next

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
jackub

Re: next

Nieprzeczytany post autor: jackub »

Test czego? Na jakie pytanie spodziewałeś się otrzymać odpowiedź? Czy nie możnaby odpowiedzieć na to pytanie bez angażowania pieniędzy?

Awatar użytkownika
meylo
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1220
Rejestracja: 15 sie 2011, 21:01

Re: next

Nieprzeczytany post autor: meylo »

Swing Trading in Two Sentences :
In uptrending markets, buy weakness as it returns to strength.
In downtrending markets, sell strength as it returns to weakness.

Awatar użytkownika
MR. D
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1235
Rejestracja: 05 sty 2015, 22:59

Re: next

Nieprzeczytany post autor: MR. D »

-rookie- pisze:Hmm... wykres USDDKK wygląda jak każdy inny. Po breakoutach są pullbacki itp. Więc jeśli chodzi o AT działają tutaj te same zasady co na innych instrumentach.
Niestety nie masz racji... choćby dlatego że DKK ma sztywny kurs powiązany z euro
-rookie- pisze: Kiedyś próbowałem zrozumieć co ma wpływ na kurs ropy, jakie waluty są z tym powiązane. Jednak teraz mam książke o PA którą napisał Al Brooks i jest tam coś co całkowicie odsunęło mnie od stosowania podejścia fundamentalnego.
To akurat dobrze bo z książek czy ze szkoleń nie dowiesz się niczego. Gdyby autorzy szkoleń mieli magiczne działające systemy to by na nich robili kasę a nie pisali książki o tym jak zarobić czy organizowali szkolenia.

Skala trudności jest porównywalna do operacji na otwartym sercu. Czy spróbowałbyś dokonać takiej operacji po przeczytaniu książki w której będą uczyli jak to zrobić ? albo odbyciu kilku szkoleń na którym wytłumaczą Ci jak to zrobić ?

Ok nie będę dalej pisał bo mam co robić. Powodzenia choć widzę, że baaaaardzo daleka i ciernista droga przed Tobą. Odnotowywać zyski zaczniesz wtedy jak zrozumiesz, że nie da się na tym zarobić. Nie możesz przewidzieć czegoś czego się przewidzieć nie da. Możesz grając na USD/PLN narysować milion wskaźników z których będzie wynikało ze kurs ma rosnąć a wystarczy, że jakiś koncern zacznie inwestycję w Polsce i danego dnia kupi kilkaset milionów złotych i cena poleci w dół nie patrząc na te magiczne kreski. Nie takie umysły już nad tym pracowały ;-)

Ja poszedłem inna drogą.. Zrozumiałem, że skoro nie jestem w stanie przewidzieć ruchu to przynajmniej postaram się go zrozumieć. Postaram się zrozumieć czym jest cena i dlaczego jest taka a nie inna, co ją kształtowało w przeszłości, co ja kształtuje teraz i na tej podstawie przewidzieć co będzie ją kształtowało w przyszłości i nie mówię tu o piaskownicy w stylu silna ropa to mocny CAD czy NOK, a ruda żelaza ma wpływ na AUD czy złoto na ZAR bo to wie każdy. Mówię o zależnościach miedzy rynkami akcji, obligacji, opcji. Jak zrozumiesz kapitał i to czym on się kieruje podejmując decyzję to zapali się światełko w tunelu ;-) Mi to zajęło 4 lata ;-) powodzenia....

krystian74
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 646
Rejestracja: 28 sty 2011, 11:05

Re: next

Nieprzeczytany post autor: krystian74 »

Ciekawostka z ułożeniem cieni świec 5 min połączone z dywerygencją na CCI14

-rookie-
Maniak
Maniak
Posty: 2307
Rejestracja: 13 kwie 2015, 19:00

Re: next

Nieprzeczytany post autor: -rookie- »

meylo pisze:Przyda się
Tak, tylko że zrozumienie tego co tam pisze przychodzi z czasem, wraz z praktyką i doświadczeniem. Ok, rozumiesz że bezsensu jest gapić się na wykres kiedy już zająłeś pozycje, ustaliłeś SL i TP, tylko czy tak robisz? Ja z tym mam problem. Z tego co wyczytałem to Nial Fuller ma bardziej długoterminowe podejście i gra swing trading na wysokich TF jak H4, więc dla niego to wszystko o czym pisze ( mówi ) jest naturalne, a ja zajmuje się aktualnie takimi rzeczami ( http://forex-nawigator.biz/forum/next-t ... ml#p870993 ). Wybrałem w tej chwili metody i podejście które opisuje Al Brooks i tego się trzymam, w tym kierunku sie rozwijam.
MR. D pisze:Niestety nie masz racji...
Ok, wezme to pod uwage. Ale mam w tej chwili wrażenie że podejście fundamentalne jest mi niepotrzebne na fx. Wystarczy analiza PA.

olds

Re: next

Nieprzeczytany post autor: olds »

krystian74 pisze:EUR USD prawie co do pipsa cena doszła do SSB ustawienia Grzegorza.M. oraz Hosody
Ja jednak myślę , że zadziałała cudowna koniunkcja azteckich tajemniczych liczb hun.lahk’a ho’lahun , która zgodnie z zapomnianą a obecnie na nowo odkrytą mądrością Azteków zamieniła się w węża Quetzalcoatl.


Obrazek

-rookie-
Maniak
Maniak
Posty: 2307
Rejestracja: 13 kwie 2015, 19:00

Re: next

Nieprzeczytany post autor: -rookie- »

jackub pisze:Z jakimś maniakalnym wręcz uporem twój trading polega na łapaniu momentów zwrotnych w ruchu ceny, zamiast łatwiejszego sposobu gry na kontynuację ruchu.
Zrobie tak. Jak już zamkne ten trejd na USDJPY i EURUSD to opisze co zrobiłem i jakie były tego skutki, dla siebie na przyszłość, żeby już tego drugi raz nie powtórzyć. A potem zastanowie się jak zacząć grać z trendem. Jak przestać pakować się w złym kierunku. Kiedy zamykałem hedge wszystko było dobrze, rynek zaczął spadać, ale było tam wsparcie od którego odbili i wystrzelili w góre... no ale teraz nie będę się o tym rozpisywał. Jak to zamkne, wtedy przemyśle jak wchodzić zgodnie z trendem. Mam EMA21 która pokazuje trend i powinienem otwierać pozycje na cofnięciu do ema zgodnie z trendem więc może jak przestawie się na ten system będzie to lepiej wyglądało i przestane kontrować.

krystian74
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 646
Rejestracja: 28 sty 2011, 11:05

Re: next

Nieprzeczytany post autor: krystian74 »

@-rookie-

Najprostsza strategia do skalpowania jaka powstała. Wszystko opisane; http://forex-nawigator.biz/forum/gmma-i ... t3787.html
Skuteczność zależy od zrozumienia. MACD wskazuje trend i to wszystko. Powyżej 0 i poniżej 0.
Połączenie wykresu liniowego ze świecowym dodatkowy atut.
Chyba prościej już nie można.

-rookie-
Maniak
Maniak
Posty: 2307
Rejestracja: 13 kwie 2015, 19:00

Re: next

Nieprzeczytany post autor: -rookie- »

Ok, ok, ok... za dużo tego wszystkiego na raz. Jeszcze jednego dobrze nie rozpracowałem, nawet nie zacząłem, a już kolejne. Może kiedyś odpale oddzielne demo i przetestuje kilka rzeczy na raz ale na razie nawet jednej metody dobrze nie ogarnąłem. Nawet z jednej prostej metody opartej na EMA21 nie potrafie korzystać...

irmentruda
Maniak
Maniak
Posty: 1607
Rejestracja: 21 sie 2014, 08:51

Re: next

Nieprzeczytany post autor: irmentruda »

Krystian, plizzz nie mieszaj juz chlopakowi w glowie, niech poznaje sam PA, ichi, cokolwiek. Byleby nie otwieral na slepo hedgy, runow i piramid.

Zablokowany