next

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
Online
Cblondyn
Maniak
Maniak
Posty: 6618
Rejestracja: 03 sty 2011, 12:09

Re: next

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn »

-rookie- pisze:
meylo pisze:Sęk w tym, że wielu zawiera np. kilkanaście tradów dziennie. Jeden z Ichimoku, kolejny PA, następny Fibo i jeszcze CCI, stoch, Elliot, BRN, i inne.Skąd wtedy brać statystykę, powtarzalność?
Czy nie lepiej handlować jednym setupem, o którym wiemy, że ma 55% skuteczności? Do tego odpowiednie MM i jest pięknie. Proste aż głupio. (KISS)
To jaki to setup i jak go rozegrać?
Jednym z nich który z czystym sumieniem mogę polecić to RGR/oRGR. Ale rozgrywać go można na kilka sposobów

-rookie-
Maniak
Maniak
Posty: 2307
Rejestracja: 13 kwie 2015, 19:00

Re: next

Nieprzeczytany post autor: -rookie- »

meylo pisze:Sęk w tym, że wielu zawiera np. kilkanaście tradów dziennie. Jeden z Ichimoku, kolejny PA, następny Fibo i jeszcze CCI, stoch, Elliot, BRN, i inne.Skąd wtedy brać statystykę, powtarzalność?
Czy nie lepiej handlować jednym setupem, o którym wiemy, że ma 55% skuteczności? Do tego odpowiednie MM i jest pięknie. Proste aż głupio. (KISS)
Oczywiście nie dostane odpowiedzi bo tutaj wszystko kończy się na teoriach i zagadkach. Kiedy przechodzisz do konkretów to zaczyna się bełkot. Tak samo jeśli chodzi o wyniki. Swego czasu pol75 podsunął pomysł żeby zrobić oddzielne konto i rozgrywać tylko harmoniki na nim, tylko ten 1 setup. Oczywiście wielu ekpertów tutaj nie zrobi takiego eksperymentu żeby pokazać i sprawdzić czy to działa i jak zastosować teorie w praktyce tylko nawija makaron na uszy... Może sam kiedyś to zrobie jak będzie mi sie chciało... albo nie... uj z tym lepiej pisać piękne ideały i teorie jak reszta :o

krystian74
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 646
Rejestracja: 28 sty 2011, 11:05

Re: next

Nieprzeczytany post autor: krystian74 »

@-rookie-
Na jakie odpowiedzi nie dostajesz odpowiedzi ?
Co uważasz za teorię i zagadkę ?
Uważasz że każdy który się tu wypowiada powinien pokazać efekty swojej pracy na FX i mieć podłączony rachunek do Myfxbook ?

-rookie-
Maniak
Maniak
Posty: 2307
Rejestracja: 13 kwie 2015, 19:00

Re: next

Nieprzeczytany post autor: -rookie- »

Nic nie sugeruje. Pisze jak jest. Ok, wystarczy tych dyskusji na dziś, bo jak zwykle zeszło to na inne tory. Zaczęło się od wskaźników a skończy na bezsensownej kłótni :)
krystian74, tak jak wcześniej napisałem ( http://forex-nawigator.biz/forum/next-t ... ml#p870692 ), na razie sprawdzam działanie tych wskaźników i ich przydatność.

Awatar użytkownika
meylo
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1220
Rejestracja: 15 sie 2011, 21:01

Re: next

Nieprzeczytany post autor: meylo »

Co jest dla Ciebie zagadką? Wszystko masz tu napisane. A te moje teorie wywodzą się z praktyki.
Jeśli moje wpisy stwarzają jakiś dyskomfort, mogę się powstrzymać. Tak samo jak z kupowaniem w ruchu spadkowym ;)
Swing Trading in Two Sentences :
In uptrending markets, buy weakness as it returns to strength.
In downtrending markets, sell strength as it returns to weakness.

jackub

Re: next

Nieprzeczytany post autor: jackub »

-rookie- pisze: Oczywiście nie dostane odpowiedzi bo tutaj wszystko kończy się na teoriach i zagadkach.
Aby uzyskać dokładne odpowiedzi należy zadawać właściwe pytania.

Kiedy przechodzisz do konkretów to zaczyna się bełkot.
Nie nazywaj tego co nie rozumiesz, bełkotem, bo się kompromitujesz i obrażasz innych.

Tak samo jeśli chodzi o wyniki.
Czyli co?

Swego czasu pol75 podsunął pomysł żeby zrobić oddzielne konto i rozgrywać tylko harmoniki na nim, tylko ten 1 setup.
Oczywiście wielu ekpertów tutaj nie zrobi takiego eksperymentu żeby pokazać i sprawdzić czy to działa i jak zastosować teorie w praktyce tylko nawija makaron na uszy...
No i co zrobiłeś tak jak pol75 mówił Ci...? czy zająłeś się teorią budowania pozycji?
Co do nawijania makaronu na uszy, nikt ci palmy pierszeństwa nie jest w stanie odebrać.

Może sam kiedyś to zrobie jak będzie mi sie chciało... albo nie... uj z tym lepiej pisać piękne ideały i teorie jak reszta
Nie będzie ci się chciało bo jesteś przemądrzałym leniem....
kwestionujesz wszystko i wszystkim, nie zadajesz pytań tylko się sam mądrzysz....

:o

Miłego weekendu...

Online
Cblondyn
Maniak
Maniak
Posty: 6618
Rejestracja: 03 sty 2011, 12:09

Re: next

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn »

-rookie- pisze:
meylo pisze:Sęk w tym, że wielu zawiera np. kilkanaście tradów dziennie. Jeden z Ichimoku, kolejny PA, następny Fibo i jeszcze CCI, stoch, Elliot, BRN, i inne.Skąd wtedy brać statystykę, powtarzalność?
Czy nie lepiej handlować jednym setupem, o którym wiemy, że ma 55% skuteczności? Do tego odpowiednie MM i jest pięknie. Proste aż głupio. (KISS)
Oczywiście nie dostane odpowiedzi bo tutaj wszystko kończy się na teoriach i zagadkach. Kiedy przechodzisz do konkretów to zaczyna się bełkot. Tak samo jeśli chodzi o wyniki. Swego czasu pol75 podsunął pomysł żeby zrobić oddzielne konto i rozgrywać tylko harmoniki na nim, tylko ten 1 setup. Oczywiście wielu ekpertów tutaj nie zrobi takiego eksperymentu żeby pokazać i sprawdzić czy to działa i jak zastosować teorie w praktyce tylko nawija makaron na uszy... Może sam kiedyś to zrobie jak będzie mi sie chciało... albo nie... uj z tym lepiej pisać piękne ideały i teorie jak reszta :o
Piszesz bzdury kolego. Wyciągasz wnioski na podstawie cudzych wniosków. Bo jakiemuś kolesiowi coś się nie udało. A powinno? Super hehe
Ciekawe do jakich wniosków dojdziesz gdy ja napisze że:
nie umiem grac na skrzypcach
nie potrafie pilotować samolotu
nie skacze w dal 8m itd itd

-rookie-
Maniak
Maniak
Posty: 2307
Rejestracja: 13 kwie 2015, 19:00

Re: next

Nieprzeczytany post autor: -rookie- »

Ok, ja mam dość. Te dyskusje mają tyle wspólnego z zarabianiem na fx co nic. I vice versa jackub. Tak samo obraża mnie Twój post i kilka ostatnich które pisałeś na mój temat. A konkretnych pytań nie zadaje żeby was nie urazić, bo pewnie i tak nie dowiem się czy zarabiacie na fx, czy tracicie, czy może jesteście tutaj żeby sobie z nudów popisać i swoje ego podleczyć pisząc to wszystko. A co do mnie. Zarzucanie mi że pisze bzdury jest żałosne. Jestem początkujący dlatego pisze głupoty. Poza tym pokazałem swoją historie na fx razem z prawdziwymi wynikami.

Awatar użytkownika
meylo
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1220
Rejestracja: 15 sie 2011, 21:01

Re: next

Nieprzeczytany post autor: meylo »

-rookie- pisze:
meylo pisze:Sęk w tym, że wielu zawiera np. kilkanaście tradów dziennie. Jeden z Ichimoku, kolejny PA, następny Fibo i jeszcze CCI, stoch, Elliot, BRN, i inne.Skąd wtedy brać statystykę, powtarzalność?
Czy nie lepiej handlować jednym setupem, o którym wiemy, że ma 55% skuteczności? Do tego odpowiednie MM i jest pięknie. Proste aż głupio. (KISS)
To jaki to setup i jak go rozegrać?
A jaka to różnica? To nie są zagadki. To Ty masz wybrać setup. Swój ulubiony i handlować nim aż Ci się będzie nudziło ale pieniądze w końcu zaczną płynąć w Twoją stronę, więc będziesz to robił.
Ja używam średnich, ktoś inny czegoś innego. Nie ma znaczenia czym on będzie. Weź cokolwiek i zacznij z tego korzystać. Bez przerwy. Nie jeden, czy dwa dni. Zrób te, już prawie przysłowiowe, 100 transakcji i sprawdź wynik. Jeśli nie działa zmień całość lub fragment.

Piszę w kółko to samo i już mi się nie chce. Albo Ty nie rozumiesz albo ja nie umiem tego opisać.
Swing Trading in Two Sentences :
In uptrending markets, buy weakness as it returns to strength.
In downtrending markets, sell strength as it returns to weakness.

Online
Cblondyn
Maniak
Maniak
Posty: 6618
Rejestracja: 03 sty 2011, 12:09

Re: next

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn »

-rookie- pisze:Ok, ja mam dość. Te dyskusje mają tyle wspólnego z zarabianiem na fx co nic. I vice versa jackub. Tak samo obraża mnie Twój post i kilka ostatnich które pisałeś na mój temat. A konkretnych pytań nie zadaje żeby was nie urazić, bo pewnie i tak nie dowiem się czy zarabiacie na fx, czy tracicie, czy może jesteście tutaj żeby sobie z nudów popisać i swoje ego podleczyć pisząc to wszystko. A co do mnie. Zarzucanie mi że pisze bzdury jest żałosne. Jestem początkujący dlatego pisze głupoty. Poza tym pokazałem swoją historie na fx razem z prawdziwymi wynikami.
OK Sorry. Jesteś początkujący i piszesz same super rzeczy. Zadowolony?
Coś jeszcze dodać czy wystarczy żebyś się poczuł lepiej?
Podałem ci formacje za którą ręczę. Skuteczność w okolicach 50%. Wystarczy?

Zablokowany