oswarek real

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
Awatar użytkownika
Mustafa
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 769
Rejestracja: 20 lip 2010, 10:54

Re: oswarek real

Nieprzeczytany post autor: Mustafa »

Fakt mała próba i krzywa kapitału nie wygląda dobrze. Problem w tym, że zakładasz się o to, iż zamiast przewagi w RR będziesz miał długie serie transakcji zyskownych, a to statystycznie jest mniej prawdopodobne.
Nie chodzi o to czy masz rację czy nie, tylko o to, co robisz kiedy masz rację lub jak się zachowujesz jeżeli racji nie masz.

Awatar użytkownika
oswarek
Gaduła
Gaduła
Posty: 202
Rejestracja: 15 mar 2013, 11:09

Re: oswarek real

Nieprzeczytany post autor: oswarek »

Myśle że największy wpływ na porażkę miała wielkość TP i SL w stosunku do spreadu :( ale zgadzam się.. niekorzystne RR jest irytujące :D

irmentruda
Maniak
Maniak
Posty: 1607
Rejestracja: 21 sie 2014, 08:51

Re: oswarek real

Nieprzeczytany post autor: irmentruda »

oswarek pisze:kiedyś trochę "zarobiłem"(demo) na czymś takim: kupno i sprzedaż równocześnie na tym samym instrumencie, TP=połowa dziennej zmienności, SL=10*TP... szukałem konsoli ale jednak 10:1 jest bardzo denerwujące jak jedno SL zabiera zysk z 10 TP :D dlatego zawężam SL od jakiegoś czasu i w tej chwili jestem na 3:1... Ale ogólnie niekorzystne RR daje mi statystyczne serie TP pod rząd które dają możliwość progresji.. i jakby to wytłumaczyć.. wole jedną dużą stratę niż wiele małych...
Przegladam teraz Twoj watek i pytanie: probowałes kiedys handlowac multiplikatorem/martyngalem z SL i TP?

Awatar użytkownika
oswarek
Gaduła
Gaduła
Posty: 202
Rejestracja: 15 mar 2013, 11:09

Re: oswarek real

Nieprzeczytany post autor: oswarek »

systemy ktore stosuje to martyngały :) ale chyba postawie w koncu na korzystne RR :D

irmentruda
Maniak
Maniak
Posty: 1607
Rejestracja: 21 sie 2014, 08:51

Re: oswarek real

Nieprzeczytany post autor: irmentruda »

stosowanie martyngału z SL>TP nie wydaje mi się rozsądnym wyborem :)
moze niespojrzałem dokładnie ale zmieniałeś tylko SL i TP a wolumen pozostawiałeś taki sam?

Awatar użytkownika
oswarek
Gaduła
Gaduła
Posty: 202
Rejestracja: 15 mar 2013, 11:09

Re: oswarek real

Nieprzeczytany post autor: oswarek »

wolumen dostosowywalem do oczekiwanej wartosci TP w PLN... po każdym TP stawka 10zł w dół(na poczatku dziennika 5zł) a po kazdym SL stawka 30zł w góre(na pocz. 15zl)... TP 1/5 dziennej zmienności danej pary, a SL=TP*3

irmentruda
Maniak
Maniak
Posty: 1607
Rejestracja: 21 sie 2014, 08:51

Re: oswarek real

Nieprzeczytany post autor: irmentruda »

tu masz wykres kapitalu z takiej strategii na demo, instrument dax30, tf M5, filtr trendu ema 40/56, trigger rsi(4), RR=1,1 z BE. Nie ma kombinacji z wolumenem pozycji, jest staly.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

ODPOWIEDZ