next

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
krystian74
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 646
Rejestracja: 28 sty 2011, 11:05

Re: next

Nieprzeczytany post autor: krystian74 »

Potencjalny zasięg na USDJPY to 112,233

-rookie-
Maniak
Maniak
Posty: 2307
Rejestracja: 13 kwie 2015, 19:00

Re: next

Nieprzeczytany post autor: -rookie- »

krystian74 pisze:Potencjalny zasięg na USDJPY to 112,233
To byłoby kolejne 70 pips ruchu przeciwko mnie. Otworzyłem ostatnie pozycje przy 127 mierzenia korekty z 16.06. Może to być szczyt ruchu. Zakładam powrót do 110.650 ale nie wiem czy to nastąpi.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

jackub

Re: next

Nieprzeczytany post autor: jackub »

Zdajesz sobie sprawę że robisz tak jak Danbo kiedy przegrywa?
Każda nowa pozycja na UJ, dramatycznie zmniejsza szansę na wyjście z opresji -- to klasyk o którym wszyscy mówią, "dokładanie do stratnych pozycji". Problem mentalny, trzy razy cztery razy się uda, ale tylko wystarczy jeden raz żeby nie udało się i żegnasz się z całym kontem. Danbo w ten właśnie sposb rozwalił około 80 kont.
Z jakimś maniakalnym wręcz uporem twój trading polega na łapaniu momentów zwrotnych w ruchu ceny, zamiast łatwiejszego sposobu gry na kontynuację ruchu.
Nie dość że angażujesz większe środki w zły trejd, to blokujesz sobie możliwość otwierania dobrych tradów, marnujesz swój czas, pikujesz w swój umysł kupą niepotrzebnych spekulacji myślowych, przeżywasz nieotrzebny stres, a co NAJGORSZE, wyrabiasz w sobie ZŁY NAWYK.
Nie ważne czy UJ pójdzie 70 pipek do góry czy nie, ważne jest co się stanie z twoją głową jeśli szczęśliwie ci się uda wyjść z tej opresji cało ... co zobisz następnym razem jak podobna sytuacja się powtórzy a to że się powtórzy jak mało co mogę ci zagwarantować.

Jeszcze dodam mały komantarz do twojej odpowiedzi dla MR.D......

ADR60 dla EUR/USD 61
ADR60 dla USD/JPY 76
ADR60 dla USD/DKK 385

Czy rozumiesz co z tego wynika??
Ostatnio zmieniony 20 cze 2017, 09:14 przez jackub, łącznie zmieniany 1 raz.

irmentruda
Maniak
Maniak
Posty: 1607
Rejestracja: 21 sie 2014, 08:51

Re: next

Nieprzeczytany post autor: irmentruda »

rookie, Ty caly czas handlujesz to co Ci wydaje sie i powinna wg Ciebie zrobic. Ja akurat mam jednego grubego longa na usdjpy i mnostwo malych shortow na eurusd. Czy obydwa pojda tak jak jestem ustawiony? Nie wiem, do tej pory z pewnym prawdopodobienstwem szly tak jak system wskazywal.

krystian74
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 646
Rejestracja: 28 sty 2011, 11:05

Re: next

Nieprzeczytany post autor: krystian74 »

Chart_USD_JPY_4 Hours_snapshot.png
Dzisiejsza analiza Grzegorza https://www.youtube.com/watch?v=1bP7wiA ... e=youtu.be wspomina tam o parze USD JPY możesz zobaczyć o czym mówił w poprzednim odcinku.
Jeszcze raz to samo bez Ichimoku możliwy ruch ceny.

jackub

Re: next

Nieprzeczytany post autor: jackub »

krystian74 pisze:
Chart_USD_JPY_4 Hours_snapshot.png
Dzisiejsza analiza Grzegorza https://www.youtube.com/watch?v=1bP7wiA ... e=youtu.be wspomina tam o parze USD JPY możesz zobaczyć o czym mówił w poprzednim odcinku.
Jeszcze raz to samo bez Ichimoku możliwy ruch ceny.
właśnie chciałem wysłać coś podobnego Krystian... :lol:

krystian74
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 646
Rejestracja: 28 sty 2011, 11:05

Re: next

Nieprzeczytany post autor: krystian74 »

jackub pisze:
krystian74 pisze:
Chart_USD_JPY_4 Hours_snapshot.png
Dzisiejsza analiza Grzegorza https://www.youtube.com/watch?v=1bP7wiA ... e=youtu.be wspomina tam o parze USD JPY możesz zobaczyć o czym mówił w poprzednim odcinku.
Jeszcze raz to samo bez Ichimoku możliwy ruch ceny.
właśnie chciałem wysłać coś podobnego Krystian... :lol:
Trochę Cię wyprzedziłem :D

krystian74
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 646
Rejestracja: 28 sty 2011, 11:05

Re: next

Nieprzeczytany post autor: krystian74 »

EUR USD prawie co do pipsa cena doszła do SSB ustawienia Grzegorza.M. oraz Hosody

-rookie-
Maniak
Maniak
Posty: 2307
Rejestracja: 13 kwie 2015, 19:00

Re: next

Nieprzeczytany post autor: -rookie- »

jackub pisze:Nie dość że angażujesz większe środki w zły trejd, to blokujesz sobie możliwość otwierania dobrych tradów, marnujesz swój czas, pikujesz w swój umysł kupą niepotrzebnych spekulacji myślowych, przeżywasz nieotrzebny stres, a co NAJGORSZE, wyrabiasz w sobie ZŁY NAWYK.
Poza tym że mam 50% DD nic wielkiego się nie dzieje. Traktuje to jako lekcje. Zaczęło się niewinnie, kiedy podniosłem dźwignie z 1:10 do 1:25, wczoraj próbowałem wychodzić wg scenariusza i znowu podniosłem dźwignie do 1:50, a na koniec dnia ostatecznie podniosłem na 1:100. Widziałem że jones tak robił i właściwie to troche test. Chociaż lepiej było zamknąć ten hedge i zacząć od początku bo teraz sam już nie wiem czy postępuje racjonalnie widząc te spadki i grając przeciwko trendowi. W każdy razie na "górce" dołożyłem 0.7 lota. W okolicach 111.057 wychodziłem z hedge i zacząłem uśredniać. Otworzyłem tam 0.3 lota, potem wyżej jest 0.5 lota i na końcu jest 0.7. Więc gdzieś na 111.150 będę mógł wyjść z tego po uśrednionej cenie na BE. Potem wróce znowu do dźwigni 1:25 i spróbuje już więcej tak nie robić.

Awatar użytkownika
meylo
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1220
Rejestracja: 15 sie 2011, 21:01

Re: next

Nieprzeczytany post autor: meylo »

Wygląda na to, że rookie, jak wielu innych, musi sam popełnić wszystkie błędy zanim się czegoś nauczy. Miałem tak samo. Nic nie docierało, choć też nie dostawałem tylu dobrych rad.
Potrzeba więc czasu. 2, 3, może 5 lat pracy.
Swing Trading in Two Sentences :
In uptrending markets, buy weakness as it returns to strength.
In downtrending markets, sell strength as it returns to weakness.

Zablokowany