next

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
irmentruda
Maniak
Maniak
Posty: 1607
Rejestracja: 21 sie 2014, 08:51

Re: next

Nieprzeczytany post autor: irmentruda »

rookie ale co z tego, ze zaznaczyles ta dywergencje, wchodzilbys tam w shorta? w ktorym momencie?

-rookie-
Maniak
Maniak
Posty: 2307
Rejestracja: 13 kwie 2015, 19:00

Re: next

Nieprzeczytany post autor: -rookie- »

irmentruda pisze:rookie ale co z tego, ze zaznaczyles ta dywergencje, wchodzilbys tam w shorta? w ktorym momencie?
Dywergencja była widoczna przed 15:55, ale dopiero przebicie linii trendu w dół było pierwszym potwierdzeniem że kierunek może się zmienić i kontrole przejmują sprzedający. Drugim potwierdzeniem mogło być np. przebicie ema przez ta dużą świece i kiedy cena byłaby pod ema szukałbym już tylko okazji do otwarcia krótkiej wg obecnej metody. A gdzie bym wchodził? Nie wiem... może gdybym zauważył dywergencje i przebicie linii trendu w dół wtedy próbowałbym szukać potwierdzenia do otwarcia krótkiej i w bezpiecznej wersji postawiłbym zlecenie oczekujące pod tą białą świecą która pojawiła się po tej która wybiła linie trendu ( po tej zaznaczonej na żółto ). Potem po wejściu pod ema już tylko szukanie miejsca do otwierania krótkich.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

krystian74
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 646
Rejestracja: 28 sty 2011, 11:05

Re: next

Nieprzeczytany post autor: krystian74 »

Patrzysz na wykres z dalekiej perspektywy gdzie się pewne elementy zlewają. I masz wrażenie że tu występuje dywerygencja. Natomiast sam wskaźnik CCI 14 na jednej lub paru świecach pokazuje zwrot z wykresu M5 To są fotki z jego dziennika gdzie pokazuje ja się to ma do całości.

Jest to łapanie po parę pipsów, dużą ilością zleceń. Nigdy nie pokazywał że handluje na wyższym TF od M5

-rookie-
Maniak
Maniak
Posty: 2307
Rejestracja: 13 kwie 2015, 19:00

Re: next

Nieprzeczytany post autor: -rookie- »

Prościej będzie jak wrzucicie przykłady rozegrania dywergencji na aktualnym wykresie. Ja swoje podejście wrzuciłem tutaj http://forex-nawigator.biz/forum/next-t ... ml#p871622 I wtedy zobaczymy różnice o których piszcie.

irmentruda
Maniak
Maniak
Posty: 1607
Rejestracja: 21 sie 2014, 08:51

Re: next

Nieprzeczytany post autor: irmentruda »

-rookie- pisze:
irmentruda pisze:rookie ale co z tego, ze zaznaczyles ta dywergencje, wchodzilbys tam w shorta? w ktorym momencie?
Dywergencja była widoczna przed 15:55, ale dopiero przebicie linii trendu w dół było pierwszym potwierdzeniem że kierunek może się zmienić i kontrole przejmują sprzedający. Drugim potwierdzeniem mogło być np. przebicie ema przez ta dużą świece i kiedy cena byłaby pod ema szukałbym już tylko okazji do otwarcia krótkiej wg obecnej metody. A gdzie bym wchodził?
Gdzie punkt wyjscia? W jaki zasieg celowalbys? Ile pipsow? Oczywiscie przy odpowiedzi zakryj sobie prawa czesc wykresu.
Pytam sie, bo ciekawi mnie czy rozumiesz to, co ten wykres pokazal.

-rookie-
Maniak
Maniak
Posty: 2307
Rejestracja: 13 kwie 2015, 19:00

Re: next

Nieprzeczytany post autor: -rookie- »

irmentruda pisze:
-rookie- pisze:
irmentruda pisze:rookie ale co z tego, ze zaznaczyles ta dywergencje, wchodzilbys tam w shorta? w ktorym momencie?
Dywergencja była widoczna przed 15:55, ale dopiero przebicie linii trendu w dół było pierwszym potwierdzeniem że kierunek może się zmienić i kontrole przejmują sprzedający. Drugim potwierdzeniem mogło być np. przebicie ema przez ta dużą świece i kiedy cena byłaby pod ema szukałbym już tylko okazji do otwarcia krótkiej wg obecnej metody. A gdzie bym wchodził?
Gdzie punkt wyjscia? W jaki zasieg celowalbys? Ile pipsow? Oczywiscie przy odpowiedzi zakryj sobie prawa czesc wykresu.
Pytam sie, bo ciekawi mnie czy rozumiesz to, co ten wykres pokazal.
Ok, to na tym samym przykładzie. Więc od góry... pojawiło się przebicie linii trendu w dół. Następnie pojawiła się mała świeca popytowa zaznaczona na żółto, ale została wybita, potem nastąpiła sekwencja kilku czarnych świec i tylko jednej wzrostowej, po której pojawiała się znowu czarna spadkowa świeca. Nie było siły w tych wzrostowych świecach, były to pojedyncze próby odwrócenia trendu. Dopiero na dole gdzie pojawił się pin można było założyć że to jakieś wspacie i to wypchnięcie na tym pinbarze byłoby pewnie miejsce wyjścia. Czysto teoretycznie.

A teraz Twoja kolej... zobacze jak wy to rozumiecie i poprawie swoje błedy.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

irmentruda
Maniak
Maniak
Posty: 1607
Rejestracja: 21 sie 2014, 08:51

Re: next

Nieprzeczytany post autor: irmentruda »

ale zdajesz sobie sprawe, ze to handel na korekte ostatniego impulsu? Statystycznie lepiej handlowac zgodnie z ostatnim momentum niz przeciwko niemu, takie jest moje zdanie.
Z pewnoscia nie wchodzilbym na korekte tego ostatniego impulsu. Dlatego uwazam ten ruch za impuls bo wybil przedwczorajszy opor. Teraz mam dwie mozliwosci, albo zrobilismy zigzaga do tego ruchu juz wczoraj (to ten pierwszy mały zigzag) i dzis lecimy w gore albo wlasnie robimy trzecie ramie w dol i macamy okolice 78,6 lub 88,6% i dopiero tam bierzemy longa.
Wybicie z konsoli powinno pokazac kierunek.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

-rookie-
Maniak
Maniak
Posty: 2307
Rejestracja: 13 kwie 2015, 19:00

Re: next

Nieprzeczytany post autor: -rookie- »

irmentruda pisze:ale zdajesz sobie sprawe, ze to handel na korekte ostatniego impulsu? Statystycznie lepiej handlowac zgodnie z ostatnim momentum niz przeciwko niemu, takie jest moje zdanie.
Z pewnoscia nie wchodzilbym na korekte tego ostatniego impulsu. Dlatego uwazam ten ruch za impuls bo wybil przedwczorajszy opor. Teraz mam dwie mozliwosci, albo zrobilismy zigzaga do tego ruchu juz wczoraj (to ten pierwszy mały zigzag) i dzis lecimy w gore albo wlasnie robimy trzecie ramie w dol i macamy okolice 78,6 lub 88,6% i dopiero tam bierzemy longa.
Wybicie z konsoli powinno pokazac kierunek.
Ale piszemy o dywergencji... co ma piernik do wiatraka.
Był ruch w dół i dywergencja ( różnica między wskaźnikiem i wykresem ) - tak.
Pytanie było jak bym to rozegrał, więc odpowiedziałem w logiczny sposób jakbym do tego podszedł.
O dywergencji piszemy czy o tym gdzie chcesz żeby cena wróciła bo dla ciebie jest tanio.
Miało być o tym jak rozgrywacie dywergencje a nie analiza historycznego wykresu wg własnych teorii gdzie cena dojdzie.
Nie ogarniacie w ogóle tego co pisze bo nie czytaliście książki.
Chciałem zobaczyć jak rozgrywacie dywergencje w praktyce, jak Wy do tego podchodzicie i najwyżej bym poprawił w tej metodzie którą tutaj przedstawiłem swoje błędy.

irmentruda
Maniak
Maniak
Posty: 1607
Rejestracja: 21 sie 2014, 08:51

Re: next

Nieprzeczytany post autor: irmentruda »

rookie, przeczytaj poczatek mojego wpisu jeszcze raz. koniec sobie daruj bo to moja wizja dla funta na najblizszy czas. Ciebie tyczy sie poczatek. Chodzi mi o to, czy Ty rozumiesz, że otwierajac tam shorta handlujesz przeciwko momentum? Jesli chcesz tak handlowac dywergencje to musisz miec grube konto i inne zrodlo dochodzu niz fx bo na nim nie zarobisz. Ta dywergencja pozwolilaby zarobic ale ja uwazam to za czysty przypadek.

-rookie-
Maniak
Maniak
Posty: 2307
Rejestracja: 13 kwie 2015, 19:00

Re: next

Nieprzeczytany post autor: -rookie- »

Z tym że zaczęło się od tego jak korzysta z dywergencji forexcube i jak ja z tego korzystam... http://forex-nawigator.biz/forum/next-t ... ml#p871575

Zablokowany