PA - czyli gra w cenie.

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
Arturro
Gaduła
Gaduła
Posty: 308
Rejestracja: 26 lip 2010, 16:08

Nieprzeczytany post autor: Arturro »

Jednak to prawda co mówią. Konto realne a demo za wiele się nie różnią jeśli gra się tym samym systemem. Jedynie co się znacząco zmienia to emocje. Ten stres gdy cena zbliża się do SL, albo idzie we właściwym kierunku i chce się to jak najszybciej zamkną aby mieć jakiś zysk.

W każdym razie z 20 tyś. Zł Miałem obsunięcie do 19270 potem na 20020 i obecnie jestem na 19750. Na początku stresowałem się gdy cena nie szła tam gdzie chciałem, ale później ktoś mi uświadomił, że to jest OK – bo nie ma systemu, który ciągle zarabia. No nic jedziemy dalej. Będę zamieszczał moje wejścia a’la Darvas tutaj, bo mi się kartki gubią a chciałbym mieć to w jednym miejscu, na jednym kompie.

Pozdrawiam
Arturro
"Choise, the problem is choise"

Awatar użytkownika
FXWydafca
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 79
Rejestracja: 25 kwie 2011, 05:33

Nieprzeczytany post autor: FXWydafca »

Cześć Arturro,
Z ciekawością czytam i widzę, że będziemy mieli ciekawy jurnal.
Gram podobnie jak Ty z tą różnicą, że wchodzę z D1. Do analizy oczywiście biorę przedziały czasowe w górę i dół z tym, że większą wiarygodnością obdarzam wykresy powyżej D1.
Mam trochę inną taktykę jeśli chodzi o wejścia, ale głównym założeniem jest trend i cena:)
Powodzenia

Arturro
Gaduła
Gaduła
Posty: 308
Rejestracja: 26 lip 2010, 16:08

Nieprzeczytany post autor: Arturro »

No tak. Im wyżej tym wartościowsze sygnały - formacje.

A jeśli moge zapytać jaka jest Twoja taktyka?
"Choise, the problem is choise"

Awatar użytkownika
FXWydafca
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 79
Rejestracja: 25 kwie 2011, 05:33

Nieprzeczytany post autor: FXWydafca »

Cześć Arturro,
Moja taktyka (system) opiera się głównie o linie trendu, pinbary lub engolfing na ważnych miejscach wsparć lub oporów, Fibo - najlepiej 61.8 lub 50%., dywergencje (jako potwierdzenie).
Jeśli miałbym zrobić gradację ważności to wyglądałaby ona tak:
- trend,
- linie wsparcia lub opru,
- pinbary lub engolfing,
- Fibo,
- dywergencje.
Jeśli znajdziesz chwilkę zapraszam do mojego jurnala: http://www.forex-nawigator.biz/dyskusje ... hp?t=15977

Pozdrawiam i powodzenie!

Arturro
Gaduła
Gaduła
Posty: 308
Rejestracja: 26 lip 2010, 16:08

Nieprzeczytany post autor: Arturro »

No jak narazie... to mój wykres zyskowoności i wartości depo to wygląda jedna wielka konsolidacja. Raz w jedna raz w drugą... Chyba powoli tracę przekonanie, ze bede mógł z FOREX sie utrzymać ;/

Na chwilę obecną depo znowu coś około 19500 zł ;/

I myślę bardziej nad tym jako hobby. Przynejmniej teraz gdy mam znowu mętlik w głowie.
"Choise, the problem is choise"

Arturro
Gaduła
Gaduła
Posty: 308
Rejestracja: 26 lip 2010, 16:08

Nieprzeczytany post autor: Arturro »

No i jak tu się nie wpieniac? ;/Najwiekszy mankament z PA to te cholerne stopy...

Niestety w czasie dojazdu do pracy powstał inny sygnał i ładnie poszło w doł...wnerw...
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
"Choise, the problem is choise"

Awatar użytkownika
FXWydafca
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 79
Rejestracja: 25 kwie 2011, 05:33

Nieprzeczytany post autor: FXWydafca »

Cześć,
Nie gram M15 ze względu na brak czasu i większą nieprzewidywalność, lecz z Twojego wykresu wynika, że uciekł Ci ruch z poziomu 1.3255
Parę świec wcześniej był sygnał na poziomie 1.3245, lecz okazał się fałszywy.
Oddal wykres i zauważ, że utworzyła się piękna formacja głowy i ramion z późniejszym sporym spadkiem. Dokładnie w miejscu gdzie zaznaczyłeś poziom, który notabene był już testowany z dobrym skutkiem!
Jeśli chodzi o SL i jego "wnerwiające" działanie to mam diametralnie odmienne zdanie. Zawsze pomaga, nie wyobrażam sobie tradu bez zlecenia zabezpieczającego.
Jeśli możesz to nanoś na wykres momenty wejścia i wyjścia z rynku, będzie można podyskutować na temat ewentualnych plusów i minusów tradów.

Arturro
Gaduła
Gaduła
Posty: 308
Rejestracja: 26 lip 2010, 16:08

Nieprzeczytany post autor: Arturro »

Strzałka w dół oznacza moment wejścia. Krzyżyk oznacza miejsce stopu - w tym przypadku był to max świecy poprzedniej czyli tam gdzie ten krzyżyk stoi. Łapka w dół oznacza, że poszło nie tam gdzie trzeba. Czyli zaliczyłem fałszywe przełamanie i jadąc do pracy rynek zrobił wybicie z ostatniego high objęcie i poleciał w dół. Czyli kierunek dobry... moment wejścia już nie ;/
"Choise, the problem is choise"

Arturro
Gaduła
Gaduła
Posty: 308
Rejestracja: 26 lip 2010, 16:08

Nieprzeczytany post autor: Arturro »

Jeśli chodzi o głowę z ramionami na h1 ja widzę formację sHs.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
"Choise, the problem is choise"

Arturro
Gaduła
Gaduła
Posty: 308
Rejestracja: 26 lip 2010, 16:08

Nieprzeczytany post autor: Arturro »

Jak teraz widać, ze doszła do strefy łba... i bądź tu mądry...
"Choise, the problem is choise"

ODPOWIEDZ