nauka boksu/kickboxingu

Forum, na którym można do woli dyskutować nie tylko na tematy związane z Forexem.
Awatar użytkownika
NicDoStracenia
Gaduła
Gaduła
Posty: 98
Rejestracja: 02 maja 2008, 10:38

Nieprzeczytany post autor: NicDoStracenia »

Podalem takie przyklady dlatego, ze swiecie sztuk walki temat "skutecznosci" to taki meczacy wszystkich feniks z popiolow i po to zeby zobrazowac nonsens, i niedojrzalosc takiej dyskusji.
"Frankly, in my experience, I`ve known few people who have gotten rich off technical analysis. " Jim Beeland Rogers

Awatar użytkownika
pawel2907
Gaduła
Gaduła
Posty: 301
Rejestracja: 06 wrz 2011, 17:27

Nieprzeczytany post autor: pawel2907 »

ok, z mojej strony wszystko
Miej nadzieję na najlepsze, ale zawsze bądź gotów na najgorsze.

Awatar użytkownika
jasonbourne
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1262
Rejestracja: 07 kwie 2006, 14:45

Nieprzeczytany post autor: jasonbourne »

http://aktywni.pl/aktualnosci/znaczenie ... -w-boksie/

Bardzo ciekawy artykuł, bo w sumie nie rozumiałem czemu na każdych zajęciach mamy sparingi.;) Nawet było to frustrujące i denerwujące, bo z początku w ogóle sobie nie radziłem.;)
Zapraszam do czytania moich artykułów "Jak zarabiać co najmniej 100% rocznie na rynku Forex" na portalu Comparic.pl

Awatar użytkownika
jasonbourne
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1262
Rejestracja: 07 kwie 2006, 14:45

Nieprzeczytany post autor: jasonbourne »

Zapraszam do czytania moich artykułów "Jak zarabiać co najmniej 100% rocznie na rynku Forex" na portalu Comparic.pl

Awatar użytkownika
bartek1916
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 817
Rejestracja: 17 wrz 2008, 15:27

Nieprzeczytany post autor: bartek1916 »

witam,

przeczytalem caly watek bo sam sie interesuje "sportami" walki, ale niestety wiekszosc to przepychanki ktory styl jest lepszy.

jesli jason sie nie obrazi wykrorzystam watek tez do swojej sprawy. w tej chwili od 6 miesiecy trenuje Kung Fu w odmianie Wing Chun. oczywiscie sam sie nie wypowiadam na temat skutecznosci bo zbyt krotko trenuje a na treningach nie ma typowych sparingow. w tej sztuce pracuje sie glownie rekoma, ucza newralgicznych miejsc typu oczy, szyja, splot sloneczny. kopniec jest kilka, tylko ponizej pasa. ucza rowniez jak zachowac sie w przypadku napastnika z nozem czy kijem...

jednak doszedlem do momentu w ktorym chce wybrac - czy kontynuowac treningi czy poszukac czegos innego. nigdy sam nie musialem sie bic i pewnie nie wykorzystam tego na ulicy wiec to nie jest moj glowny cel. chce porzadnie sie poruszac, czuc sie pewniej w nocnych rozrywkach i wyzyc swoje emocje po pracowitym dniu. zastanawiam sie nad boksem lub kickboxingiem (juz sie zapisalem na pierwszy probny trening boksu).

czy ktos kto ma praktyczne doswiadczenie moglby napsiac kilka slow jak wygladaja w typowe treningi w tych sportach? w kockboxingu slyszalem ze sporo jest boksu plus nogi. trenowalem kiedys 3 lata taekwondo, ale w kcikboxingu dochodza chyba lokcie i kilka dodatkowych uderzen? moze ktos ma porownanie wing chun do pozostalych sztuk??

Awatar użytkownika
reptile
Maniak
Maniak
Posty: 2799
Rejestracja: 13 gru 2008, 13:48

Nieprzeczytany post autor: reptile »

Jason wygladasz na rozrywkowego goscia.. kluby etc... ale bo nikt ci nie wkleił albo jak inni sie naklejaja uciekasz.. :lol: nagle chesz przestac ? Albo sie zrewanzowac za naklejke ? :lol:

Mam taka teorie.. jesli nie cwiczyles dosc intesywnie sportu w mlodych latach.. to na stare na serio nie ma szans.. chyba ze tak dla rozrywki.. heh to pewnie nie teoria a praktyka..
A tak z praktyki.. nie sluzy to sciegnom w rekach..
R.E.P.T.I.L.E. - Robotic Electronic Person Trained for Infiltration and Logical Exploration (off-line,only e-mail)

Awatar użytkownika
jasonbourne
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1262
Rejestracja: 07 kwie 2006, 14:45

Nieprzeczytany post autor: jasonbourne »

bartek1916 pisze:czy ktos kto ma praktyczne doswiadczenie moglby napsiac kilka slow jak wygladaja w typowe treningi w tych sportach?
Ja mogę powiedzieć o swoich treningach. Trening 1,5 godziny, podzielony na 3 części. Część pierwsza - rozgrzewka + rozciąganie, głównie na szpagat ale nie tylko. Druga część - trening techniczny czyli ćwiczenie konkretnych kombinacji, uników, bloków, czasami jakaś pogadanka psychologiczna. Część trzecia - sparingi. Trochę z początku tego nie rozumiałem, bo przeważnie jest każdy z każdym, możesz przyjść pierwszy raz i masz sparing z kimś kto od dwóch lat jeździ na zawody, ale to ma głębszy sens.

Poza tym jest bardzo duży nacisk na wydolność, wytrzymałość, treningi są bardzo intensywne fizycznie. Jak ktoś nie trenował, trudno zrozumieć, ale wystarczy spojrzeć na zawodowych bokserów. Dwie, trzy rundy po kilka minut i są zmęczeni jak po maratonie. I to nie dlatego, że nie mają kondycji. He, he, pięć minut boksu potrafi bardziej zmęczyć niż godzina seksu.:)

Ja osobiście polecałbym sam boks, a nie kickboxing, bo mnie to kopanie tylko denerwuje. Ale to już kwestia gustu, poza tym zawsze jest oczywiście ważna sama sekcja, trener, ludzie jacy ta przychodzą i jak się w tym wszystkim czujesz. Ważniejsze z kim się trenuje a nie co.
bartek1916 pisze:ale w kcikboxingu dochodza chyba lokcie i kilka dodatkowych uderzen?
No nie ma łokci ani kolan. Takie rzeczy to w muay thay.
Zapraszam do czytania moich artykułów "Jak zarabiać co najmniej 100% rocznie na rynku Forex" na portalu Comparic.pl

Awatar użytkownika
bartek1916
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 817
Rejestracja: 17 wrz 2008, 15:27

Nieprzeczytany post autor: bartek1916 »

jasonbourne pisze:No nie ma łokci ani kolan. Takie rzeczy to w muay thay.
czyli klasyczne taekwondo plus uderzenia bokserskie. bede musial sprobowac ale pewnie jeden trening boksu nie pokaze mi zbyt wiele. niestety bede musial sie zdecydowac albo albo poniewaz treningi sa w tym samym czasie co mam kung fu.

z taekwondo zrezygnowalem z kontuzji plecow (rwa kulszowa czy cos takiego) i niby nie powinienem wysoko podnosic nog ale po prawie roku juz sie dobrze w miare czuje. a jak z kontuzjami w boksie? jak patrze na zawodowych bokserow czy dlugo cwiczacych to te nosy krzywe nie zachecaja:) duzo po tych glowach sie uderza? cwiczycie tez na workach?

Awatar użytkownika
Greg68E
Gaduła
Gaduła
Posty: 170
Rejestracja: 07 lut 2007, 00:51

Nieprzeczytany post autor: Greg68E »

z rzeczywistoscia to niewiele ma wspolnego ale popatrzec warto, tym bardziej ze w temacie:
http://www.youtube.com/watch?v=SbI_04n3 ... re=related

Awatar użytkownika
jasonbourne
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1262
Rejestracja: 07 kwie 2006, 14:45

Nieprzeczytany post autor: jasonbourne »

bartek1916 pisze:a jak z kontuzjami w boksie?
he, he, tu masz trochę, ale to jak ktoś jest zawodowcem. Wszystko zależy od sekcji, u mnie sparingi nie są zbyt brutalne, ale to w sumie cała istota boksu, żeby trafić kogoś w głowę.

http://aktywni.pl/aktualnosci/choroba-bokserska/

http://aktywni.pl/aktualnosci/medyczne- ... nia-boksu/
Zapraszam do czytania moich artykułów "Jak zarabiać co najmniej 100% rocznie na rynku Forex" na portalu Comparic.pl

ODPOWIEDZ