Manipulacja mediów

Forum, na którym można do woli dyskutować nie tylko na tematy związane z Forexem.
Awatar użytkownika
reptile
Maniak
Maniak
Posty: 2799
Rejestracja: 13 gru 2008, 13:48

Re: Manipulacja mediów

Nieprzeczytany post autor: reptile »

alinoe pisze:
reptile pisze:W UK teraz co 2gi w keiszeni noz nosi.. media o tym nie pisza :D

Zarznac cie moga od tak.. chyba jest gorzej niz w USA.Media nie mowia bo to wstyd dla Krolewskiego Kraju :D
A gdzieś ty to wyczytał? Chyba dałeś dałeś się zmanipulować jakąś informacją. :)
Ja nigdy w Anglii noża nie nosiłem, już pominę fakt, że noszenie noża o długości ponad 7 cm w miejscu publicznym jest w Anglii zabronione i może skończyć się więzieniem. Co najwyżej możesz ponosić sobie mały scyzoryk.
Chyba że masz na myśli co drugiego przestępcę a nie zwykłego obywatela ale jak pomyślę co noszą polscy kibole to u nas chyba nie lepiej.
a tooo wykop wszystkeimu znow winny.. google za bardzo go indeksuje :D
http://www.wykop.pl/link/78683/uk-zabra ... ezpieczni/

nie no zartuje..temat stary jak swiat przeciez.Z niczego sie nie wzielo
http://en.wikipedia.org/wiki/Knife_law
I myslisz ze cos sie bardziej zmienilo?Akurat UKsowe media czesto o tym pisza bo to kontrowersyjne gdy kogos tam dzgna wiec dla mnie UK = nozownicy hehe.. nie wazne czy to polacy czy nie.
Zreszta dosc bliski mi temat bo juz kilka razy sie to przez moje uszy bezposrednio przewinelo..

Daro.. ja to tak na riposte hehe :564:
R.E.P.T.I.L.E. - Robotic Electronic Person Trained for Infiltration and Logical Exploration (off-line,only e-mail)

MajorGC
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 806
Rejestracja: 08 gru 2009, 22:39

Re: Manipulacja mediów

Nieprzeczytany post autor: MajorGC »

reptile pisze:
alinoe pisze:
reptile pisze:W UK teraz co 2gi w keiszeni noz nosi.. media o tym nie pisza :D

Zarznac cie moga od tak.. chyba jest gorzej niz w USA.Media nie mowia bo to wstyd dla Krolewskiego Kraju :D
A gdzieś ty to wyczytał? Chyba dałeś dałeś się zmanipulować jakąś informacją. :)
Ja nigdy w Anglii noża nie nosiłem, już pominę fakt, że noszenie noża o długości ponad 7 cm w miejscu publicznym jest w Anglii zabronione i może skończyć się więzieniem. Co najwyżej możesz ponosić sobie mały scyzoryk.
Chyba że masz na myśli co drugiego przestępcę a nie zwykłego obywatela ale jak pomyślę co noszą polscy kibole to u nas chyba nie lepiej.
a tooo wykop wszystkeimu znow winny.. google za bardzo go indeksuje :D
http://www.wykop.pl/link/78683/uk-zabra ... ezpieczni/

nie no zartuje..temat stary jak swiat przeciez.Z niczego sie nie wzielo
http://en.wikipedia.org/wiki/Knife_law
I myslisz ze cos sie bardziej zmienilo?Akurat UKsowe media czesto o tym pisza bo to kontrowersyjne gdy kogos tam dzgna wiec dla mnie UK = nozownicy hehe.. nie wazne czy to polacy czy nie.
Zreszta dosc bliski mi temat bo juz kilka razy sie to przez moje uszy bezposrednio przewinelo..

Daro.. ja to tak na riposte hehe :564:
Coz wcale tak wesolo w UK nie jest, i nie jest tez tajemnica ze tutaj bujka czesto konczy sie grozniej niz w polsce. W polsce daja w morde w UK dzgaja nozem. Niestety przepisy o posiadaniu narzedzi ostrych nie wiele zmienily. Mieszkam na calkiem bezpiecznej dzielnicy a mimo to srednio 2-3x w roku kogos zadzgaja. Czesto sa to porachunki gangow, ale mimo wszystko w polsce tak czesto o tym ze dzieciaka zadzgano nie slyszalem.
Dodam ze tutaj takie akcje nawet w bialy dzien sie dzieja.
"Zanim zareagujesz - pomyśl, zanim wydasz - zarób, zanim sie poddasz - spróbuj." Ernest Hemingway

sznurek

Re: Manipulacja mediów

Nieprzeczytany post autor: sznurek »

Policja dziala jak niemieckie SS, a wymiar sprawiedliwosci to kpiny z praw czlowieka. Niech ktos zaprzeczy to go wysmieje...
http://elblag.wm.pl/124600,Szukal-lepsz ... antow.html

Awatar użytkownika
ForexTig3r
Maniak
Maniak
Posty: 2462
Rejestracja: 15 maja 2012, 13:47

Re: Manipulacja mediów

Nieprzeczytany post autor: ForexTig3r »

daromanchester pisze:
Tak mi się nasunęło, że ataki na WTC zorganizowane przez Bush-a, właśnie słyżuć maiły m.in. takim akcjom, aby pod pretekstem walki z terroryzmem wprowadzać nowe prawo i inwigilować społeczeństwo.
Z tym to pojechałeś teraz. To jest właśnie manipulacja w marnym wykonaniu. Ehhh
Do tego ten cały demot ma także znamiona klasycznej manipulacji.
Mnie się nóż w kieszeni otwiera jak ludzie zaczynają mówić o wolności słowa i ograniczaniu swobód obywatelskich.
Tak samo jakieś gimbusy zrobiły z konstytucją 3 Maja krzycząc że to ograniczanie wolności i potem zniknęliśmy na długie lata....
Ehhhh ludźmi tak łatwo manipulować wmawiając że są manipulowani przez innych.
A najlepsza jest ostatni ta moda na nie bycie lemingiem i ludzie jak barany idą za takimi tekstami w objęcia drugiej strony.
Nie dziwie się że powstają Ambery jak taka podaż naiwnych w kraju.
Co do demota, to nie ważne jak jest prawdziwy, ale dobrze, iż są ceń-ci na temat wolności w internecie i nagłaśniają każdy możliwy sygnał (i zakładając "jeśli" co do WTC to bardziej prawdopodobne również jest EU nic z tym wspólnego nie miała tylko teraz po prostu wykorzystuje przywilej).
Demot swoją drogą, a "teoria spiskowa" na temat zorganizowania całej akcji przez Bush-a swoją.
Nie mam tutaj swojego jasno określonego zdania i może powiedziałem za dużo używając sformułowania "zorganizował", bo może tego nie zrobił, ale wiedział o tym i nic nie zrobił, bo politycznie sobie mógł to fajnie wykorzystać w ataku na bliskim wschodzie - ropa.
Znaczna część obywateli PL i zapewne użytkowników tego forum jest zgodna, iż atak na Saddama był bezpodstawny (co potwierdziło się po zakończeniu misji i zmieniło zdania większości Amerykanów na temat wojny) i Amerykanie polecieli tam tylko po ropę - co w obliczu ofiar wojny jest przerażające.
Bądź co bądź filmy dokumentalne na Discovery nie są tworzone przez Gimbusów, czy Discovery manipuluje ludźmi?
/Ja wiem, iż każde media (bez absolutnie żadnego wyjątku) manipulują ludźmi, ale czy aż w tak znacznym stopniu miało by to robić Discovery?/
W filmie jest dużo faktów, które potwierdzają taką teorię. Rząd USA, ani inne media nie miały nic w obronie, a przecież stawianie takich arcy-mocnych zarzutów nie powinno być bezkarne, bo rozchodzi się o straszne ludobójstwo wielu tysięcy ludzi ( i wiele dziesiątek/setek tysięcy ludzi, którzy stracili zdrowie) przez Prezydenta kraju lub zupełny brak jego reakcji na wiedzę o takim wydarzeniu, czy choćby samo oczernianie Prezydenta o możliwość takiego postępowania jest znacznie gorsze niż to w Polsce Anty-Komor.pl
Co o tym myślisz?
Przedstawione, poglądy, oceny i wnioski są wyrazem osobistych poglądów autora i nie mają charakteru rekomendacji. Wyłączną odpowiedzialność za decyzje inwestycyjne, podjęte i z wykorzystaniem wniosków w nich zawartych, ponosi inwestor.
subsilver2 趋势线

Awatar użytkownika
daromanchester
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2301
Rejestracja: 02 maja 2009, 12:48

Re: Manipulacja mediów

Nieprzeczytany post autor: daromanchester »

http://www.discoverychannel.pl/warunki-korzystania
UŻYTKOWNIK ZGADZA SIĘ, ŻE KORZYSTA ZE STRON INTERNETOWYCH DISCOVERY WYŁĄCZNIE NA WŁASNE RYZYKO, PONIEWAŻ LICZBA POTENCJALNYCH ŹRÓDEŁ INFORMACJI DOSTĘPNYCH POPRZEZ STRONY INTERNETOWE DISCOVERY ORAZ NIEBEZPIECZEŃSTWA I NIEPEWNOŚCI ZWIĄZANE Z DYSTRYBUCJĄ ELEKTRONICZNĄ MOGĄ SPRAWIĆ, ŻE POJAWIĄ SIĘ OPÓŹNIENIA, PRZEOCZENIA, NIEŚCISŁOŚCI I INNE PROBLEMY. DOKŁADAMY WSZELKICH STARAŃ, ABY STRONY INTERNETOWE DISCOVERY FUNKCJONOWAŁY BEZ ZASTRZEŻEŃ, ALE NIE MOŻEMY ZAGWARANTOWAĆ, ŻE BĘDĄ ZAWSZE W PEŁNI SPRAWNE I POZBAWIONE BŁĘDÓW. W KAŻDEJ CHWILI MOŻEMY ZMIENIAĆ, OGRANICZAĆ DOSTĘP, ZAWIESZAĆ CAŁE LUB FRAGMENTY STRON INTERNETOWYCH DISCOVERY.
MATERIAŁY NA STRONACH INTERNETOWYCH DISCOVERY PREZENTOWANE SĄ JEDYNIE W CELACH INFORMACYJNYCH. MIMO NASZYCH WYSIŁKÓW, BY INFORMACJE BYŁY AKTUALNE I RZETELNE, CZASAMI MOGĄ POJAWIAĆ SIĘ BŁĘDY. ZANIM PAŃSTWO WYKORZYSTAJĄ INFORMACJĘ ZNALEZIONĄ NA STRONACH INTERNETOWYCH DISCOVERY, PROSIMY O POTWIERDZENIE JEJ W NIEZALEŻNYM ŹRÓDLE INFORMACJI, JEŚLI TE FAKTY MAJĄ ZNACZENIE DLA PODEJMOWANYCH PRZEZ PAŃSTWA DECYZJI. DISCOVERY I NASI DOSTAWCY WIADOMOŚCI NIE GWARANTUJĄ WIARYGODNOŚCI DOKŁADNOŚCI, AKTULANOŚCI I RZETELNOŚCI INFORMACJI ZAMIESZCZANYCH NA STRONACH INTERNETOWYCH DISCOVERY. POSŁUGIWANIE SIĘ MATERIAŁAMI I INFORMACJAMI ZE STRON INTERNETOWYCH DISCOVERY ODBYWA SIĘ NA WŁASNE RYZYKO UŻYTKOWNIKA.
To daje do myślenia.

Co do administracji Busha to jak mówią tłumaczy się tylko winny. Tak jest ich polityka.
Czy tak było czy nie to sprawa historyków.
Mnie chodziło bardziej o słowo które pogrubiłem.
ZORGANIZOWANE - użyłeś tego słowa zakładając to jako pewnik, aksjomat.
A google indeksuje i potem takie bzdury idą w świat.
Powinieneś zaznaczyć że to są Twoje poglądy i użyć "prawdopodobnie zorganizowane" albo "jak na to wskazuje" itd.
A sam demot z tymi kolorkami był manipulacją zrobioną według "szablonu" który można zauważyć w całym necie.
Podobała mi się końcówka w tym democie.

"Władze nie wyciągnęły wniosków ze sprawy z ACTA.
Trzeba będzie znów wyjść na ulicę i nauczyć tych zdrajców pokory....."

Tekst mnie powalił :mrgreen:
Czemu?
Temu:
W tym sęk, że CleanIT to nie jest projekt legislacyjny: to projekt współpracy między rządami kilku państw a biznesem, finansowany przez Komisję Europejską. CleanIT jest oparte o koncepcję "samoregulacji", czyli - w tym wypadku - omijania rozwiązań prawnych poprzez FAKTYCZNE ustalenia, do jakich ma dojść na linii rządy-biznes. Ta koncepcja współpracy w celu "wyczyszczenia" Intrnetu nie będzie debatowana w parlamentach ani sprawdzana na okoliczność zgodności z Konstytucją...
:509:

ahhhh te gimbusy wiecznie mnie zaskakują :D
Niech się pospieszą z podskakiwaniem bo znowu mrozy nadchodzą i się potem przeziębią a kto pójdzie do szkoły LOL
"Ekspert to taki człowiek, który popełnił wszystkie możliwe błędy w bardzo wąskiej dziedzinie" - Niels Bohr
"Każdy głupi może wiedzieć. Sedno to zrozumieć" - Albert Einstein

Awatar użytkownika
ForexTig3r
Maniak
Maniak
Posty: 2462
Rejestracja: 15 maja 2012, 13:47

Re: Manipulacja mediów

Nieprzeczytany post autor: ForexTig3r »

W tym wypadku, chyba tak nie jest, bo tutaj nie zachodzi konieczność bezpośredniego tłumaczenia się przez prezydenta, tylko poszczególne służby na poszczególne fakty, takie jak np.: usuwanie taśm z pobliskiej stacji paliw, na której to monitoring zarejestrował moment uderzenia obiektu x na Pentagon.
Tłumaczenie wojska co do patrolów, które poleciały w kierunku oddalonym od trajektorii celu.
I problem w tym iż one były takie jakie były i na prawdę bardzo trudno uwierzyć w fałszywość tego filmu, gdyby nie fakt iż film ma taki charakter jak wiele innych, które wciskają kit na YouTube oraz to iż ktokolwiek mógł się dopuścić tak niewiarygodnie strasznej rzeczy.
Ten film nie był wyświetlany tylko na Discovery, a ta formułka jest dla zabezpieczenia się prawnego, bo od błędów nikt się nie uchroni.
Nie zmienia to nic w temacie, czy to prawda czy nie, tylko Bush i jego podwładni z góry to wiedzą.

-- Dodano: 09 paź 2012, 21:24 --

http://www.youtube.com/watch?v=juIqZ92_3sA
Przedstawione, poglądy, oceny i wnioski są wyrazem osobistych poglądów autora i nie mają charakteru rekomendacji. Wyłączną odpowiedzialność za decyzje inwestycyjne, podjęte i z wykorzystaniem wniosków w nich zawartych, ponosi inwestor.
subsilver2 趋势线

Awatar użytkownika
daromanchester
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2301
Rejestracja: 02 maja 2009, 12:48

Re: Manipulacja mediów

Nieprzeczytany post autor: daromanchester »

http://www.wiadomosci24.pl/artykul/sep_ ... 94890.html

-- Dodano: sob 20-10-2012, 10:53 --
I tak wchodzi do gry zjawisko tzw. negatywnej publiczności. W teorii mediów pojawia się w małych rynkach, jak właśnie w Polsce. Tzn. widz ogląda przekaz, ale nie akceptuje treści płynących z ekranu. Ogląda, bo nie ma alternatywy. Dziś w polskich warunkach negatywna publiczność bywa często widownią programów publicystycznych.

Jak w komedii "Blues Brothers" – oglądają program i rzucają w ekran pomidorami, dając upust nerwom. Negatywna publiczność ujawnia się poprzez komentarze internautów w portalach internetowych. Dla portalu liczy się liczba odsłon. O proszę, jak się to ładnie czyta, mówicie i trzymacie tekst na "jedynce", bo otworzyło go tysiąc czytelników. Otóż nie – przeczytajcie komentarze pod artykułem i wtedy okaże się, że nieraz większość z nich jest negatywna. Widz czyta, ale nie akceptuje treści.

Negatywna widownia jest specyfiką polskiego rynku. W Ameryce, jak widz czegoś nie lubi, klika i nie wraca. Nie naprawia świata, pisząc, że autor jest głupi, a tekst jest do bani. W Polsce ludzie ciągle spalają się w tym, choć i to zjawisko zanika, bo widz zaczyna coraz bardziej cenić swój czas. No i dlatego, że ma coraz częściej jakąś alternatywę.
http://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-oneci ... omosc.html
"Ekspert to taki człowiek, który popełnił wszystkie możliwe błędy w bardzo wąskiej dziedzinie" - Niels Bohr
"Każdy głupi może wiedzieć. Sedno to zrozumieć" - Albert Einstein

Michal87
Gaduła
Gaduła
Posty: 143
Rejestracja: 05 mar 2012, 14:21

Re: Manipulacja mediów

Nieprzeczytany post autor: Michal87 »

Ale o Polsce wciąż pan od czasu do czasu pisze, m.in. w znanym serwisie "The Huffington Post". Co pan napisał Amerykanom o sprawie Madzi?
Nic.
?
Nic, bo to nikogo tu nie interesuje. "The Huffington Post" to największa gazeta opiniotwórcza świata, a świat i Ameryka miały swoje sprawy Madzi. Nie przypominam sobie jednak kraju, w którym podobna historia byłaby wałkowana przez media od wiosny do jesieni.
Cały wywiad tutaj -> http://m.onet.pl/wiadomosci/tylko-w-onecie,mdjnw

Awatar użytkownika
daromanchester
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2301
Rejestracja: 02 maja 2009, 12:48

Re: Manipulacja mediów

Nieprzeczytany post autor: daromanchester »

Nie przypominam sobie jednak kraju, w którym podobna historia byłaby wałkowana przez media od wiosny do jesieni.
Lubię Maxa ale chyba nie zaglądał on do brytyjskich mediów na których właśnie my się wzorujemy.
To wałkują do teraz czasami:
http://en.wikipedia.org/wiki/Death_of_Baby_P
A Madeleine to już chciałem sam się wybrać i odszukać żeby tylko dali spokój.
Do lodówki strach było zajrzeć czy przypadkiem nie znajdę ogłoszenie o jej poszukiwaniu.
Sporo anglików jeździło po Angli z obklejonymi samochodami - Have you seen this girl?
A przypomnę że zaginęła w Portugalii !!!
http://pl.wikipedia.org/wiki/Zagini%C4% ... ine_McCann

Media jak już rzucą się na coś to gdy widzą że ludzie to czytają to nie popuszczą.
"Ekspert to taki człowiek, który popełnił wszystkie możliwe błędy w bardzo wąskiej dziedzinie" - Niels Bohr
"Każdy głupi może wiedzieć. Sedno to zrozumieć" - Albert Einstein

Awatar użytkownika
ForexTig3r
Maniak
Maniak
Posty: 2462
Rejestracja: 15 maja 2012, 13:47

Re: Manipulacja mediów

Nieprzeczytany post autor: ForexTig3r »

Obrazek
Obrazek
Przedstawione, poglądy, oceny i wnioski są wyrazem osobistych poglądów autora i nie mają charakteru rekomendacji. Wyłączną odpowiedzialność za decyzje inwestycyjne, podjęte i z wykorzystaniem wniosków w nich zawartych, ponosi inwestor.
subsilver2 趋势线

ODPOWIEDZ