13 lat.

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: 13 lat.

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

GBPJPYM15.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

mp4s
Gaduła
Gaduła
Posty: 98
Rejestracja: 13 sty 2021, 10:48

Re: 13 lat.

Nieprzeczytany post autor: mp4s »

ninjaproject pisze:
15 sty 2021, 23:46
GBPJPYH4.jpg
Łapać szorty zaraz na istotnych poziomach, potencjalnie wsparciowych, to trochu na 13-letniego tradera nie wypada!
No i takie podstawy jak pora dnia (w sensie, że piątek, itd.).
Ale co przyjacielu nie wypada ? :) Wejść w longa na wsparciu ? Przecież ja nie shortowałem... Z porą dnia zgoda, bardzo słaba na trading - po południu pisałem że kończę na dwóch wejściach dziś, bo piątek, i będzie marazm, ale tutaj kuszące było spróbować skroić te 10 pipsów brutto (realnie ~8). Brakło mi 1 pipsa do TP. Ja tam jestem zadowolony z tego wejścia. Z całego dnia też. Dzień na plusie, to super dzień.

Aha jeszcze jedno, ja cię jeszcze pamiętam z okresu jak zaczynałeś ze swoim DADAS trading system, jak patrzę na ten wykres który wrzuciłeś, to widzę że w ewolucji tradera ty się już wszystkie etapy zaliczyłeś i aktualnie stałeś się ceną. Kosmos, czwarta gęstość :). Po ciul sobie tak komplikować życie :564:. Mi do zajmowania pozycji w zasadzie wystarczy znać aktualną cenę, daily range z kilku dni, oraz High/Low z biężącej oraz poprzedniej sesji :).

A tak poważniej odnośnie twojego wykresu, biorąc pod uwagę że nie było odbicia pod koniec piątkowej sesji, znaczy to tyle, że więksi gracze nie wyrzucają kart z dłoni. Jak miałbym ( i musiałbym określić dziś kierunek) stawiać dolary przeciwko orzechom, to dziś bym powiedział że te twoje namalowane wsparcia zostaną zmiecione w pył już w poniedziałek. Dolar i Jen się po prostu umacnia.

Tak z innej beczki - swego czasu już tu prowadziłem journal, do pewnego momentu pamiętam że nawet spoko szło, ale psychika pękała. Jak sobie przypomnę nazwę dzienniczka, to aż go odszukam - Niestety ani nie pamiętam konta, ani nazwy. Pamiętam że pomimo wtedy wierzyłem jakoś w AT, to wejścia miałem OK. Problem był zawsze z realizacją zysku.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Niniejszy wpis ani w całości ani w części nie stanowi "rekomendacji" w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. Wszystko co robisz, robisz na własną odpowiedzialność.

mp4s
Gaduła
Gaduła
Posty: 98
Rejestracja: 13 sty 2021, 10:48

Re: 13 lat.

Nieprzeczytany post autor: mp4s »

Dobra, teraz mały offftop :)

O tym słyszeli ? https://next.gazeta.pl/next/7,151003,26 ... rezes.html

Pomijając to, wielu z was na pewno słyszało o tym, jak NBP szmacił złotówkę na koniec roku. Nie wchodząc mocno w szczegóły, szmacili złotówkę, po to żeby lepiej EUR na PLN'y wymieniać. Bardzie zorientowani wiedzą o co chodzi. Z tego co kojarzę udało się Gaplińskiemu 4,60 wykręcić.

Dziś też czytałem że szykują się na zjechanie stóp procentowych do 0%, a nie wykluczają ujemnych... Czyli ludzie którzy mają aktualnie kredyty, będą się cieszyć. Ci co dziś w te kredyty wchodzą, zawiązują sobie pętle na szyji, bo banki podnoszą marżę, a ludzie o stopach procentowych mają znikome pojęcie. Szczerze, uważam że to jest jawne sk***stwo, bo najczęściej są ubierani w to młodzi ludzie, którzy marzą o mieszkaniu czy tam domku, i którzy do końca nie rozumieją że rata może skoczyć ostro do góry w przeciągu 10 lat.

Pomijam fakt, że ostro zapinani są ludzie którzy mają oszczędności. Taka wywoływana inflacja to czysty bandytyzm. Ja tylko mam nadzieję, że blondyny gaplińskiego dobrze się bawią, oraz że następnym krokiem po ujemnych stopach, będzie przejście w Polsce na walutę EUR.

Nie żebym był fanbojem wspólnej waluty, ale jakoś mi brak zaufania w ostatnim czasie do naszego kraju i biorąc pod uwagę, to, ze ze 100 zł do sklepu nie bardzo jest po co iść, to jednak wolałbym żeby potężniejsza instytucja pilnowała wartości waluty.
Niniejszy wpis ani w całości ani w części nie stanowi "rekomendacji" w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. Wszystko co robisz, robisz na własną odpowiedzialność.

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: 13 lat.

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

Nie o to chodzi, czy one zostaną zmiecione, czy nie, bo tradujesz DayTrading i bierzesz pestki.
Co do Dadas Trading System, to obcenie jest Dadas Trading System 2021.
Co do zajmowania pozycji, to mogę sporo o tym powiedzieć, ale tak jak piszesz, się cenię i pereł przed wieprze rzucać nie będę.
Dosyć się ich narzucałem.
(Nie mam na myśli ciebie konkretnie.)

Powodzenia życzę!
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

mp4s
Gaduła
Gaduła
Posty: 98
Rejestracja: 13 sty 2021, 10:48

Re: 13 lat.

Nieprzeczytany post autor: mp4s »

ninjaproject pisze:
16 sty 2021, 01:04
Nie o to chodzi, czy one zostaną zmiecione, czy nie, bo tradujesz DayTrading i bierzesz pestki.
Co do Dadas Trading System, to obcenie jest Dadas Trading System 2021.
Co do zajmowania pozycji, to mogę sporo o tym powiedzieć, ale tak jak piszesz, się cenię i pereł przed wieprze rzucać nie będę.
Dosyć się ich narzucałem.
(Nie mam na myśli ciebie konkretnie.)

Powodzenia życzę!
Pełna zgoda kolego. Jest tak jak piszesz, ja zbieram okruchy ze stołu. Ja się po prostu nie czuję kompetentny na tyle, żeby przewidywać gdzie się cena znajdzie za "X" czasu... Wtedy byłbym inwestorem... a wolę rolę spekulenta. Ja się staram czytać emocje na DT.

Ale tak szczerze mówiąc, uważasz że utrzymają te poziomy ? Bo moje zdanie jest takie, że w dłuższym terminie co do kierunku masz racje, bo pierdololo z GBP się skończyło i jest w cenie, ale przyszły tydzień może jednak namieszać.

Ja widzę to że i USD i JPY rośnie, a to nakręca tzw. RISK OFF. No nic, z czystej ciekawości w poniedziałek rano zobaczymy co się z rzeźnikiem porobiło. Jak nie wywali w dół, to twoje kreski były OK, i lecimy w górę.
Niniejszy wpis ani w całości ani w części nie stanowi "rekomendacji" w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. Wszystko co robisz, robisz na własną odpowiedzialność.

Cblondyn
Maniak
Maniak
Posty: 6645
Rejestracja: 03 sty 2011, 12:09

Re: 13 lat.

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn »

mp4s pisze:
16 sty 2021, 01:03


Dziś też czytałem że szykują się na zjechanie stóp procentowych do 0%, a nie wykluczają ujemnych... Czyli ludzie którzy mają aktualnie kredyty, będą się cieszyć. Ci co dziś w te kredyty wchodzą, zawiązują sobie pętle na szyji, bo banki podnoszą marżę, a ludzie o stopach procentowych mają znikome pojęcie. Szczerze, uważam że to jest jawne sk***stwo, bo najczęściej są ubierani w to młodzi ludzie, którzy marzą o mieszkaniu czy tam domku, i którzy do końca nie rozumieją że rata może skoczyć ostro do góry w przeciągu 10 lat.

Pomijam fakt, że ostro zapinani są ludzie którzy mają oszczędności. Taka wywoływana inflacja to czysty bandytyzm. Ja tylko mam nadzieję, że blondyny gaplińskiego dobrze się bawią, oraz że następnym krokiem po ujemnych stopach, będzie przejście w Polsce na walutę EUR.
Byłbyś dobrym dyskutantem w tym dziale :)
polska-absurdy-itp-t29917-60.html

mp4s
Gaduła
Gaduła
Posty: 98
Rejestracja: 13 sty 2021, 10:48

Re: 13 lat.

Nieprzeczytany post autor: mp4s »

Cblondyn pisze:
16 sty 2021, 10:15

Byłbyś dobrym dyskutantem w tym dziale :)
polska-absurdy-itp-t29917-60.html
Dziękuję kolego za zaproszeniem, zaglądnę wieczorem. Na szybko popatrzyłem i macie w tamtym wątku ciężką ofiarę rządowej tuby propagandowej.
Z takimi ludźmi lepiej nie dyskutować, także podziwiam Cię że ci się chciało próbować prowadzić merytoryczną dyskusję z taką osobowością:)

W moim imieniu możesz go zapytać jak tam zwrot kasy za respiratory ? Zmalau ? Urus ? I dlaczego MZ wycofało zawiadomienie do prokuratury ? :564:
Niniejszy wpis ani w całości ani w części nie stanowi "rekomendacji" w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. Wszystko co robisz, robisz na własną odpowiedzialność.

Andreasgp
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 749
Rejestracja: 05 maja 2009, 11:16

Re: 13 lat.

Nieprzeczytany post autor: Andreasgp »

mp4s pisze:
16 sty 2021, 11:48
Cblondyn pisze:
16 sty 2021, 10:15

Byłbyś dobrym dyskutantem w tym dziale :)
polska-absurdy-itp-t29917-60.html
Dziękuję kolego za zaproszeniem, zaglądnę wieczorem. Na szybko popatrzyłem i macie w tamtym wątku ciężką ofiarę rządowej tuby propagandowej.
Z takimi ludźmi lepiej nie dyskutować, także podziwiam Cię że ci się chciało próbować prowadzić merytoryczną dyskusję z taką osobowością:)

W moim imieniu możesz go zapytać jak tam zwrot kasy za respiratory ? Zmalau ? Urus ? I dlaczego MZ wycofało zawiadomienie do prokuratury ? :564:
Mówiłem mu by "nie grał w szachy z gołębiem" , nie słuchał :):
:564:
At Your Own Risk : Na twoje własne ryzyko
Trzeba zawsze pamiętać, że efekt jaki osiągniesz stosując jakąkolwiek strategię będzie zależał tylko od Ciebie.
Jeden (ten sam) system stosowany przez kilku traderów może dać, zupełnie różne wyniki.

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: 13 lat.

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

mp4s pisze:
16 sty 2021, 01:16
ninjaproject pisze:
16 sty 2021, 01:04
Nie o to chodzi, czy one zostaną zmiecione, czy nie, bo tradujesz DayTrading i bierzesz pestki.
Co do Dadas Trading System, to obcenie jest Dadas Trading System 2021.
Co do zajmowania pozycji, to mogę sporo o tym powiedzieć, ale tak jak piszesz, się cenię i pereł przed wieprze rzucać nie będę.
Dosyć się ich narzucałem.
(Nie mam na myśli ciebie konkretnie.)

Powodzenia życzę!
Pełna zgoda kolego. Jest tak jak piszesz, ja zbieram okruchy ze stołu. Ja się po prostu nie czuję kompetentny na tyle, żeby przewidywać gdzie się cena znajdzie za "X" czasu... Wtedy byłbym inwestorem... a wolę rolę spekulenta. Ja się staram czytać emocje na DT.

Ale tak szczerze mówiąc, uważasz że utrzymają te poziomy ? Bo moje zdanie jest takie, że w dłuższym terminie co do kierunku masz racje, bo pierdololo z GBP się skończyło i jest w cenie, ale przyszły tydzień może jednak namieszać.

Ja widzę to że i USD i JPY rośnie, a to nakręca tzw. RISK OFF. No nic, z czystej ciekawości w poniedziałek rano zobaczymy co się z rzeźnikiem porobiło. Jak nie wywali w dół, to twoje kreski były OK, i lecimy w górę.
"Moje" poziomy nie są tam po to, żeby rynek jest respektował, albo nie respektował.
To są tzw. znaki terytorialne, stanowią wytyczne do czytania PriceAction wokół nich.
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

mp4s
Gaduła
Gaduła
Posty: 98
Rejestracja: 13 sty 2021, 10:48

Re: 13 lat.

Nieprzeczytany post autor: mp4s »

ninjaproject pisze:
16 sty 2021, 13:18

"Moje" poziomy nie są tam po to, żeby rynek jest respektował, albo nie respektował.
To są tzw. znaki terytorialne, stanowią wytyczne do czytania PriceAction wokół nich.
Nie myślałeś żeby zostać szkoleniowcem ? Gadkę już masz :564:
To jest piękna odpowiedź w stylu, pójdzie górą, albo dołem, albo bokiem, ale zawsze będę miał rację :roll:

Mam tylko nadzieję, że chociaż to PA czytasz w trakcie, a nie po fakcie.
Niniejszy wpis ani w całości ani w części nie stanowi "rekomendacji" w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. Wszystko co robisz, robisz na własną odpowiedzialność.

ODPOWIEDZ