next

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
-rookie-
Maniak
Maniak
Posty: 2307
Rejestracja: 13 kwie 2015, 19:00

Re: next

Nieprzeczytany post autor: -rookie- »

Cblondyn pisze:Podałem ci formacje za którą ręczę. Skuteczność w okolicach 50%. Wystarczy?
Wystarczy. Tylko że ona pojawia się zazwyczaj pod koniec dłuższego trendu więc bardzo rzadko. I chyba ani jednego RGR nie rozegrałem do tej pory jak pokazują w książkach, że TP to ruch mierzony od podłogi do wierzchołka.

Online
Cblondyn
Maniak
Maniak
Posty: 6651
Rejestracja: 03 sty 2011, 12:09

Re: next

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn »

-rookie- pisze:
Cblondyn pisze:Podałem ci formacje za którą ręczę. Skuteczność w okolicach 50%. Wystarczy?
Wystarczy. Tylko że ona pojawia się zazwyczaj pod koniec dłuższego trendu więc bardzo rzadko. I chyba ani jednego RGR nie rozegrałem do tej pory.
Na niższych interwałach tez możesz ich szukać bo składa się z wielu świeczek. Poza tym może się pojawić jako korekta trendu. Tym lepiej nawet. Jest tyle rynków, że jest gdzie szukać.

-rookie-
Maniak
Maniak
Posty: 2307
Rejestracja: 13 kwie 2015, 19:00

Re: next

Nieprzeczytany post autor: -rookie- »

Jednak przynajmniej 1 RGR rozegrałem, to znaczy nie rozegrałem tylko wydawało mi się że to RGR. Gdybym próbował wejść tak jak uczą w książce czyli że prawe ramie musi przebić linie trendu i spaść w dół i dopiero na reteście wchodzisz to tego RGR bym nie uznał, bo chyba go tutaj po prostu nie ma. Ale wtedy nabrałem się na to i kiedy zamykałem pozycje wyglądało jak RGR i dlatego wyszedłem z tego trejdu w tym miejscu.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

-rookie-
Maniak
Maniak
Posty: 2307
Rejestracja: 13 kwie 2015, 19:00

Re: next

Nieprzeczytany post autor: -rookie- »

Haha, dziś jest gorąco tutaj. Ok, ja spadam żeby jeszcze tutaj nie prowokować. Mam nadzieje że nie bierzecie tego wszystkiego tak na poważnie do siebie. Ok, czasem napisze za dużo, ale mam z tyłu głowy że próbujecie mi pomóc.
:564:

Awatar użytkownika
meylo
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1220
Rejestracja: 15 sie 2011, 21:01

Re: next

Nieprzeczytany post autor: meylo »

Komentarze mile widziane.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Swing Trading in Two Sentences :
In uptrending markets, buy weakness as it returns to strength.
In downtrending markets, sell strength as it returns to weakness.

-rookie-
Maniak
Maniak
Posty: 2307
Rejestracja: 13 kwie 2015, 19:00

Re: next

Nieprzeczytany post autor: -rookie- »

meylo pisze:Komentarze mile widziane.
No dobra, ale sam przyznaj że w miejscu kiedy wychodziłem wyglądało jak RGR i równie dobrze mogli zrobić z tego tą formacje, ale nie zrobili. A cena była dobra do wyjścia i zajęcia pozycji krótkiej. Dlatego nie mam pretensji do siebie o ten trejd. Ale technicznie jeśli chodzi o RGR mam nauczke i doświadczenie z tego trejdu. Właśnie tak to rozczytałem w tym momencie, ale nie zająłem krótkiej jak widać.

-rookie-
Maniak
Maniak
Posty: 2307
Rejestracja: 13 kwie 2015, 19:00

Re: next

Nieprzeczytany post autor: -rookie- »

Miałem wymyślić plan wyjścia z hedge. Jeśli chodzi o geometrie to rozpatruje m.in. te dwie możliwości.

Scenariusz I – Test poziomu 111.410 na którym nastąpiła korekta. Zakładając że układ harmoniczny jest nadal aktualny ruch może zejść niżej do poziomu 110.352 ale wcześniej musi pojawić się sprzedaż na wierzchołkach. Przyjmuje że nie będzie testu wierzchołków tylko maksymalny zasięg ruchu to 88.6 tej korekty czyli poziom w okolicach 111.319. I z tego miejsca może nastąpić odbicie w dół. Nie będzie fałszywego wybicia ani testu wierzchołków. Drugie wejście po gorszej cenie.

Scenariusz II - Mierząc ten impuls wzrostowy, korekta zatrzymała się na 23.6, więc jest jeszcze możliwość zejścia do poziomów 38.2 czyli to poziomu w okolicach 110.352 zanim nastąpi powrót do wzrostów. Więc w takim założeniu mierząc tą świece z piątku ( pin ) albo inaczej korekte będę musiał uciekać już w okolicach 50% i nie doczekam się dojścia aż do wierzchołków. Więc to będzie poziom gdzie będę zamykał długie i ewentualnie otwierał jeszcze raz krótkie na tym poziomie.

To tyle jeśli chodzi o geometrie i możliwe poziomy wg fibo, jednak bardziej istotne jest co zrobi rynek ( pirce action ).

Spaprałem ten hedge, wywiozło mnie i raczej powinienem myśleć o wyjściu na wybiciu wierzchołka gdzie zaznaczyłem to na czarnym wykresie.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

jackub

Re: next

Nieprzeczytany post autor: jackub »

Zamknąć wszystko, nie zaśmiecać sobie głowy gównem jakie narobiłeś. Zapomnieć o tym. Rozpocząć od nowa, pamietając żeby nie wpieprzać się w techniki których się nie ma opanowanych.
Wybrać jeden setup, rozegrać do 25 razy, porównać wyniki, znależć błedy i kolejne 25 zagrań omijając stare błedy wychwytując nowe. I tak do skutku...

-rookie-
Maniak
Maniak
Posty: 2307
Rejestracja: 13 kwie 2015, 19:00

Re: next

Nieprzeczytany post autor: -rookie- »

jackub pisze:Zamknąć wszystko, nie zaśmiecać sobie głowy gównem jakie narobiłeś. Zapomnieć o tym. Rozpocząć od nowa, pamietając żeby nie wpieprzać się w techniki których się nie ma opanowanych.
Wybrać jeden setup, rozegrać do 25 razy, porównać wyniki, znależć błedy i kolejne 25 zagrań omijając stare błedy wychwytując nowe. I tak do skutku...
Tak na prawde dopiero teraz zaczynam optymalizować to co robie i zadaje sobie pytania - dlaczego otworzyłem pozycje? Jeśli jest potencjał ruchu na 50 pips to jak go wykorzystać do maksimum żeby zrobić na nim 100% konta? itp - Właściwie dopiero teraz mam motywacje do tego żeby nie skasować konta tylko zarabiać i zaczynam szukać powtarzalności czyli setupów żeby nie pchać się na rynek i nie tracić. Jak spojrzeć do myfxbook i te moje skalpy z tego tygodnia... Nawet nie wiem na jakiej podstawie otworzyłem większość pozycji. Myśle że to kwestia czasu kiedy zaczne grać konsekwentnie setupy i będę rozumiał ten proces bez kombinowania i grania na pałe jak teraz. Co do 25 zagrań, to może rozegrałem już z kilkanaście układów harmonicznych, ale sprawdze to w następnym tygodniu.

jackub

Re: next

Nieprzeczytany post autor: jackub »

Rookie, nie miałem na myśli kasowanie konta, ja nie nazywam się "Nieśmiertelny" :D
Mam na myśłi ten trade z tzw. hedgem. Zamknąć i zapomnieć , trade spieprzony trzeba zapomnieć jak najprędzej ale wyciągnąć wnioski... i zaczać od nowa bez obciążeń ...
Widzisz zajmujesz się hedgowaniem, budowaniem pozycji, runami, piramidowaniem, a to są tylko techniki które nic ci nie dadzą o ile nie będziesz grał we właściwą stronę. I zagrywania we właściwą stronę powinienś się nauczyć ... :564:

Zablokowany