TZW

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
Cblondyn
Maniak
Maniak
Posty: 6645
Rejestracja: 03 sty 2011, 12:09

Re: TZW

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn »

zielony_wiatr pisze:
25 lut 2021, 11:21
Zatem skorzystam jeszcze z impetu na Edku. Obserwowałem tę formację i tylko nie wiedziałem czy wygra ta tutaj czy poprzednia na USDSEK. Los zdecydował, że Edek. Impet pozwoli odzyskać straty z USDSEK na EURUSD i potem będę kombinował co dalej.
Pozdr
Tego oRGRa zagrałes troche za późno. Przez to zmienia ci sie RR na niekorzyść. Ale i 1;1 będzie zadowalające

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: TZW

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

ninjaproject pisze:
25 lut 2021, 15:16
adamkaluza pisze:
25 lut 2021, 14:50
USDSEK zagranie przeciw rocznemu trendowi miało marne szanse powodzenia. Edek dobrze z trendem, to się może udać ;)
Aby na pewno?
USDSEKD1.jpg
Moim zdaniem, to jedynie SL postawił życzeniowo, tam gdzie zwykle wycinają...
USDSEKD1.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

Awatar użytkownika
adamkaluza
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1021
Rejestracja: 16 kwie 2011, 11:59

Re: TZW

Nieprzeczytany post autor: adamkaluza »

ninjaproject pisze:
26 lut 2021, 23:03
ninjaproject pisze:
25 lut 2021, 15:16
adamkaluza pisze:
25 lut 2021, 14:50
USDSEK zagranie przeciw rocznemu trendowi miało marne szanse powodzenia. Edek dobrze z trendem, to się może udać ;)
Aby na pewno?
USDSEKD1.jpg
Moim zdaniem, to jedynie SL postawił życzeniowo, tam gdzie zwykle wycinają...
USDSEKD1.jpg
Zrobili w lutym niższy dołek, dla mnie to nadal jest trend spadkowy. Wiadomo zależy od horyzontu czasowego, ale jeśli ktoś daje wykres D1 to ja nadal twierdze że to było zagranie przeciw rocznemu trendowi i miało mniejsze szanse powodzenia :)
Każdy interwał ma swojego sponsora

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: TZW

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

adamkaluza pisze:
01 mar 2021, 17:59
ninjaproject pisze:
26 lut 2021, 23:03
ninjaproject pisze:
25 lut 2021, 15:16

Aby na pewno?
USDSEKD1.jpg
Moim zdaniem, to jedynie SL postawił życzeniowo, tam gdzie zwykle wycinają...
USDSEKD1.jpg
Zrobili w lutym niższy dołek, dla mnie to nadal jest trend spadkowy. Wiadomo zależy od horyzontu czasowego, ale jeśli ktoś daje wykres D1 to ja nadal twierdze że to było zagranie przeciw rocznemu trendowi i miało mniejsze szanse powodzenia :)
Z tego co mi wykres pokazuje, to ten rok jest byczy, więc skąd ten trend spadkowy miałby wynikać?
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

Awatar użytkownika
adamkaluza
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1021
Rejestracja: 16 kwie 2011, 11:59

Re: TZW

Nieprzeczytany post autor: adamkaluza »

ninjaproject pisze:
01 mar 2021, 19:09
adamkaluza pisze:
01 mar 2021, 17:59
ninjaproject pisze:
26 lut 2021, 23:03

USDSEKD1.jpg
Zrobili w lutym niższy dołek, dla mnie to nadal jest trend spadkowy. Wiadomo zależy od horyzontu czasowego, ale jeśli ktoś daje wykres D1 to ja nadal twierdze że to było zagranie przeciw rocznemu trendowi i miało mniejsze szanse powodzenia :)
Z tego co mi wykres pokazuje, to ten rok jest byczy, więc skąd ten trend spadkowy miałby wynikać?
Z tego że cena od roku spada a nie rośnie?
Każdy interwał ma swojego sponsora

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: TZW

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

adamkaluza pisze:
01 mar 2021, 21:06
ninjaproject pisze:
01 mar 2021, 19:09
adamkaluza pisze:
01 mar 2021, 17:59

Zrobili w lutym niższy dołek, dla mnie to nadal jest trend spadkowy. Wiadomo zależy od horyzontu czasowego, ale jeśli ktoś daje wykres D1 to ja nadal twierdze że to było zagranie przeciw rocznemu trendowi i miało mniejsze szanse powodzenia :)
Z tego co mi wykres pokazuje, to ten rok jest byczy, więc skąd ten trend spadkowy miałby wynikać?
Z tego że cena od roku spada a nie rośnie?
A co to ma wspólnego z tym, co się dzieje w tym roku?
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

Awatar użytkownika
adamkaluza
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1021
Rejestracja: 16 kwie 2011, 11:59

Re: TZW

Nieprzeczytany post autor: adamkaluza »

Pytałeś się skąd trend spadkowy to wyjaśniłem ci. Jak dalej nie rozumiesz to trudno.
Każdy interwał ma swojego sponsora

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: TZW

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

adamkaluza pisze:
01 mar 2021, 22:14
Pytałeś się skąd trend spadkowy to wyjaśniłem ci. Jak dalej nie rozumiesz to trudno.
Rozumiem co napisałeś.
Nie rozumiem co to ma wspólnego z trendem tegorocznym?
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

Awatar użytkownika
alinoe
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 917
Rejestracja: 22 wrz 2008, 21:30

Re: TZW

Nieprzeczytany post autor: alinoe »

Przede wszystkim trend roczny czy tegoroczny? Trend tegoroczny to jak rozumiem ma znaczenie dla tych co kierują się magią dat, że niby 1 stycznia ma znaczenie jako punkt wyjścia dla oceny trendu. Trend roczny to myślę, że chodzi o ocenę trendu na wykresie co najmniej 1d i tu od roku mamy trend spadkowy z korektami, chyba że ktoś te korekty traktuje jako trendy wzrostowe ale to już kwestia perspektywy i interpretacji. Adamkaluza pisze o trendzie rocznym a nie tegorocznym i nawet biorąc pod uwagę możliwość innych interpretacji wykresu jego interpretacja trendu na 1d ma sens moim zdaniem.

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: TZW

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

alinoe pisze:
02 mar 2021, 09:48
Przede wszystkim trend roczny czy tegoroczny? Trend tegoroczny to jak rozumiem ma znaczenie dla tych co kierują się magią dat, że niby 1 stycznia ma znaczenie jako punkt wyjścia dla oceny trendu. Trend roczny to myślę, że chodzi o ocenę trendu na wykresie co najmniej 1d i tu od roku mamy trend spadkowy z korektami, chyba że ktoś te korekty traktuje jako trendy wzrostowe ale to już kwestia perspektywy i interpretacji. Adamkaluza pisze o trendzie rocznym a nie tegorocznym i nawet biorąc pod uwagę możliwość innych interpretacji wykresu jego interpretacja trendu na 1d ma sens moim zdaniem.
Zgoda, tylko nadal nie odpowiedziałeś, co ten trend ma wspólnego z tym, co cena robi w tym roku?
Zgodzisz się, mam nadzieję, z tym że świeca roczna jest też świecą, tak jak świeca dzienna, czy każda inna?
Wiem, że świeca bieżąca jest niezamknięta i ta roczna będzie się budować przez cały rok.
Jednak, nie widzę tutaj nikogo, kto planuje trzymać pozycję przez cały rok i zamknąć ją wraz z zamknięciem świecy rocznej.
A skoro tak, to co ma wspólnego ten wasz trend roczny z tym, co ktoś chce na D1 trejdować?
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

ODPOWIEDZ