Rejs.

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: Rejs.

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

ninjaproject pisze:
18 mar 2021, 18:54
Anomalia pisze:
18 mar 2021, 18:32
LowcaG pisze:
18 mar 2021, 11:12
W innym wątku padł wątek, że są pewne rzeczy na wykresie których nie da się zautomatyzować.
Zainteresował mnie ten temat i tu chciałbym poprowadzić dysputę "filozoficzną" na wyżej wymieniony temat.
Innymi słowy.
Poproszę o podawanie rzeczy które Waszym zdaniem nie da się zautomatyzować (mówię o wykresie).
To ja filozoficznie, bo na robotach się nie znam - no chyba że mówimy o kuchennym lub pralce 8)
1. Wiesz, że bardzo szanuję zawartość Twojej głowy, Łowco, ale dlaczego sądzisz, że nasze mózgi będące początkiem i końcem na fx, są zdolne do wykreowania lepszego automatu aniżeli automaty które są w użyciu?
2. Tego czego nie da się przenieść w świat automatyki to nasza inteligencja. Skoro mamy w głowach komputer lepszy niż istniejące (popraw mnie, młody człowieku, jeżeli się mylę bo coś się zmieniło przez ten rok czy dwa), a ten sztuczny musi się dopiero uczyć to w czym on będzie lepszy niż to, co nam Bozia w genach dała?
3. Każda maszyna jest tak dobra, jak operator do niej podłączony (lub jej twórca) a jednocześnie ograniczona jego ograniczeniami. Zgadzasz się? Zatem moja teza jest taka - maszynę nauczysz rzemieślnictwa, mniej lub bardziej dobrego, będzie działała krócej lub dłużej. Ale powyżej rzemieślnictwa nie wyjdzie, zatem będzie wiecznie niedoskonała. Nigdy nie będzie artystą w swoim "fachu". Zmierzam do tego, o czym dawno temu rozmawialiśmy - że nie jest możliwa do zautomatyzowania - spekulacyjna AF.
Ot, tak mnie naszło na filozofowanie nad zupą pomidorową, dobrą.
I chyba zduplikuję ten swój wpis i do Rejsu wkleję bo za dużo filozofii i rozpraszania na niej nie będzie służyło temu wątkowi, który jest super i powinien pozostać techniczny. Tym bardziej, że od dłuższego czasu chciałam wygenerować w swoim wątku podwątek o bitwie robotów :oops: 8) Na poziomie laik minus pierwszym :oops:
Ja bym się chciał do tego odnieść, jeśli można?

Z automatami chodzi głównie o wyeliminowanie ludzkich emocji.
Chodzi też o to, że taki robot nie ocenia, tylko bezwzględnie i konsekwentnie wykonuje swój algorytm.
Ponadto, taki robot jest w stanie przenalizować niesamowite ilości np. scenariuszy i wybrać ten najbardziej optymalny, czego nasze mózgi nie potrafią. Stąd komputer może wygrywać z najepszymi mistrzami szachów, a nawet i tej gry Go.
Natomiast, sztuczna inteligencja jeszcze potrafi się sama uczyć.
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

Andreasgp
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 754
Rejestracja: 05 maja 2009, 11:16

Re: Rejs.

Nieprzeczytany post autor: Andreasgp »

Troszeczkę filozofii na temat SI (robotów):
Według zaktualizowanych danych Cedefop, wśród pracowników w całej Europie rośnie niepewność związana ze zmianami wprowadzonymi przez przedsiębiorstwa od czasu czwartej rewolucji przemysłowej.
Ponad siedmiu na dziesięciu Europejczyków obawia się, że roboty „ukradną” ich miejsca pracy. Technologie w miejscu pracy zmieniły się w ciągu ostatnich pięciu lat, a dla 47% nastąpiły zmiany w metodach lub praktykach ich pracy.
Nowe technologie wkraczają w nasze codzienne życie za pośrednictwem wirtualnych asystentów na smartfonach, chatbotów i innych aplikacji, które zmieniają kluczowe sektory.
Takie jak np. zdrowie, wystarczy pomyśleć o metodach rozpoznawania obrazu opartych na sztucznej inteligencji, takich jak badania rentgenowskie w kierunku raka lub innych chorób, które zmniejszyły poziom błędów z 29% do mniej niż 3%.
Według badania umiejętności i zatrudnienia Cedefop w Europie (ESJS) dotyczyło 43% dorosłych pracowników w UE.
W ostatnich pięciu latach nastąpiły zmiany w stosowanych przez nich technologiach, a dla 47% nastąpiły zmiany w metodach lub praktykach ich pracy. Jednocześnie ponad 80% dorosłych pracowników w UE potrzebują pewnego poziomu umiejętności cyfrowych, aby wykonywać swoje zadania. Jednak 43% z nich nie ma podstawowych umiejętności cyfrowych.
Podczas gdy w przeszłości postęp technologiczny zwykle zastępował rutynową pracę wymagającą niskich kwalifikacji, obecnie wiele prac wymagających wysokich kwalifikacji, zwłaszcza w służbie zdrowia, sprawiedliwości, ekonomii i edukacji, można wykonywać szybciej .
Zdaniem analityków Cedefop, chociaż nie ma żadnych prognoz na przyszłość, można się spodziewać, że zarówno praca, jak i uczenie się będą w coraz większym stopniu kształtowane przez automatyzację i zastosowania sztucznej inteligencji w wielu branżach. Sektory te obejmują edukację, opiekę zdrowotną, transport i produkcję.
At Your Own Risk : Na twoje własne ryzyko
Trzeba zawsze pamiętać, że efekt jaki osiągniesz stosując jakąkolwiek strategię będzie zależał tylko od Ciebie.
Jeden (ten sam) system stosowany przez kilku traderów może dać, zupełnie różne wyniki.

Awatar użytkownika
Anomalia
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1197
Rejestracja: 17 paź 2016, 20:15

Re: Rejs.

Nieprzeczytany post autor: Anomalia »

Tyle rzeczy chciałabym teraz poruszyć! Super jest to, co piszecie i na pewno pociągnę ten wątek :idea:

Ale w tej chwili, na gorąco, chciałabym zapytać - o co kaman z tym 2% dziennie. Tzn z zarobieniem 2% dziennie, dzień w dzień.
Co stoi na przeszkodzie? Zrobiłam sobie ofkorsik symulację w moim wypasionym Excelu i tak się teraz zawiesiłam... Czy to naprawdę niemożliwe?
Oczywiście nie chodzi mi o powtórkę treści z wątku o skuteczności, czytam na bieżąco.
Zatem - dlaczego 2% jest niemożliwe? (Widzę Cię, Cblondyn, jak łapiesz się za głowę i myślisz o mnie "co za nieuk z tej Anomalii" :lol: ).
Te wyliczanki mocno mi zabiły klina (tak, potrzebuję widzieć czarno na białym, dzień po dniu) bo choć to wszystko wiem, to jednak nigdy nie zastanawiałam się nad tym na serio.

Dlaczego?
"Zostawiam też nowe pozycje na jutro.. tak nie za dużo, 60 lotów" (Ś44)
"Ciężko się gra 10 pozycji po 250 lotów- niewygodnie." (Ś44)

Andreasgp
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 754
Rejestracja: 05 maja 2009, 11:16

Re: Rejs.

Nieprzeczytany post autor: Andreasgp »

Anomalia pisze:
24 mar 2021, 11:08
Tyle rzeczy chciałabym teraz poruszyć! Super jest to, co piszecie i na pewno pociągnę ten wątek :idea:

Ale w tej chwili, na gorąco, chciałabym zapytać - o co kaman z tym 2% dziennie. Tzn z zarobieniem 2% dziennie, dzień w dzień.
Co stoi na przeszkodzie? Zrobiłam sobie ofkorsik symulację w moim wypasionym Excelu i tak się teraz zawiesiłam... Czy to naprawdę niemożliwe?
Oczywiście nie chodzi mi o powtórkę treści z wątku o skuteczności, czytam na bieżąco.
Zatem - dlaczego 2% jest niemożliwe? (Widzę Cię, Cblondyn, jak łapiesz się za głowę i myślisz o mnie "co za nieuk z tej Anomalii" :lol: ).
Te wyliczanki mocno mi zabiły klina (tak, potrzebuję widzieć czarno na białym, dzień po dniu) bo choć to wszystko wiem, to jednak nigdy nie zastanawiałam się nad tym na serio.

Dlaczego?
2% dzień w dzień - jak liczyć (od czego) :?: :?:
- wpłaty (depozyt), saldo rachunku (kapitał), a może jeszcze inaczej ?
At Your Own Risk : Na twoje własne ryzyko
Trzeba zawsze pamiętać, że efekt jaki osiągniesz stosując jakąkolwiek strategię będzie zależał tylko od Ciebie.
Jeden (ten sam) system stosowany przez kilku traderów może dać, zupełnie różne wyniki.

Cblondyn
Maniak
Maniak
Posty: 6655
Rejestracja: 03 sty 2011, 12:09

Re: Rejs.

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn »

Anomalia pisze:
24 mar 2021, 11:08

Te wyliczanki mocno mi zabiły klina (tak, potrzebuję widzieć czarno na białym, dzień po dniu) bo choć to wszystko wiem, to jednak nigdy nie zastanawiałam się nad tym na serio.

Dlaczego?
Te 90% tez sie nad tym nigdy nie zastanawiało ;)
Juz nie wspomne, że nie zdają sobie sprawy z potęgi procentu składanego jak i sposobu na jego policzenie. Stąd te wybujałe oczekiwania typu 100%/tydzien/dzień itp. Nieznajomośc matematyki nie boli ale potrafi czasami bardzo utrudnić życie :d
Poczytaj sobie na forum jak to co niektórzy w materii matematyki plota kompletne bzdury ;)

Awatar użytkownika
Anomalia
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1197
Rejestracja: 17 paź 2016, 20:15

Re: Rejs.

Nieprzeczytany post autor: Anomalia »

Andreasgp pisze:
24 mar 2021, 11:21
2% dzień w dzień - jak liczyć (od czego) :?: :?:
- wpłaty (depozyt), saldo rachunku (kapitał), a może jeszcze inaczej ?
2% od (roboczego) dnia poprzedzającego.
"Zostawiam też nowe pozycje na jutro.. tak nie za dużo, 60 lotów" (Ś44)
"Ciężko się gra 10 pozycji po 250 lotów- niewygodnie." (Ś44)

Awatar użytkownika
Anomalia
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1197
Rejestracja: 17 paź 2016, 20:15

Re: Rejs.

Nieprzeczytany post autor: Anomalia »

Cblondyn pisze:
24 mar 2021, 11:22
Anomalia pisze:
24 mar 2021, 11:08

Te wyliczanki mocno mi zabiły klina (tak, potrzebuję widzieć czarno na białym, dzień po dniu) bo choć to wszystko wiem, to jednak nigdy nie zastanawiałam się nad tym na serio.

Dlaczego?
Te 90% tez sie nad tym nigdy nie zastanawiało ;)
Juz nie wspomne, że nie zdają sobie sprawy z potęgi procentu składanego jak i sposobu na jego policzenie. Stąd te wybujałe oczekiwania typu 100%/tydzien/dzień itp. Nieznajomośc matematyki nie boli ale potrafi czasami bardzo utrudnić życie :d
Poczytaj sobie na forum jak to co niektórzy w materii matematyki plota kompletne bzdury ;)
Ominąleś sedno :twisted:
Czy to możliwe? Jeśli nie - to dlaczego? Co jest główną przeszkodą? Bo pewną teorię zaczynam mieć w głowie, Ty mi niejako potwierdziłeś.
"Zostawiam też nowe pozycje na jutro.. tak nie za dużo, 60 lotów" (Ś44)
"Ciężko się gra 10 pozycji po 250 lotów- niewygodnie." (Ś44)

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: Rejs.

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

Popieram Anomalię i też dołączam się do pytania.

Nawet rozłożę to na:

Teza (nie moja):
Pomnożenie kapitału o 2% dziennie, systematycznie, w każdy dzień roboczy, stosując spekulację na zmienności cen instrumentów finansowych jest niemożliwe.

Pytanie nr. 1)
Dlaczego jesteś przekonany/na, że to jest prawda, która rzetelnie odzwierciedla rzeczywistość?
Albo inaczej, w jaki sposób doszedłeś/doszłaś do takiego wniosku?

Pytanie nr. 2)
Jak moglibyśmy rzetelnie i bez uprzedzeń sprawdzić, że teza ta rzetelnie odzwierciedla rzeczywistość?
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

Cblondyn
Maniak
Maniak
Posty: 6655
Rejestracja: 03 sty 2011, 12:09

Re: Rejs.

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn »

Anomalia pisze:
24 mar 2021, 11:26


Ominąleś sedno :twisted:
Czy to możliwe? Jeśli nie - to dlaczego? Co jest główną przeszkodą? Bo pewną teorię zaczynam mieć w głowie, Ty mi niejako potwierdziłeś.
Sama sobie odpowiedz, czy zarobienie 2% w każdy dzień jest możliwe. Teoretycznie jak najbardziej. Praktycznie? Jeszcze nikomu sie nie udało ;)

Awatar użytkownika
Anomalia
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1197
Rejestracja: 17 paź 2016, 20:15

Re: Rejs.

Nieprzeczytany post autor: Anomalia »

Moja (boję się użyć słowa ""teoria", teza" bądź "hipoteza" 8) ) poszłaby w stronę ludzkich emocji. Dlatego cieszę się, że się odezwałeś ninjo.
Bo skoro roboty nie mają emocji to powinny kosić te 2% aż miło. Koszą?
"Zostawiam też nowe pozycje na jutro.. tak nie za dużo, 60 lotów" (Ś44)
"Ciężko się gra 10 pozycji po 250 lotów- niewygodnie." (Ś44)

ODPOWIEDZ