Overnight Range Breakout

Jeżeli masz pomysł lub używasz ciekawego systemu albo strategii gry, opisz ja tutaj.
Awatar użytkownika
robertw7
Gaduła
Gaduła
Posty: 232
Rejestracja: 08 gru 2008, 08:19

Nieprzeczytany post autor: robertw7 »

Witam,
u kilku osób w tym wątku widzę, że mają wskaźnik, który pokazuje m.in. wartość dziennej zmiany - ADR na samym dole screenu. Czy możecie podać mi nazwę tego wskaźnika?

Awatar użytkownika
marmon
Gaduła
Gaduła
Posty: 124
Rejestracja: 27 cze 2009, 18:39

Nieprzeczytany post autor: marmon »

ten wskaźnik to ma chyba pare nazw, ale taka domyślna co siedzi w MT4 to będzie Average True Range (ATR)

a ADR to pewnie będzie Average Day Range

tego co siedzi sobie w MT4 załączasz na wykresie Daily i masz ADR

wcześniejszy post "Jak to działa?" >> http://lmgtfy.com/?q=average+true+range

Awatar użytkownika
robertw7
Gaduła
Gaduła
Posty: 232
Rejestracja: 08 gru 2008, 08:19

Nieprzeczytany post autor: robertw7 »

marmon
Dzięki za pomoc. Rzecz w tym, że tam ta wartość jest wyświetlana w postaci liczb, a nie samego wykresu. Ponadto są jeszcze inne dane, więc to chyba nie "typowy" wskaźnik z mt4.

Awatar użytkownika
marmon
Gaduła
Gaduła
Posty: 124
Rejestracja: 27 cze 2009, 18:39

Nieprzeczytany post autor: marmon »

Nie bardzo wiem w czym rzecz dokładnie , pokaż mi obrazek jakiś

Ale zasięg dnia to tak jak mówie, wartość liczbowa to jest po prostu wartość na tym wykresie od wskaźnika. Możesz sobie otworzyć nowy wykres daily dodać do niego ATR, zmniejszyć tak żeby był widoczna wartość na wskaźniku i gitara :D

Awatar użytkownika
robertw7
Gaduła
Gaduła
Posty: 232
Rejestracja: 08 gru 2008, 08:19

Nieprzeczytany post autor: robertw7 »

Jest dokładnie tak, jak mówisz i doskonale Cię rozumiem. Jednak taki odczyt, jak na screenie jest bardzo czytelny i wygodny :)
No, ale szukanie przyniosło efekty. Już mam: Daily Range Calcr.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
fxlamer
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 671
Rejestracja: 13 mar 2006, 09:52

Nieprzeczytany post autor: fxlamer »

robertw7 pisze:wskaźnik, który pokazuje m.in. wartość dziennej zmiany - ADR na samym dole screenu
O to chodzi?

Wartości są podane w dziesiatych pipsa, więc odrzuć ostatnią cyfrę.

Obrazek

Dodano po 2 minutach:

Heh, uprzedizłeś mnie o 3 minuty :mrgreen:
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Bedzie dobrze, luz......
=================

1st_Marian
Bywalec
Bywalec
Posty: 5
Rejestracja: 24 wrz 2009, 00:16

Nieprzeczytany post autor: 1st_Marian »

witam,
dokonałem dzisiaj mojej 1 transakcji tym systemem ( przynajmniej tak mi sie wydaje że tym :P). Wejście było na otwarcie białej świecy 1, SL ustawiony na Pivocie czerwonym, niestety złapany SL bo Low pinbara 2 równy z SL, natomiast TP ustawiony na czerwonym TP1 (niestety wtedy już pozycja była zamknięta). Czy to był jakiś mój ogromny błąd, że złapałem SL? Niestety miałem otwarte tylko 0,1 lota, więc częściowego zysku nie zrealizowałem. Jednak nie rezygnuje z testowania tego systemu ;-)

pozdrawiam
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
MACIEK408
Gaduła
Gaduła
Posty: 355
Rejestracja: 24 gru 2006, 13:00

Nieprzeczytany post autor: MACIEK408 »

ot po prostu złośliwość rynku bo jak widzisz spokojnie powinno zaliczyć TP. równie zresztą prawdopodobne, że u innego broka z innym datafeedem transakcja by weszła. można sobie radzić dając pipsa lub dwa poniżej poziomu, ew. inaczej ustalać stopy. jednakże aby wyciągać takie wnioski przeanalizuj kilkaset transakcji i zobacz - może to jedyny taki przypadek w serii, a kombinowanie ze stopem da więcej w plecy niż przyjecie tego jednego stratnego trejdu do wiadomości. co znaczy jeden trejd w plecy ? gdy załapiesz rytm tej metody zobaczysz, że naprawdę daje zarobić, kwestia tylko ustalenia własnych preferencji i trzymania się swoich zasad. ja gram zbliżoną metodą zmodyfikowaną pod kątem wysokiego RR (co przekłada się na niską skuteczność) i naprawdę jestem zadowolony.
Money Never Sleeps

Awatar użytkownika
robertw7
Gaduła
Gaduła
Posty: 232
Rejestracja: 08 gru 2008, 08:19

Nieprzeczytany post autor: robertw7 »

Tak sobie czytam różne tematy, gdzie opisane są strategie oparte o price action. ORB również do nich przecież należy. Porównując ten temat z Naked Trading autorstwa fxlamera (szacun), zastanawiam się kiedy grać na odbicia w ramach wsparć i oporów S/R, a kiedy na wybicia z boksów. Być może wynika to z małego doświadczenia, ale jak można zinterpretować dany poziom wsparcia i oporu w sytuacji gdy cena dociera do takiego poziomu, a następnie odbija się? Czy jest to korekta i cena powędruje z powrotem poza boks zgodnie z przebiciem, czy będzie kontynuować ruch w kierunku wsparcia/oporu. Z reguły zajęcie pozycji przy poziomach S/R to dobra metoda na niezły profit, ale jak rozpoznać czy mamy do czynienia z korektą przed kontynuacją ruchu, czy z odbiciem w ramach S/R? Ma to kluczowe znaczenie, bo jak odróżnić, czy zająć longa czy shorta? O ile w tej strategii mamy jasno napisane, że musi wystąpić korekta (a przynajmniej powinna-wiemy jak wchodzić zleceniem oczekującym) jak to się ma do opisu w temacie Naked Trading? Jeśli korekta okaże się odbiciem od S/R to zanim się zorientujemy, ucieka nam znaczna część potencjalnego TP.

Awatar użytkownika
robertw7
Gaduła
Gaduła
Posty: 232
Rejestracja: 08 gru 2008, 08:19

Nieprzeczytany post autor: robertw7 »

Pozwolę sobie podbić temat, gdyż nikt z drogich forumowiczów nie ustosunkował się do powyższej kwestii.
W PA mamy dwie możliwości. Gramy na odbijanie ceny od poziomów SR lub wybicia. Na jakiej podstawie interpretować sygnały, czy mamy do czynienia z wybiciem i korektą (tu jest łatwiej, bo możemy dać zlecenie oczekujące, jeśli cena przebije poziom korekty, to otworzymy pozycję), czy następuje lekkie "naruszenie" poziomu S lub R i powrót w drugą stronę, czyli cena dalej porusza sie w zakresie SR? Wtedy mozna otworzyć pozycje, ale może sie okazać, że to własnie tylko korekta i następuje ruch przeciwny kontynuujący wybicie z formacji. Czy macie jakis sposób (pomijając doświadczenie:)) na weryfikacje takiej opcji?

ODPOWIEDZ