next

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
-rookie-
Maniak
Maniak
Posty: 2307
Rejestracja: 13 kwie 2015, 19:00

Re: next

Nieprzeczytany post autor: -rookie- »

pol75 pisze:Tu chciałem coś napisać , ale przy tym "odkryciu roku" wygrywasz talon na ku.we i balon :)
Jednak napiszę. Cztery miesiące zajęło Ci dojście do takiego stwierdzenia. Przy takich powolnych odkryciach to zaczniesz zarabiać latem , ale 2034 roku
W porządku. Możecie walić prosto z mostu tutaj do mnie. Nie obrażam się. Nawet wole jak ktoś nie owija w bawełne...

Awatar użytkownika
sardo nunspa
Gaduła
Gaduła
Posty: 353
Rejestracja: 18 sty 2007, 12:56

Re: next

Nieprzeczytany post autor: sardo nunspa »

Bez owijania? proszę bardzo:
Bo jesteś zasranym pesymistą i namiętnym masochistą. Przejrzałem kilka Twoich transakcji i każda miała pipsy na + i na - odpowiedz sam sobie, dlaczego wybrałeś te na minus.
Obrazek

Awatar użytkownika
pol75
Gaduła
Gaduła
Posty: 259
Rejestracja: 27 kwie 2008, 18:30

Re: next

Nieprzeczytany post autor: pol75 »

-rookie- pisze:
pol75 pisze:Tu chciałem coś napisać , ale przy tym "odkryciu roku" wygrywasz talon na ku.we i balon :)
Jednak napiszę. Cztery miesiące zajęło Ci dojście do takiego stwierdzenia. Przy takich powolnych odkryciach to zaczniesz zarabiać latem , ale 2034 roku
W porządku. Możecie walić prosto z mostu tutaj do mnie. Nie obrażam się. Nawet wole jak ktoś nie owija w bawełne...

-rookie- pisze:41 / 60 - Dziś rano zmieniło się coś w moim sposobie myślenia. Zacząłem patrzeć na każde wejście jak na potencjalną strate. Każda pozycja jaką otworzę może skończyć się stratą i powinienem o tym najpierw pomyśleć zanim coś klikne. Zmienie od następnego tygodnia sposób treningu. Musze wiedzieć dlaczego otworzyłem pozycje.

Co innego można stwierdzić po takim wpisie. Po 41 dniach nauki i ponad 100 dniach wałkowania tematu że wchodzi się na rynek jak widzisz coś technicznego , Ty nagle w sobote rano budzisz się i odkrywasz że zamiast golić się śpiworem albo zdechłym gołębiem będziesz od poniedziałku golić się maszynką do golenia.


W piątek był czysty sygnał techniczny, Ty byłeś na rynku, miałeś zajętą prawidłową pozycje i kończysz transakcje na -17 pips. Gratulacje.

A to nie pierwszy raz nie wykorzystujesz techniki. Dwa tygodnie temu 24 lutego w piątek dałem zrzuta z formacją. Potem po niedzieli pisałem że mam pozycje i gdzie będzie zysk. Ile Ty z tej formacji wyciągnąłeś ? Jak chcesz nauczyć się grać jak nawet podpowiadając Ci że sam gram na tym , Ty nic nie robisz z tym. Ja nie będę pisał Ci w prost że tu masz wejść a tu wyjść. To ma być Twoja decyzja.

Pamietasz ten układ ?
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

-rookie-
Maniak
Maniak
Posty: 2307
Rejestracja: 13 kwie 2015, 19:00

Re: next

Nieprzeczytany post autor: -rookie- »

Pamiętam. Ten układ sygnalizuje wzrosty, więc pasował do tych poziomów z 6,7,8 lutego bo było to potencjalne wsparcie od którego mogli się odbić. Wiedziałem o tym i wrzuciłem też wykres wtedy. Pisałem ze to mój plan na nadchodzący tydzień jeśli ta formacja wytrzyma. Potem zobaczyłem pierwszy raz drugi test wierzchołka D przy tej formacji. Pisałeś wtedy że 12 pips z takiego ruchu to słabo... Nie, nie musiałem zaglądać do dziennika żeby to przeczytać. Nie mam jeszcze takich problemów z pamięcią jak Ci się wydaje. Ale to fakt, zbyt wolno się uczę i wygląda jakbym cofał się co jakiś czas do samego początku. Wiem gdzie leży problem m.in. w słabej kondycji fizycznej. Obecnie nie jestem w stanie przebiec nawet 2km, wymiękam po 600 - 800m o ile podniose dupe do biegania. Z taką formą i nastawieniem ciężko o dobre wyniki. Kiedyś byłem w lepszej formie, dlatego wiem że m.in tutaj leży problem.

A z tym "odkryciem roku" to bardziej chodziło o próbe wyeliminowania głupich strat po nieprzemyślanym wejściu. Dopiero wczoraj zrozumiałem że nie muszę klikać ciągle buy, sell przez cały dzień, tylko mogę poświęcić czas na analize i poszukanie dobrego momentu na zajęcie pozycji gdzie mam szanse na zysk. Po prostu dopiero wczoraj zrozumiałem ten sposób myślenia i to co mówili bardziej doświadczeni o samym "tradingu". Tylko że będę musiał się teraz tego nauczyć w praktyce, dlatego wpisałem to w tym dzienniku.

Awatar użytkownika
sardo nunspa
Gaduła
Gaduła
Posty: 353
Rejestracja: 18 sty 2007, 12:56

Re: next

Nieprzeczytany post autor: sardo nunspa »

pol75 pisze:W piątek był czysty sygnał techniczny, Ty byłeś na rynku, miałeś zajętą prawidłową pozycje i kończysz transakcje na -17 pips. Gratulacje.
Dokładnie Nie wierzysz w siebie, jesteś pesymistą-masochistą. W takim stanie psychicznym nadasz się bardziej do jakiegoś zakonu, w którym się samobiczują, a na fx to jako dawca kapitału.

Przeanalizowałem kabla w tym tygodniu: Ty i Ja
TY: masz 4xbuy w piątek. Wszystkie transakcje nieudane w sumie -30,5pipsa
Ja: 3xbuy środa, czwartek, piątek. Wszystkie transakcje nieudane w sumie +17,3pipsa.
Obaj liczyliśmy, że GPG/USD zmieni trend i obaj ponieśliśmy sromotą klęskę. Tylko, że ja jestem optymistą, skoro widzę że transakcja nie żre, to ją zamykam, ale zawsze na plusie. Gdybyś do każdej swojej dopisał tp+2pipsy, to byś też przegrał ale z wynikiem +8pips, ale musiałbyś być optymistą.
Oczywiście że takie transakcję są frustrujące spodziewamy się dużego zysku, a tu któryś raz z rzędu +2 pipsy, ale -10 pipsów któryś raz z rzędu frustruje dużo bardziej.

Kolega pol75 wystawił Ci grubego zwierza - nie upolowałeś, no to chociaż przegrywaj tak jak ja.
Obrazek

Patryś
Gaduła
Gaduła
Posty: 306
Rejestracja: 06 lis 2014, 14:12

Re: next

Nieprzeczytany post autor: Patryś »

Nie sądzę żeby dla tradera było coś groźniejszego od optymizmu ;) Na rynek należy patrzeć obiektywnie jako realista , a nie przez różowe okulary

Awatar użytkownika
pol75
Gaduła
Gaduła
Posty: 259
Rejestracja: 27 kwie 2008, 18:30

Re: next

Nieprzeczytany post autor: pol75 »

-rookie- pisze:Pamiętam. Ten układ sygnalizuje wzrosty, więc pasował do tych poziomów z 6,7,8 lutego bo było to potencjalne wsparcie od którego mogli się odbić. Wiedziałem o tym i wrzuciłem też wykres wtedy. Pisałem ze to mój plan na nadchodzący tydzień jeśli ta formacja wytrzyma. Potem zobaczyłem pierwszy raz drugi test wierzchołka D przy tej formacji. Pisałeś wtedy że 12 pips z takiego ruchu to słabo... Nie, nie musiałem zaglądać do dziennika żeby to przeczytać. Nie mam jeszcze takich problemów z pamięcią jak Ci się wydaje. Ale to fakt, zbyt wolno się uczę i wygląda jakbym cofał się co jakiś czas do samego początku. Wiem gdzie leży problem m.in. w słabej kondycji fizycznej. Obecnie nie jestem w stanie przebiec nawet 2km, wymiękam po 600 - 800m o ile podniose dupe do biegania. Z taką formą i nastawieniem ciężko o dobre wyniki. Kiedyś byłem w lepszej formie, dlatego wiem że m.in tutaj leży problem.

A z tym "odkryciem roku" to bardziej chodziło o próbe wyeliminowania głupich strat po nieprzemyślanym wejściu. Dopiero wczoraj zrozumiałem że nie muszę klikać ciągle buy, sell przez cały dzień, tylko mogę poświęcić czas na analize i poszukanie dobrego momentu na zajęcie pozycji gdzie mam szanse na zysk. Po prostu dopiero wczoraj zrozumiałem ten sposób myślenia i to co mówili bardziej doświadczeni o samym "tradingu". Tylko że będę musiał się teraz tego nauczyć w praktyce, dlatego wpisałem to w tym dzienniku.
A o czym ja pisałem o odkryciu roku. Własnie o tym że nagle po tylu tygodniach odkryłeś że na fx trzeba czekać i grać jak widzisz formacje techniczną. Wróć do pierwszego mojego dużego postu z grudnia. Tam też to pisałem. Ty cały czas do domu wchodzisz oknem i nagle odkryłeś że łatwiej będzie drzwiami wejść. Ty w wielu postach teraz odkrywasz to co wielu tu już Ci napisało. Tu pojawia się problem jeden z dwóch możliwych. Albo nie czytasz ze zrozumieniem , albo przeczytasz i nie robisz żadnych notatek z pożytecznych rad i już za pół dnia zapominasz o nich. Przejrzałeś wkońcu jakąś parę walutową od początku historii, masz wyłapane formacje i podzielone na te które się zrealizowały i nie zrealizowały ? Przypatrzyłeś się tym momentom na rynku co dodatkowego wspomogło realizacje formacji np podwójne dno , formacja świecowa + np dane makro itp. Nie masz przepracowanej historii, nie masz wytrenowanego oka, nie masz wiedzy, to na żywym rynku nie zrobisz, bo dochodzą dodatkowe elementy, czyli szybkie podejmowanie decyzji , w Twoim przypadku stres związany z zajmowaniem i prowadzeniem pozycji , elementy zaskoczenia przygotowane przez rynek np jakiś szybki ruch odleszczajacy , który nie neguje formacji, ale wprowadza chaos u nie doświadczonej osoby. Jak nie masz podstawowego przygotowania technicznego, to z połączeniem dodatkowych rzeczy występujących w realnej grze będziesz miał ciężko żeby podejmować dobre decyzje. Tu nie chodzi o kondycje chociaż ja ćwiczę co dziennie , ale nie biegam tylko co dzienne rano 150 pompek robię, a przez cały dzień jeszcze dobijam do 300-400 , bo kręgosłup trzeba wzmacniać mięśniami, bo to go trzyma. Wielogodzinne siedzenie przy kompie wymusza to.

-rookie-
Maniak
Maniak
Posty: 2307
Rejestracja: 13 kwie 2015, 19:00

Re: next

Nieprzeczytany post autor: -rookie- »

pol, dopiero co poznałem podstawy. 40 dni temu nie wiedziałem co to formacje harmoniczne, zniesienia fibo, itd. Przez 40 dni dzień w dzień uczyłem się tego wszystkiego od zera. Nie dam rady przeskoczyć braków które mam tak szybko. Za 18 dni zobaczymy czego nauczyłem się jeszcze... Może już dojdę do tego o czym piszecie. To jest sposób pracy przez cały dzień, ja tak szybko nie stanę się zyskownym spekulantem / traderem i pracoholikiem, który potrafi siedzieć od rana do wieczora. I robić to z sensem, żeby na tym zarabiać. Jutro nie obudze się jako Warren Buffett albo ktoś takiego formatu i będę bezbłędny... Nie dam rady po prostu przeskoczyć mentalnie na taki tok rozumowania w tak krótkim czasie. Nie potrafie.

Przez ten weekend nie mogłem odpisywać tak szybko bo byłem ciągle w rozjazdach. Niedawno wróciłem dopiero do domu i przez ten weekend prawie nic nie zrobiłem, bo cały dzień jazda samochodem... Jutro siądę nad tym co napisaliście i poczytam na spokojnie i zobacze co dam rade poprawić.

Awatar użytkownika
pol75
Gaduła
Gaduła
Posty: 259
Rejestracja: 27 kwie 2008, 18:30

Re: next

Nieprzeczytany post autor: pol75 »

No tak. Mierze Cie swoją miarą. Wszystko co robię , robię odruchowo bez zastanawiania się co mam zrobić i jak. Inna sprawa czy się coś zrealizuje czy nie. Do tej przypadłości giełdowej też już przywykłem i wiem że jak nie ta formacja to inna da zarobić. Nie kiedy trzeba też pomyśleć spekulacyjnie co rynek może zrobić i w jakim celu np dodatkowe pakowanie się i jednoczesne czyszczenie SL-i na jakimś poziomie. Jednym słowem starego niedźwiedzia ciężko na sztuczny miód nabrać.

Warren Buffett nie jest bezbłędny. Zobacz jakim sposobem on inwestuje. Bez lewara , długoterminowo.Jak dziesiątki lat trzyma akcje firm np coca cola. Jak byś go posadził do fx to tez by konto wyczyścił, bo to nie jego specjalność.

jackub

Re: next

Nieprzeczytany post autor: jackub »

pol75 pisze:No tak. Mierze Cie swoją miarą. Wszystko co robię , robię odruchowo bez zastanawiania się co mam zrobić i jak. Inna sprawa czy się coś zrealizuje czy nie. Do tej przypadłości giełdowej też już przywykłem i wiem że jak nie ta formacja to inna da zarobić. Nie kiedy trzeba też pomyśleć spekulacyjnie co rynek może zrobić i w jakim celu np dodatkowe pakowanie się i jednoczesne czyszczenie SL-i na jakimś poziomie. Jednym słowem starego niedźwiedzia ciężko na sztuczny miód nabrać.

Warren Buffett nie jest bezbłędny. Zobacz jakim sposobem on inwestuje. Bez lewara , długoterminowo.Jak dziesiątki lat trzyma akcje firm np coca cola. Jak byś go posadził do fx to tez by konto wyczyścił, bo to nie jego specjalność.
pol75... szacun za wpis

Zablokowany