DayTrading: Piątek 02.07.2021

Dyskusje na temat aktualnej sesji: komentarze, analizy, opinie.
XAB
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 17468
Rejestracja: 23 wrz 2017, 20:53

Re: DayTrading: Piątek 02.07.2021

Nieprzeczytany post autor: XAB »

szuler pisze:
02 lip 2021, 12:15
usd/pln
czy 3,845 da radę?
https://invst.ly/vb9u8
https://invst.ly/vb9uo
na razie to graty za te wczorajsze 3,83 bo juz bylo
dane dzis bomba buchnie :idea:
szacunek wzrostu zatrudnienia w sektorze pozarolniczym na poziomie 700 tysięcy jest ambitny.
Jeśli odczyt będzie zgodny z oczekiwaniami lub wyższy, to notowania amerykańskiego dolara mogą zakończyć bieżący tydzień na solidnym plusie (aczkolwiek nie można wykluczyć, że pojawi się zjawisko „kupowania plotek i sprzedawania faktów”). Dla inwestorów będzie to bowiem sygnał, że Fed może być jeszcze bardziej skłonny do tego, aby zacieśniać politykę monetarną, rozpoczynając od taperingu jeszcze w tym roku.

wojtek
kazdy ma swoje zasady ale czasem zmienic cos nie zaszkodzi
mnie zmiany pozycjonowania wyszly np tak ze mi sie nawet o tym nie snilo :shock:
bo kiedys cieszylem sie z zysku np 3k bardzo
teraz strate 3k traktuje jak pryszczyk i nawet tego w ciagu dnia nie za bardzo zauwazam czasem
dlatego probowac probowac itd
wiadomo zejda nizej na edku to ja tez moze strace ale tu akurat uwazam ze małe ryzyko
wiecej dzis wydam wieczorem to na pewno/ bo 2dni balujemy / :P
moje zalozenie bylo rosnie to karwa gdybym sie z zalozen wycowywał to niby kiedy bym mial zarabiac :?:
zeszli na 20 i jak podejda na 30 to na dt to wystarczy by oczyscic teren i zarabiac
jak 4 dni w tyg zalozrnia wyszly to piatek moze byc gorszy i tyle temat
Wszystkie zamieszczane przeze mnie analizy są moim subiektywnym spojrzeniem na rynek i nie stanowią rekomendacji. Podejmowanie na ich podstawie decyzji inwestycyjnych odbywa się na własną odpowiedzialność inwestora

Awatar użytkownika
Kermit
Maniak
Maniak
Posty: 5745
Rejestracja: 11 cze 2017, 14:48

Re: DayTrading: Piątek 02.07.2021

Nieprzeczytany post autor: Kermit »

poszło L na kablu po 1.3740, SL 1.37, TP open pod obrone linii trendu z wykresu dziennego
Wszystkie zamieszczane przeze mnie analizy są moim subiektywnym spojrzeniem na rynek i nie stanowią rekomendacji. Podejmowanie na ich podstawie decyzji inwestycyjnych odbywa się na własną odpowiedzialność inwestora

Awatar użytkownika
raptor
Gaduła
Gaduła
Posty: 144
Rejestracja: 10 gru 2019, 18:40

Re: DayTrading: Piątek 02.07.2021

Nieprzeczytany post autor: raptor »

DJI podobny scenariusz co na dax, tylko trochę większy potencjał zysku. Scenariusz ważny do wieczora.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Moje wypowiedzi nie stanowią żadnych rekomendacji.

N T
Gaduła
Gaduła
Posty: 190
Rejestracja: 26 sie 2020, 19:42

Re: DayTrading: Piątek 02.07.2021

Nieprzeczytany post autor: N T »

XAB pisze:
02 lip 2021, 12:26

na razie to graty za te wczorajsze 3,83 bo juz bylo
dane dzis bomba buchnie :idea:
szacunek wzrostu zatrudnienia w sektorze pozarolniczym na poziomie 700 tysięcy jest ambitny.
Jeśli odczyt będzie zgodny z oczekiwaniami lub wyższy, to notowania amerykańskiego dolara mogą zakończyć bieżący tydzień na solidnym plusie (aczkolwiek nie można wykluczyć, że pojawi się zjawisko „kupowania plotek i sprzedawania faktów”). Dla inwestorów będzie to bowiem sygnał, że Fed może być jeszcze bardziej skłonny do tego, aby zacieśniać politykę monetarną, rozpoczynając od taperingu jeszcze w tym roku.

Tylko co wtedy z giełdami? Uwzględnione w cenie? Gdy czytam obecną definicję czym jest np ''Luzowanie polityki monetarnej'' to mam wrażenie że jest tworzona na bieżąco i nie według ''praw ekonomicznych'' jak niby jest opisywana ;). Trochę jak stworzenie nowych praw fizyki wbrew logicznym zasadom.

N T
Gaduła
Gaduła
Posty: 190
Rejestracja: 26 sie 2020, 19:42

Re: DayTrading: Piątek 02.07.2021

Nieprzeczytany post autor: N T »

Kermit pisze:
02 lip 2021, 12:40
poszło L na kablu po 1.3740, SL 1.37, TP open pod obrone linii trendu z wykresu dziennego
Nie wiem gdzie celujesz ale ja widze Kabla po 1.3500. Wcześniej pustka. Euro bezpieczniejsze na L tak myślę.

XAB
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 17468
Rejestracja: 23 wrz 2017, 20:53

Re: DayTrading: Piątek 02.07.2021

Nieprzeczytany post autor: XAB »

to wlasnie jest urok gry na dt
https://zapodaj.net/44e012a963fa0.jpg.html
1,5 k zarobione i co mnie obchodzi czy rynek urosnie czy spadnie
wiadomo lepiej bo mam lki / na edziu / jak urosnie eot
Ostatnio zmieniony 02 lip 2021, 12:56 przez XAB, łącznie zmieniany 1 raz.
Wszystkie zamieszczane przeze mnie analizy są moim subiektywnym spojrzeniem na rynek i nie stanowią rekomendacji. Podejmowanie na ich podstawie decyzji inwestycyjnych odbywa się na własną odpowiedzialność inwestora

SzpilaCz
Gaduła
Gaduła
Posty: 228
Rejestracja: 30 lip 2020, 17:15

Re: DayTrading: Piątek 02.07.2021

Nieprzeczytany post autor: SzpilaCz »

N T pisze:
02 lip 2021, 12:45
XAB pisze:
02 lip 2021, 12:26

na razie to graty za te wczorajsze 3,83 bo juz bylo
dane dzis bomba buchnie :idea:
szacunek wzrostu zatrudnienia w sektorze pozarolniczym na poziomie 700 tysięcy jest ambitny.
Jeśli odczyt będzie zgodny z oczekiwaniami lub wyższy, to notowania amerykańskiego dolara mogą zakończyć bieżący tydzień na solidnym plusie (aczkolwiek nie można wykluczyć, że pojawi się zjawisko „kupowania plotek i sprzedawania faktów”). Dla inwestorów będzie to bowiem sygnał, że Fed może być jeszcze bardziej skłonny do tego, aby zacieśniać politykę monetarną, rozpoczynając od taperingu jeszcze w tym roku.

Tylko co wtedy z giełdami? Uwzględnione w cenie? Gdy czytam obecną definicję czym jest np ''Luzowanie polityki monetarnej'' to mam wrażenie że jest tworzona na bieżąco i nie według ''praw ekonomicznych'' jak niby jest opisywana ;). Trochę jak stworzenie nowych praw fizyki wbrew logicznym zasadom.
To już od dawna przestało racjonalnie chodzić, ale szczerze mówiąc giełdy lepiej reagują jak NFP jest niżej, bo wtedy reakcją będzie dłuższy okres luzowanie, bo sam FED się odnosi, że dla nich właśnie rynek pracy jest najbardziej istotny, nawet kosztem inflacji. Zagadka jest taka, że w kwietniu przy bardzo dobrym NFP za marzec nastąpiła nawrotka trendu i Edek poszedł bardzo wysoko, potem po tragicznym kwietniu w maju było potwierdzenie trendu. A w czerwcu dobrze wiemy co się stało, po korekcie 100 pipsowej w góre, poszło spuszczenie. Wydaję mi się, że teraz dobry wynik NFP już jest wliczony, ale może się mylę i jedziemy bez trzymanki kolejką górską dalej w dół.

N T
Gaduła
Gaduła
Posty: 190
Rejestracja: 26 sie 2020, 19:42

Re: DayTrading: Piątek 02.07.2021

Nieprzeczytany post autor: N T »

SzpilaCz pisze:
02 lip 2021, 12:55
N T pisze:
02 lip 2021, 12:45
XAB pisze:
02 lip 2021, 12:26

na razie to graty za te wczorajsze 3,83 bo juz bylo
dane dzis bomba buchnie :idea:
szacunek wzrostu zatrudnienia w sektorze pozarolniczym na poziomie 700 tysięcy jest ambitny.
Jeśli odczyt będzie zgodny z oczekiwaniami lub wyższy, to notowania amerykańskiego dolara mogą zakończyć bieżący tydzień na solidnym plusie (aczkolwiek nie można wykluczyć, że pojawi się zjawisko „kupowania plotek i sprzedawania faktów”). Dla inwestorów będzie to bowiem sygnał, że Fed może być jeszcze bardziej skłonny do tego, aby zacieśniać politykę monetarną, rozpoczynając od taperingu jeszcze w tym roku.

Tylko co wtedy z giełdami? Uwzględnione w cenie? Gdy czytam obecną definicję czym jest np ''Luzowanie polityki monetarnej'' to mam wrażenie że jest tworzona na bieżąco i nie według ''praw ekonomicznych'' jak niby jest opisywana ;). Trochę jak stworzenie nowych praw fizyki wbrew logicznym zasadom.
To już od dawna przestało racjonalnie chodzić, ale szczerze mówiąc giełdy lepiej reagują jak NFP jest niżej, bo wtedy reakcją będzie dłuższy okres luzowanie, bo sam FED się odnosi, że dla nich właśnie rynek pracy jest najbardziej istotny, nawet kosztem inflacji. Zagadka jest taka, że w kwietniu przy bardzo dobrym NFP za marzec nastąpiła nawrotka trendu i Edek poszedł bardzo wysoko, potem po tragicznym kwietniu w maju było potwierdzenie trendu. A w czerwcu dobrze wiemy co się stało, po korekcie 100 pipsowej w góre, poszło spuszczenie. Wydaję mi się, że teraz dobry wynik NFP już jest wliczony, ale może się mylę i jedziemy bez trzymanki kolejką górską dalej w dół.
A to nie ma reguły w którą stronę uderzy dlatego dawniej tego typu dane wywoływały bardzo duże ruchy, zwłaszcza na USDJPY to ludzie grali z oczeksów a brokerzy w odpowiedzi zaczęli robić rekwoty i gigantyczne poślizgi gdy strategia zaczęła przynosić krocie traderom. Poźniej już nigdy więcej nie widziałem mocnych ruchów ''po ważnych danych'' a jeśli już to od święta, dawniej kilka razy w miesiącu.

Co do rynku pracy to z tego co czytałem w USA jest obecnie program 1400+ dla każdego kto zarabia poniżej 75K rocznie, więc nie wiem czy to może aż tak sprzyjać nowym miejscom pracy, chociaż Powell twierdzi że tak :) Na Islandii już od wielu, wielu lat jest 6000zł + co miesiąc a bezrobocie było niskie, przynajmniej przed ''ucięciem gałęzi turystycznej''. Więc może Powell ma rację i wcale to nie rozleniwi ludzi.

XAB
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 17468
Rejestracja: 23 wrz 2017, 20:53

Re: DayTrading: Piątek 02.07.2021

Nieprzeczytany post autor: XAB »

4317 sp500 a jeszcze nawet do kasy z drukarek sie nie dorwali
to tyle o tym całym srnym rynku konczac nasze rozwazania
i przepraszam bo musze dac poprawke morgana banda celuje na 4370 wakacje
a na 4700 na koniec roku /a nie 4500/ :P
Ostatnio zmieniony 02 lip 2021, 13:19 przez XAB, łącznie zmieniany 1 raz.
Wszystkie zamieszczane przeze mnie analizy są moim subiektywnym spojrzeniem na rynek i nie stanowią rekomendacji. Podejmowanie na ich podstawie decyzji inwestycyjnych odbywa się na własną odpowiedzialność inwestora

SzpilaCz
Gaduła
Gaduła
Posty: 228
Rejestracja: 30 lip 2020, 17:15

Re: DayTrading: Piątek 02.07.2021

Nieprzeczytany post autor: SzpilaCz »

N T pisze:
02 lip 2021, 13:08
SzpilaCz pisze:
02 lip 2021, 12:55
N T pisze:
02 lip 2021, 12:45


Tylko co wtedy z giełdami? Uwzględnione w cenie? Gdy czytam obecną definicję czym jest np ''Luzowanie polityki monetarnej'' to mam wrażenie że jest tworzona na bieżąco i nie według ''praw ekonomicznych'' jak niby jest opisywana ;). Trochę jak stworzenie nowych praw fizyki wbrew logicznym zasadom.
To już od dawna przestało racjonalnie chodzić, ale szczerze mówiąc giełdy lepiej reagują jak NFP jest niżej, bo wtedy reakcją będzie dłuższy okres luzowanie, bo sam FED się odnosi, że dla nich właśnie rynek pracy jest najbardziej istotny, nawet kosztem inflacji. Zagadka jest taka, że w kwietniu przy bardzo dobrym NFP za marzec nastąpiła nawrotka trendu i Edek poszedł bardzo wysoko, potem po tragicznym kwietniu w maju było potwierdzenie trendu. A w czerwcu dobrze wiemy co się stało, po korekcie 100 pipsowej w góre, poszło spuszczenie. Wydaję mi się, że teraz dobry wynik NFP już jest wliczony, ale może się mylę i jedziemy bez trzymanki kolejką górską dalej w dół.
A to nie ma reguły w którą stronę uderzy dlatego dawniej tego typu dane wywoływały bardzo duże ruchy, zwłaszcza na USDJPY to ludzie grali z oczeksów a brokerzy w odpowiedzi zaczęli robić rekwoty i gigantyczne poślizgi gdy strategia zaczęła przynosić krocie traderom. Poźniej już nigdy więcej nie widziałem mocnych ruchów ''po ważnych danych'' a jeśli już to od święta, dawniej kilka razy w miesiącu.

Co do rynku pracy to z tego co czytałem w USA jest obecnie program 1400+ dla każdego kto zarabia poniżej 75K rocznie, więc nie wiem czy to może aż tak sprzyjać nowym miejscom pracy, chociaż Powell twierdzi że tak :) Na Islandii już od wielu, wielu lat jest 6000zł + co miesiąc a bezrobocie było niskie, przynajmniej przed ''ucięciem gałęzi turystycznej''. Więc może Powell ma rację i wcale to nie rozleniwi ludzi.
No to jest ogólnie takie przygotowanie pod Bezwarunkowy dochód podstawowy, który kompletnie w Finlandii się nie sprawdził. Myślę, że to dużo zależy też od rodzaju społeczeństwa, w Ameryce jest taki mix, że uważam że jednak pozytywnie się to może nie zakończyć.

Zablokowany