oswarek real

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
Awatar użytkownika
oswarek
Gaduła
Gaduła
Posty: 202
Rejestracja: 15 mar 2013, 11:09

Re: oswarek real

Nieprzeczytany post autor: oswarek »

szczerze mówiąc nie wiem jak się ma to co piszesz do mojego systemu :( ja nie umiem zawierać "dobrych" transakcji a czy są dobre dowiadujemy się po zamknięciu dlatego skupiam sie w moich systemach na prawdopodobieństwie i progresji.. dlatego staram się tylko o większą skuteczność od tego co wynika z RR lub skuteczność wynikającą z RR ale bez odchyleń w którąś strone... skupiam się na wskaźnikach bo mają one zmniejszyć uznaniowość oraz ułatwić "badania".. "ważne aby miał atuty i jak ty się z tym czujesz." atutem ma być ilość TP a nie wielkość.. może dlatego wiekszość traci bo szukając wielkich TP tracą systematycznie... "Wydaje mi się, że wpadłeś w pułapkę by mieć absolutną rację i walczysz z rynkiem" nie rozumiem jak walcze z tym rynkiem skoro zakładam że jest w wiekszości losowy i szukam tylko małej przewagi..."Zamiast maksymalizować zysk, starasz się maksymalizować szanse na wygraną" chce maksymalizować zysk przez progresje a wygrane (TP) mają dać zysk.. tabelek mam wiele jak i statementów i na podstawie wskaznika "currency.." i pozniejszego RSI wychodzi statystycznie że akurat na badanym okresie małe TP i większy margines błedu duże SL dają lepsze wyniki... zresztą często ludzie piszą że wybija im te krótkie SL i z pozycji juz nic nie ma a ja wole żeby mi wbijało szybko TP.. :D

Awatar użytkownika
oswarek
Gaduła
Gaduła
Posty: 202
Rejestracja: 15 mar 2013, 11:09

Re: oswarek real

Nieprzeczytany post autor: oswarek »

włączam EA
NZD/JPY
TF15M RSI(8)(poziom 70)tylko SELL
lot 0,04, TP 14pips (20zł), SL 42pips (-60zł)
aktualizacją prawdopodobnie o godz. 14

Awatar użytkownika
meylo
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1220
Rejestracja: 15 sie 2011, 21:01

Re: oswarek real

Nieprzeczytany post autor: meylo »

"Dobre transakcje" są wtedy gdy zawierasz je zgodnie ze swoją strategią. Nie jest istotne czy są zyskowne czy stratne. Po to masz strategię, zasady, by w oparciu o nie handlować. Jeśli statystycznie powinieneś zarabiać na swoim handlu, to rób to zawsze we właściwy sposób a będziesz zarabiał.
Powodzenia :)
Swing Trading in Two Sentences :
In uptrending markets, buy weakness as it returns to strength.
In downtrending markets, sell strength as it returns to weakness.

Awatar użytkownika
oswarek
Gaduła
Gaduła
Posty: 202
Rejestracja: 15 mar 2013, 11:09

Re: oswarek real

Nieprzeczytany post autor: oswarek »

więc będę się starał zawierać tylko dobre transakcje a zgodnie z moimi badaniami powinienem coś na tym zarobić :) Dzięki meylo :)

EA na porannych ustawieniach zawarł transakcje :)
pozycja.jpg
pewnie nie zamknie się przed 14 więc nie będę aktualizował EA już dzisiaj bo muszę iść do pracy :(
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
oswarek
Gaduła
Gaduła
Posty: 202
Rejestracja: 15 mar 2013, 11:09

Re: oswarek real

Nieprzeczytany post autor: oswarek »

pozycja na NZDJPY dopiero się zamknęła na plusie (20zł)
pozycja.jpg
włączam EA
NZD/USD lot 0,03
tylko sell
TP-12pips (+15zł)
SL-36pips(-45zł)
pozycja.jpg
ewentualna aktualizacja ustawień EA ok godz 14
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
oswarek
Gaduła
Gaduła
Posty: 202
Rejestracja: 15 mar 2013, 11:09

Re: oswarek real

Nieprzeczytany post autor: oswarek »

robot wczoraj zajął pozycję na NZD/USD według popołudniowych ustawień
pozycja.jpg
pozycja jest "ukiszona" więc nie wiem kiedy ustawie znowu robota :D .. najpóźniej dane na USD o 16 lub o 20 powinny zamknąć pozycje :)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
oswarek
Gaduła
Gaduła
Posty: 202
Rejestracja: 15 mar 2013, 11:09

Re: oswarek real

Nieprzeczytany post autor: oswarek »

pozycja na NZD/USD zakończyła sie TP (15zł :)
pozycja.jpg
ustawiam robota:
AUD/CHF lot 0,02
RSI(8) przecięcie poziomu 30 od dołu
tylko BUY
TP-13pips (+10zł)
SL-39pips (-30zł)
currency.jpg
10zł to w tej chwili minimalna stawka na TP... myślałem że trafi się w 4 pierwszych pozycjach jeden SL :D
aktualizacja około godz 14...
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
Mustafa
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 769
Rejestracja: 20 lip 2010, 10:54

Re: oswarek real

Nieprzeczytany post autor: Mustafa »

Witam, nawet jakbyś otwierał w drugą stronę chyba wszystkie pozycje wyszłyby na plus, ciekawe jak to będzie działać w dłuższym termie.
Nie chodzi o to czy masz rację czy nie, tylko o to, co robisz kiedy masz rację lub jak się zachowujesz jeżeli racji nie masz.

Awatar użytkownika
oswarek
Gaduła
Gaduła
Posty: 202
Rejestracja: 15 mar 2013, 11:09

Re: oswarek real

Nieprzeczytany post autor: oswarek »

kiedyś trochę "zarobiłem"(demo) na czymś takim: kupno i sprzedaż równocześnie na tym samym instrumencie, TP=połowa dziennej zmienności, SL=10*TP... szukałem konsoli ale jednak 10:1 jest bardzo denerwujące jak jedno SL zabiera zysk z 10 TP :D dlatego zawężam SL od jakiegoś czasu i w tej chwili jestem na 3:1... Ale ogólnie niekorzystne RR daje mi statystyczne serie TP pod rząd które dają możliwość progresji.. i jakby to wytłumaczyć.. wole jedną dużą stratę niż wiele małych...

Awatar użytkownika
Mustafa
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 769
Rejestracja: 20 lip 2010, 10:54

Re: oswarek real

Nieprzeczytany post autor: Mustafa »

Kiedyś nie patrzyłem na zmienność i czekałem jak głupi h... Rozsądniej jest patrzeć na dzienną czy inną zmienność, ale ludzie jak to ludzie w większości nie doszacowuja średnich i wysokich prawdopodobieństw, tylko przeceniają niskie prawdopodobieństwa.

Ta negatywna progresja jak dla mnie jest ryzykowna, no ale skoro masz doświadczenie i nie boisz się serii porażek.
Nie chodzi o to czy masz rację czy nie, tylko o to, co robisz kiedy masz rację lub jak się zachowujesz jeżeli racji nie masz.

ODPOWIEDZ