Opcje Binarne

Jeżeli masz pomysł lub używasz ciekawego systemu albo strategii gry, opisz ja tutaj.
Awatar użytkownika
Płaski
Gaduła
Gaduła
Posty: 131
Rejestracja: 05 cze 2008, 23:16

Nieprzeczytany post autor: Płaski »

@daromanchester założyłem już konto na igindex i zaraz zaczynam działać tylko gwoli scisłości opcje on touch to opcja która realizuje się automatycznie po dotknięciu w cenę... przykład dax ma poziom 6000 kupuje opcje touch poziom 6100 cena bid 14 ask 1, kupuje po 1 i przy realizacji zarabiam 14 -tak???

Awatar użytkownika
daromanchester
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2301
Rejestracja: 02 maja 2009, 12:48

Nieprzeczytany post autor: daromanchester »

Płaski po dotknięciu.
Masz Buy i Sell.
Buy w tym przypadku oznacza że uważasz że cena dotknie ten poziom.
I jeśli Buy masz na 14 to po dotknięciu zamieni się w 100 czyli zysk 100-14=86
Jeśli zamkniesz wcześniej niż dotknie tego poziomu to zapłacisz dodatkowo spread.
Jeśli to porównywać do FX i używać jego terminologii.
Gdy wybierzesz Sell a wynosi on na przykład 5 pkt to wtedy obstawiasz że cena tam nie dojdzie i nigdy nie dotknie tego poziomu przed wygaśnięciem.
I liczy się to w drugą stronę czyli zmierza do zera. Więc zysk z takiej transakcji byłby 5 pkt.
Zawsze zapominam o Custom Bets - bo nie używam.
Jest to na pasku po lewej pod opcjami.
Przelewasz sobie z głównego konta na subkonto pieniądze i szalejesz jak w kasynie :)
Stawki są bodajże mniejsze i możesz sobie projektować własne opcje z różnymi dziwnymi czasami wygasania.
Ja już jestem po urlopie to pytaj może coś pomogę.
Pozdrawiam
Darek

ps. egzotyki wycieli już jakiś czas temu w tym moją ulubioną keep in range. :(
Ciekawe czemu :?:
"Ekspert to taki człowiek, który popełnił wszystkie możliwe błędy w bardzo wąskiej dziedzinie" - Niels Bohr
"Każdy głupi może wiedzieć. Sedno to zrozumieć" - Albert Einstein

Awatar użytkownika
Pełnomocnik
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 549
Rejestracja: 01 lip 2010, 00:12

Nieprzeczytany post autor: Pełnomocnik »

daromanchester
te dotykowe to zdaje sie opcje amerykańskie (jedna z kombinacji)..ciekawi mnie tylko sposób ich wykonania..tzn czy zakładając ze nie dojdzie do strajka a zbliża się czas jej wygaśnięcia czy można ją zamknąć tnąc ewentualne straty czy trzeba czekać do wygaśnięcia?
Czy twierdzenie ze są to opcje binarne z dodatkową ,,opcją,, dotykową jest słuszne?
pyt 2 w jaki sposób są wyceniane? tak jak waniliowe na podstawie wzoru BS czy moze jakoś inaczej?

Awatar użytkownika
Płaski
Gaduła
Gaduła
Posty: 131
Rejestracja: 05 cze 2008, 23:16

Nieprzeczytany post autor: Płaski »

moim zdaniem każdy broker ma swoja metodologię wyceniania takich opcji...
w tych dotykowych najważniejsze chyba są tylko dwie rzeczy-czas oraz odległość do pkt realizacji i wsio. W metodzie BS chyba nnie ma odległości do realizacji bo tam jest odległość do ceny kiedy opcja wskakuje w in the money i dalej może wzrastać jej wartość a tu po dotknięciu jest zrealizowana. Jedank daromanchester będzie wiedział na ten temat lepiej :)

@daromanchester piszesz że można kupić 5 minutówkę na Dax'a po 0.3$ a mnie przeważnie kwotuje po 4$ lub wyżej....
i co to jest przy otwieraniu zlecenia force open????

Awatar użytkownika
daromanchester
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2301
Rejestracja: 02 maja 2009, 12:48

Nieprzeczytany post autor: daromanchester »

Pełnomocnik to jest właśnie największy plus IG że ich opcje można zamykać kiedy się chce i są naprawdę bardzo korzystnie wyceniane.
Robiliśmy już tutaj porównanie z XTB i wychodziło na korzyść IG ponad 20 pkt w przypadku normalnych.

Płaski ja w IG Index mam po 0.2 funta za punkt.
Force open to nic innego niż tzw. "hedge" czyli wymuszasz przeciwstawną pozycję.

Dodano po 16 minutach:

Jeszcze dla wyjaśnienia to w przypadku opcji 5 minutowych mamy fall i rise.
Czyli że spadnie lub wzrośnie.
W tym przypadku kupienie fall oznacza że zakładamy że spadnie a sprzedanie że nie spadnie.
Czyli tak na prawdę możemy operować tylko na jednym tickecie.
Chociaż zdarzyło mi się pomylić i sprzedać na fall co oznaczało że tak naprawdę kupiłem rise. :)
Trzeba się przyzwyczaić ale potem jest na prawdę spoko.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
"Ekspert to taki człowiek, który popełnił wszystkie możliwe błędy w bardzo wąskiej dziedzinie" - Niels Bohr
"Każdy głupi może wiedzieć. Sedno to zrozumieć" - Albert Einstein

Awatar użytkownika
Pełnomocnik
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 549
Rejestracja: 01 lip 2010, 00:12

Nieprzeczytany post autor: Pełnomocnik »

Czyli zakładając ze chcemy kupić opcje OTM powiedzmy ze strikiem 12410 obecna cena inst. bazowego to 1,2333 (licze na wzrost) czyli kupuje - Buy za 16 punktów - taka cena wyświetlana jest w arkuszu (czy to jest premia - całkowity koszt w razie wtopy)? zauważyłem ze w polu Profit/Loss strata przewyższa te 16punktów czy w takim układzie trzeba utrzymywać depozyt?
no i na koniec jak jest wyliczany zysk? cena wykonania opcji - cena kupna x mnożnik?
wiem ze troche namotałem ale chyba z grubsza wiadomo o co biega..chyba. :)

Awatar użytkownika
daromanchester
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2301
Rejestracja: 02 maja 2009, 12:48

Nieprzeczytany post autor: daromanchester »

Pełnomocnik to jest całkowity koszt w razie wtopy.
Ale możesz też zamknąć na 10pkt jak widzisz że nie idzie w Twoją stronę po danych. :)
Depozytu nie trzeba nigdy mieć więcej niż potrzebujemy na zakup opcji.
Buy zmierza zawsze do 100 i tak opcja wygasa.
Zysk jest 100-16=84pkt (jeśli kupowałeś po dolar za pkt to zysk będzie 84$)
Przy Sell jest na odwrót, zmierza do 0.
Jeśli miałeś Sell po 85pk to znaczy że zapłaciłeś za niego 100-85=15 pkt i to będzie Twoja maksymalna strata.
A zysk to będzie maksymalnie 85 pkt.
Mam nadzieję że teraz ja nie namotałem :) Bo trudno jest trochę opisywać opcje językiem FX.
"Ekspert to taki człowiek, który popełnił wszystkie możliwe błędy w bardzo wąskiej dziedzinie" - Niels Bohr
"Każdy głupi może wiedzieć. Sedno to zrozumieć" - Albert Einstein

Awatar użytkownika
Płaski
Gaduła
Gaduła
Posty: 131
Rejestracja: 05 cze 2008, 23:16

Nieprzeczytany post autor: Płaski »

@daromanchester chodzi mi o opcje daily Touch:
-kiedy wygasa opcja na daxa? o 17.30 jak sie kończy index czy o 24 bo futuresy latają 24h

-kiedy wygasa opcja na EUR/USD? o 24 czy innej godzinie?

o co chodzi z tym force open ja wiem co to jest przeciwstawna pozycja na futures lub fx a na tych opcjach?

Awatar użytkownika
daromanchester
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2301
Rejestracja: 02 maja 2009, 12:48

Nieprzeczytany post autor: daromanchester »

Płaski przy każdej opcji masz rozwijane menu i tam jest GET INFO.
Tam jest informacja odnośnie wygasania według czasu GMT.
Co do force open to nie jestem w stanie Ci odpowiedzieć ponieważ nigdy nie próbowałem i raczej nie mam zamiaru.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
"Ekspert to taki człowiek, który popełnił wszystkie możliwe błędy w bardzo wąskiej dziedzinie" - Niels Bohr
"Każdy głupi może wiedzieć. Sedno to zrozumieć" - Albert Einstein

Awatar użytkownika
Demo_man
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 44
Rejestracja: 09 lut 2010, 23:45

Nieprzeczytany post autor: Demo_man »

Fajnie, że ktoś zainteresował się opcjami binarnymi. Dość dawno temu prowadziłem przez krótki czas dziennik na opcjach 5-minutowych
http://www.forex-nawigator.biz/dyskusje ... sc&start=0

Polecam stronę http://www.binaryoptionsdaily.com/forums/ forum i czat na tej stronie. Jest tam kilka osób dość dobrze zorientowanych w opcjach binarnych - szczególnie panna CherryCoke

Powodzenia

ODPOWIEDZ