next

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
krystian74
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 646
Rejestracja: 28 sty 2011, 11:05

Re: next

Nieprzeczytany post autor: krystian74 »

@irmentruda

:D :D :D 8) pełen luz.

playazzz
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 67
Rejestracja: 02 maja 2013, 13:20

Re: next

Nieprzeczytany post autor: playazzz »

A według mnie krystian74 robi w tym temacie najlepszą robote.

irmentruda
Maniak
Maniak
Posty: 1607
Rejestracja: 21 sie 2014, 08:51

Re: next

Nieprzeczytany post autor: irmentruda »

aktualnie tak, tyle że rookie już sam od swojego myślenia ma gejzery gorącej pary pod czachą a co dopiero jak tutaj każdy co pół godziny wrzuci swoje pomysły na rynek i jakieś cudze lub własne systemy.

-rookie-
Maniak
Maniak
Posty: 2307
Rejestracja: 13 kwie 2015, 19:00

Re: next

Nieprzeczytany post autor: -rookie- »

USDJPY - Nieźle kręcą. Tylko że zamiast bliżej celu to coraz dalej. Chyba przegapiłem moment wyjścia z tego bo nie wyszedłem na BE jak planowałem. Ale jestem w tych pozycjach i zbieram doświadczenie. Może jeszcze dowiem się z tego czegoś dlatego nie zamykam. Mam nad czym myśleć, ponieważ kapitał jest zablokowany i już nic nie mogę zrobić, tylko zamykać albo czekać. O 12:00 czasu serwera i jeszcze chwile na kolejnej świecy zastanawiałem się czy nie wychodzić z tego, wskaźnik pokazywał wyprzedanie, ale zakładałem że trend będzie kontynuowany i dojdą tylko do osi 0, dlatego zakładałem korekte do 111:320 kiedy zaczęło iść w góre. Ten ruch w góry mnie zaskoczył. I teraz znowu jestem po złej stronie trendu wg EMA.

GBPUSD - Wyjście z trójkąta, chorągiewki czy co to jest, w każdym razie dawało sygnał na short, jednak dopiero przy 3 pozycji zorientowałem się że właśnie gram pod prąd i ta formacja się realizuje. Ale okazała się tylko podpuchą bo potem mocno poszli w góre, ponad te poziomy tej formacji. Uznałem że ten wystrzał do góry był kulminacją ruchu i szybko zlecą w dół, ale troche za szybko wyszedłem z tego. Mogłem postawić SL pod pierwszą świecą spadkową na M5, gdy już została wyciągnięta, ale było to widać na wykresie M1. Pojawił się tam outsidebar o 14:10 czasu serwera. Aha, jak to będę analizował potem mam sprawdzić wykres M5 i poziomy które były przebijane w góre kiedy odwrócili się i zaczeli iść do góry.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

-rookie-
Maniak
Maniak
Posty: 2307
Rejestracja: 13 kwie 2015, 19:00

Re: next

Nieprzeczytany post autor: -rookie- »

Ok, koniec. Zamknąłem wszystko. Zdecydowałem że to jest druga szansa na wyjście z tego skoro pierwszej nie wykorzystałem. I tyle. Pozamykałem i przestawiam się na system oparty na EMA. Miałem robić analize, ale daruje sobie juz opisywanie tego wszystkiego tutaj. Są wykres z zamkniętymi pozycjami i historia w myfxbook żeby do tego wrócić. Miałem to trzymać, skoro zawrócili i idą w moją strone teraz, ale już nie będę się z tym męczył tylko zaczne od nowa, bo już postawiłem kolejny hedge dla kilku pozycji przed chwilą ale potem zdecydowałem że jednak zamknę to w końcu i zaczne wg nowej metody. Tak to broniłbym dalej tych pozycji i kombinował jak z tego wyjść na zero albo jeszcze na tym zarobić i mógłbym przekombinować w końcu.

Zaczynałem od dźwigni 1:10, i stopniowo podnosiłem żeby uśredniać, więc na USDJPY pozycje na samej górze miały łącznie 0.7 lota a te pierwsze na dole to były 3 x 0.1 lota. Więc jak to będę potem analizował mam wziąć to pod uwage.

I teraz wracam do dźwigni 1:25 jak wcześniej napisałem.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

krystian74
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 646
Rejestracja: 28 sty 2011, 11:05

Re: next

Nieprzeczytany post autor: krystian74 »

@-rookie-
Wyjaśnij na prostym przykładzie jak odczytujesz dywerygencje. Korzystasz z RSI 10 i CCI14 są to ustawienia bardzo szybkie jeżeli rozchodzi się o ich zmienność. Może nie dostrzegasz pewnej prawidłowości w działaniu mam na myśli CCI 14 Nim się często posługuję i MACD EMA ustawienia 12,26,9

-rookie-
Maniak
Maniak
Posty: 2307
Rejestracja: 13 kwie 2015, 19:00

Re: next

Nieprzeczytany post autor: -rookie- »

krystian74 pisze:@-rookie-
Wyjaśnij na prostym przykładzie jak odczytujesz dywerygencje. Korzystasz z RSI 10 i CCI14 są to ustawienia bardzo szybkie jeżeli rozchodzi się o ich zmienność. Może nie dostrzegasz pewnej prawidłowości w działaniu mam na myśli CCI 14 Nim się często posługuję i MACD EMA ustawienia 12,26,9
Tak samo jak wtedy ( http://forex-nawigator.biz/forum/next-t ... ji#p865731 ) oraz ( http://forex-nawigator.biz/forum/next-t ... ja#p863836 ). Dywergencja oznacza rozbieżność. Jeśli wskaźnik nie podąża za ceną tylko w innym kierunku wtedy jest dywergencja, ale my analizujemy tylko zmiany na wartościach ekstremalnych ( poziomy overbought / oversold ), skoro wykres zawraca ( zmienia sie kierunek trendu ) po tym schemacie to znaczy że dywergencja wygląda właśnie tak jak ja ją rysuje. Twierdziłeś wtedy że źle odczytuje dywergencje i wprowadzam innych w błąd, ale ja nadal tak czytam dywergencje i wcale nie uważam że robie to nieprawidłowo. Przejrzałem działanie dywergencji na RSI na przestrzeni 3 miesięcy więc z tej próbki mam dane i doświadczenie. I tak samo czytam dywergencje na CCI.

W załączniku masz aktualny przykład dywergencji, jak ja to widze. Trend był dalej wzrostowy i pojawiały się nowe szczyty ale wartości wskaźników malały i układały się przeciwnie do ruchu na wykresie. Dlatego mógłbym rozważać że na przestrzeni ruchu na świecy o 15:00 czasu serwera tworzy się dywergencja. O 16:00 ruch w dół został zainicjowany ale to już wiemy po fakcie - tak czytam dywergencje. A reszta wg tego co pisałem kiedyś, dywergencja to tylko sygnał do możliwej zmiany kierunku ( może, ale nie musi nastąpić zmiana kierunku ) itd. To wskaźnik rysuje się za ceną, więc najpierw musi pojawić się ruch na wykresie ( http://forex-nawigator.biz/forum/next-t ... ml#p870692 ). Kolejne świece które będą się pojawiać mogą zmienić obraz tego co jest aktualnie, mogą zanegować aktualną sytuacje która pokazuje dywergencje. I tak mniej więcej to rozumiem.

A odnośnie przewagi jaką daje dywergencja itp. Al Brooks stwierdził że rynek niweluje każdą przewage i przez większość czasu szansa wynosi 50/50 i dodał do tego coś w tym stylu - kiedy ktoś po drugiej stronie zorientuje się że oddaje Ci w ten sposób swoje pieniądze przestanie to robić.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

krystian74
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 646
Rejestracja: 28 sty 2011, 11:05

Re: next

Nieprzeczytany post autor: krystian74 »

@-rookie-
Ja się uczyłem zrozumienia dywerygencji od Forexcube. To co przedstawiłeś na fotce to podejście książkowe. To co on przedstawia to podejście wychodzące poza zarys opisów w publikacjach dotyczących dywerygencji. Osobiście tego tematu uczyłem się ponad dwa lata. Jeżeli chcesz zrozumieć jego spojrzenie to dalej odsyłam do jego wszystkich wpisów. Nie będę opisywał jego podejścia skoro już jest to zrobione.

playazzz
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 67
Rejestracja: 02 maja 2013, 13:20

Re: next

Nieprzeczytany post autor: playazzz »

Co do CCI to zdaje się najbardziej obszerną wiedzę do tego tematu miał cugan tu na forum jest w dziale Systemy i Strategie o tym wątek.

-rookie-
Maniak
Maniak
Posty: 2307
Rejestracja: 13 kwie 2015, 19:00

Re: next

Nieprzeczytany post autor: -rookie- »

krystian74 pisze:@-rookie-
Ja się uczyłem zrozumienia dywerygencji od Forexcube. To co przedstawiłeś na fotce to podejście książkowe. To co on przedstawia to podejście wychodzące poza zarys opisów w publikacjach dotyczących dywerygencji. Osobiście tego tematu uczyłem się ponad dwa lata. Jeżeli chcesz zrozumieć jego spojrzenie to dalej odsyłam do jego wszystkich wpisów. Nie będę opisywał jego podejścia skoro już jest to zrobione.
Chodzi np o dywergencje na sesji londyńskiej, gdzie jest większa zmienność itp?

Zablokowany