next

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
jackub

Re: next

Nieprzeczytany post autor: jackub »

Moja senstencja mówi że jak już wszystko schrzanisz bo wiesz lepiej dopiero wtedy zaczniesz słuchać i stosować to co należy. To powszechna droga na skróty, dłuższa od właściwej pięć razy.
MT4 RSI dla mediany ....
Screenshot_1.png
:564:

-rookie-
Maniak
Maniak
Posty: 2307
Rejestracja: 13 kwie 2015, 19:00

Re: next

Nieprzeczytany post autor: -rookie- »

Aha! Bo to nie jest RSI z custom tylko Relative Strength Index w oscylatorach. Ok, już mam to RSI które trzeba.

-rookie-
Maniak
Maniak
Posty: 2307
Rejestracja: 13 kwie 2015, 19:00

Re: next

Nieprzeczytany post autor: -rookie- »

Próbowałem zbudować pozycje dziś żeby wejść po dobrej cenie, złapać trend, potem dokładać - próbowałem to zrobić ale nie mogłem sie wstrzelić a jak już widziałem że coś idzie w moją strone to jak napisałem wcześniej nie byłem w stanie tego wytrzymać psychicznie bo nie wiedziałem co robić ( ja prowadzić pozycje ). Przez cały dzień nie dałem rady zbudować pozycji i jej pociągnąć więc pora odpuścić i spróbować jutro.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

irmentruda
Maniak
Maniak
Posty: 1607
Rejestracja: 21 sie 2014, 08:51

Re: next

Nieprzeczytany post autor: irmentruda »

rookie, czemu Ty na sile chcesz byc trejderem na niskich interwalach? obserwuj daily i h4, na h1, m15 lub min m5 schodz aby znalezc dogodny poziom do postawienia pozycji. wykonczysz sie na tym M5.

-rookie-
Maniak
Maniak
Posty: 2307
Rejestracja: 13 kwie 2015, 19:00

Re: next

Nieprzeczytany post autor: -rookie- »

pol, jak traktujesz takie wybicie do góry? Jako impuls, tak? Nie szukasz teraz krótkich pozycji tutaj tylko próbujesz łapać aktualny trend? Jak korekta po tym wybiciu teraz będzie układała się do dołu to jest szansa na to że to co rysuje się na wykresie jest wlaśnie korektą do tego ruchu wzrostowego i będziesz dalej szukał wejścia do góry? To znaczy bierzesz pod uwage tylko aktualny trend nie patrząc na to co było po lewej tylko podpierając się ewentualnie poziomami po lewej ale liczy się aktualny trend?

Ja na to teraz patrze w ten sposób. To jest dla mnie impuls teraz do góry. Jeśli korekta będzie układała się teraz w dół i będą potem podbierali do góry na tej korekcie to zakładam kontynuacje ruchu do góry. Jakieś świece wzrostowe się pojawią albo ruch do góry i korekty w dół na niższych TF jak M1 albo M5. I co z tego że wcześniej spadało... jeśli ruch będzie do góry wybijał nowe poziomy, a korekty będą w dół to jest to dla mnie trend wzrostowy, a na spadkowy to ruch w dół korekty do góry. Tak do tego podchodze teraz i staram się nie kupować jak rośnie tylko na korekcie. Ale nadal mi to nie wychodzi za bardzo. Jednak sam trend oceniam w ten sposób, po ułożeniu korekt po impulsie, ich kierunku.

Więc jak teraz na tej korekcie zatrzymają się gdzieś i zaczną wyciągać to patrze na ruch do góry i potem jak układają się wewnątrz tego ruchu korekty, jeśli do dołu i potem są nowe wierzchołki to jest to potwierdzenie do długiej dla mnie. Ale patrzę na to z różnych TF i coś na M1 może być krótkim trendem wzrostowym a na H4 korektą. Jednak chodzi o sam sposób. Potwierdzenie jest sekwencja impuls - korekta - impuls - korekta ( wtedy jestem pewny że jest trend wzrostowy ) i potem już oceniam to w innej skali, na innym TF. To wcale nie muszą być mocne impulsy, wystarczy że cena zrobi nowy poziom na kolejnej świecy M5 potem się cofnie i znowu nowy poziom jedną świecą M5...
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Ostatnio zmieniony 26 kwie 2017, 21:08 przez -rookie-, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
pol75
Gaduła
Gaduła
Posty: 259
Rejestracja: 27 kwie 2008, 18:30

Re: next

Nieprzeczytany post autor: pol75 »

-rookie- pisze:
pol75 pisze:W naturze człowieka leży rozsądne myślenie i nielogiczne działanie.
jackub pisze:Człowiek zaczyna działać racjonanie dopiero jak już nie ma wyboru...
A ja mówie - potrzeba matką wynalazków :D
Dziś kierunki są w miare dobre, ale nie mogę zbudować pozycji bo nie daje rady wytrzymać ruchów przeciwko moim pozycjom psychicznie i nie mam sposobu prowadzenia pozycji. Wczoraj myślałem że wystarczy rozwiązać problem kierunku ale dziś doszedł kolejny problem który wynika z braku metody na prowadzenie pozycji i nie bardzo wiem co robić kiedy jestem w pozycji a wykres mi zawraca w drugą strone od ceny otwarcia.

A co między innymi pisałem kilka tygodni temu w tym poście http://forex-nawigator.biz/forum/next-t ... ml#p856914

Nie masz przepracowanej historii, nie masz wytrenowanego oka, nie masz wiedzy, to na żywym rynku nie zrobisz, bo dochodzą dodatkowe elementy, czyli szybkie podejmowanie decyzji , w Twoim przypadku stres związany z zajmowaniem i prowadzeniem pozycji , elementy zaskoczenia przygotowane przez rynek np jakiś szybki ruch odleszczajacy , który nie neguje formacji, ale wprowadza chaos u nie doświadczonej osoby. Jak nie masz podstawowego przygotowania technicznego, to z połączeniem dodatkowych rzeczy występujących w realnej grze będziesz miał ciężko żeby podejmować dobre decyzje.


Ja ciągle naciskam na trening bo wiem jak ciąg nie powodzeń moze zryć psyche. Przejście na real własnie do tego się przyczynia i efekty są takie jak kilka dni temu gdzie napisałeś że wszystko zamykasz i robisz przerwę. Tak jak kiedyś pisałem 90% tradingu to psychologia. Może gdyby moja żona nie była psychologiem i sam tego bym nie przerabiał, to bym śmiał się z takiego stwierdzenia i mówił że może 30 -50 % to psychologia, ale po latach wiem że 90% jak nic. Dobre wytrenowanie i gra z zasadami wszystko prostuje. Grasz bez emocji i stresu, możesz wtedy normalnie racjonalnie myśleć.

-rookie-
Maniak
Maniak
Posty: 2307
Rejestracja: 13 kwie 2015, 19:00

Re: next

Nieprzeczytany post autor: -rookie- »

Przejście na konto realne było dobrym rozwiązaniem, tak samo jak zmniejszenie dźwigni na 1:10 i ustalenie dziennej straty na 2 PLN. Dzięki temu nie rozwalam tak szybko konta i nie jestem jeszcze bardziej sfrustrowany. Dopiero od kilku dni ogarnąłem że mam otwierać tylko 2 pozycje i wtedy MM wytrzyma i jak idzie w moją strone to dokładam a jak nie to mogę kombinować jak dziś co napisałem do pozycji EURUSD gdzie dołożyłem ale zrobiłem to za szybko i potem zamknąłem pierwszą pozycje na zysku a tą drugą na stracie kontrolowałem... Po prostu rozwalałem sam siebie przez otwieranie zbyt dużej ilości pozycji, a żeby trzymać się MM musiałem zaciskać SL i stąd to wszystko. Teraz jest ok. Otwieram góra tylko 2 pozycje na początek na każdej mam wtedy SL na 1 PLN. I dopiero potem dalej działam.

Awatar użytkownika
pol75
Gaduła
Gaduła
Posty: 259
Rejestracja: 27 kwie 2008, 18:30

Re: next

Nieprzeczytany post autor: pol75 »

-rookie- pisze:pol, jak traktujesz takie wybicie do góry? Jako impuls, tak? Nie szukasz teraz krótkich pozycji tutaj tylko próbujesz łapać aktualny trend? Jak korekta po tym wybiciu teraz będzie układała się do dołu to jest szansa na to że to co rysuje się na wykresie jest wlaśnie korektą do tego ruchu wzrostowego i będziesz dalej szukał wejścia do góry? To znaczy bierzesz pod uwage tylko aktualny trend nie patrząc na to co było po lewej tylko podpierając się ewentualnie poziomami po lewej ale liczy się aktualny trend?

Ja na to teraz patrze w ten sposób. To jest dla mnie impuls teraz do góry. Jeśli korekta będzie układała się teraz w dół i będą potem podbierali do góry na tej korekcie to zakładam kontynuacje ruchu do góry. Jakieś świece wzrostowe się pojawią albo ruch do góry i korekty w dół na niższych TF jak M1 albo M5. I co z tego że wcześniej spadało... jeśli ruch będzie do góry wybijał nowe poziomy, a korekty będą w dół to jest to dla mnie trend wzrostowy, a na spadkowy to ruch w dół korekty do góry. Tak do tego podchodze teraz i staram się nie kupować jak rośnie tylko na korekcie. Ale nadal mi to nie wychodzi za bardzo. Jednak sam trend oceniam w ten sposób, po ułożeniu korekt po impulsie, ich kierunku.

Więc jak teraz na tej korekcie zatrzymają się gdzieś i zaczną wyciągać to patrze na ruch do góry i potem jak układają się wewnątrz tego ruchu korekty, jeśli do dołu i potem są nowe wierzchołki to jest to potwierdzenie do długiej dla mnie. Ale patrzę na to z różnych TF i coś na M1 może być krótkim trendem wzrostowym a na H4 korektą. Jednak chodzi o sam sposób. Potwierdzenie jest sekwencja impuls - korekta - impuls - korekta ( wtedy jestem pewny że jest trend wzrostowy ) i potem już oceniam to w innej skali, na innym TF. To wcale nie muszą być mocne impulsy, wystarczy że cena zrobi nowy poziom na kolejnej świecy M5 potem się cofnie i znowu nowy poziom jedną świecą M5...
Dziś już zbyt zmęczony jestem żeby sie rozpisywać bo trochę jazdy miałem i ta nużąca pogoda deszczowa , to powiem Ci na przykładzie jena o którym wczoraj pisałem. Pisałem że będzie jeszcze ruch w góre i ja na to zagrałem dziś , ale teraz przesunąłem fibo na szczyt który był wcześniej ( porównaj sobie z wczorajszym 4 h wykresem ) i złapałem się obecnego fibo 88 + objęcie bessy na świecach na 1 h. Ruch wzrostowy był duży wiec jeżeli to zadziała i nie wybiją 112, to jakaś korekta może się zrealizować. W jakim układzie tego nie wiem, czy pójdą ostro czy bokiem i jak korektę będzie szło rozpisać. Ważne jest to żeby nie podeszli pod 112 , bo jak podejdą to będą chcieli rozbić kolejny opór. Jest fibo , jest formacja na świecach to ryzykuję , ale Z PLANEM. To że jest duży SL nie przeszkadza mi.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
pol75
Gaduła
Gaduła
Posty: 259
Rejestracja: 27 kwie 2008, 18:30

Re: next

Nieprzeczytany post autor: pol75 »

Gdybym miał myśleć o edku to na szybko widzę że ruch zatrzymało f 61 , była też linia krótkiego trendu naruszona ale głęboko odskoczyło od niej , a dodatkowo młot. Teraz obserwacja czy będzie robiło w tego tygodniowym trendzie np jakiś układ harmoniczny lub wybijało dołem młota zamkniętego na fibo 61, albo brało się za szczyty. Może być spadkowe ABC, ale ja bym bardziej obstawał za kontynuacją ruchu w górę lub boczniak.
Tak jak wiele razy pisałem , jeżeli nie trzeba mieć zawsze pomysłu na daną pare walutową. Analizujesz różne i łapiesz się tam gdzie technika najlepiej przemawia.


Ja już bez pozycji na jenie. Miałem 2 pozycje w sumie 60 pips zgarnięte i wystarczy na dzis
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

irmentruda
Maniak
Maniak
Posty: 1607
Rejestracja: 21 sie 2014, 08:51

Re: next

Nieprzeczytany post autor: irmentruda »

@pol75 - jak radzisz sobie z takimi sytuacjami? była sytuacja harmoniczna na Daily, powiedzmy, ze zdarza sie cos takiego raz na pol roku., tworzylo sie 2,5 miesiaca. Swoje zgarnalem na TP postawionym na jakims tam pierwszym oporze. Mimo 120 pipsowej korekty cena pocisła dalej 2x. Nastepmym razem brac wrobla czy czekac na kanarka?
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Zablokowany