Pomiędzy garami ;)

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
Queentronica
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 24
Rejestracja: 12 gru 2010, 00:33

Nieprzeczytany post autor: Queentronica »

wieczorkiem ... otworzyłam tak na spokojnie na jakąś godzinke Fx
edek - 0, +6, +8
kabelek - 0, +8
saldo 36,09

Wejścia mi różnie wychodzą ...
.. pracuje nad tym ...
ps.
zmykam do garów święta idą ... :mikolaj: hahah
hodować tłuszcz na komórki .... :D nie wiem jakie ale spoko ...
do czegoś je wykorzystam 8)

Queentronica
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 24
Rejestracja: 12 gru 2010, 00:33

Nieprzeczytany post autor: Queentronica »

Poranna kawka ... i chyba mały skalp
edek - +9, +1
kabel - +4, +15
saldo 38,27... :D

Mam pytanko.. chciałabym otworzyć konto demo na testowanie longów
kwota 1000€ . Jaka dźwignie powinnam wybrać? i jaki ustawiać Sl ?
... i inne takie tam uwagi...z góry bardzo dziękuje :D

Queentronica
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 24
Rejestracja: 12 gru 2010, 00:33

Nieprzeczytany post autor: Queentronica »

... jaki miły dzień ...
edek - +11, +4
kabelek - 0, +11
saldo 40,32

Wracam do garów ... czas na obiad... :D

Awatar użytkownika
Mihau
Gaduła
Gaduła
Posty: 326
Rejestracja: 24 gru 2009, 22:53

Nieprzeczytany post autor: Mihau »

Queentronica pisze:Mam pytanko.. chciałabym otworzyć konto demo na testowanie longów
kwota 1000€ . Jaka dźwignie powinnam wybrać? i jaki ustawiać Sl ?
... i inne takie tam uwagi...z góry bardzo dziękuje
Testowanie longów ?? Kupno nazywamy pozycją długą (ang. long) natomiast, sprzedaż to pozycja krótka (ang. short). O to ci chodziło ?? Czy może chodzi ci o grę Long Term ??

Queentronica
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 24
Rejestracja: 12 gru 2010, 00:33

Nieprzeczytany post autor: Queentronica »

chodziło mi o long term... :oops:
takie perełki wychodza .. jak ktos nie myśli co pisze ...

Awatar użytkownika
Mihau
Gaduła
Gaduła
Posty: 326
Rejestracja: 24 gru 2009, 22:53

Nieprzeczytany post autor: Mihau »

To jaki SL wybrać zależy od tego jak grasz, gdzie zamierzasz wchodzić w rynek ?? Jakie narzędzia stosujesz ?? Nie ma reguły, że np. grając na weekly nasz SL ma wynosić tyle a TP tyle.

Queentronica
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 24
Rejestracja: 12 gru 2010, 00:33

Nieprzeczytany post autor: Queentronica »

Święta święta … i na szczęście już prawie po….
Oczywiście życzę każdemu moc pipsów nazbieranych do następnej wigilii :mikolaj:

Mihau… bylam ciekawa po prostu czy, jak się założy transakcję na co najmniej 3 dni to czy dajemy taki sam margines ja przy transakcjach dziennych. Czytałam na niektórych dziennikach że sl wynosił 100 – 200 … jak dla mnie zbyt ryzykowne … może na demo .
Sprawdziłam to jednak na koncie real z tymi moimi 30 € i się udało. Ponad 100 punktów .
Sl najpierw 20 a potem przestawiony na BE.
… Walczę jeszcze ze strategią, mam nadzieje że w przyszłym roku uda mi się ją dopracować hahah może do końca roku… (przyszłego)

Konto urosło…. :)
Saldo…52€
Nie jest źle ale mogło by być lepiej … wtopa na kablu ehhh

Awatar użytkownika
Mihau
Gaduła
Gaduła
Posty: 326
Rejestracja: 24 gru 2009, 22:53

Nieprzeczytany post autor: Mihau »

Jeśli chcesz wejść na samym dołku/szczycie to faktycznie potrzeba dużego SL, ale ja tej taktyki (przynajmniej na TF powyżej 1h) nie polecam, ponieważ na większych interwałach nie da się ustalić końca ruchu z dokładnością do 3 pips. Najważniejsze to wejść gdy trend się już rozpocznie. Wtedy schodzimy na niższe interwały, szukamy dobrego momentu wejścia i czekamy. Czekamy. Aż w końcu nadchodzi idealny moment i wchodzimy z minimalnym Stop lossem. Rynek odbija w naszą stronę, przestawiamy pozycję na BE i tu się kończą wszelkie emocje. Nasza pozycja jest zabezpieczona, a my patrzymy jak rynek odpływa w naszą stronę. Jedyne co nam zostało to od czasu do czasu przestawiać SL za kolejne korekty i dokładanie do pozycji co potęguje nasze zyski. "Trend jest twoim przyjacielem".

Queentronica
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 24
Rejestracja: 12 gru 2010, 00:33

Wigilia

Nieprzeczytany post autor: Queentronica »

Po paru mc na Fx …. I radosnej kolacji wigilijnej … gdzie rodzinka się pytała co ja takiego robię … zaczyna mnie szlag trafiać.. :?
W domu myślą że forex to taka fajna gra online a ja marnuje czas…
Nawet raz ktoś stwierdził że te wykresy są fajne ale czemu tak mało kolorowe… może powinnam dać różowe tło :shock:
Oczywiście zostałam uraczona opowieściami … a mój znajomy (ciekawe jaki!!!) to stracił majątek na giełdzie i ja nie powinnam się takimi bzdurami zajmować … tia … bo to jest złe i takie tam..
Poza tym czytam jakieś bzdurne artykuły z ekonomi i zajmuje się rysuneczkami… Batman w domu i znaleźli wydruki z formacjami świec…
Żeby tego było mało to ja radośnie próbowałam się tłumaczyć i starałam się wytłumaczyć że nie ryzykuję więcej niż mogę i mam … na nic to … do tego próbując wyjaśnić działanie Fx
dowiedziałam się że jak się kupuje chleb to się go ma… w ręku… a ja nic nie kupuje tylko bawię się na necie i nie wiem o czym mówię… wow nie ma to jak rodzinne wsparcie.

Nie wiem jak innym , ale dla mnie życie z fx nie jest łatwe. W domu nikt nie rozumie co i po co to robię. Nie oglądam seriali, nie przeglądam ploteczek, nie chodzę na kawki z koleżankami… nudzi mnie to. Na co dzień zajmuję się renowacją antyków i starych domów.
W nocy siedzę na forexie. Przez najbliższe miesiące będę miała więcej czasu na fx i mam nadzieje że uda mi się sporo nadrobić. Mało śpię 4-5 godzin ale zawsze tak miałam.
Ten journal prowadzę z przymrużeniem oka. Zaczęłam tak dla żartów…

Moja strategia to scalping….
Nie stosuje narzędzi bo mi przeszkadzają, mam wyobraźnię przestrzenna i nie lubię bazgrać sobie po wykresie … może z czasem to się zmieni. Uczę się i jeszcze raz uczę. Niestety wiedza musi się uleżeć w głowie aby umieć ją wykorzystać.
Ja jeszcze nie umiem. Wszystko przede mną.

To były takie przemyślenia po wigilijne … niezbyt radosne, ale podejrzewam że nie tylko ja takie mam.

PS
Dzieki Mihau za uwagi i za cierpliwe łopatologiczne tłumaczenie, czasami czytajac inne dzienniki zaczynam sie gubić co jest bzdurą a co ma jakiś sens.

Awatar użytkownika
grafmax
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 443
Rejestracja: 01 paź 2010, 18:52

Nieprzeczytany post autor: grafmax »

He he, moja rodzina na hasło FX też puka się w czoło, tak pewnie wiele osób ma ale nie ma się co poddawać. Skoro mamy obrany cel to trzeba do niego dążyć i tyle. pozdrawiam

ODPOWIEDZ