Dax/Nasdaq Daytrading

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
Cblondyn
Maniak
Maniak
Posty: 6655
Rejestracja: 03 sty 2011, 12:09

Re: Dax/Nasdaq Daytrading

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn »

Caldeborn pisze:
28 paź 2021, 18:57
Teraz sie nie dziwie, ze 6 razy podchodziles do IQ testu. Stratne sa na czerwono i maja stala wartosc 0.13-0.14%. Te na niebiesko to zyskowne. Te 100 punktow to miales razem z 6 testow?
Chyba jestes ślepy skoro 0,03%-0,05% nie widzisz :)
Proponuje wizyte u okulisty ;)
download/file.php?id=175340&mode=view

Caldeborn
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 839
Rejestracja: 10 lis 2015, 17:44

Re: Dax/Nasdaq Daytrading

Nieprzeczytany post autor: Caldeborn »

Wszystkie jakie pokazujesz to zyskowne. Wiem, ze takie wyliczenie to podstawowka. Jest tylko jedno ale, ale trzeba skonczyc.

Cblondyn
Maniak
Maniak
Posty: 6655
Rejestracja: 03 sty 2011, 12:09

Re: Dax/Nasdaq Daytrading

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn »

Caldeborn pisze:
28 paź 2021, 19:07
Wszystkie jakie pokazujesz to zyskowne. Wiem, ze takie wyliczenie to podstawowka. Jest tylko jedno ale, ale trzeba skonczyc.
Masz racje. Przyznaje, że sie pomyliłem. Do innych tabel nie zajrzałem ;)
ZAsugerowałem się, że zostały zamkniete przez SL

Caldeborn
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 839
Rejestracja: 10 lis 2015, 17:44

Re: Dax/Nasdaq Daytrading

Nieprzeczytany post autor: Caldeborn »

:564:
Cblondyn pisze:
28 paź 2021, 19:09
Caldeborn pisze:
28 paź 2021, 19:07
Wszystkie jakie pokazujesz to zyskowne. Wiem, ze takie wyliczenie to podstawowka. Jest tylko jedno ale, ale trzeba skonczyc.
Masz racje. Przyznaje, że sie pomyliłem. Do innych tabel nie zajrzałem ;)
ZAsugerowałem się, że zostały zamkniete przez SL

Awatar użytkownika
MarioDM
Maniak
Maniak
Posty: 2492
Rejestracja: 20 lis 2010, 20:24

Re: Dax/Nasdaq Daytrading

Nieprzeczytany post autor: MarioDM »

Caldeborn pisze:
28 paź 2021, 18:57
Teraz sie nie dziwie, ze 6 razy podchodziles do IQ testu. Stratne sa na czerwono i maja stala wartosc 0.13-0.14%. Te na niebiesko to zyskowne. Te 100 punktow to miales razem z 6 testow?
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

:564:
Trust no bit**es.
Należy tępić ludzi o mentalności niewolników, okutych w powiciu.

Cblondyn
Maniak
Maniak
Posty: 6655
Rejestracja: 03 sty 2011, 12:09

Re: Dax/Nasdaq Daytrading

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn »

MarioDM pisze:
29 paź 2021, 20:17
Caldeborn pisze:
28 paź 2021, 18:57
Teraz sie nie dziwie, ze 6 razy podchodziles do IQ testu. Stratne sa na czerwono i maja stala wartosc 0.13-0.14%. Te na niebiesko to zyskowne. Te 100 punktow to miales razem z 6 testow?
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

:564:
Już sie nauczyłeś jak liczyć wartość pipsa? Może się pośmiejemy razem ;)
Czy nadal potrzebujesz kalkulatora?
:d :d :d :d :d :d :d :d :d

Mistyfikator
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 932
Rejestracja: 05 lip 2021, 20:35

Re: Dax/Nasdaq Daytrading

Nieprzeczytany post autor: Mistyfikator »

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, zawieszam Journal.
Dziękuję wszystkim za rady i za dyskusję.

Na zakończenie wrzucam swoje staty z ostatniego konta demo - przerzuciłem tak wielką ilość pozycji z racji potrzeby posiadania większej ilości danych:
Staty DEMO.png
Zasadniczo działa i w trendzie i w konsolidacji (powiedzmy, że 1 listopada była konsolidacja - i weszły mi także eski - ryzykownie, ale czasem warto, bo nigdy nie wiadomo kiedy rynek zrobi zwałę o 100-200 pipsów w godzinę dajmy na to. A takie rzeczy się zdarzają regularnie.)

Co do samej strategii, cała filozofia zawarta jest w jednej książce: Mark Douglas "W transie inwestowania".

Warto też przeczytać "Czarny Łabędź" Talleba. Tę książkę polecam nie tylko traderom, ale wszystkim tym, którzy mają zajęcie, gdzie zwycięzcy zgarniają większość nagrody: sport, sztuka itp. itd, natomiast pozostali zostają, kolokwialnie mówiąc, z ręką w nocniku.

Chciałoby się na zakończenie życzyć wszystkim powodzenia, ale niestety tak się nie da.
Ktoś w tym cyrku musi zostać z pustymi kieszeniami, aby inny żył w dostatku.
Na pocieszenie dodam, że w innych dziedzinach jest jeszcze mniej miejsca na podium, a w takim tradingu dla wielu znajdzie się jednak ten kawałek tortu - nawet w postaci mizernych, wysuszonych okruchów zjedzonych z podłogi.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Mistyfikator
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 932
Rejestracja: 05 lip 2021, 20:35

Re: Dax/Nasdaq Daytrading

Nieprzeczytany post autor: Mistyfikator »

Postanowiłem zreaktywować swoje konto w XTB. Oczywiście REAL.
Nie zakładam nowego dziennika, podpinam się pod ten stary.

Od moich ostatnich wpisów rynki się sporo zmieniły i swoją strategię piramidowania na NASDAQ mogę obecnie włożyć między bajki, ponieważ nie sprawdza się ona w szerokich konsolidacjach i przy olbrzymiej zmienności.
Nie znaczy to, że przez ten czas byłem poza rynkami - odwróciłem się w stronę majorsów i w handlu na tych instrumentach wypatruję swojej szansy.

Postaram się, w miarę możliwości (zależnej od czasu, jakim dysponuję), publikować swoje pozycje po otwarciu, a następnie zamieszczać posty z ich rezultatem.
Wpłaciłem 500PLN, nie zależy mi na szybkim wzbogaceniu się, a na treningu konsekwentnego podejścia do rynku. Tak więc wszelkie teorie runów mnie nie dotyczą, aczkolwiek zamierzam stosować procent składany.

Instrumenty: głównie EURUSD, USDJPY, AUDUSD. W przypadku ustabilizowania się sytuacji na rynkach, będę grał także na US100, US500 i DE40.
Ryzyko na transakcję: do 10% (w przypadku wzrostu wartości konta, ograniczane do 4%-5%), RRR minimum 1:1 - chodzi o realistyczne podejście do rynków, ale tam gdzie znajdę szansę, będę celował w korzystniejsze RRR
Kryteria wejścia: Envelopes oraz SMA (zależy od instrumentu i interwału czasowego).

Zagranie na dziś:
0.02 USDJPY - Sell 115.491
SL = 116.091
TP= 114.661
Kryterium wejścia: envelopes na H1, oczywiście ignoruję "rekomendacje" zajęcia odwrotnej pozycji w LT:
InkedUSDJPY 28.02.2022_LI.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Mistyfikator
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 932
Rejestracja: 05 lip 2021, 20:35

Re: Dax/Nasdaq Daytrading

Nieprzeczytany post autor: Mistyfikator »

0.01 EURUSD - Buy 1.1194
SL = 1.1143
TP = 1.1288

Mistyfikator
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 932
Rejestracja: 05 lip 2021, 20:35

Re: Dax/Nasdaq Daytrading

Nieprzeczytany post autor: Mistyfikator »

Bilans 1 dnia:
28 luty BILANS_LI.jpg

Zamknięte z ręki. 9% to wystarczający zysk. Co prawda, suma tych SL dawałaby drawdown 12% i ryzyko warto ograniczyć.
Celowałem w wyższy zysk, ale obecny ruch na EURUSD mnie nie przekonuje. Stracił impet, a przyszłość niepewna.

Trzeba brać pod uwagę, że w ostatnich godzinach sytuacja geopolityczna uległa radykalnej zmianie.
Nagle cofnęliśmy się do zimnej wojny, tyle że to nasza stolica jest bardzo blisko rakiet wroga. Ciekawe, kto jako pierwszy by sobie "zasłużył" na atomówkę.
No, ale naszego położenia geograficznego nie zmienimy.
Nadzieja w tym, że Rosjanie mają praktykę w szybkich zmianach władzy.
A niedługo ujawni się, jak bardzo społeczeństwu zależy na tej wojnie.
Społeczeństwo, gdzie 20% ludzi chodzi za potrzebą do wychodka, a władzy imperialistyczne zapędy w głowie.

W takich dniach, to lepiej nie zostawiać nic otwartego na noc.
To jest bardzo ciekawe, że ludzkość tyle ostatnio mówi o eksploracji kosmosu, odległych systemach planetarnych i poszukiwaniach pozaziemskiego życia.
A cofnęła się w rozwoju ponad 30 lat. Może teoria wielkiego filtra cywilizacji jest prawdziwa? Dać człowiekowi atomówkę, to jak małpie dać broń palną?
Przyznam, że nie spodziewałem się, że Putin posługuje się myśleniem rodem z roku 1939.
Dobrze, że obecna Europa okazuje się jednak być dobrze zintegrowana.

Pewnie skończy jak jakiś Kadafi, rozszarpany przez tłum, ale zasługi w zjednoczeniu Europy pozostaną olbrzymie.

Tyle na dzisiaj. Od jutra szukam kolejnych setupów.
Na indeksach nie gram na razie, bo przy obecnej zmienności potrzebowałbym użyć SL nawet na 25% kapitału przy tym lewarze.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Zablokowany