Rejs.

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: Rejs.

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

Cblondyn pisze:
24 mar 2021, 11:32
Anomalia pisze:
24 mar 2021, 11:26


Ominąleś sedno :twisted:
Czy to możliwe? Jeśli nie - to dlaczego? Co jest główną przeszkodą? Bo pewną teorię zaczynam mieć w głowie, Ty mi niejako potwierdziłeś.
Sama sobie odpowiedz, czy zarobienie 2% w każdy dzień jest możliwe. Teoretycznie jak najbardziej.
Praktycznie? Jeszcze nikomu sie nie udało ;)
Teza:
Jeszcze nikomu się nie udało zarobić 2% w każdy dzień. W domyśle, spekulując na zmienności cen instrumentów finansowych.

Pytanie nr.1)
Dlaczego jesteś przekonany, że to jest prawda, która rzetelnie odzwierciedla rzeczywistość?
Albo inaczej, w jaki sposób doszedłeś do takiego wniosku?

Pytanie nr. 2)
Jak moglibyśmy rzetelnie i bez uprzedzeń sprawdzić, że teza ta rzetelnie odzwierciedla rzeczywistość?
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

Awatar użytkownika
Anomalia
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1189
Rejestracja: 17 paź 2016, 20:15

Re: Rejs.

Nieprzeczytany post autor: Anomalia »

Halooo! Pierwsze moje pytania/odpowiedz, bardzo proszę!
Bo strzelę focha że ho! :569:
"Zostawiam też nowe pozycje na jutro.. tak nie za dużo, 60 lotów" (Ś44)
"Ciężko się gra 10 pozycji po 250 lotów- niewygodnie." (Ś44)

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: Rejs.

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

Anomalia pisze:
24 mar 2021, 11:44
Halooo! Pierwsze moje pytania, bardzo proszę!
Bo strzelę focha że ho! :569:
Się nie nerwuj, bo złość piękności szkodzi.
Ja tu mam coraz więcej roboty, bo mnie "atakują" z różnych stron!
Anomalia pisze:
24 mar 2021, 11:44
Moja (boję się użyć słowa ""teoria", teza" bądź "hipoteza" 8) ) poszłaby w stronę ludzkich emocji. Dlatego cieszę się, że się odezwałeś ninjo.
Bo skoro roboty nie mają emocji to powinny kosić te 2% aż miło. Koszą?
A skąd możemy wiedzieć, czy koszą, czy nie koszą?
To, że nikt na tym forum się takim nie pochwalił, to jeszcze nie dowód, że takie nie istnieją.
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

Awatar użytkownika
Anomalia
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1189
Rejestracja: 17 paź 2016, 20:15

Re: Rejs.

Nieprzeczytany post autor: Anomalia »

ninjaproject pisze:
24 mar 2021, 12:04
A skąd możemy wiedzieć, czy koszą, czy nie koszą?
To, że nikt na tym forum się takim nie pochwalił, to jeszcze nie dowód, że takie nie istnieją.
Spróbujemy? :roll:
"Zostawiam też nowe pozycje na jutro.. tak nie za dużo, 60 lotów" (Ś44)
"Ciężko się gra 10 pozycji po 250 lotów- niewygodnie." (Ś44)

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: Rejs.

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

Anomalia pisze:
24 mar 2021, 12:16
ninjaproject pisze:
24 mar 2021, 12:04
A skąd możemy wiedzieć, czy koszą, czy nie koszą?
To, że nikt na tym forum się takim nie pochwalił, to jeszcze nie dowód, że takie nie istnieją.
Spróbujemy? :roll:
No, wiesz, ciągle zapraszam na mój Dadas Trading Room Discord: https://discord.gg/F8y62ea
Tam próbujemy, różne fajne rzeczy robimy ostatnio.
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

Awatar użytkownika
Anomalia
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1189
Rejestracja: 17 paź 2016, 20:15

Re: Rejs.

Nieprzeczytany post autor: Anomalia »

ninjaproject pisze:
24 mar 2021, 12:19
No, wiesz, ciągle zapraszam na mój Dadas Trading Room Discord: https://discord.gg/F8y62ea
Tam próbujemy, różne fajne rzeczy robimy ostatnio.
Kiedy ja taka nieśmiała jestem :roll: 8)

Ale ad rem.
Emocje?
CBlondyn, jakie jest Twoje zdanie w tej kwestii? Próbowałeś kiedyś robić dzień po dniu te umowne 2%?
Dużo wniosków typu "wydaje mi się" chodzi mi po głowie - a w zasadzie niemal wszystkie sprowadzają się do psychiki.
"Zostawiam też nowe pozycje na jutro.. tak nie za dużo, 60 lotów" (Ś44)
"Ciężko się gra 10 pozycji po 250 lotów- niewygodnie." (Ś44)

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: Rejs.

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

Anomalia pisze:
24 mar 2021, 11:44
Moja (boję się użyć słowa ""teoria", teza" bądź "hipoteza" 8) ) poszłaby w stronę ludzkich emocji.
Tak, emocje leżą u podstaw natury ludzkiej.
Dokładniej to jest tak:
U samych podstaw leży fizjologia.
Fizjologia to procesy biologiczne, strumienie informacji przesyłanej w ciele, czyli inaczej różne formy energii.
Te strumienie informacyjne powodują emocje.
Emocje wpływają na to, co czujemy, czyli nasze uczucia/odczucia.
Nasze uczucia/odczucia wpływają na nasze myślenie, czyli na nasze decyzje i akcje.
Także, nasze myśli i akcje wpływają na nasze uczucia/odczucia - tu występuje taki proces zwrotny.

Istotnymi czynnikami są wiedza i praktyka.
Wiedza, to nie jest ilość przeczytanych książek.
Wiedza to jest teoria, plus praktyka, plus doświadczenie, plus wnioski, plus praca, ... , itd.
To jest niekończąca się spirala ograniczona tylko czasem naszego życia i/lub innymi czynnikami niezależnymi od nas.
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

Andreasgp
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 749
Rejestracja: 05 maja 2009, 11:16

Re: Rejs.

Nieprzeczytany post autor: Andreasgp »

Anomalia pisze:
24 mar 2021, 11:44
Moja (boję się użyć słowa ""teoria", teza" bądź "hipoteza" 8) ) poszłaby w stronę ludzkich emocji. Dlatego cieszę się, że się odezwałeś ninjo.
Bo skoro roboty nie mają emocji to powinny kosić te 2% aż miło. Koszą?
Reguła emocji mówi, że emocje mogą zdominować obiektywny kryzys, skłaniając (np.inwestorów) do podejmowania decyzji sprzecznych ze zdrowym rozsądkiem lub ich interesami.
At Your Own Risk : Na twoje własne ryzyko
Trzeba zawsze pamiętać, że efekt jaki osiągniesz stosując jakąkolwiek strategię będzie zależał tylko od Ciebie.
Jeden (ten sam) system stosowany przez kilku traderów może dać, zupełnie różne wyniki.

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: Rejs.

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

Weźmy jakąkolwiek grę zręcznościową, komputerową, taką, gdzie się dzieje wiele różnych rzeczy.
Początkujący gracz będzie miał spore trudności i będzie co chwila tracił życie, tyle że to życie nie będzie go kosztować nic szczególnego.
Z czasem taki gracz nabierze doświadczenia, umiejętności, pozna środowisko gry, nauczy się taktyk, nabierze sprawności manualnej w operowaniu czy to klawiaturą, czy innym padem, nauczy się nawet przewidywać następstwa swoich poczynań, ponieważ nawet jeżeli intucyjnie, to będzie rozumiał fizykę danej gry, i zacznie wygrywać.

Z wykresami jest zupełnie tak samo.
Różnice polegają na tym, że tracimy realne pieniądze zamiast życia, które to pieniądze się same nie regenerują.
Że fizyka wykresów nie odwierciedla fizyki świata zewnętrznego, a w grach zręcznościowych jednak w dużym stopniu tak.

Ludzie spędzają długie godziny na grach zręcznościowych.
Gdyby te godziny spędzali trenując trejding na wykresach, to kto wie co by mogli osiągnąć?
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

dreptak
Gaduła
Gaduła
Posty: 197
Rejestracja: 03 wrz 2019, 12:44

Re: Rejs.

Nieprzeczytany post autor: dreptak »

ninjaproject pisze:
24 mar 2021, 11:44
Cblondyn pisze:
24 mar 2021, 11:32
Anomalia pisze:
24 mar 2021, 11:26


Ominąleś sedno :twisted:
Czy to możliwe? Jeśli nie - to dlaczego? Co jest główną przeszkodą? Bo pewną teorię zaczynam mieć w głowie, Ty mi niejako potwierdziłeś.
Sama sobie odpowiedz, czy zarobienie 2% w każdy dzień jest możliwe. Teoretycznie jak najbardziej.
Praktycznie? Jeszcze nikomu sie nie udało ;)
Teza:
Jeszcze nikomu się nie udało zarobić 2% w każdy dzień. W domyśle, spekulując na zmienności cen instrumentów finansowych.

Pytanie nr.1)
Dlaczego jesteś przekonany, że to jest prawda, która rzetelnie odzwierciedla rzeczywistość?
Albo inaczej, w jaki sposób doszedłeś do takiego wniosku?

Pytanie nr. 2)
Jak moglibyśmy rzetelnie i bez uprzedzeń sprawdzić, że teza ta rzetelnie odzwierciedla rzeczywistość?

Po pierwsze - juz pisalem ,ze do liczenia procentu skladanego nie potrzeba zadnego arkusza excela ,wystarczy znajomosc reguly 72 (za moich czasow to bylo ,jezeli dobrze pamietam w 7.klasie podstawowki ).Dzielimy 72 przez w tym przypadku 2 i w wyniku otrzymujemy liczbe cykli po ktorych kapital sie podwoi czyli 36 .

Po drugie -czy nikomu sie nie udalo ?
https://www.worldcupchampionships.com/w ... -standings
Rok 1987 -Larry Williams -11376 % ,stosujac regule 72 i 2 procent powinien miec :
200 % po 36 ,
400 % po 72 ,
800 % po 144,
1600% po 288 dniach tradingowych (tyle jest w roku )
troche jeszcze brakuje do ponad 11 tys. % c'nie? A przeciez w pewnym momencie mial dwa razy tyle .Slynna jest anegdota ,ze po napisaniu ksiazki "How I Made One Million Dollars Last Year Trading Commodities" ,ktorys z traderow rzekl ,ze powinien napisac nastepna -
Jak stracilem milion dolarow przez tydzien .(start jest z 10 tys $$$ )
Wypada jeszcze dodac ,ze 10 lat pozniej jego corka Michelle Williams osiagnela drugi w historii wynik -1000 % do ktorego nikt sie nawet nie zblizyl .

Po trzecie - gdzies CBlondyn napisal ,ze firmy prop wymagaja 10 % miesiecznie .Troszke znam realia -wiekszosc walczy ,zeby zaplacic za biurko .
Na czym zarabiaja w takim razie ? Wiekszosc (prop shopow ) glownie na tym o czym mowi Adam :
https://www.youtube.com/watch?v=NxuhC5HGJzM
Ale oczywiscie zdarzaja sie takie odchylenia ,jak ostatnio mlody chlopak zarobil 960 k w 4 godziny (Axia Futures ) ,czy rok temu na slynnym spadku ropy ,9 traderow z Vega Capital London 660 mln $$$ w dzien .

Po czwarte - dlaczego wiekszosc drobnych graczy traci (retail ) (-slynna regula trzy razy 90 ) . Jak ktos zadal sobie trud posluchac Antona Kreila to zna odpowiedz :
brak odpowiedniej edukacji (teraz podstawa jest market profile ,footprint )
brak odpowiednich narzedzi (dane z prawdziwego rynku i odpowiednia platforma ,handel na drabinie)
ale tez kazdy profesjonalny trader powie ,ze ruchy na rynku wynikaja z analizy fundamentalnej .
Ile osob zaglada do raportu COT i wie co to jest flip?

Z drugiej strony warsztatu zarzadzanie ryzykiem konczy sie na R/R ,ciekaw jestem kto na tym forum slyszal np. o kryterium Kelly'ego ?

A uwierzcie mi na slowo ,nie ma wiekszych specow od analizy technicznej niz ta grupa graczy :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:


Itd.....itp ....

PS .Ale generalnie nie jest zle ,mamy szpeca w dziale Day Trading ,za ktorym L.Williams powinien nosic walizki . :wink:

ODPOWIEDZ