DayTrading: Piątek 19.02.2021

Dyskusje na temat aktualnej sesji: komentarze, analizy, opinie.
Awatar użytkownika
pvq.pl
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 70
Rejestracja: 04 gru 2020, 10:00

Re: DayTrading: Piątek 19.02.2021

Nieprzeczytany post autor: pvq.pl »

Tomasz196407 pisze:
19 lut 2021, 08:35
Sprzedaz detaliczna -5.9% prognoza -1.3% dane z 8 dla GBP
jak teraz z analiza fundamentalną
bo na wykresie tak
skąd bierzesz dane? sprzedaż spadła o 8.2% ..
https://www.ons.gov.uk/businessindustry ... anuary2021
Dane są wskazówką nie wytyczną. Nie wchodze na podstawie danych, wyznaczonych kresek, czy innych czarów.. ;) Na pozycję skałada się kilka czynników. Od wczoraj trzymam cały czas longa jak byś pytał tego co pokazywałem wczoraj, Jeśli cena pójdzie w dół dołożę jak pojawi się okazja. Na tą chwilę w szorta nie wchodzę mimo że cały czas jest możliwy.

Dodatkowo weź pod uwagę że oslabienie funta nie znaczy że para pójdzie od razu w dół, bo jest jeszcze dolar słabnący

Tomasz196407
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 14967
Rejestracja: 29 paź 2012, 09:52

Re: DayTrading: Piątek 19.02.2021

Nieprzeczytany post autor: Tomasz196407 »

pvq.pl pisze:
19 lut 2021, 08:44
Tomasz196407 pisze:
19 lut 2021, 08:35
Sprzedaz detaliczna -5.9% prognoza -1.3% dane z 8 dla GBP
jak teraz z analiza fundamentalną
bo na wykresie tak
skąd bierzesz dane? sprzedaż spadła o 8.2% ..
https://www.ons.gov.uk/businessindustry ... anuary2021
Dane są wskazówką nie wytyczną. Nie wchodze na podstawie danych, wyznaczonych kresek, czy innych czarów.. ;) Na pozycję skałada się kilka czynników. Od wczoraj trzymam cały czas longa jak byś pytał tego co pokazywałem wczoraj, Jeśli cena pójdzie w dół dołożę jak pojawi się okazja. Na tą chwilę w szorta nie wchodzę mimo że cały czas jest możliwy.
To jeszcze raz,
podajac wcześniej zalezności danych fundamentalnych bodajze z godziny 10:30
analizowałes wykres, tak?
To pytanie o te dane z 8, tylko tyle
a czy Ty czy kto inny ma pozycje od wczoraj.... wybacz ale srednio mnie interesuje
bo sam widzisz jakie lejstwo tu odchodzi

ps. dodatkowo dowiedziałem sie ze grasz korekty albo na korekty
bardzo jestem ciekaw jak analizujesz własnie korekty
chodzi mi o poczatek korekty i koniec
bo dzisiejszy wykres funta bodajze h1 to tylko wyznaczenie granic jakies formacji cenowej
konkretnie skup sie na odpowiedzi typu -"jest korekta zaczeła sie na 50 a skonczyła na 30"
to podejme tez dyskusje z Toba na temat korekt :564:
Ostatnio zmieniony 19 lut 2021, 08:55 przez Tomasz196407, łącznie zmieniany 1 raz.

wojtalo
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1067
Rejestracja: 25 mar 2014, 16:29

Re: DayTrading: Piątek 19.02.2021

Nieprzeczytany post autor: wojtalo »

XAB, dokładasz S na Edku? BTW, myślisz że 1,19 w lutym wciąż możliwe?
pzdr
w.
/nie jestem poważnym traderem, więc proszę nie brać moich sugestii na poważnie.../

Awatar użytkownika
pvq.pl
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 70
Rejestracja: 04 gru 2020, 10:00

Re: DayTrading: Piątek 19.02.2021

Nieprzeczytany post autor: pvq.pl »

Masakra. Napisałem że "wyjście górą miało by podstawę fundamentalną" opierając się na dobrej kondycji gospodarki Anglii. Widzisz gdzie idzie kurs? Idą do góry, w tym samym czasie wiele par z USD idzie na osłabienie USD. Dane pojawiły się słabe od rana, i co z tego skoro dolar jest słabszy? Oczekujesz że wprost zaznaczę dokładne poziomy i poprę to fundamentami? Nie jestem fundamentalistą..

Awatar użytkownika
pvq.pl
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 70
Rejestracja: 04 gru 2020, 10:00

Re: DayTrading: Piątek 19.02.2021

Nieprzeczytany post autor: pvq.pl »

Tomasz196407 pisze:
19 lut 2021, 08:48
ps. dodatkowo dowiedziałem sie ze grasz korekty albo na korekty
bardzo jestem ciekaw jak analizujesz własnie korekty
chodzi mi o poczatek korekty i koniec
bo dzisiejszy wykres funta bodajze h1 to tylko wyznaczenie granic jakies formacji cenowej
konkretnie skup sie na odpowiedzi typu -"jest korekta zaczeła sie na 50 a skonczyła na 30"
to podejme tez dyskusje z Toba na temat korekt :564:
Analizy robię w wysokich TF, a sam skalpuje bo nie wyobrażam sobie wrzucać szybkich wykresów. Zauważyłeś że stronę prowadzę charytatywnie..? Więc nie robie tego dla zysku, i nie traktuje tego jako prace bo źródło zarobku powinno być na rynku a nie na ludziach.
Odpowiadając. Funt i dax główne moje rynki. Lokalne korekty w trendzie. Trzymam się zasady póki dołki i szczyty są wyżej to utrzymuje się trend i tak samo w drugą stronę. Korekty wyznaczane na funcie na fibo, na daxie poprzez wolumen i lokalne wsparcia/opory.
Twoja wypowiedź sugeruje fale jako korekty w danym ruchu i to z dużych TF. Dla mnie korekta z H1 może być wykorzystana jako lokalny trend jeśli pojawi się sygnał który ustaliłem podczas wyproacowania mojej strategii

Tomasz196407
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 14967
Rejestracja: 29 paź 2012, 09:52

Re: DayTrading: Piątek 19.02.2021

Nieprzeczytany post autor: Tomasz196407 »

pvq.pl pisze:
19 lut 2021, 08:56
Masakra. Napisałem że "wyjście górą miało by podstawę fundamentalną" opierając się na dobrej kondycji gospodarki Anglii. Widzisz gdzie idzie kurs? Idą do góry, w tym samym czasie wiele par z USD idzie na osłabienie USD. Dane pojawiły się słabe od rana, i co z tego skoro dolar jest słabszy? Oczekujesz że wprost zaznaczę dokładne poziomy i poprę to fundamentami? Nie jestem fundamentalistą..
Otóz kolego nie.
Pytanie o dane makro i analize kierowałem i kieruje tu nie tylko do Ciebie
Wiele razy to robiłem i bede robił
jak zauwazyłes to jest forum i kazdy moze tu postowac
nie tylko zgodnie z załozeniami postforumowicza rzucajacego temat ale i przeciwnie
To takie naturalne i proste :D

Awatar użytkownika
pvq.pl
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 70
Rejestracja: 04 gru 2020, 10:00

Re: DayTrading: Piątek 19.02.2021

Nieprzeczytany post autor: pvq.pl »

Więc przepraszam, odebrałem to personalnie. Nie lubie pisać od rana bo za dużo czasu zajmują fora i nie skupiam się na handlu, dlatego na stronę wrzucam tylko analizy od rana i potem wracam wieczorem, teraz popełniłem błąd za który zostałem ukarany, ponieważ czuje się zobowiązany odpowiedzieć jeśli ktoś pyta.. ;)

Tomasz196407
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 14967
Rejestracja: 29 paź 2012, 09:52

Re: DayTrading: Piątek 19.02.2021

Nieprzeczytany post autor: Tomasz196407 »

pvq.pl pisze:
19 lut 2021, 09:12
Więc przepraszam, odebrałem to personalnie. Nie lubie pisać od rana bo za dużo czasu zajmują fora i nie skupiam się na handlu, dlatego na stronę wrzucam tylko analizy od rana i potem wracam wieczorem, teraz popełniłem błąd za który zostałem ukarany, ponieważ czuje się zobowiązany odpowiedzieć jeśli ktoś pyta.. ;)
Ok na Twojej stronie nie byłem jeszcze,
tez straciłem szanse zajecia pozycji ale to jest naturalne jak człowiek pisze na takim forum,
nieliczni tu piszac zarabiaja
ale to tak jak wczesniej pisałem mozna duzo pisać a prawda jest całkiem gdzie indziej
Pozdrawiam i zycze sukcesów
ps a ten wolumen na daxie rozegrałes super
tak zeby nie było ze nie chwale tylko krytykuje :564:

belon
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1324
Rejestracja: 27 cze 2010, 13:44

Re: DayTrading: Piątek 19.02.2021

Nieprzeczytany post autor: belon »

GbpUsd cd z: post1003853.html#p1003853
funt w TP - czerwone linie potencjalne sell:
GBPUSDH4 pt.png
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

XAB
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 17468
Rejestracja: 23 wrz 2017, 20:53

Re: DayTrading: Piątek 19.02.2021

Nieprzeczytany post autor: XAB »

no ładnie
znowu s na us30?????????
CZY IM SIE KARWA NIE ZNUDZI
nasdaq i dax w dpie a graja sp500 i us30
O CO TU CHODZI
ski edek kabel a lki dolar i STRRRRATY /kabel jeszcze spoko/
Wszystkie zamieszczane przeze mnie analizy są moim subiektywnym spojrzeniem na rynek i nie stanowią rekomendacji. Podejmowanie na ich podstawie decyzji inwestycyjnych odbywa się na własną odpowiedzialność inwestora

Zablokowany