Nazwa kontraktów na Forexie - pytanie dla kozaków :)

Tu można dyskutować o wszystkich sprawach związanych z rynkiem Forex.
Awatar użytkownika
kafe466
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 41
Rejestracja: 28 sty 2011, 21:32

Nieprzeczytany post autor: kafe466 »

Cugan żeby ten mocny Kozak nie skończył się dla ciebie jak dla niektórych Boczek mielony. :? Namawiasz nieletnich na alkohol? :lol: :lol: :lol:
Czy niczego nie dostrzegasz? A raczej, czy dostrzegasz brak czegoś, co by można było dostrzec?

Awatar użytkownika
cugan
Maniak
Maniak
Posty: 3407
Rejestracja: 16 paź 2008, 10:50

Nieprzeczytany post autor: cugan »

kafe466 pisze:Cugan żeby ten mocny Kozak nie skończył się dla ciebie jak dla niektórych
Nie wiem o co chodzi .Nie uczestniczyłem w mięsnych wydarzeniach.
Wskazuję jedynie ,ze skoro nie ma Kozaka to nie ma pytania.
Nazwa kontraktów na Forexie - pytanie dla kozaków :)
My Polacy nie Kozacy
Мы, поляки, не казаки
Musi być kozak choćby taki
:arrow: http://www.funvid.hu/index.php?page=vid ... _id=103772
Kozacy, dawniej też Kazacy (ros. Каза́ки, kazaki, ukr. Коза́ки, kozaki z tur. quazzāq — "awanturnik") – nazwa odnosząca się do grupy ludności o charakterze wieloetnicznym z dominującym substratem ruskim, zamieszkującej stepy położone na południe od księstw ruskich, określająca później także rodzaj osadnictwa wojskowego na zasiedlanych pogranicznych ziemiach Rosji i Rzeczypospolitej.
:arrow: http://pl.wikipedia.org/wiki/Kozacy
Przedstawione, poglądy, oceny i wnioski są wyrazem osobistych poglądów autora i nie mają charakteru rekomendacji autora.Wyłączną odpowiedzialność za decyzje inwestycyjne, podjęte i z wykorzystaniem wniosków w nich zawartych, ponosi inwestor.

Awatar użytkownika
daromanchester
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2301
Rejestracja: 02 maja 2009, 12:48

Nieprzeczytany post autor: daromanchester »

kafe466 pisze:Cugan żeby ten mocny Kozak nie skończył się dla ciebie jak dla niektórych Boczek mielony. Confused Namawiasz nieletnich na alkohol? Laughing Laughing Laughing
Nie grozi :) Bo podobno jak ktoś to ostatnio powiedział na forum dajemy bany za prawidłowe analizy :mrgreen:

ps. i nie chodziło o boczek bo mity się tworzą tylko o te 6 rysunków w DT, od jutra będziecie się mogli cieszyć jego obecnością bo zakaz mu się skończył.
No chyba że zacznie znowu prawidłowe analizy podawać...... to wtedy nie wiem :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
"Ekspert to taki człowiek, który popełnił wszystkie możliwe błędy w bardzo wąskiej dziedzinie" - Niels Bohr
"Każdy głupi może wiedzieć. Sedno to zrozumieć" - Albert Einstein

ridone
Bywalec
Bywalec
Posty: 19
Rejestracja: 03 cze 2010, 15:13

Nieprzeczytany post autor: ridone »

pelikan pisze:ja to widzę tak:
na tym co jest w regulaminie brokera niemożna polegać , na forum w dziale "platformy transakcyjne" bardzo często czytam ze broker nazywa siebie np. ECN , STP ... a i tak są tacy co w
to nie wierzą, i uważają ze to zwykły MM i manipuluje kursem,
a nawet jak uważają brokera za ECN to i tak nie maja pewnosci ze nie uruchomi jakiegoś "plugina" czy jakis Dealing Desk.
Już widzę podziały na ECN i pseudo ECN.
krótko mówiąc jak by broker nie określił swojej oferty to wszystko jest możliwe.

ja widzę tylko dwa rodzaje : CFD i spot. czyli albo pochodna albo goły papier.
forex to właśnie pochodne wszystkiego co sie da;) bardziej lub mniej zmanipulowane przez brokera a nawet czasem w ogóle niemanipulowane.

skrót CFD jest mało trafny bo sie odnosi do crossow walutowych , a forex to tez towary, indeksy
wiec jest zamieszanie , podobne jak z nazewnictwem np. pozycja długa, krotka - co sie chyba wywodzi od akcji, to też jest bez sensu i w ogóle nielogiczne. Tak sie przyjęło i już zostało.

wszystkie transakcje które robimy to CFD, albo buy CFD albo sell CFD i tyle , nic więcej, a SL i TP to zlecenia przeciwne do naszej pozycji.
Niema znaczenia czy to eur/usd, gold , czy kurs jakiś akcji, indeksy itd.
podziały na CFD i nie CFD to sztuczny podział na potrzeby marketingowe. np. to że ECN jest fajniejszy i to juz nie CFD.

Mnie interesuje u brokera przede wszystkim czy niezamula, szybkość egzekucji , czy kurs jest zbliżony do rynku (innych brokerów), no i czy można robić zlecenia blisko aktualnego kursu,
czyli np. SL 1 pips od kursu oczywiście spread, swap.Broker niech sie nazywa jak chce i niech reklamuje sie jak chce , niema to żadnego znaczenia.

to takie moje obserwacje.
na pewno nie uważam sie za kozaka , wręcz przeciwnie im więcej w tym siedzę tym bardziej widzę swoje braki.
narazie tyle z tej terminologii rozumiem. na szczęście to jest mało istotne.

pozdrawiam
Dzięki za próbę wyjaśnienia, szkoda że reszta nie pociągnęła dyskusji... :)

Jakby jednak komuś wpadło w oczy zdanie z wiarygodnego źródła rozjaśniające ta kwestię to byłby bardzo mądry :)

P.S. Spoko nick heh
P.S. Reszta hmm... no tak do definicji się dopasowaliście "awanturnik" :)

Edit. Do pierwszego posta i pytania nr 7 dodam:

INSTRUMENTY POCHODNE

1. SAFE(syntetyczne umowy wymiany walutowej) obejmują:

- FXA, czyli niezbywalne kontrakty terminowe

- ERA, czyli umowy kursów wymiany

FXA to hipotetyczna transakcja walutowa, w której zamiast dostawy waluty kwotowanej w terminie wykonania transakcji, następuje gotówkowe rozliczenie transakcji w walucie bazowej

ERA to hipotetyczny swap termin za termin, transakcja ta jest rozliczana gotówkowo

Czy FXA jest typowym zleceniem dokonywanym na platformie forex np. kupno EUR/USD?

ODPOWIEDZ