Opcje na handel w Euro/Usd

Tu można dyskutować o wszystkich sprawach związanych z rynkiem Forex.
Patryś
Gaduła
Gaduła
Posty: 306
Rejestracja: 06 lis 2014, 14:12

Opcje na handel w Euro/Usd

Nieprzeczytany post autor: Patryś »

W związku z ostrą nagonką prowadzoną przez europejskich regulatorów na forex zaczynam godzić się z myślą że za kilka miesięcy albo lat trzeba będzie przenieść się na inne instrumenty finansowe które również oferują sensowną dźwignię, a nie podpadły jeszcze brukselskim biurokratom, którzy jak powszechnie wiadomo najlepiej wiedzą co będzie dla nas dobre.

Najbardziej sensownie w tym momencie wyglądają dla mnie kontrakty futures na waluty, niestety w Polsce chyba nie da się znaleźć brokera który oferowałby na nie jakieś sensowne prowizje - trzeba szukać szczęścia u broków z USA albo Europy.

Mam w związku z tym pytanie, w jaki sposób można maksymalnie zredukować koszty przewalutowania, przyjmując że otworzyłbym konto u brokera w walucie bazowej USD albo EURO? Zakładam że najlepiej byłoby otworzyć konto walutowe w jakimś banku, do którego wpłacałbym zyski w obcej walucie, natomiast co najlepiej zrobić potem? Wypłacać gotówkę w euro i jeżdzić z nią do kantoru, a może skorzystać z kantoru internetowego? Niestety jestem w tym temacie zielony więc byłbym wdzięczny za podpowiedzi kolegów z doświadczeniem ;)

P.S. Ten watek ma dotyczyć optymalizacji kosztów walutowych a nie opinii nt. obniżenia dźwigni, więc prosiłbym żeby wypowiadać się tylko na temat ;)

Awatar użytkownika
Profesor Pips
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 23
Rejestracja: 23 lis 2017, 18:51

Re: Opcje na handel w Euro/Usd

Nieprzeczytany post autor: Profesor Pips »

Przykładowo, masz konto u europejskiego brokera w walucie w której rozliczane są transakcje. Otwierasz rachunek bankowy w tej walucie w banku który ma oddział na terytorium brokera. Jeśli chodzi o przewalutowanie w Polsce na złotówki to lepiej nie wozić kasy;). W grę wchodzi kantor internetowy z którym możesz negocjować cenę.
Jaka jest najlepsza strategia. Skuteczna.

Patryś
Gaduła
Gaduła
Posty: 306
Rejestracja: 06 lis 2014, 14:12

Re: Opcje na handel w Euro/Usd

Nieprzeczytany post autor: Patryś »

Dzięki, właśnie tak to planowałem rozwiązać żeby otworzyć konto walutowe + wymiana w kantorze internetowym. Liczyłem też na konkretne przykłady w jakich bankach dobrze jest mieć takie konto żeby się nie naciąć na różne nechciane opłaty i prowizje (może być na priw) - bo wiadomo że na etapie zakładania konta to wszystko jest super, a potem dziwne rzeczy wychodzą w praktyce ;)

Awatar użytkownika
Profesor Pips
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 23
Rejestracja: 23 lis 2017, 18:51

Re: Opcje na handel w Euro/Usd

Nieprzeczytany post autor: Profesor Pips »

Wszystko zaczyna się od lokalizacji brokera, dopiero później możesz szukać odpowiedniego banku i kantoru.
Jaka jest najlepsza strategia. Skuteczna.

Baton
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 432
Rejestracja: 13 lis 2006, 21:21

Re: Opcje na handel w Euro/Usd

Nieprzeczytany post autor: Baton »

Może opcje waniliowe na waluty zamiast kontraktów? Oferuje m.in. Saxo Bank, Interactive Brokers, Easy Markets, Lynx i inni.

Patryś
Gaduła
Gaduła
Posty: 306
Rejestracja: 06 lis 2014, 14:12

Re: Opcje na handel w Euro/Usd

Nieprzeczytany post autor: Patryś »

Wybór instrumentu to inna sprawa :D Na razie to przede wszystkim to chciałbym poznać sposoby jak w najbardziej korzystny sposób handlować u zagranicznego broka. Wiadomo że wyjdzie to gorzej niż u polskiego, ale z tego co wiem to kilka osób na forum tak robi, więc może nie ma aż takiej tragedii z opcjami ;)

A jeszcze co do opcji to one chyba służą zabezpieczaniu transakcji a nie spekulacji jako takiej - przynajmniej tak mnie uczyli na studiach i w pracy ;)

Baton
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 432
Rejestracja: 13 lis 2006, 21:21

Re: Opcje na handel w Euro/Usd

Nieprzeczytany post autor: Baton »

Opcje służą do spekulacji i zabezpieczania i jeszcze jest wiele innych strategii. Kontrakty terminowe też początkowo służyły tylko do zabezpieczania transakcji, a teraz... ;-)

Koszty przewalutowania (zagraniczny broker) wg. mnie można pominąć, no chyba że faktycznie zamierzasz inwestować duże kwoty, ale i tutaj łatwo się zabezpieczyć otwierając odpowiednią pozycję na np. na rynku spot.

Awatar użytkownika
sardo nunspa
Gaduła
Gaduła
Posty: 353
Rejestracja: 18 sty 2007, 12:56

Re: Opcje na handel w Euro/Usd

Nieprzeczytany post autor: sardo nunspa »

http://www.eurexchange.com/exchange-en/ ... ons/650654

Proszę bardzo! Opcje standaryzowane i z izbą clearingową, Opcje nie posiadają lewara tylko mnożnik, np x10,x50,x100,x500,x1000, największe widziałem w HK na akcjach z hangsengu x2500. Trzeba zwrócic uwagę na styl wykonania opcji, lepszy oczywiście amerykański.

Natomiast opcje binarne i waniliowe nie mają osobnego clearing hause. Dla takich opcji emitentem i izbą rozliczeniową jest sam broker. Broker na literę S "słynie" z "uczciwości" wystarczy znaleźć wątek.
Obrazek

Baton
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 432
Rejestracja: 13 lis 2006, 21:21

Re: Opcje na handel w Euro/Usd

Nieprzeczytany post autor: Baton »

@sardo nunspa jakich brokerów polecasz jeśli chodzi o opcje waniliowe? Zdaję sobie sprawę z faktu że lepszym rozwiązaniem są opcje standaryzowane, ale waniliowe mają więcej możliwości w zakresie modyfikacji parametrów...

Jeśli chodzi o Saxo to wiem że ich opinia w Polsce została nadszarpnięta, ale na zachodzie uważani są za solidnego brokera - przynajmniej tak wynika z opinii które czytałem.

Awatar użytkownika
sardo nunspa
Gaduła
Gaduła
Posty: 353
Rejestracja: 18 sty 2007, 12:56

Re: Opcje na handel w Euro/Usd

Nieprzeczytany post autor: sardo nunspa »

Nie polecam żadnych, ale wymienić mogę.
Saxo Bank reputacja "nadszarpnięta" ale na demie duży potencjał opcji
IG Markets Niby są opcje, dużo różnych opcji, tylko gdy założyłem demo z polski to nagle wszystkie zniknęły. Więc może już nie maja, albo nie oferują na terenie EU. Trzeba VPN i z jakiejś Australii spróbować.
GFTUK Było tam opcji od groma ale broker gdzieś zniknął
Ikonfinance Nowa Zelandia Dużo opcji ale to może być ciężki przekręt.
XTB już nie oferują. Znaczy na tej xstation są jakieś opcje, ale nie takie jak kiedyś

Binarki u porządnych broków
Dukas
Oanda (resident UK only)
CMC Markets jest w Polsce oddział, otworzysz demo w 2 minuty, więc sobie sprawdź
Betonmarket (teraz Binary com) działają na wyspie Man ( nie pamiętam dlaczego uważam go za uczciwego broka, ale nosiłem się przez pewien czas z zamiarem otwarcia tam konta)

Opcjami interesowałem się w 2012-2013 potem mi przeszło. O wejściu w opje binarne Dukasa, Oandy i CMC dowiedziałem się później
Obrazek

ODPOWIEDZ