13 lat.

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
Cblondyn
Maniak
Maniak
Posty: 6645
Rejestracja: 03 sty 2011, 12:09

Re: 13 lat.

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn »

Ciekawe jak się czują ci wszyscy "ubrani" w akcje pow. 400 :)

mp4s
Gaduła
Gaduła
Posty: 98
Rejestracja: 13 sty 2021, 10:48

Re: 13 lat.

Nieprzeczytany post autor: mp4s »

Cblondyn pisze:
11 lut 2021, 12:17
Ciekawe jak się czują ci wszyscy "ubrani" w akcje pow. 400 :)
Goli i wesoli ;)
Pomyśl, ile osób zniszczyło sobie życie przez chciwość - ludzie pobrali kredyty pod swoje nieruchomości, byle by akcje kupić, bo myśleli że jak wsiądą do pociągu który odjechał to też zarobią...

Coś czuję, że trochę statystyka samobójców w USA podskoczy w tym roku.
Niniejszy wpis ani w całości ani w części nie stanowi "rekomendacji" w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. Wszystko co robisz, robisz na własną odpowiedzialność.

Awatar użytkownika
pvq.pl
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 70
Rejestracja: 04 gru 2020, 10:00

Re: 13 lat.

Nieprzeczytany post autor: pvq.pl »

ninjaproject pisze:
11 lut 2021, 11:55
Nadal któs tu wierzy, że ulica może wygrać?
2021-02-11_115411.jpg
Nikt nie powiedział że może wygrać w świecie BankSterki i układów u góry. Regulacje są po to żeby ucywilizować rynek. Blokady jak w tym wypadku dla ochrony kapitału, z tym że nigdzie nie jest wskazane wprost o który kapitał chodzi..

A tak dla żartu.. Analiza wolumenu wskazuje na korektę :lol:

Cblondyn
Maniak
Maniak
Posty: 6645
Rejestracja: 03 sty 2011, 12:09

Re: 13 lat.

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn »

pvq.pl pisze:
11 lut 2021, 16:36
Analiza wolumenu wskazuje na korektę :lol:
A możesz coś więcej o tym wolumenie?

Awatar użytkownika
pvq.pl
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 70
Rejestracja: 04 gru 2020, 10:00

Re: 13 lat.

Nieprzeczytany post autor: pvq.pl »

Cblondyn pisze:
11 lut 2021, 17:05
pvq.pl pisze:
11 lut 2021, 16:36
Analiza wolumenu wskazuje na korektę :lol:
A możesz coś więcej o tym wolumenie?
Oczywiście w tym konkretnym przypadku był to żart. Ale w normalnej sytuacji impuls trendowy cechuje się zwiększonym wolumenem, a korekty mniejszym lub zmnieniszającym się. Na walorach które obserwuje taki setup bym rozegrał podczas wyładowania na spadku (zwiększony wolumen) i pierwszym odbiciu albo jakieś charakterystycznej formacji świecowej. Wczoraj to na DAXie akurat rozgrywałem przy poziomie który na stronie podawałem.
Załącznik jeden masz z wolumenem, na dole realny, ten zielonkawy wyżej to tikowy. Drugi obraz moje wejścia. Nie łapię dołków, ale przy wyładowaniach na mocnych wsparciach czasem inaczej się nie da. Widzę że wejście w szorta jeszcze mi objęło. Ostrożna pozycja bo sygnał słaby. W razie pytań, pozycję które widać z wczoraj były podzielone. Dwa wejścia w longa, i wyjścia co kilka naście punktów redukując pozycje.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: 13 lat.

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

Tyle lat traduję na DAX30 i żadnej takiej regularności nie zauważyłem...
Owszem, czasem tak jest, z tym wolumenem, ale to nic takiego na czym można by konsekwentnie zarabiać.
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

dreptak
Gaduła
Gaduła
Posty: 197
Rejestracja: 03 wrz 2019, 12:44

Re: 13 lat.

Nieprzeczytany post autor: dreptak »

ninjaproject pisze:
11 lut 2021, 17:34
Tyle lat traduję na DAX30 i żadnej takiej regularności nie zauważyłem...
Owszem, czasem tak jest, z tym wolumenem, ale to nic takiego na czym można by konsekwentnie zarabiać.




Przeciez na tym opiera sie cale VSA .Bar ktory zaznaczyl kolega jest znacznie powyzej sredniej a dwa nastepne to klasyczne no supply .

Nie place za dane z ICE ,ale na fooprint chart na pewno ladnie to byloby widac .

Awatar użytkownika
pvq.pl
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 70
Rejestracja: 04 gru 2020, 10:00

Re: 13 lat.

Nieprzeczytany post autor: pvq.pl »

ninjaproject pisze:
11 lut 2021, 17:34
Tyle lat traduję na DAX30 i żadnej takiej regularności nie zauważyłem...
Owszem, czasem tak jest, z tym wolumenem, ale to nic takiego na czym można by konsekwentnie zarabiać.
Przykład z dzisiaj. Nie rozgrywałem więcej setupów ponieważ miałem dziś trochę stresujących info od rana i głowa była zaśmiecona.. Najważniejszą rzeczą dla mnie w strategii jest lokalny trend, w tym wypadku rosnący.. Tu ułożyło się lokalne wsparcie potwierdzone wolumenem. Nie opieram się na samym wolumenie jak i również na samych wsparciach i oporach ponieważ w moim przypadku to się nie sprawdzało.. Zaznaczyłem zależność korekt w utworzonym lokalnym trendzie
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: 13 lat.

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

dreptak pisze:
11 lut 2021, 17:42
ninjaproject pisze:
11 lut 2021, 17:34
Tyle lat traduję na DAX30 i żadnej takiej regularności nie zauważyłem...
Owszem, czasem tak jest, z tym wolumenem, ale to nic takiego na czym można by konsekwentnie zarabiać.
Przeciez na tym opiera sie cale VSA .Bar ktory zaznaczyl kolega jest znacznie powyzej sredniej a dwa nastepne to klasyczne no supply .

Nie place za dane z ICE ,ale na fooprint chart na pewno ladnie to byloby widac .
Wiem, że na tym się opiera VSA.
Ciekawe ilu fanów VSA rzeczywiście zarabia?
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

Awatar użytkownika
pvq.pl
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 70
Rejestracja: 04 gru 2020, 10:00

Re: 13 lat.

Nieprzeczytany post autor: pvq.pl »

Nie będę edytował poprzedniej wiadomości bo przekaz będzie nieczytelny z tyloma załącznikami. Ktoś jakiś czas temu pisał o tym że wolumeny na walutach nie działają. Podam również przykład z dzisiaj. GBPUSD gra w głównej mierze na odwrócenia. Gra z trendem mniejszymi pozycjami niż na odwrócenia (powinno być odwrotnie, ale taka strategia stosowana tylko na funcie)
Jeden obraz pokazuje wolumen, wyładowanie, i rosnący na odbiciu, drugi obraz z wejścia i realizację połowy zysku, druga połowa wyszła na BE. Jak podkreślam, nie łapię dołków, bo poprostu nie potrafię ich przewidzieć.. Ale myślę że takie podejście ma sens.

edit. @ninja nie jestem fanem, strategię opracowuje na podstawie własnych obserwacji. Lepiej się z tym czuje bo od początku sam ustalam reguły i nie muszę na siłę szukać założeń kogoś innego.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

ODPOWIEDZ