next

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
jackub

Re: next

Nieprzeczytany post autor: jackub »

Założenie-cele "Po co założyłem ten dziennik? - Mam problem z utrzymywaniem dyscypliny i regularnym tradingiem. Już od dłuższego czasu miewam takie kilkudniowe zrywy i wtedy biorę się za siebie i zaczynam coś robić, ale słabe wyniki mnie dobijają. Po kilku dniach jestem tak zły na siebie i sfrustrowany tym co robię, że mam po prostu już dość tych wykresów. Potem robię kilka tygodni przerwy i tak w kółko. Chcę to zmienić, złamać ten schemat i może ten dziennik mi w tym pomoże. Może konieczność upubliczniania tego co robiłem każdego dnia wywoła większą presję na mnie i zacznę traktować to co robię poważnie. Trochę to głupie i dziecinne, ale w sumie nie mam nic do stracenia."

Teraz zweryfikuj czy w jakimkolwiek stopniu cele zostały osiągnięte. Jeżeli nie to z jakiego powodu i co stanęło na przeszkodzie aby je osiągnąć.... z mojego doświadczenia to zbyt wysokie oczekiwania oraz fałszywe założenia są praprzyczyną większości moich porażek....
Jeżeli wypełniłeś cele to gratuluję!
TAk czy inaczej decyzja o zamknięciu będzie słuszna

-rookie-
Maniak
Maniak
Posty: 2307
Rejestracja: 13 kwie 2015, 19:00

Re: next

Nieprzeczytany post autor: -rookie- »

Jednak decyzja o tym żeby zawiesić prowadzenie dziennika była dobra. Jest mi to nawet na rękę. Ogólnie nie ma czego pokazywać, popełniam te same błędy co wcześniej. W poniedziałek i wtorek jeszcze próbowałem coś wykrzesać, ale od środy gram już tylko na 1 koncie z 1000 PLN, na razie nie gram całym kapitałem jaki mam 9k. Zyski przelewam na drugie konto Tickmill żeby mieć zabezpieczenie, więc ryzyko to 1000 PLN. Na razie dalej próbuje uporządkować to co robie, dlatego nie będę podpinał myfxbook nawet z zakrytymi pozycjami żeby uniknąć dyskusji. Zamieszczam to, może kogoś interesuje jak zacząłem ten rok... Cały ten tydzień jest pokazany na obrazku. Na plus ale nadal trzeba sporo poprawić...
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
freakout
Maniak
Maniak
Posty: 2120
Rejestracja: 23 mar 2011, 13:35

Re: next

Nieprzeczytany post autor: freakout »

-rookie- pisze:Jednak decyzja o tym żeby zawiesić prowadzenie dziennika była dobra. Jest mi to nawet na rękę. Ogólnie nie ma czego pokazywać, popełniam te same błędy co wcześniej. W poniedziałek i wtorek jeszcze próbowałem coś wykrzesać, ale od środy gram już tylko na 1 koncie z 1000 PLN, na razie nie gram całym kapitałem jaki mam 9k. Zyski przelewam na drugie konto Tickmill żeby mieć zabezpieczenie, więc ryzyko to 1000 PLN. Na razie dalej próbuje uporządkować to co robie, dlatego nie będę podpinał myfxbook nawet z zakrytymi pozycjami żeby uniknąć dyskusji. Zamieszczam to, może kogoś interesuje jak zacząłem ten rok... Cały ten tydzień jest pokazany na obrazku. Na plus ale nadal trzeba sporo poprawić...
pozycje z trzeciego screena na USDJPY dobitnie pokazują że nie wiesz czym jest trend i cały czas jedziesz pod prąd... te zyski to tylko fart

irmentruda
Maniak
Maniak
Posty: 1607
Rejestracja: 21 sie 2014, 08:51

Re: next

Nieprzeczytany post autor: irmentruda »

dokładnie, te zyski to tylko przypadek,
eurusd i gpbusd na M1 z 4 stycznia, po jaką cholerę brałeś tam shorty?

w dodatku, Ty nie masz mieć racji! Ty masz podpiąć się pod to co robi cena a nie udowadniać kto ma rację. Większość Twoich trejdów widzę jako "widzimisie teraz będziemy spadać", nie czekasz na żadne potwierdzenia, nie badasz trendu. Miałem (mam?) ten sam problem.

irmentruda
Maniak
Maniak
Posty: 1607
Rejestracja: 21 sie 2014, 08:51

Re: next

Nieprzeczytany post autor: irmentruda »

qrde rookie, dobrze, że trafiłem na Ciebie i ten Twój dziennik.
bo dzięki temu miałem okazję przeczytać posty pol75 i doznać olśnienia. Do tej pory widziałem tylko impulsy i korekty ale przez 4 lata na rynku nie miałem pojęcia, że przecież korekty mają 4 rodzaje i mają swoją wewnętrzną strukturę. Teraz namiętnie z tego korzystam i to był jeden z brakujących elementów do trejdingowej układanki. Ale widzę, że Ty to olałeś w stylu "zajmę się tym później, może przejrze..."

-rookie-
Maniak
Maniak
Posty: 2307
Rejestracja: 13 kwie 2015, 19:00

Re: next

Nieprzeczytany post autor: -rookie- »

Mam proteze na moje braki wiedzy. Prosty system oparty na 1 średniej EMA21. A konkretnie wskaźnik ( dadas-day-trading-reloaded-t29249-230.html#p894023 ) w ustawieniach RSI 10 Median Price czyli EMA21. Koloruje świece na niebiesko i czerwono. To wystarczy żeby nie grać na czuja tylko reagować na to co pojawi się na wykresie, niebieska czy czerwona świeca. Analizuje trend na H1, wchodze na M1. Ale to działa tylko w trendzie więc samo wejście musi być poprzedzone i tak analizą formacji technicznych jak flagi, wsparcia i opory, czyli PA, dywergencje, ustawienia wskaźników np stochastic oversold/overbought. Zanim coś otworze to troche analizuje wykres żeby określić kierunek w jakim będę grał, a dopiero potem patrze czy mam potwierdzenie co do tego kierunku i jak na M1 oraz M5 wykres skręca w tą strone tzn mam niebieskie świece jesli chce kupić albo czerwone jeśli chce sprzedać to otwieram pozycje. Ale nadal to rozwijam, bo chyba muszę zmienić taktyke i wchodzić po stochastic zamiast czekać na potwierdzenie forexprofitsuprem. Myślę że w tym roku już nadrobie większość tej wiedzy, te braki z wiedzy technicznej i nie tylko, dokończe czytanie książek które zacząłem. Na koniec stycznia wrzuce wyniki za ten miesiąc.

irmentruda
Maniak
Maniak
Posty: 1607
Rejestracja: 21 sie 2014, 08:51

Re: next

Nieprzeczytany post autor: irmentruda »

Zanim coś otworze to troche analizuje wykres żeby określić kierunek w jakim będę grał
nie rozumiem, czemu "tylko troche" analizujesz wykres? dlaczego nie na maksa? jaki masz trend, czy jestes w impulsie czy w korekcie, moze jestes w fali korekcyjnej impulsu (najlepiej) a moze cena siedzi w konsoli i powinienes trzymac rece pod dupa (a dlaczego? odpowiedz).
No ale skoro Ty uwazasz, ze grasz...to tez masz takie wyniki. Zacznij handlowac. A stocha wsadz głęboko na półkę - wszystkie oscylatory na tak niskim interwale zawsze dadzą Ci spóźnione wejścia.

Awatar użytkownika
pol75
Gaduła
Gaduła
Posty: 259
Rejestracja: 27 kwie 2008, 18:30

Re: next

Nieprzeczytany post autor: pol75 »

irmentruda pisze:qrde rookie, dobrze, że trafiłem na Ciebie i ten Twój dziennik.
bo dzięki temu miałem okazję przeczytać posty pol75 i doznać olśnienia. Do tej pory widziałem tylko impulsy i korekty ale przez 4 lata na rynku nie miałem pojęcia, że przecież korekty mają 4 rodzaje i mają swoją wewnętrzną strukturę. Teraz namiętnie z tego korzystam i to był jeden z brakujących elementów do trejdingowej układanki. Ale widzę, że Ty to olałeś w stylu "zajmę się tym później, może przejrze..."
To poćwicz trochę jeszcze.

https://www.fxmag.pl/artykul/pocwicz-z- ... trie-rynku


Nie Ty pierwszy i nie ostatni nie miałeś pojęcia o rodzajach korekt. Kiedyś spotkałem gościa co był 9 lat na rynku, kiedy ja miałem o wiele mniej "nalotu lat" i on też nie wiedział.
Dużo ludzi pomija też psychologie związaną z FX , a to też jest szeroki temat

http://www.tylkopriceaction.pl/psychologia/


I pamiętajcie. Z dwóch możliwości z prądem czy pod prąd jest jeszcze trzecia możliwość NA BRZEG

Pozdrawiam w nowym roku i życzę sukcesów

irmentruda
Maniak
Maniak
Posty: 1607
Rejestracja: 21 sie 2014, 08:51

Re: next

Nieprzeczytany post autor: irmentruda »

@pol75 - za cholerę nie kumam zaznaczania tutaj ( https://www.fxmag.pl/uploads/aud2704164.png ) korekt pędzących,
wg schematu ( http://followfx.pl/wp-content/uploads/2 ... 4%85ca.png ) to jest coś takiego, rozumiem, że kreśląc prostokąt zaznaczamy tylko falę C, tj. korektę od najwyższego dołka i porównujemy czy druga korekta jest równa, jeśli równa to uznajemy to za korektę pędzącą 1:1 ?

Awatar użytkownika
pol75
Gaduła
Gaduła
Posty: 259
Rejestracja: 27 kwie 2008, 18:30

Re: next

Nieprzeczytany post autor: pol75 »

To co jest na schemacie na followfx jest korektą pędzącą , której definicja mówi że fala korekcyjna B wychodzi ponad np piątą fale impulsu ( może być i 7 albo np 9 takich fal impulsu ) , a fala C nie może zejść poniżej fali korekcyjnej A.

Natomiast to co jest na wykresie pokazane i łapiąc się tylko pierwszych dwóch prostokątów patrząc od lewej strony, to chodzi o korektę "one to one" czyli 1 do 1. Te prostokąty mają w sobie strukturę ABC ale nie korekty pędzącej. Założeniem korekty 1 do 1 jest możliwość uchwycenia końca korekty z punktu widzenia matematycznego a w zasadzie geometrycznego. Masz w trendzie korekty i jak zmierzysz największą korektę jaka do tej pory wystąpiła to następna powinna być takiej samej wielkości, a nie np 15 pips większa. Może być różnica np 2-5 pips bo występują poślizgi i różne kwotowania u rożnych brokerów , ale jak nie ma drastycznej różnicy to łapiesz sie na wejście zgodnie z ogólnym trendem i liczysz że ruch będzie poniżej dołka/szczytu korekty. SL ponad szczytem/ dołkiem tego drugiego mierzenia w zależności od trendu , precyzyjne miejsce wejścia w pozycje bo wiesz na co czekasz i jazda. Czy zadziała czy nie zadziała to już w rękach grubasów. To jest zwykłe geometryczne podejście do dokładnego sprecyzowania miejsca wejścia. Trzeba mierzyć korekty i czekać na okazje. Oczywiście po pierwszym mierzeniu tej największej korekty musi rynek wykonać po drodze ruch impulsowy zgodny z trendem głównym, a nie mierzyć takich kwiatów w trendzie bocznym.

Mierzymy całą korektę bez względu na jej wewnętrzny układ, który dodatkowo możemy rozpisać na ABC , ale to średnio nas interesuje. Najważniejsze przy 1:1 jest równość całych korekt.

Do mierzenia możemy użyć fibo expansion czyli linie zasięgu fibonacciego i poziom FE100 , który własnie oznacza równość

Zablokowany