoblogu.

https://www.youtube.com/watch?v=sdHVIHlEfRw
Trust no bit**es.
Należy tępić ludzi o mentalności niewolników, okutych w powiciu.

Awatar użytkownika
SEROL666
Maniak
Maniak
Posty: 2315
Rejestracja: 13 sty 2009, 00:04

Re: Polska, absurdy itp

Nieprzeczytany post autor: SEROL666 »

Globalne ocieplenie klimatu spowodowane przez człowieka to stara ściema.
Kto Pamięta jeszcze Ala Gora ? Według niego Miami powinno być pod wodą od ładnych paru lat :D .
Zawsze śmieszą mnie zachowania "Elyty" tego świata, która stara się nam wmówić że to dla naszego dobra, ze tak naprawdę są zbawcami tego świata. Takie gówno non stop płynie z medialnego przekazu. Weźmy chociaż prawa do emisji CO2 - notowane na giełdzie ?? To jest hucpa moi drodzy i jak zwykle chodzi o kontrolę - kto komu i za ile.
"If music is dying musicians are killing it" - MP

Awatar użytkownika
MarioDM
Maniak
Maniak
Posty: 2492
Rejestracja: 20 lis 2010, 20:24

Re: Polska, absurdy itp

Nieprzeczytany post autor: MarioDM »

SEROL666 pisze:
25 lis 2021, 11:08
Globalne ocieplenie klimatu spowodowane przez człowieka to stara ściema.
Nie aż taka stara. Zaczęła się bodajże pod koniec lat 80-tych. Czytałem wtedy, że za 30 lat oceany podniosą się o 1 metr (sic!) i zaleją takie miasta jak Amsterdam czy Nowy Jork. 30 lat minęło i nic się nie zmieniło, to jednak nie przeszkadza aby kolejni dobrze opłacani "naukowcy" twierdzili to samo, czyli, że za ileś tam lat w przyszłości grozi nam podniesie się poziomu oceanów.
Dodam jeszcze to co pisałem być może nawet w tym wątku, tylko sporo wcześniej. NIGDY w historii naszej planety nie przydarzyło się wielkie wymieranie z powodu ocieplenia. WSZYSTKIE WIELKIE WYMIERANIA były z powodu ochłodzenia.
SEROL666 pisze:
25 lis 2021, 11:08
Zawsze śmieszą mnie zachowania "Elyty" tego świata, która stara się nam wmówić że to dla naszego dobra, ze tak naprawdę są zbawcami tego świata. Takie gówno non stop płynie z medialnego przekazu.
A czyje są media ? Czyż właśnie nie tych elit ? Skoro tak, to jaki niby miałby płynąć przekaz ? :p
Trust no bit**es.
Należy tępić ludzi o mentalności niewolników, okutych w powiciu.

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: Polska, absurdy itp

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

SEROL666 pisze:
25 lis 2021, 11:08
Globalne ocieplenie klimatu spowodowane przez człowieka to stara ściema.
Kto Pamięta jeszcze Ala Gora ? Według niego Miami powinno być pod wodą od ładnych paru lat :D .
Zawsze śmieszą mnie zachowania "Elyty" tego świata, która stara się nam wmówić że to dla naszego dobra, ze tak naprawdę są zbawcami tego świata. Takie gówno non stop płynie z medialnego przekazu. Weźmy chociaż prawa do emisji CO2 - notowane na giełdzie ?? To jest hucpa moi drodzy i jak zwykle chodzi o kontrolę - kto komu i za ile.
Też piszesz absurdy.
Masz na to jakiekolwiek konkretne dowody naukowe?
Ponieważ, jeżeli zadasz sobie trudu i przeczytasz konkretne prace naukowe, to może zmienisz zdanie?
Z resztą, trzeba być ślepym, głuchym i nie mieć żadnych zmysłów, żeby ocieplenia nie zauważyć.
Dodam, że ocieplenie mierzy się średnią, globalną temperaturą roczną, z roku na rok.
799px-2000_Year_Temperature_Comparison.png
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

Online
Cblondyn
Maniak
Maniak
Posty: 6650
Rejestracja: 03 sty 2011, 12:09

Re: Polska, absurdy itp

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn »

SEROL666 pisze:
25 lis 2021, 11:08
Globalne ocieplenie klimatu spowodowane przez człowieka to stara ściema.
A Ty jesteś klimatologiem z wieloletnim doświadczeniem i się oczywiście na tym znasz jak mało kto !!!!
:d :d :d :d :d

ODPOWIEDZ