nauka boksu/kickboxingu

Forum, na którym można do woli dyskutować nie tylko na tematy związane z Forexem.
Awatar użytkownika
pawel2907
Gaduła
Gaduła
Posty: 301
Rejestracja: 06 wrz 2011, 17:27

Nieprzeczytany post autor: pawel2907 »

BYŁ niezły - niestety tak bardzo angażował się w to co robił na ringu że przypłacił to utratą zdrowia

nie walczy już od wielu lat
Miej nadzieję na najlepsze, ale zawsze bądź gotów na najgorsze.

Awatar użytkownika
jasonbourne
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1262
Rejestracja: 07 kwie 2006, 14:45

Nieprzeczytany post autor: jasonbourne »

pawel2907 pisze:niestety tak bardzo angażował się w to co robił na ringu że przypłacił to utratą zdrowia
No ale czyż nie na tym właśnie polega piękno Muay Thay? Sorry za ironię, nie mogłem się powstrzymać.;)
Zapraszam do czytania moich artykułów "Jak zarabiać co najmniej 100% rocznie na rynku Forex" na portalu Comparic.pl

Awatar użytkownika
pawel2907
Gaduła
Gaduła
Posty: 301
Rejestracja: 06 wrz 2011, 17:27

Nieprzeczytany post autor: pawel2907 »

chłopie .... myslisz ze kiedykowliek bedziesz walczył na zawodowych ringach albo na arenie Lumpinee w bangkoku z jakimis killerami ?

facet kopnal tysiace razy nogą czy uderzyl ręką i mialo prawo mu zdrowie odmowic posluszenstwa ..


jak chcesz byc az takim fighterem to sorry, rozumiem twoje obawy
Miej nadzieję na najlepsze, ale zawsze bądź gotów na najgorsze.

Awatar użytkownika
NicDoStracenia
Gaduła
Gaduła
Posty: 98
Rejestracja: 02 maja 2008, 10:38

Nieprzeczytany post autor: NicDoStracenia »

Jason walki nie da sie nauczyc z ksiazek z tego samego powodu, z ktorego nie nauczysz sie spekulowac z ksiazek, filmow instruktazowych itd. W przypadku sztuk walki jest to wrecz szkodliwe, poniewaz wyrabia nieprawidlowe nawyki. Jedynym sposobem sa lata treningu, krwi, potu i lez pod nadzorem dobrego trenera, a umiejetnosci przychodza wraz z doswiadczeniem proporcjonalnie do czasu i wysilku jaki wlozyles w trening. Te wszystkie dyskuje na temat "skutecznosci" sa kuriozalne i mozesz sobie wyobrazic, ze ktos wypowiadajacy sie w tym gusice nie ma bladego pojecia o czym mowi, wyobraz sobie udowadnianie , ze srednie sa lepsze od PA, a ichimoku jest zabojcze w porowaniu do S/R. Podoba ci sie boks?Kup sobie worek, skakanke, rekawice, znajdz dobrego trenera i po prostu boksuj.
"Frankly, in my experience, I`ve known few people who have gotten rich off technical analysis. " Jim Beeland Rogers

Awatar użytkownika
jasonbourne
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1262
Rejestracja: 07 kwie 2006, 14:45

Nieprzeczytany post autor: jasonbourne »

NicDoStracenia pisze:Te wszystkie dyskuje na temat "skutecznosci" sa kuriozalne i mozesz sobie wyobrazic, ze ktos wypowiadajacy sie w tym gusice nie ma bladego pojecia o czym mowi,
Też odniosłem takie wrażenie. Co do teorii, oprócz tego co podał seba znalazłem takie filmiki i to mi w zupełności wystarczy.

http://www.ringpolska.pl/akademia-boksu-ringpolska-pl
Zapraszam do czytania moich artykułów "Jak zarabiać co najmniej 100% rocznie na rynku Forex" na portalu Comparic.pl

Awatar użytkownika
NicDoStracenia
Gaduła
Gaduła
Posty: 98
Rejestracja: 02 maja 2008, 10:38

Nieprzeczytany post autor: NicDoStracenia »

Tu masz najlepsze polskie forum sztuk walki:

www.budo.net.pl

Wielu z forumowiczow ma swoje kluby i sa utytulowanymi zawodnikami, mozesz zasiegnac ich opinii, poznac historie odpowiednich stylow, interpretacje technik i moze wybierzesz cos dla siebie. Najlepiej przejdz sie po paru klubach, pierwsze zajecia sa czesto za darmo i wybierz to co ci najlepiej odpowiada.
"Frankly, in my experience, I`ve known few people who have gotten rich off technical analysis. " Jim Beeland Rogers

Awatar użytkownika
pawel2907
Gaduła
Gaduła
Posty: 301
Rejestracja: 06 wrz 2011, 17:27

Nieprzeczytany post autor: pawel2907 »

NicDoStracenia pisze:Te wszystkie dyskuje na temat "skutecznosci" sa kuriozalne i mozesz sobie wyobrazic, ze ktos wypowiadajacy sie w tym gusice nie ma bladego pojecia o czym mowi,



cwiczylem niemal 3 lata MT i to pod okiem rewelacyjnego trenera wiec wiem, że nie jest to przereklamowany sport - przereklamowują go jedynie osoby ktore pochodzą miesiąc, dwa nauczą sie jednej kombinacji i później sie spinają - na baletach chodzą jak by trzymali telewizory pod pachami itd

jason chce jak sam napisał - dojebać jakimś kolesiom - a skoro napisał że są lepsi w boksie zasugerowałem żeby atakował nogi bo wiem po sobie że to BOLI

i jestem pewien co do skutecznosci MT, nikt mi nie powie ze nie mam bladego pojęcia o czym pisze
Miej nadzieję na najlepsze, ale zawsze bądź gotów na najgorsze.

kru
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 48
Rejestracja: 09 kwie 2010, 08:57

Nieprzeczytany post autor: kru »

panowie - tak jeszcze apropos mma i stosowalnosci sztuk walki typu aikido. zdajecie sobie sprawe ze w mma nie wolno stosowac chwytow na male stawy?
pod wzgledem stosowania chwytow mma nie moze byc porownywane do walki ulicznej.

Awatar użytkownika
NicDoStracenia
Gaduła
Gaduła
Posty: 98
Rejestracja: 02 maja 2008, 10:38

Nieprzeczytany post autor: NicDoStracenia »

Pawel, pojecie "skutecznosci" jest czysto abstrakcyjne. Jest tylko wygrany i przegrany. Pomysl o tym w ten sposob: mieszkam w Wielkiej Brytanii, w ktorej "kultura uliczna" znacznie sie rozni od polskiej, te wszystkie napompowane chlopaki, ktore sialy postrach na polskich osiedlach i dyskotekach, nagle spuszczaja wzrok przed malutkim Somalijczykiem bo wiedza, ze w razie konfrontacji ta chudzinka spusci z nich powietrze nozykiem jak z balona. Co sie stalo?Spadla nagle "skutecznosc" ich stylu? Byl tez taki film Szeregowiec Ryan, w ktorym zolnierz zostal zastrzelony od tylu przez jakiegos placzka. Co sie stalo, ze skutecznoscia tego zolnierza, zaprawionego w boju? Czy wydaje ci sie, ze Mamed bedzie sie przytulal i turlal na ulicy z jednym z opryszkow, ktorzy go zaatakowali w pieciu, dlatego, ze w sportowej hali, w ringu, z ograniczonymi regulami sportowymi, przy uczestnictwie sedziego, rozgrzany, jeden na jeden, z ograniczeniem czasowym, rundowym, przygotowamy, znajacy slabe punkty swojego przeciwnika, ktorego celem nie jest zabicie go i przetrwanie, "skutecznie" stosuje bjj zeby wygrac ksw?
"Frankly, in my experience, I`ve known few people who have gotten rich off technical analysis. " Jim Beeland Rogers

Awatar użytkownika
pawel2907
Gaduła
Gaduła
Posty: 301
Rejestracja: 06 wrz 2011, 17:27

Nieprzeczytany post autor: pawel2907 »

przeciez tu w tej kopnkretnej dyskusji ktorą rozpoczal Jason chodzi o trening pod jakimis zasadami - nikt nie mowi o mordobicuiu ze sprzętem 5 na 1


wiadomo że na nóż nie ma nic lepszego niż mocne płuca, które nie odmowią posluszenstwa gdy bedzie sie uciekało ... nie wiem po co zachaczasz o takie extrema


tylko nienormalny człowiek nie boi się noża lub siekiery


podalem konkretny przyklad - ,,prostego" low kicka. Dlaczego Jason pominał milczeniem filmy które pokazałem ? Czulem i sam zadawalem takie kopniecia na treningach wiec wkurzylo mnie gadanie o ,,przereklamowaniu" - stad moje pytanie czy to oznacza ze to nie skuteczne, nie boli itd ? Moje cialo mnie oszukalo i jakies falszywe wybicie bólu mi dało a tak naprawde dalej mogłem stać ? Lub ten 120 kilowy schab który zaczepiał mojego kolege pod baletami ? Mój koles wazy okolo 80 kg - co miał sie z nim wymieniac na ciosy bokserskie ? Z boku wyglądało to tak jak by go złamał tym kopnieciem - chłop nie mógł wstać dobre 10 minut i co kto mi powie ze to nieskuteczne ???


http://www.youtube.com/watch?v=FjM6EUwdpTU - znany chyba wszystkim kto kiedys cos cwiczyli filmik z ustawki

zobacz na 5:03 sekunde - wielkie bydle a kuleje po ,,głupim" kopnieciu
Miej nadzieję na najlepsze, ale zawsze bądź gotów na najgorsze.

ODPOWIEDZ