13 lat.

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: 13 lat.

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

Z resztą zauważ, że wszędzie gdzie nie poczytasz, każdy artykuł/szkoleniowiec pisze, że "RR" musi być 2:1 bo ci wtedy wystarczy 33% skuteczności. Tylko jak to jest takie proste, to dlaczego 80% ludzi traci ? Zamiast skupiać się na RR 2:1, ja pytam dlaczego ktoś, uważa że 33% skuteczności to jest coś normalnego, bo dla mnie osobiście jak ktoś ma skuteczność 50% i poniżej to chyba sam do końca nie bardzo wie co robi.
To znaczy, że nie czytasz moich postów.
RR musi być taki, jakiego wymaga rynek, a wykres jest odzwierciedleniem rynku.

Zakresu przyszłego ruchu nie znamy, i żadne Fibo, ani inne metody tego nie przewidzą.
Jak będzie trend, to cena zaliczy kolejne Fibo, itd.
Jak trendu nie będzie, to nie zaliczy.
Najlepszym narzędziem jest ATR.
Cena ma największe prawdopodobieństwo zaliczenia lokalnej zmiany ATR.

Jeżeli chodzi o RR, to są dwa RR-y:
1. Strategiczny,
2. Wynikowy tradera (czyli Profit Factor).

Najważniejszy jest Profit Factor, on decyduje czy trader zarabia, czy traci.
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

mp4s
Gaduła
Gaduła
Posty: 98
Rejestracja: 13 sty 2021, 10:48

Re: 13 lat.

Nieprzeczytany post autor: mp4s »

ninjaproject pisze:
21 sty 2021, 12:49

Niestety, ale budowanie przekonań powoduje zawsze utratę kapitału, zawsze, to tylko kwestia kiedy.
Jest tak dlatego, że raz zbudowane przekonanie trudno jest porzucić, i wtedy, niestety, większość nie godzi się na SL,
w tym sensie, że pozwala stracie rosnąć - taka jest psychika większości ludzi.

Prawda jest taka, że tylko systematyczne i konsekwentne powtarzanie sprawdzonych czynności może dać dobre wyniki.
Dlatego ludzie piszą roboty (algorytmy), tylko, że potem w nie ingerują, więc nadal jest to samo.

I dlatego jest mały procent ludzi zarabiających konsekwentnie w tym zawodzie.
Nawet najlepsi mają huśtawki i tracą w pewnym momencie to, co zarobili.
Wyeliminowanie przekonań jest możliwe tylko przez stosowanie automatycznych algorytmów.
Jeżeli patrzysz na wykres i wchodzisz w pozycje z ręki, i twierdzisz że potrafisz wyzbyć się przekonań, to dalsza dyskusja z tobą jest zbędna, bo znaczy to tyle, że EGO ci wywaliło w kosmos.

Pisałeś że grasz "live" gdzie ludzie z płatnym dostępem mogą to oglądać. Skoro grasz live'a to jest to równoznaczne z tym że w danym momencie lub jednostce czasu przekonanie masz co do kierunku ceny. Prawidłowe lub nieprawidłowe, ale jednak masz.

Zgodzę się natomiast z tym, że ludzie tracą, ale w momencie gdy bronią błędnego przekonania, poza zakres przyjętego ryzyka. Czyli jeden dzień tradingowy potrafi wyzerować komuś konto, bo w końcu "musi spaść / rosnąć".

Jak ktoś na huśtawce traci wszystko co zarobił w długim okresie czasu, to w tym momencie MM się kłania i kwestia tego że kładzie wszystko na szali krótkiego okresu czasu.
Niniejszy wpis ani w całości ani w części nie stanowi "rekomendacji" w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. Wszystko co robisz, robisz na własną odpowiedzialność.

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: 13 lat.

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

mp4s pisze:
21 sty 2021, 12:59
ninjaproject pisze:
21 sty 2021, 12:49

Niestety, ale budowanie przekonań powoduje zawsze utratę kapitału, zawsze, to tylko kwestia kiedy.
Jest tak dlatego, że raz zbudowane przekonanie trudno jest porzucić, i wtedy, niestety, większość nie godzi się na SL,
w tym sensie, że pozwala stracie rosnąć - taka jest psychika większości ludzi.

Prawda jest taka, że tylko systematyczne i konsekwentne powtarzanie sprawdzonych czynności może dać dobre wyniki.
Dlatego ludzie piszą roboty (algorytmy), tylko, że potem w nie ingerują, więc nadal jest to samo.

I dlatego jest mały procent ludzi zarabiających konsekwentnie w tym zawodzie.
Nawet najlepsi mają huśtawki i tracą w pewnym momencie to, co zarobili.
Wyeliminowanie przekonań jest możliwe tylko przez stosowanie automatycznych algorytmów.
Jeżeli patrzysz na wykres i wchodzisz w pozycje z ręki, i twierdzisz że potrafisz wyzbyć się przekonań, to dalsza dyskusja z tobą jest zbędna, bo znaczy to tyle, że EGO ci wywaliło w kosmos.


Pisałeś że grasz "live" gdzie ludzie z płatnym dostępem mogą to oglądać. Skoro grasz live'a to jest to równoznaczne z tym że w danym momencie lub jednostce czasu przekonanie masz co do kierunku ceny. Prawidłowe lub nieprawidłowe, ale jednak masz.

Zgodzę się natomiast z tym, że ludzie tracą, ale w momencie gdy bronią błędnego przekonania, poza zakres przyjętego ryzyka. Czyli jeden dzień tradingowy potrafi wyzerować komuś konto, bo w końcu "musi spaść / rosnąć".

Jak ktoś na huśtawce traci wszystko co zarobił w długim okresie czasu, to w tym momencie MM się kłania i kwestia tego że kładzie wszystko na szali krótkiego okresu czasu.
Tego też nie rozumiem, za chu...!
Dlaczego ludzie wciskają innym ludziom to, czego tamci nie powiedzieli, nie napisali???
Czyje Ego i komu tu wywala?

Mogę dodać, że znalazłem metodę na wyeliminowanie przekonań.
Ćwiczę pilnie, żeby się wyzbyć starych nawyków.
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

mp4s
Gaduła
Gaduła
Posty: 98
Rejestracja: 13 sty 2021, 10:48

Re: 13 lat.

Nieprzeczytany post autor: mp4s »

ninjaproject pisze:
21 sty 2021, 12:57
Z resztą zauważ, że wszędzie gdzie nie poczytasz, każdy artykuł/szkoleniowiec pisze, że "RR" musi być 2:1 bo ci wtedy wystarczy 33% skuteczności. Tylko jak to jest takie proste, to dlaczego 80% ludzi traci ? Zamiast skupiać się na RR 2:1, ja pytam dlaczego ktoś, uważa że 33% skuteczności to jest coś normalnego, bo dla mnie osobiście jak ktoś ma skuteczność 50% i poniżej to chyba sam do końca nie bardzo wie co robi.
To znaczy, że nie czytasz moich postów.
RR musi być taki, jakiego wymaga rynek, a wykres jest odzwierciedleniem rynku.

Zakresu przyszłego ruchu nie znamy, i żadne Fibo, ani inne metody tego nie przewidzą.
Jak będzie trend, to cena zaliczy kolejne Fibo, itd.
Jak trendu nie będzie, to nie zaliczy.
Najlepszym narzędziem jest ATR.
Cena ma największe prawdopodobieństwo zaliczenia lokalnej zmiany ATR.

Jeżeli chodzi o RR, to są dwa RR-y:
1. Strategiczny,
2. Wynikowy tradera (czyli Profit Factor).

Najważniejszy jest Profit Factor, on decyduje czy trader zarabia, czy traci.
Nie czytam - prowadzisz journal ? Daj link, to chętnie popatrzę. Z ATR zgodzę się, ale nie korzystam.
Co do tego że nie znamy, przyszłego zasięgu ruchu ceny - pełna zgoda, ale z dużą dozą prawdopodobieństwa możemy założyć że np. walor w ciągu dnia zrobi przynajmniej 60-80% swojej dziennej średniej zmienności z ostatnich kilkunastu dni.

Na tej podstawie już można założyć gdzie wziąć profit.
Niniejszy wpis ani w całości ani w części nie stanowi "rekomendacji" w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. Wszystko co robisz, robisz na własną odpowiedzialność.

mp4s
Gaduła
Gaduła
Posty: 98
Rejestracja: 13 sty 2021, 10:48

Re: 13 lat.

Nieprzeczytany post autor: mp4s »

ninjaproject pisze:
21 sty 2021, 13:02
Tego też nie rozumiem, za chu...!
Dlaczego ludzie wciskają innym ludziom to, czego tamci nie powiedzieli, nie napisali???
Czyje Ego i komu tu wywala?

Mogę dodać, że znalazłem metodę na wyeliminowanie przekonań.
Ćwiczę pilnie, żeby się wyzbyć starych nawyków.
Przepraszam - nie chciałem cię urazić, ani wciskać czegoś czego nie powiedziałeś.
Tak zrozumiałem twoją wypowiedź, że patrząc na wykres nie masz przekonań... żadnych.
Niniejszy wpis ani w całości ani w części nie stanowi "rekomendacji" w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. Wszystko co robisz, robisz na własną odpowiedzialność.

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: 13 lat.

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

mp4s pisze:
21 sty 2021, 13:06
ninjaproject pisze:
21 sty 2021, 13:02
Tego też nie rozumiem, za chu...!
Dlaczego ludzie wciskają innym ludziom to, czego tamci nie powiedzieli, nie napisali???
Czyje Ego i komu tu wywala?

Mogę dodać, że znalazłem metodę na wyeliminowanie przekonań.
Ćwiczę pilnie, żeby się wyzbyć starych nawyków.
Przepraszam - nie chciałem cię urazić, ani wciskać czegoś czego nie powiedziałeś.
Tak zrozumiałem twoją wypowiedź, że patrząc na wykres nie masz przekonań... żadnych.
W daytradingu ludzie na ogół "gonią za ceną", a dokładniej, za ruchem bieżącej świecy.
Na tym polega "zmyłka".
Ruch świecy bieżącej nic nie znaczy, tak naprawdę.
Nasza ludzka percepcja reaguje na ruch, bo wzrok jest najważnieszym zmysłem ludzkim,
poprzez który wchodzimy w interakcję z otoczeniem.
Kiedy wykres trenduje, ma spore momentum, to wchodzenie na ruch/reakcję ceny daje zysk,
ponieważ nawet wstępne odejście ceny w druga stronę jest stosunkowo płytkie (Fibo).
Kiedy wykres zaczyna konsolidować, to taki wchodzenie na ruch ceny daje same straty, bo zwykle
dokładnie kiedy weszliśmy, to cena zawraca i nie wraca na zysk. I wtedy zwykle wpadamy w serię strat.

Stąd też ludzie uciekają na wyższe interwały, bo tam lokalny ruch ceny nie ma takiego wpływu.
Jednak występuja wtedy inne czynniki, głównie związane z czasem.

Do tego dokładają się przekonania i oczekiwania, czyli nie realizowanie zysku, bo
"cena musi/na pewno tam dojść", albo "tyle potrzebuję, żeby odrobić stratę, więc nie popuszczę", itp.
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

mp4s
Gaduła
Gaduła
Posty: 98
Rejestracja: 13 sty 2021, 10:48

Re: 13 lat.

Nieprzeczytany post autor: mp4s »

Podsumowanie czwartku.
Tak jak pisałem, teraz z podsumowaniem będę wrzucał jeden wykres z kreskami tylko + liste trejdów z danego dnia.
Na liście i tak widać czas wejścia/wyjścia oraz poziomy, więc każdy na wykresie może sprawdzić gdzie wszedłem, a gdzie odpuściłem.

Ewentualnie, jeżeli kogoś będzie któryś trade'a interesował, to wtedy "rozrysuję" dlaczego próbowałem tak, a nie inaczej.

Czwartek:
100% skuteczności
+133,1 Pips.

Ps. Widać tu również że aktaulnie w "S" jestem. To jest ostatni trade na dziś. Na sesji Azjatyckiej na złocie już mi wszedł SL, oraz na premarkecie na rzeźniku. Start dziś kiepski, ale umocnił mnie w przekonaniu, że funt będzie miał dziś ciężko. Niezależnie od tego, jak się ten trade potoczy, ten tydzień jest bardzo udany.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Ostatnio zmieniony 22 sty 2021, 10:43 przez mp4s, łącznie zmieniany 2 razy.
Niniejszy wpis ani w całości ani w części nie stanowi "rekomendacji" w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. Wszystko co robisz, robisz na własną odpowiedzialność.

Tomasz196407
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 14967
Rejestracja: 29 paź 2012, 09:52

Re: 13 lat.

Nieprzeczytany post autor: Tomasz196407 »

Dobrze Ci idzie dlatego pytanie
może odejdziesz od zasady tego dziennika-
Kolejne dni, to już będzie wrzucane post-factum.
:)
Powodzenia

mp4s
Gaduła
Gaduła
Posty: 98
Rejestracja: 13 sty 2021, 10:48

Re: 13 lat.

Nieprzeczytany post autor: mp4s »

Cześć,

To będzie skodensowany wpis - jestem ostatnio tak zawalony pracą, że mało czasu na trading jest i wieczorami byłem tak zmęczony, że nawet nie miałem siły podsumowań robić.

Piątek 22.01.2021:
Wynik sumaryczny: -41,4 pips.

Poniedziałek: 25.01.2021
Wynik sumaryczny:+71,22 pips.

Wtorek: 26.01.2021
Wynik sumaryczny: -43,47 pips.

Środa: 27.01.2021
Wynik sumaryczny: -147,64 pips.

Na tym kończę styczeń. Zaważyło wejście na złocie, które mnie pokusiło na "podkręcenie" wyniku. W tym momencie jestem dalej na plusie jakieś ~80 pipsów i dla własnego dobrego poczucia, chce mieć pewność, że styczeń zamknę na zielono.

To złoto wydawało mi się na tyle kuszące, że sporo zaryzykowałem - miał to być "swing". W każdym razie od lutego zabawa od nowa.
Oby luty był lepszy niż styczeń.

Post niżej wrzucę analizę mojej wydajności w tym miesiącu.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Niniejszy wpis ani w całości ani w części nie stanowi "rekomendacji" w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. Wszystko co robisz, robisz na własną odpowiedzialność.

mp4s
Gaduła
Gaduła
Posty: 98
Rejestracja: 13 sty 2021, 10:48

Re: 13 lat.

Nieprzeczytany post autor: mp4s »

ciąg dalszy... nie wiem czemu nie mogłem 5 zdjęć wrzucić na raz...
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Niniejszy wpis ani w całości ani w części nie stanowi "rekomendacji" w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. Wszystko co robisz, robisz na własną odpowiedzialność.

ODPOWIEDZ